تبلیغات
تریبون آزاد دانشکده مهندسی - اخبار دانشکده (صفحه 1)
اینجا مال توست مهندس!_______ هرچه می خواهد دل تنگت بگوی!

 

 

 • آقای دکتر سروش به مدیریت گروه برق منصوب گردیدند. (15/8/1391)

 

 • آقای دکتر قنبرزاده برای یک دوره دوساله دیگر به مدیریت گروه مکانیک منصوب گردیدند.(15/8/1391)

 

 •  مناقصه انتخاب پیمانکار برای اجرای ساختمان دانشکده عمران و معماری (ساختمان شماره 2 دانشکده مهندسی) برگزار و پیمانکار مربوطه انتخاب گردید. عملیات اجرایی ساختمان مذکور در ظرف چند هفته آتی آغاز خواهد گردید.(15/8/1391)

 

 • آقای دکتر راضی جلالی معاون محترم اداری و مالی دانشگاه و هیات همراه ضمن بازدیدی از دانشکده مهندسی، جهت رفع برخی از مشکلات ساختمانی دانشکده دستوراتی را صادر نمودند. ایشان همچنین وعده کردند که جایگاه قدیم کتابخانه دانشکده که در حال حاضر برای استفاده در سایر مقاصد در حال بازسازی است تا نیمسال آینده آماده بهره برداری خواهد شد.(21/8/1391)

 

 • دبیران انجمن های علمی دانشکده مهندسی در نشستی صمیمانه با ریاست دانشکده مسائل، مشکلات و پیشنهادات خود را برای ایفای هر چه بهتر نقش خود مطرح نمودند. آقای دکتر غفوری نیز وعده کردند که برخی از این درخواست ها و  پیشنهادات را که در حیطه توان و مسئولیت دانشکده می باشند عملی سازند. ایشان همچنین در رابطه با ارتقای سطح فعالیت این انجمن ها رهنمودهایی را ارائه نمودند(30/8/1391)

 

 • بر اساس مصوبه شورای آموزشی و پژوهشی دانشکده مهندسی، دانشجویان دوره های دکتری مکلف شدند که ساعات حضور خود در دانشکده را توسط دستگاه ساعت زنی مستقر در دانشکده به ثبت برسانند. این دسته از دانشجویان لازم است برای ثبت نام در این سامانه و اخذ کد کاربری به دبیرخانه دانشکده، خانم بهارلویی، مراجعه نمایند. هرگونه تصمیم گیری در خصوص فعالیت های آموزشی، پژوهشی و اداری این دسته از دانشجویان منوط به انجام این امر خواهد بود. (1391/09/08) 
 • آقای دکتر آرش ادیب از اساتید گروه عمران به درجه دانشیاری ارتقاء یافتند. (28/9/1391)

 

 • آقای دکتر خلیل رنجبر از اساتید گروه مواد به درجه استادی ارتقاء یافتند. (12/10/1391)

 

 • پس از انتصاب آقای دکتر علوی زارع به مدیریت دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه، آقای دکتر علی حقیقی عضو هیات علمی گروه عمران به معاونت پژوهشی و فناوری دانشکده برگزیده شدند.(12/10/1391)

 

 • آقای سهیلی زاده از کارشناسان گروه مکانیک در غم پدر بزرگوارشان سوگوار گردیدند. مصیبت وارده را به ایشان و خانواده ارجمندشان تسلیت می گوییم.(12/10/1391)

 

 • در مرحله گروهی مسابقات فوتسال بسیج اساتید، تیم دانشکده مهندسی با نتیجه 4-2 بر تیم دانشکده تربیت بدنی غلبه کرد. (1391/10/26)

 

 • معاون اداری مالی دانشگاه به همراه مدیر دفتر فنی دانشگاه و مدیر دفتر طرح و برنامه از عملیات اجرایی بازسازی محل قدیم کتابخانه دانشکده مهندسی بازدید بعمل آوردند و جهت تسریع عملیات اجرایی دستوراتی را صادر نمودند. ایشان همچنین از عملیات اجرایی ساختمان شماره 2 دانشکده مهندسی بازدید و با روند پیشرفت کار از نزدیک آشنا شدند. (1391/10/26) 

 

 • در ادامه مرحله گروهی مسابقات فوتسال بسیج اساتید، تیم دانشکده مهندسی با نتیجه 7-1 تیم دانشکده علوم تربیتی را ترکوند!!! (1391/10/27)

 

 • در مرحله حذفی یک چهارم نهایی مسابقات فوتسال بسیج اساتید، تیم دانشکده مهندسی با نتیجه6-5 تیم دانشکده علوم را در ضربات پنالتی پشت سرگذاشت. دیدار بعدی در مقابل تیم دانشکده علوم در روز دوشنبه ساعت 18 برگزار می گردد. از کلیه عزیزان دعوت می شود برای تشویق تیم خود در محل  مسابقه در دانشکده تریت بدنی حضور یابند.(1/11/1391)

 

 • در دومین بازی مرحله حذفی مسابقات فوتسال بسیج اساتید، تیم دانشکده مهندسی در عین شایستگی با نتیجه 4-3 مغلوب دانشکده کشاورزی گردید. بازی رده بندی روز چهار شنبه ساعت 19 برگزار خواهد شد. (3/11/1391)

 

 • در بازی رده بندی مسابقات فوتسال بسیج اساتید، تیم دانشکده مهندسی با نتیجه 2-0 بر دانشکده ادبیات غلبه کرد و به این ترتیب در رده سوم این مسابقات جای گرفت. در این مسابقات تیم های دانشکده تربیت بدنی و کشاورزی به ترتیب مقام های اول و دوم را کسب کردند. لازم بذکر است که تیم قهرمان، در مرحله گروهی مغلوب تیم دانشکده مهندسی شده بود.  (4/11/1391) 

 

 • پنجمین كنفرانس نیروگاه های برق در 24و25 بهمن 1391 توسط انجمن مهندسین برق و الكترونیك ایران - شاخه خوزستان با همكاری شركت برق منطقه‌ای  خوزستان، وزارت نیرو، شركت توانیر، سازمان آب و برق خوزستان، شركت‌های مدیریت تولید برق استان و شركت‌های بهره برداری ازسد و نیروگاه استان، شركت‌های توزیع، دانشکده مهندسی دانشگاه شهید چمران اهواز و شركت نصب و تعمیرات نیروگاهی استان و شركت ملی مناطق نفت خیز جنوب در اهواز برگزار شد.(28/11/1391)

 

 • تیم "شاهین" نماینده دانشکده مهندسی، قهرمان اولین دوره رقابت های فوتبال "جام اصناف دانشگاه" شد. این مسابقات که با حضور اقشار مختلف دانشگاهیان دانشگاه شهید چمران برگزار گردید به همت انجمن ورزشی دانشکده مهندسی و زیر نظر معاونت دانشجویی دانشگاه برنامه ریزی و برگزار شد.(1/12/1391)

 

 • آقای دکتر ریحانیان مدیر گروه مواد به درجه دانشیاری ارتقاء یافتند. (1/12/1391)

 

 • بخشی از تجهیزات خریداری شده خارجی در سال 88 ، پس از گذشت زمان طولانی و طی مراحل مختلف گمرکی و اداری وارد دانشکده مهندسی شدند.(1/12/1391)

 

 • سمپوزیوم فولاد 91 با شعار تولید اقتصادی، تامین مواد اولیه و انر‍ژی در صنعت فولاد روزهای اول و دوم اسفندماه آینده توسط انجمن آهن و فولاد و شركت فولاد خوزستان در محل این شركت در اهواز برگزار شد. این سمپوزیوم توسط انجمن آهن و فولاد و شرکت فولاد خوزستان برگزار گردید.(2/12/1391)

 

 • به همت انجمن علمی عمران دانشکده مهندسی، چهارمین  دوره مسابقات استانی سازه های ماکارونی با میزبانی دانشگاه شهید چمران در 26 فروردین ماه 92 برگزار می گردد. (7/12/1391)

 • پرونده تعداد قابل توجهی از متقاضیان عضویت در هیات علمی دانشکده مهندسی که در فراخوان های استخدامی دوره های اخیر ثبت نام کرده بودند برای بررسی و تایید صلاحیت علمی به دانشکده واصل گردید. جلسات مصاحبه علمی این متقاضیان تا قبل از پایان سال جاری برگزار خواهد شد. امید می رود که با پایان این بررسی ها و تایید نهایی داوطلبان توسط کمیته مرکزی جذب اساتید، کادر هیات علمی گروههای مختلف دانشکده بیش از پیش تقویت گردد.(8/12/1391)


 

 • جمعی از دانشجویان گروه متالورژی ورودی 89 قسمتی از تلاش و کوشش خود را در درس خوردگی و اکسیداسیون به صورت نمایشگاهی کوچک در معرض دید دانشجویان و اساتید قرار دادند. هدف از این نمایشگاه آشنایی سایر دانشجویان گروه و دانشکده با انواع خوردگی و روش های جلوگیری از آن عنوان شده است. (22/12/1391)

 

 • تجهیزات خریداری شده برای آزمایشگاه قیر و آسفالت گروه عمران به ارزش تقریبی 8 میلیون تومان که از محل اعتبارات دانشکده خریداری شده بود به دانشکده واصل و تحویل آزمایشگاه مربوطه گردیدند. لازم بذکر است که برگزاری این کارگاه بدلیل کمبود تجهیزات و یا فرسوده شدن آنها از مدتها پیش امکان پذیر نبود. (22/12/1391)

 

 • تجهیزات خریداری شده برای آزمایشگاههای سیالات و ترمودینامیک گروه مکانیک به ارزش تقریبی 50 میلیون تومان که از محل اعتبارات معاونت محترم پژوهشی دانشگاه خریداری شده بود به دانشکده واصل و تحویل آزمایشگاه مربوطه گردیدند. (22/12/1391)

 

 • با اتمام دومین دوره مسئولیت آقای دکتر مجتبی لبیب زاده مدیر قبلی گروه عمران، آقای مهندس سید عبدالله حسینی دهدشتی به مدیریت گروه منصوب شدند. در نشست شورای گروه عمران، ریاست دانشکده از زحمات آقای دکتر لبیب زاده در طی دوره تصدی مسئولیت تقدیر بعمل آوردند. (20/1/1392)

 

 •  چهارمین  دوره مسابقات استانی سازه های ماکارونی با میزبانی دانشگاه شهید چمران در 26 فروردین ماه 92 در محل آمفی تئاتر دانشکده مهندسی برگزار گردید. هیچیک از تیم های دانشکده مهندسی که در این مسابقات شرکت کرده بودند موفق به کسب رتبه های برتر نشدند. (31/01/1392)

 

 • در طی بازدید آقای دکتر نامی  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاطات و آقای دکتر مهدی نژاد نوری معاون پژوهشی و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تفاهم نامه ایجاد پژوهشکده ICT استان خوزستان در دانشکده مهندسی دانشگاه شهید چمران اهواز به امضا رسید. در این تفاهم نامه همچنین تشکیل کمیته پژوهش و توسعه ICT ، توسعه خدمات و تجاری سازی فناوری های نوین در استان خوزستان، توسعه آزمایشگاه مرجع و تایید نمونه، پذیرش و تربیت استاد و دانشجویان تحصیلات تکمیلی مبتنی بر نیازهای بومی، برگزاری کارگاه های آموزشی در جهت توسعه ICT استان خوزستان پیش بینی شده است. (3/2/1392)

 

 

 • طی حکمی از سوی اقای دکتر مروتی ریاست محترم دانشگاه، آقای مهندس پشم فروش معاون آموزشی دانشکده مهندسی به سمت مدیر خدمات آموزشی دانشگاه منصوب شدند. لازم بذکر است که ایشان قریب به 20 سال مسئولیت معاونت آموزشی دانشکده را بعهده داشتند که از نظر طول دوره در تمام کشور یک رکورد محسوب می گردد. ایشان با تسلط کامل بر کلیه قوانین و مقررات آموزشی و با تکیه بر تجارب گرانبهای خود توانستند در این مدت طولانی منشاء خدمات بیشماری برای دانشجویان و دانشکده مهندسی باشند. توفیق روز افزون ایشان را در مسئولیت جدید از خدواند منان مسئلت داریم.(7/2/1392) 

 

 • به مناسبت میلاد مسعود دخت گرامی پیامبر اکرم فاطمه زهرا سلام الله علیها و روز زن روز سه شنبه 10/2/92 برنامه جشن باشکوهی به همت بسیج کارکنان دانشکده مهندسی در محل آمفی تئاتر دانشکده برگزار گردید که با استقبال غیرمنتظره اقشار مختلف مواجه گردید. (برای دیدن تصاویر این جشن اینجا کلیک کنید)(16/2/1392) 

 

 •  در مسابقات کشوری طراحی هواپیماهای بدون سرنشین  تیم "شبح" از دانشکده مهندسی دانشگاه شهیدچمران افتخاری دیگر آفرید و موفق به کسب مقام اول این مسابقات شد. در سومین دوره از مسابقات طراح هواپیماهای بدون سرنشین که دانشگاه صنعتی شریف میزبان آن بود، 24 تیم از دانشگاه های سراسر کشور در بخش پرواز آزمایشی شرکت داشتند که از این میان 16 تیم به مرحله پرواز نهایی راه یافتند و تیم شبح از دانشگاه شهید چمران اهواز موفق به کسب مقام اول کشوری با بالاترین امتیاز شد. لازم به ذکر است که هواپیمای «شبح 2» هواپیمایی بدون سرنشین با 2 متر و 80 سانتیمتر طول بال و یک متر و 65 سانتیمتر طول بدنه است. این هواپیما قابلیت تصویربرداری هوایی با مداومت پرواز بیش از 5/2 ساعت را دارد. علاوه بر آن، ارسال دیتا به صورت مختصات جغرافیایی به ایستگاه زمینی در شعاع 10 کیلومتر، عکسبرداری با هدف نقشه برداری با قابلیت ارتفاع گیری به میزان 5 هزار فوت از سطح دریا و جمع آوری اطلاعات گازهای آلاینده در اطراف مشعل های صنایع پتروشیمی برخی از کارکردهای این پرنده است. کسب این مقام ارزشمند علمی کشوری را به مجموعه دانشگاه شهید چمران اهواز، دانشکده مهندسی و به ویژه اعضای تیم و همکاران گروه مکانیک تبریک می گوییم.(16/2/1392)

 

 • برگزاری مسابقه برنامه نویسی(ACM) توسط انجمن علمی گروه كامپیوتر -  مسابقات برنامه نویسی که معمولاً به عنوان مسابقات ACM شناخته میشود ، هر ساله در دانشگاهها و دانشکدههای زیادی تحت عناوین مختلف برگزار میشود و هدف از آن ایجاد انگیزه بین دانشجویان برای افزایش تواناییهای برنامهنویسی، استفاده از مطالب آموخته شده در دروس کامپیوتری خود و ایجاد فرصتی برای تجربه کار تیمی در توسعه نرمافزار است. با توجه به احساس کمبودی که نسبت به نبود این مسابقات در دانشگاه چمران میشد، از ابتدای سال تحصیلی91-92 نسبت به آمادهسازی بستر نرمافزاری مناسب برای برگزاری مناسب اقدام شد ، با توجه به نبود تجربه قبلی در دانشگاه چمران و نبود منابع کمکی در دسترس در این زمینه مشکلاتی در راه اندازی نرمافزار لازم برای مسابقات به وجود آمد و کار مدت زمانی طول کشید. اما بالاخره مقدمات کار انجام شد و نهایتاً تاریخ 5/2/92 به عنوان روز مسابقه برگزار گردید. تبلیغات و ثبت نام مسابقات توسط انجمن علمی گروه کامپیوتر صورت گرفت و سرور مسابقه نیز توسط مهندس فرخیان راهاندازی گردید ، مسابقه شامل هفت مساله بود که گروهها باید در سرور مسابقه آپلود میکردند و سرور به صورت اتوماتیک آنها را داوری مینمود. استقبال خوبی از مسابقات صورت گرفت به طوریکه  16 تیم شامل 14 تیم از گروه کامپیوتر و 2 تیم از دانشکده ریاضی شرکت نمودند مسابقه در روز و ساعت مقرر در سایت گروه کامپیوتر برگزار شد و در پایان سه تیم untitled ، majestic و kardan156 به ترتیب اول تا سوم شدند(21/2/1392)
 • پس از  انتصاب آقای مهندس پشم فروش به سمت مدیر خدمات آموزشی دانشگاه، طی حکمی از سوی اقای دکتر مروتی ریاست محترم دانشگاه، آقای دکتر قنبر زاده به سمت معاون آموزشی دانشکده مهندسی منصوب شدند. لازم بذکر است که آقای دکتر قنبر زاده پیش از این مدیریت گروه مکانیک را عهده دار بودند.(22/2/1392) 
 • نمایندگان هیات نظارت استانی از دانشکده مهندسی بازدید بعمل آوردند. این هیات به ریاست آقای دکتر راشد رئیس دانشکده نفت اهواز و در معیت تعداد دیگری از اساتید و مدیران دانشگاههای مختلف استان، از قسمت های مختلف دانشکده بازدید و وضعیت آموزشی، پژوهشی و فضای فیزیکی آن را مورد بررسی قرار دادند (29/02/1392)

 • کارگاه آموزشی آشنایی با سامانه آنلاین ثبت حق التدریس در آمفی تئاتر دانشکده مهندسی برگزار شد. (30/02/1392)
 •  تعداد 6 دستگاه کولر گازی هر یک به ظرفیت 60000BTU جهت سرمایش تعدادی از راهروهای دانشکده مهندسی خریداری و وارد دانشکده شدند. لازم بذکر است که سیستم سرمایش مرکزی دانشکده به دلیل ناکارآمدگی و هزینه های زیاد ناشی از فرسودگی بیش از حد، از امسال از مدار استفاده خارج شده است.(30/02/1392)  
 • به مناسبت میلاد بابرکت امیرالمومنین علی (ع) مراسم جشنی به همت بسیج کارکنان دانشکده مهندسی دانشگاه شهید چمران اهواز در آمفی تئاتر این دانشکده برگزار شد. در این مراسم که روز شنبه 4 خرداد ماه با حضور کارکنان و دانشجویان و به ویژه اعضای بسیج برگزار شد، حجت الاسلام نیایش مهر به ایراد سخنرانی پرداخت و در ادامه برنامه های شاد و متنوعی برکزار گردید.(5/03/1392)

 • به مناسبت ولادت با سعادت آخرین منجی عالم بشریت حضرت مهدی موعود (عج) مراسم جشنی در دانشکده مهندسی برگزار گردید. (4/4/1392)

 • آقای دکتر نقره آبادی عضو محترم هیات علمی گروه مکانیک به درجه دانشیاری ارتقاء یافتند. (04/04/1392)

 • مطابق روال همه ساله دانشگاه در ایام تابستان به حالت نیمه فعال در خواهد آمد. به همین منظور کلیه فعالیت های اداری دانشکده نیز به استثنای برخی واحد های خاص، از روز شنبه 22/4/1392 لغایت چهارشنبه 30/5/1392 متوقف خواهد شد. در این ایام کلیه کارکنان می توانند از مرخصی استحقاقی سالیانه خود استفاده نمایند. بر اساس تدابیر در نظر گرفته شده، ایام تعطیلات رسمی در این بازه زمانی، جزء ایام مرخصی محسوب نخواهند شد . همچنین بخشی از مرخصی های استفاده شده در این ایام به عنوان مرخصی های تشویقی منظور می گردند. لازم بذکر است برای آندسته از کارکنان که قبلا مرخصی استحقاقی سالیانه خود را استفاده کرده اند تدابیر جداگانه ای اتخاذ شده که متعاقبا ابلاغ خواهد شد. (04/04/1392)

 • آقای دکتر ابراهیم حاجی دولو  عضو محترم هیات علمی گروه مکانیک به درجه استادی ارتقاء یافتند. (11/04/1392)

 • آقای دکتر بحرینیان عضو محترم هیات علمی گروه مکانیک به درجه دانشیاری ارتقاء یافتند. (22/04/1392)

 • مطلع شدیم که آقای مهندس پشم فروش در غم از دست دادن مادر گرامیشان سوگوار شده اند. مصیبت وارده را به ایشان و خانواده آن مرحومه تسلیت و تعزیت عرض می کنیم. (23/04/1392)

 • آقای دکتر سید عباس طباطبایی دانشیار و یکی از باسابقه ترین اعضای هیات علمی گروه عمران به افتخار بازنشستگی نایل گردیدند. آقای دکتر طباطبایی علاوه بر کارنامه درخشات علمی، سوابق اجرایی متعددی را در دانشگاه و خارج از آن بعهده داشته اند که از آن جمله می توان معاونت عمرانی دانشگاه و ریاست دانشکده مهندسی را نام برد. آخرین مسئولیت اجرایی ایشان معاونت عمرانی استانداری خوزستان بوده است. برای ایشان طول عمر باعزت و تندرستی آرزومندیم.(14/05/1392)

 

 • با کمال تاسف و تأثر مطلع شدیم که همکاران عزیزمان آقای ایمان سهیلی زاده به همراه فرزند خردسالش در حادثه رانندگی جان به جان آفرین تسلیم نموده اند. در این حادثه دلخراش که هنگام بازگشت از سفر در جاده ساوه به وقوع پیوسته است همچنین همسر گرامی ایشان سرکار خانم سلیمانی که از دیگر همکاران دانشکده مهندسی می باشند به شدت مجروح شده اند. مصیبت وارده را به خانواده محترم آن مرحوم بخصوص همکار بازنشسته دانشکده جناب آقای علیرضا قبیتی و کلیه همکاران دانشکده تسلیت گفته و برای بازماندگان صبر و بردباری در تحمل این مصیبت بزرگ را از خدواند منان خواستاریم. لازم بذکر است که در حال حاضر اقدامات لازم جهت انتقال پیکر پاک آن عزیزان به اهواز در حال پیگیری است و در صورت فراهم بودن شرایط، احتمالا مراسم تشییع و به خاک سپاری در روز یکشنبه 27/5/1392 صورت خواهد گرفت. (25/5/1392)

 

 • با نهایی شدن کار بازسازی محل سابق کتابخانه دانشکده مهندسی اقدامات لازم در جهت تجهیز این بخش از ساختمان با همکاری معاونت محترم اداری و مالی دانشگاه در حال پیگیری است و امید می رود که از ابتدای سال تحصیلی جاری ضمن انتقال گروه معماری به این بخش، کلیه کلاس هاس آموزشی این گروه که قبلا خارج از دانشکده مهندسی برگزار می شدند، در همین دانشکده برگزار شوند. فضاهای دیگری نظیر سالن قرائت خانه خواهران و برادران، آزمایشگاههای فیزیک، سالن های سمعی و بصری جدید، اتاق کار اساتید و ... از جمله دیگر فضاهای پیش بینی شده در این بخش می باشند.(23/03/1392)

 

 • در جلسه ای که با حضور نماینده پژوهشگاه ICT وزارت مخابرات و فناوری اطلاعات و نماینده مخابرات استان در محل دانشکده مهندسی برگزار شد، راههای تسریع راه اندازی پژوهشکده ICT بررسی شد و تصمیمات مقتضی در این رابطه اتخاذ گردید. شایان ذکر است که بر اساس تفاهم نامه مبادله شده که در طی سال جاری با وزیر محترم مخابرات و فناوری اطلاعات به امضا رسید، ایجاد پژوهشکده ICT با محوریت دانشکده مهندسی به تصویب رسیده بود. (23/06/1392)

 

 • اولین شماره از مجله علمی گروه عمران دانشکده مهندسی با عنوان Journal of Hydraulic Structures در وبسایت نشریات علمی دانشگاه منتشر شد. این مجله که با مشارکت و همکاری انجمن هیدرولیک ایران منتشر شده است اولین نشریه دانشکده مهندسی است که از درجه علمی-پژوهشی برخوردار خواهد بود. با توجه به اینکه انتشار مجلات علمی معتبر یکی از شاخص های اصلی رتبه بندی مراکز علمی می باشد، امید می رود که این نشریه بتواند نقش قابل توجهی در ارتقاء کیفی جایگاه دانشکده و دانشگاه ایفا نماید.(23/06/1392)

 

 •  با پرداخت اولین قسط از اعتبار پیش بینی شده برای احداث و راه اندازی "مرکز پردازش های سریع دانشکده مهندسی" کار احداث این مرکز عملا وارد مراحل اجرایی شد. مبلغ مذکور به میزان 50 میلیون تومان که از اعتبارات معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تامین و پرداخت شده بخشی از اعتبار 300 میلیون تومانی است که برای راه اندازی این مرکز پیش بینی شده است. لازم بذکر است که مرکز پردازش های سریع جهت استفاده آن دسته از اساتید و دانشجویان راه اندازی می شود که برای انجام پروژه های تحقیقاتی خود به پردازش های سنگین و سریع رایانه ای احتیاج دارند. در نظر است که با انجام تمهیدات خاص این مرکز به شبکه گرید ملی که در سطح چند دانشگاه معتبر کشور فعالیت دارد متصل گردد و بدین طریق از قابلیت های محاسباتی این مراکز نیز استفاده نماید.(23/06/1392)

 

 • با هماهنگی انجام شده توسط مدیریت محترم پژوهشکده آب و انرژی دانشگاه شهید چمران اهواز، جلسه ای با حضور آقای پروفسور رشوند عضو هیات علمی بازنشسته دانشگاه بیرمنگهام انگلستان و از اعضای شاخص انجمن IEEE در محل دفتر ریاست دانشکده مهندسی برکزار شد. در طی این جلسه راه های مختلف ایجاد همکاری بین این دو موسسه مهم علمی بررسی و امکان سنجی شد و بعنوان اولین قدم در این راه قرار شد که همایشی بین المللی در رابطه با "استفاده از انرژی های سبز" توسط دو موسسه ساماندهی و برگزار گردد. در همین راستا آقای پروفسور رشوند مسئولیت انجام هماهنگی های بین المللی و اخذ مجوزهای لازم از IEEE بعهده گرفتند و آقای دکتر صیفی کاویان مدیر پژوهشکده آب و انرژی مسئولیت انجام برنامه ریزهای داخل کشور را متقبل شدند. در صورت پیشرفت مطلوب امور، این همایش در اوایل سال 2015 میلادی برگزار خواهد گردید. (02/07/1392)

 

 • با انتقال 2 آتلیه گروه معماری به محل سابق کتابخانه دانشکده مهندسی که مراحل آخر بازسازی را می گذراند، بهره برداری از این محل به صورت غیر رسمی آغاز گردید. در این بخش از ساختمان دانشکده مهندسی که از مدتها پیش در دست بازسازی است فضاهای مختلفی پیش بینی شده که قرار است تا هفته آینده رسما آماده بهره برداری گردد. در حال حاضر تجهیز این ساختمان در دست اقدام می باشد.(10/07/1392) 

 

 • مصاحبه علمی برای جذب 8 نفر از متقاضیان عضویت در هیات علمی گروه معماری در روز چهارشنبه گذشته انجام گرفت. لازم بذکر است که در این دوره از فراخوان جذب هیات علمی تعداد 59 نفر برای عضویت در گرو ههای مختلف دانشکده داوطلب شده اند که از این تعداد قریب به 32 نفر از آنان مصاحبه علمی شده اند و بقیه نیز بتدریج برای مصاحبه دعوت خواهند شد.(21/07/1392)

 

 • یک دستگاه نورد سرد که به عنوان بخشی از تجهیزات گروه مواد  و با حمایت مالی شرکت ملی فولاد تهیه شده است وارد دانشکده شد و در کارگاه گروه مواد مستقر گردید (21/07/1392)

 

 • مطلع شدیم که آقای دکتر سامانی عضو هیات علمی گروه عمران در غم از دست دادن مادر همسر گرامیشان سوگوار شده اند. ضمن عرض تسلیت به ایشان و خانواده مکرمشان به اطلاع کلیه همکاران گرامی می رساند که مجلس یادبودی به همین مناسبت در روز جمعه 26/07/1392 از ساعت 10 الی 11:30 در مسجد کوی استادان برقرار خواهد بود. (21/07/1392)

 

 • پس از برگزاری موفقیت آمیز اولین دوره از مسابقات برنامه نویسی(ACM) توسط انجمن علمی گروه كامپیوتر  که در سال گذشته انجام گرفت، برنامه ریزی مقدماتی برای برگزاری دومین دوره این مسابقات در سال جاری آغاز گردید. لازم بذکر است که در نظر است که این دوره از مسابقات در سطح استانی برگزار شود. آقای مهندس فرخیان به عنوان هماهنگ کننده این برنامه قبول زحمت فرموده اند.(1392/07/21)

 

 • با انتقال 2 آتلیه دیگر از گروه معماری به محل سابق کتابخانه دانشکده مهندسی فضاهای قبلی مربوط به این آتلیه ها به سالن مطالعه تبدیل شدند. بدین ترتیب سالن مطالعه اختصاصی خواهران در جنب پاسیوی طبقه اول و سالن مطالعه اختصاصی برادران در جنب پاسیوی طبقه دوم از فردا آماده بهره برداری خواهند بود. امید است با راه اندازی این دو سالن یکی از خواسته های اساسی دانشجویان که مدتها مورد درخواست این عزیزان بوده است تحقق یافته و محیطی مناسب تر برای مطالعه آنها فراهم آمده باشد. (5/04/1392) 

 
 • آقای دکتر مرتضی رزاز از اعضای هیات علمی گروه برق به درجه دانشیاری ارتقاء یافتند. (07/08/1392)

 

 • اولین نشست "عصر مهندسی" در بعد از ظهر روز چهارشنبه گذشته با حضور جمع قابل توجهی از اعضای هیات علمی دانشکده مهندسی برکزار شد و طی آن حاضرین در جلسه در محیطی زیبا و با صفا به گفت و شنود پرداختند. هدف از این نشست ایجاد آشنایی بین اعضای جدید و باسابقه تر دانشکده و ارتقاء هر چه بیشتر صمیمیت و همدلی بین اعضای هیات علمی گروه های مختلف بود که بدلیل مشغله های کاری، کمتر فرصت گفت و گوهای دوستانه را پیدا می کنند. در این نشست آن دسته از اعضای هیات علمی جوان که ظرف  سالیان اخیر به جمع دانشکده مهندسی پیوسته اند در فضایی با نشاط به معرفی خود پرداختند.  با توجه به استقبال بعمل آمده از این ابتکار، مقرر شد که در فرصت های مناسب آتی، این گونه نشست ها تکرار شوند. برای دیدن تصاویر این نشست اینجا کلیک نمایید.(12/08/1392)

 

 • بر اساس نظر هیات داوران و کمیته علمی بیست و هشتمین کنفرانس بین المللی برق کتاب ارزشمند زیرشبکه ها و شبکه های توزیع فعال که با کوشش آقای دکتر جورابیان، دکتر قره پتیان، و مهندس حسین قاسمی و بوسیله انتشارات دانشگاه شهید چمران به زیور چاپ آراسته شده، به عنوان کتاب برگزیده صنعت برق کشور در سال های 92-1391 انتخاب شده است. دانشکده مهندسی این موفقیت را به ایشان صمیمانه تبریک عرض می نماید.(15/08/1392)

 

 • به همت گروه کامپیوتر دانشکده مهندسی و انجمن علمی گروه کامپیوتر دومین دوره مسابقه برنامه نویسی (ACM) در روز پنجشنبه 16/08/1392 در محل دانشکده مهندسی برگزار شد. در این مسابقه 20 تیم شرکت داشتند که یک تیم از دانشکده ریاضی بود. مسابقه از ساعت 9 صبح آغاز شد و تا ساعت 15 طول کشید. در نهایت به دو تیم برتر جوایزی اهدا شد.(22/08/1392)

 

 • دومین نشست مشترک اعضای هیات علمی گروه برق با حضور ریاست دانشکده در روز دوشنبه 20/08/1392 برگزار شد. در این جلسه ریاست دانشکده گزارشی از آخرین اقدامات انجام شده در رابطه با موضوعات مطروحه در جلسه سال قبل ارائه نمودند. در ادامه برخی از اعضای حاضر به طرح دیدگاهها و مطالبات خود پرداختند. لزوم تسریع استقلال دانشکده برق و کامپیوتر یکی از نکاتی بود که در این جلسه مورد تاکید اعضای حاضر قرار گرفت. همچنین برخی از اعضای حاضر خواستار گسترش فضای آزمایشگاهی و نیز اختصاص اتاق های مناسب به اعضای جدید هیات علمی، که به طور موقت در اتاق های سطح دانشکده استقرار یافته اند، گردیدند. با توجه به اتمام عملیات ساختمانی بخش جدید دانشکده، ریاست دانشکده در خصوص تامین خواسته های مطروحه قول مساعد همکاری دادند.(22/08/1392) 

 

 • دومین نشست مشترک اعضای هیات علمی گروه مواد با حضور ریاست دانشکده در روز دوشنبه 04/09/1392 برگزار شد. در این جلسه نیز مطابق معمول، ریاست دانشکده گزارشی از آخرین اقدامات انجام شده در رابطه با موضوعات مطروحه در جلسه سال قبل ارائه نمودند. در ادامه برخی از اعضای حاضر به طرح دیدگاهها و مطالبات خود پرداختند. لزوم توجه بیشتر به نیازهای تجهیزاتی گروه مواد، لزوم به کار گیری نیروهای متخصص جدید برای اداره آزمایشگاههای جدید گروه، اختصاص فضای مطالعه و کار به دانشجویان تحصیلات تکمیلی گروه، انتقال و استفاده از تجهیزاتی که در سایر گروه های آموزشی مدتهاست بلا استفاده مانده اند، پیش بینی فضای لازم برای اتاق اساتید فعلی و آتی با جابجایی فضای انجمن های علمی   و ... از جمله مسائلی بود که در این دیدار از سوی اعضای هیات علمی گروه مواد مطرح شدند .(04/09/1392)

 

 • در ادامه تلاش های قبلی برای ایجاد مرکز پردازش های سریع در دانشکده مهندسی، امروز نشستی با حضور برخی مسئولین شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، نمایندگانی از دانشکده مهندسی و مدیر دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه برگزار و شیوه های جلب مشارکت آن شرکت در ایجاد این مرکز مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. مسئولین شرکت ضمن استقبال زیاد از این طرح، قول دادند که تمام راه های ممکن را برای حمایت از آن مورد برررسی قرار داده و بزودی نتیجه را اعلام نمایند.(1392/09/13)

 

 • آخرین جلسه مصاحبه با متقاضیان جذب در هیات علمی دانشکده مهندسی در روز 13/09/1392 برگزار گردید و به این ترتیب پرونده بررسی علمی متقاضیانی که در فراخوان بهمن 91 در سامانه جذب برای دانشکده مهندسی ثبت نام نموده بودند بسته شد. لازم بذکر است که در این فراخوان تعدادی زیادی متقاضی ثبت نام کرده بودند که از آن میان حدود 56 نفر برای انجام مصاحبه علمی دعوت شدند. کمیته های بررسی صلاحیت علمی این افراد از شهریور ماه سال جاری به تدریج تشکیل شد و بالاخره در هفته جاری به پایان رسید.(13/09/1392) 
 •  ریاست دانشکده مهندسی با صدور تقدیر نامه های جداگانه ای از خدمات افراد نامبرده زیر بدلیل جدیت در انجام وظایف محوله تقدیر بعمل آوردند:(13/09/1392)

                  آقای مهندس فرخیان عضو هیات علمی گروه کامپیوتر

                  آقای مهندس چوبین کارشناس گروه کامپیوتر

                 آقای مهندس مشاک کارشناس گروه کامپیوتر

                 سرکار خانم نورانی از کارکنان معاون پژوهشی و تحصیلات تکمیلی دانشکده

                 آقای علی چشمه سلاطین مدیر خدمات دانشکده مهندسی                      ادامه اخبار در  صفحه بعد