تبلیغات
تریبون آزاد دانشکده مهندسی - اخبار دانشکده (صفحه 3)
اینجا مال توست مهندس!_______ هرچه می خواهد دل تنگت بگوی!
       ( صفحه قبلی)
 • بر اساس آخرین اطلاعات دریافتی از اداره خدمات دانشکده، سیستم گرمایش دانشکده مهندسی بعلت شکستگی خط انتقال آبگرم از موتورخانه، از پریروز مجددا از مدار استفاده خارج شده است. این اتفاق که در دو هفته اخیر برای سومین بار رخ داده و منجر به از کار افتادن سیستم گرمایش دانشکده شده، هر بار با تلاش نیروهای پیمانکار تاسیسات و با همکاری خدمات دانشکده مهندسی با مرمت محل شکستگی مرتفع شده است. اما بدلیل طولانی بودن طبیعی فرآیند ترمیم لوله ها از طرفی و مصادف بودن آن با سردترین روزهای سال از طرف دیگر، موجبات نارضایتی کارکنان و دانشجویان را فراهم آورده است. با توجه به عمر زیاد این تاسیسات و فرسوده بودن شدید آنها و نیز با عنایت به هزینه گزاف بازسازی و نگهداری آنها، اداره تاسیسات دانشگاه در صدد است که در سال آینده با خارج کردن کامل سیستم فعلی از مدار استفاده و جایگزین کردن سیستم های جدید، این معضل همیشگی را یکبار برای همیشه مرتفع نماید. در همین رابطه دو راه حل در دست مطالعه می باشد که یکی تعمیر و استفاده از دستگاه های هواساز موجود در طبقه چهارم دانشکده و دیگری خرید و استفاده از سیستم های گرم کننده مستقل برای هر واحد، نظیر پکیج یونیت های گازی و یا هیتر های برقی، می باشد. البته راه حل سومی نیز در دست مطالعه می باشد که همانا استفاده همزمان از دو راه حل قبلی است. از کلیه عزیزانی که تخصص یا تجربه ای در این زمینه دارند بخصوص همکاران محترم عضو هیات علمی گروه مکانیک (حرارت و سیالات) دعوت می شود که پیشنهادات و نظریات خود را از طریق این وبلاگ یا از سایر طرق به مدیریت دانشکده منتقل نمایند. امید می رود با توجه مسئولین ذیربط در معاونت اداری و مالی دانشگاه، این معضل دائمی دانشکده مهندسی در سال آینده مرتفع گردد.(20/11/1392)

 

 • با ابلاغ حکم وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری آقای دکتر سید سعید بحرینیان دانشیار گروه مکانیک به سمت سرپرست دانشگاه صنعتی شهدای هویزه منصوب شدند.(21/11/1392)

 

 •  براساس اعلام معاونت آموزشی وزارت علوم، تحقیقات وفناوری، در آخرین جلسه شورای گسترش آموزش عالی راه اندازی رشته مهندسی برق - کنترل در مقطع کارشناسی ارشد مورد موافقت قطعی قرار گرفت. لازم به ذکر است که پذیرش دانشجو در دوره مذکور منوط به تامین شرایط علمی-آموزشی و نیز اعتبار مالی می باشد. (03/12/1392) 

 

 • ششمین جشنواره ملی حرکت به میزبانی دانشگاه صنعتی شریف تهران که با مشارکت انجمن های علمی دانشجویی دانشگاه های سراسر کشور برپا شده بود، سی ام بهمن ماه با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد. به گزارش روابط عمومی دانشگاه شهید چمران اهواز، در این جشنواره انجمن های علمی دانشجویی معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه شهید چمران با کسب 4 مقام برگزیده این جشنواره ملی، بار دیگر در میان دانشگاه های سطح کشور خوش درخشید. بنا به این گزارش، در بخش «اختراع» انجمن مکاترونیک مقام برگزیده را از آن خود کرد. همچنین غرفه انجمن های علمی دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز  که توسط انجمن علمی گروه معماری طراحی و اجرا شده بود، در بین تمام غرفه های شرکت کننده در جشنواره، غرفه برگزیده شناخته شد.  شایان ذکر است؛ این جشنواره از 28 تا 30 بهمن ماه 92 در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد و دانشجویان انجمن های علمی به ارائه دستاوردها و فعالیت های علمی یک ساله خود پرداختند.(03/12/1392)

 

 • در چند روز اخیرگزارشاتی مبنی بر سرقت رفتن چند دستگاه گوشی موبایل از دانشجویان واصل شده، که همگی در محل سرویس های بهداشتی خواهران اتفاق افتاده است. لذا ضمن دعوت از کلیه عزیزان به هوشیاری بیشتر در این زمینه، از همه اعضای دانشکده درخواست می شود که در صورت مشاهده هرگونه افراد یا حرکات مشکوک، موضوع را به حراست دانشکده اطلاع دهند.(03/12/1392) 

 

 • با نزدیک شدن زمان برگزاری بیست و دومین همایش مکانیک و نیز مسابقات سازه های ماکارونی که در اوایل سال آتی برگزار خواهند شد، عملیات بهسازی و آماده سازی فضاهای دانشکده با همکاری دفتر فنی دانشگاه آغاز گردیده است. سعی شده است این فعالیت ها به گونه ای برنامه ریزی شود که حتی المقدور با فعالیت های آموزشی و اداری دانشکده تداخل پیدا نکند. (03/12/1392)

 

 • ریاست و معاون پژوهشی دانشکده در جلسه ای که به منظور ارتقاء همکاری های علمی-آموزشی فیمابین دانشکده مهندسی و سازمان نظام مهندسی استان تشکیل شده بود حضور یافتند. در این جلسه که در روز سه شنبه 06/12/1392 به دعوت کمیته آموزش و پژوهش سازمان نظام مهندسی استان و در محل آن سازمان برگزار گردید، آقای دکتر مظهری عضو هیات علمی گروه معماری و ریاست کمیته آموزش و پژوهش سازمان نظام مهندسی، ضمن سخنانی بر اهمیت ایجاد و گسترش همکاری های علمی بین دو نهاد تأثیر گذار استانی تاکید نمودند و در این زمینه پیشنهاداتی را ارائه نمودند. ریاست دانشکده مهندسی نیز ضمن تاکید بر اهمیت جایگاه این دو نهاد، آمادگی دانشکده برای تعمیق این ارتباط از طرق مختلف را مورد تاکید قرار دادند. در ادامه جلسه تعدادی از اعضای حاضر در جلسه به تشریح دیدگاه های خود در این زمینه پرداختند. برخی از زمینه هایی که برای همکاری های متقابل پیشنهاد شدند بعنوان نمونه عبارتند از:

       -گذراندن دوره های کارآموزی دانشجویان در پروژه های ساختمانی فعال با همکاری سازمان نظام مهندسی

       -ارائه دروس کاربردی نظیر درس کارآفرینی یا مقررات ملی ساختمان در دانشگاه توسط مهندسان باتجربه سازمان

       -اصلاح سرفصل دروس بر اساس نیازهای واقعی صنعت ساختمان

       -برگزاری همایش های مشترک علمی و تخصصی با توجه به مسائل مبتلابه استان

       -تعیین عناوین پژوهشی مورد نیاز استان و انجام پروژه های پژوهشی مشترک

       -برنامه ریزی و اجرای دوره های بازآموزی مهندسان توسط دانشگاه

       -انتشار نشریه مشترک علمی-پژوهشی

       -تلاش مشترک در جهت معرفی و ترویج روش ها و مصالح نوین در صنعت ساختمان       

 نهایتا کمیته سه نفره ای مامور تهیه پیش نویس تفاهم نامه همکاری گردید تا در ظرف دو هفته آینده این تفاهم نامه جهت بحث و بررسی در اختیار اعضاء قرار گیرد. (09/12/1392)

 

 • پیرو درخواست های مکرر اعضای هیات علمی مدعو در رابطه با لزوم ایجاد فضایی برای استراحت اعضای هیات علمی که از خارج از دانشکده به آن تردد می نمایند، فضای مورد نظر در جنب سرسرای ورودی دانشکده تدارک دیده شد. به همین منظور برخی وسایل رفاهی مورد نیاز نظیر مبلمان استراحت، کولر، یخچال، تلویزیون، مایکروفر، قهوه سازو ... خریداری و جهت استفاده این عزیزان در محل قرارداده شد. کلیه همکاران مدعو که مایل به استفاده از فضای فراهم شده می باشند می توانند جهت دریافت کلید به مدیر خدمات یا مسئول دفتر ریاست دانشکده مراجعه نمایند.(09/12/1392)

 

 • پیرو بازدید هیات نمایندگی تعدادی از دانشگاه های فرانسه که در دی ماه گذشته صورت گرفت، نخستین تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه شهید چمران اهواز و دانشگاه NANTES فرانسه به امضاء رسید. بر اساس متن تفاهم نامه که با پیشنهاد دانشگاه NANTES و تصویب دانشگاه شهید چمران تنظیم گردیده است، از این پس دو دانشگاه در زمینه های مختلف، تبادلات علمی و دانشجویی خواهند داشت. مقرر گردیده است که به منظور اجرایی کردن تفاهمات بعمل آمده، هیات مشترکی از طرف دو دانشگاه تشکیل گردد. از کلیه اعضای محترم هیات علمی و دانشجویان عزیز درخواست می شود که با مطالعه متن کامل تفاهم نامه (صفحه 1 ، صفحه 2، صفحه 3، صفحه 4) چنانچه متقاضی استفاده از راه کارهای پیش بینی شده در آن هستند مراتب را از طریق معاونت محترم پژوهشی دانشکده پیگیری نمایند.(21/12/1392) 

 

 • در راستای ارتقا کیفیت شبکه اینترنت دانشکده مهندسی، بالاخره پس از مدتها رایزنی و پیگیری، عملیات اجرایی شبکه جدید فیبر نوری به مرحله انجام رسید. در این عملیات که از ابتدای هفته جاری آغاز شده بود و امروز چهارشنبه تقریبا به پایان رسید، حدود 4 کیلومتر فیبر نوری نصب گردید. طراحی شبکه جدید بوسیله واحد فناوری اطلاعات دانشگاه و با مشاوره گروه کامپیوتر دانشکده مهندسی صورت گرفته و در حال حاضر عملیات اجرایی توسط پیمانکار در دست اقدام است. نظارت و همکاری در عملیات اجرایی نیز مشترکا بعهده واحد فناوری اطلاعات دانشگاه و کارشناسان گروه کامپیوتر می باشد.  لازم بذکر است که برای تکمیل این عملیات لازم است در مرحله بعد سویچ ها و سایر تجهیزات لازم نیز خریداری و نصب گردند که  معاونت اداری و مالی دانشگاه در این رابطه قول مساعدت لازم را داده اند. امید می رود که با تکمیل این کار کیفیت سرویس های اینترنتی دانشکده به طرز چشمگیری بهبود بخشیده شود.(21/12/1392)

 

 • جمعی از اعضای انجمن اسلامی دانشکده مهندسی دیروز سه شنبه با ریاست دانشکده دیدار و گفتگو کردند. در این دیدار صمیمی اعضای انجمن به طرح دیدگاه ها و پیشنهادات خود پرداختند. ایشان ضمن تاکید بر اهمیت تشکیل منظم شورای فرهنگی دانشکده خواهان اطلاع رسانی بیشتر در رابطه با دستاوردهای این شورا تا بحال شدند. رییس دانشکده نیز با تشریح برخی مصوبات این شورا،  گزارشی از پیگیری های بعمل آمده را به حاضرین ارائه کردند. یکی از دغدغه های مطروحه از سوی دانشجویان بحث رعایت حجاب و عفاف در دانشکده بود و خواهان آن بودند که این مسئله با جدیت بیشتری از سوی مسئولین ذیربط دنبال شود. همچنین حاضرین در جلسه خواهان حضور یک نماینده از انجمن اسلامی در شورای فرهنگی دانشکده بودند که ریاست دانشکده بر اساس آیین نامه این شورا، این درخواست را قابل اجرا دانستند. ریاست دانشکده لزوم استفاده از شیوه های ایجابی در تبلیغ مسائل فرهنگی، مانند مسئله حجاب و عفاف، و پرهیز از شیوه های سلبی را مورد تاکید قرار دادند و همکاری و مشارکت انجمن اسلامی در طراحی و اجرای این برنامه ها را خواستار شدند. چگونگی حمایت مالی از برنامه ها و فعالیت های انجمن اسلامی از جمله موارد دیگری بود که در این دیدار مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.(21/12/1392)

 

 • پیرو اطلاعیه قبلی در خصوص تشکیل انجمن ورزشی جدید دانشکده، امروز چهارشنبه انتخابات مربوط به تعیین مسئول جدید انجمن ورزشی در سرسرای ورودی دانشکده مهندسی برگزار و از بین دو کاندیدایی که برای قبول این مسئولیت اعلام آمادگی نموده بودند، آقای امیرحسین حسینی با کسب 73 رای از مجموع  115 رای به این مسئولیت برگزیده شدند. لازم بذکر است که آقای علی سرافراز نیز با کسب 37 رای در مرحله بعدی قرار گرفتند. ضمنا 5 برگ از آرای ماخوذه نیز بعلت مخدوش بودن جزء آرای باطله محسوب شدند.(21/12/1392) 

 

 • اولین "محفل انس" دانشكده مهندسی با حضور كاركنان و هیات رییسه دانشكده در تاریخ 26/12/1392 در فضای سبز جنب دانشكده مهندسی برگزار شد.(تصاویر1، 2، 3، 4) در این محفل صمیمی و غیر رسمی كه به مناسبت پایان سال و در آستانه تعطیلات نوروزی برگزار شد ریاست دانشكده از تلاش های كلیه كاركنان دانشكده تشكر و قدردانی نمودند و موفقیت های حاصله را مرهون تلاش ها و زحمات كاركنان دانستند. ایشان همچنین ضمن تاكید بر استمرار فضای همدلی و دوستی بین كاركنان و مسئولین، سالی پربركت و سرشار از سلامتی و موفقیت را برای همگان آرزو نمودند. در ادامه مراسم تعدادی از حاضران با بیان خاطراتی از گذشته به همراه طنز و لطیفه، لحظاتی خوش و خاطره انگیز را فراهم آوردند. در خاتمه نیز عكسهایی به یادگار گرفته شدند.(28/12/1392) 
 • پیرو ابلاغ معاونت محترم پژوهشی دانشگاه در ایام تعطیلات نوروزی مبنی بر تخصیص مبالغ ارزی  از طرف وزارت متبوع برای خرید تجهیزات مورد نیاز آزمایشگاه ها و کارگاه های دانشکده، لیست تجهیزات مورد درخواست با هماهنگی مدیران گروه های آموزشی، گردآوری، اولویت بندی و به معاونت محترم پژوهشی دانشگاه ارسال گردید. لازم بذکر است که به دانشکده ها فقط 5 روز برای تهیه و ارسال این درخواست ها مهلت داده شده بود که بعلت مصادف شدن این مهلت با ایام تعطیلات نوروزی، کار تهیه این لیست یا دشواری فراوان همراه بود. خوشبختانه علیرغم فرصت بسیار محدود و مشکلات دیگر، لیست دانشکده مهندسی در مهلت مقرر ارسال گردید. این امر موجب شد که مبلغی حدود 650 هزار دلار برای خریدهای ارزی دانشکده مهندسی در نظر گرفته شود که از حیث رقم تخصیصی بالاترین مبلغ اختصاص داده شده به دانشکده ها بشمار می رود. امید می رود با انجام خریدهای مذکور تحول عمده ای در رفع نیازهای تجهیزاتی دانشکده بعمل آید.(20/01/1393) 
 •  بر اساس اطلاع رسانی های قبلی، دانشکده مهندسی در دو هفته آتی میزبان دو رویداد مهم علمی خواهد بود. اولین رویداد مربوط به برگزاری مسابقات استانی سازه های ماکارونی است که توسط انجمن علمی گروه عمران برگزار می شود و رویداد دوم مربوط به برگزاری همایش بین المللی مکانیک خواهد بود. به منظور برگزاری هر چه باشکوه تر این دو رویداد، تدارکات وسیعی از ماه ها پیش توسط دست اندرکاران مربوطه در حال پیگیری و اجراست که با نزدیک شدن به ایام برگزاری آنها، بر شدت و حجم این فعالیتها افزوده شده به گونه ای که حتی در ایام تعطیلات نوروزی این فعالیت ها با قوت، تداوم پیدا کرده است. بهسازی و تعمیرات اساسی برخی از قسمت های دانشکده و فضاهای اطراف آن را می توان به عنوان گوشه ای از فعالیت های مذکور بر شمرد که نمود عینی پیدا کرده اند و البته فعالیت های بسیار بیشتری در جریان می باشند که نتایج آنها در حین همایش های مذکور ظاهر خواهد شد. امید می رود نتایج این تلاش ها در ارتقاء جایگاه دانشکده مهندسی به عنوان یک دانشکده پویا، سرزنده و شاداب موثر واقع گردد. لازم بذکر است که در ایام  برگزاری این دو رویداد، کلیه کلاس های درسی برقرار بوده و کلیه فعالیت های جاری دانشکده نیز به روال معمول انجام خواهند گرفت. (20/01/1393) 
 • بر اساس برنامه اعلام شده قبلی پنجمین دوره مسابقه پل ماکارونی در روز سه شنبه 26/01/1393 در دانشکده مهندسی برگزار شد. این مسابقات که با حضور گسترده و دور از انتظار دانشجویان از دانشگاه های سراسر استان صورت گرفت، در سه بخش سازه های سبک، سازه های سنگین و سازه های زیبا ساماندهی شده بود. در بخشهای سازه های سبک و سازه های سنگین تیم هایی از موسسه جهاد دانشگاهی و دانشگاه آزاد ایذه موفق به کسب رتبه های برتر شدند و در بخش سازه های زیبا، دانشگاه شهید چمران رتبه نخست را از آن خود کرد. حضور پر شور دانشجویان در سالن مسابقات به حدی بود که سالن مسابقات گنجایش همه شرکت کنندگان را نداشت و بسیاری از آنها مجبور شدند به حالت ایستاده مسابقات را نظاره گر باشند و بسیاری دیگر نیز در خارج از سالن مسابقه را دنبال می کردند. شور و هیجان زایدالوصف دانشجویان شرکت کننده که ناچار شدند برای آماده سازی سازه های خود، تا ساعات پایانی شب قبل از مسابقات و اوایل بامداد بیدار بمانند، فضای مسابقه را گرمی خاصی بخشیده بود که نشان از اهمیت این مسابقات و تاثیر آن در ایجاد یک رقابت سالم و با نشاط علمی داشت. نتایج کامل این مسابقات را اینجا ملاحظه فرمایید. (26/01/1393) 
 • جناب آقای دکتر کیانی نژاد عضوهیات علمی گروه برق و رئیس بسیج اساتید دانشگاه شهید چمران، به ریاست بسیج اساتید استان خوزستان منصوب شدند. ضمن تبریک، توفیق روز افزون را برای ایشان در سمت جدید آرزومندیم. (12/02/1392)
 • عملیات گازسوز کردن کوره اصلی سوله مواد که از سال گذشته در حال پیگیری بود به نتیجه رسید و این کوره که قبلا با سوخت گازوئیل کار می کرد به یک کوره گاز سوز تبدیل شد. لازم بذکر است که بدلیل عدم امکان تامین سوخت گازوئیل برای کوره مذکور، این کوره مدتها بود که بلااستفاده قرار گرفته بود و بجای آن از کوره برقی کوچکتری که برای عملیات سنگین ذوب مناسب نبود استفاده می شد. گازسوز کردن کوره مذکور علاوه بر بازگرداندن این وسیله ارزشمند به مدار استفاده، موجب کاستن چشمگیر از هزینه های سوخت و نیز کاهش آلودگی هوا خواهد شد.(16/02/1393)

 

 • با ورود تجهیزات خریداری شده برای "مرکز پردازش های سریع" به دانشکده مهندسی، راه اندازی این مرکز به زودی نهایی خواهد شد. لازم بذکر است که راه اندازی این مرکز از محل اعتبارات معاونت علمی ریاست جمهوری و با کمک موثر معاونت پژوهشی دانشگاه صورت گرفته است. همچنین جمعی از اعضای هیات علمی دانشکده مهندسی نیز با اختصاص بخشی از اعتبار پژوهشی (گرنت) خود به راه اندازی این مرکز کمک نمودند. اعتبار پروژه تا این مرحله بالغ بر 100 میلیون تومان بوده است. امید می رود با راه اندازی این مرکز، علاوه بر ایجاد امکان قدرت های بالای محاسباتی و پردازشی مورد نیاز کاربران دانشگاهی و صنعتی، زمینه لازم برای اتصال دانشگاه به شبکه گرید ملی (تورین) فراهم آید. (18/02/1393) 

 

 • تیم شنای پسران دانشگاه شهید چمران اهواز در مسابقات شنای قهرمانی منطقه 4 کشور به مقام نایب قهرمانی این مسابقات دست یافت. سه تن از اعضای تیم اعزامی به نام های آقایان محمد رزاز،  محمد شیرالی و علی سرافراز از دانشجویان دانشکده مهندسی بودند. این موفقیت ارزشمند را به ایشان و تیم اعزامی تبریک می گوییم. (23/02/1393)

 

 • نخستین دوره انتخابات شورای عالی بسیج اساتید دانشگاه شهید چمران روز چهارشنبه هفدهم اردیبهشت‌ماه 93 در آمفی تئاتر دانشکده اقتصاد برگزار شد. به گزارش روابط عمومی دانشگاه، طی این انتخابات 20 نفر از اساتید عضو هیأت علمی به عنوان اعضای شورای عالی بسیج اساتید دانشگاه انتخابات شدند که 5 تن از آنان شامل آقایان دکتر  سیف السادات، جورابیان، کوثریان، رزاز و قنبرزاده به نمایندگی از بسیج اساتید دانشکده مهندسی در این شورا حضور خواهند یافت. گفتنی است دکتر کیانی نژاد که پیش از این عهده دار این مسئولیت بود، اکنون به عنوان مسئول بسیج اساتید دانشگاه های استان برگزیده شده اند.(23/02/1393)

 

 • آقای دکتر فرازمند معاون محترم اداری و مالی دانشگاه به همراه تعدادی از مدیران حوزه معاونت اداری و مالی از بخش های مختلف دانشکده مهندسی بازدید و اوضاع دانشکده را از نزدیک مورد بررسی قرار دادند. در این بازدید مهمترین خواسته هایی که از سوی دانشکده مطرح شد عبارت بودند از:

  • لزوم تجهیز بخش جدید معماری
  • تکمیل زیر ساخت و ارتقای شبکه اینترنت دانشکده
  • انجام تعمیرات مورد نیاز دانشکده در قسمت های مختلف و استفاده از برخی فضاهای غیرمفید فعلی
  • تامین تعداد زیادی کولر برای قسمتهای مختلف دانشکده بخصوص برای راهروها
  • بازسازی تابلوهای اصلی و افزایش ظرفیت آنها به گونه ای که ظرفیت تامین برق کولرهای اضافه شده اخیر را داشته باشد
  • لزوم تسریع در ساخت ساختمان جدید دانشکده

در این بازدید معاونت محترم اداری و مالی دانشگاه بر تامین نیازهای دانشکده در حد مقدورات تاکید نموده و قول مساعد همکاری دادند. (18/03/1393)

 

 •  اعضای هیات علمی گروه های عمران و معماری از ساختمان در حال احداث دانشکده عمران و معماری بازدید و از نزدیک با روند اجرای پروژه آشنا شدند. بر اساس پیش بینی های صورت گرفته انتظار می رود که در صورت تداوم روند موجود، ساختمان مذکور تا قبل از پایان سال تحصیلی آینده تحویل بهره بردار گردد.(19/03/1393)
 • با تصویب هیات رییسه دانشگاه، دانشکده مهندسی در آینده نزدیک شاهد برگزاری دو همایش مهم خواهد بود که یکی در زمینه فناوری جوش و دیگری در رابطه با مقررات ملی ساختمان می باشد. برگزاری همایش اول بعهده گروه مواد خواهد بود و همایش دوم نیز به صورت مشترک توسط گروه های معماری و عمران برگزار خواهد شد. (19/03/1393)

 

 • آقای دکتر قیصری عضو هیات علمی گروه مواد، که با رای اکثریت اعضای هیات علمی برای مدیریت گروه پیشنهاد شده بودند، با حکم سرپرست محترم دانشگاه به سمت مدیر گروه مواد منصوب شدند. بدین ترتیب مسئولیت آقای دکتر ریحانیان که دو دوره متوالی این مسئولیت را بعهده داشتند به پایان رسید. بر طبق آیین نامه ابلاغی جدید، هر عضو هیات علمی حداکثر در دو دوره متوالی می تواند برای مدیریت گروه انتخاب شود.  لازم بذکر است که این انتصاب اولین انتصاب مدیر گروه در دانشکده مهندسی می باشد که به شیوه جدید و با رای اکثریت اعضای هیات علمی گروه صورت می گیرد. سرپرست محترم دانشگاه، آقای دکتر رعایایی، پیشتر وعده داده بودند که انتخاب مدیران گرو ه های آموزشی منبعد با رای اعضای گروه صورت خواهد گرفت. (24/03/1393) 

 

 • بر اساس نامه ریاست محترم دانشگاه مبنی بر انتخاب و پیشنهاد اعضای هیات ممیزه توسط اعضای هیات علمی دانشکده ها، امروز با شرکت اعضای هیات علمی در مرتبه دانشیاری و استادی این انتخابات صورت گرفت و برای هریک از دو کمیسیون "عمران و مکانیک" و "برق و کامپیوتر" یک نفر استاد و دو نفر دانشیار انتخاب و پیشنهاد شدند. لازم بذکر است که از بین اعضای معرفی شده نهایتا دو نفر توسط ریاست محترم دانشگاه به عنوان عضو هیات ممیزه معرفی خواهند داشت.(25/03/1343) 
 • طی حکمی از سوی آقای دکتر رعایایی، سرپرست محترم دانشگاه، آقای دکتر ابراهیم حاجی دولو عضو هیات علمی گروه مکانیک به سمت معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه منصوب شدند. دانشکده مهندسی ضمن افتخار، این انتصاب شایسته را صمیمانه به ایشان تبریک و تهنیت عرض نموده و برای ایشان آرزوی توفیقات روزافزون دارد. همچنین لازم می داند از زحمات و تلاش های خالصانه آقای دکتر خلیل رنجبر عضو هیات علمی گروه مواد که تا پیش از این، این مسئولیت را بعهده داشتند و در زمان تصدی مسئولیت منشاء برکات زیادی برای دانشکده و دانشگاه بودند تشکر و قدردانی نماید. (19/03/1393)
 • با نهایت تاسف و تاثر مطلع شدیم که آقای سعید طالب زاده همکار بازنشسته دانشکده مهندسی به رحمت ایزدی پیوسته اند. مرحوم طالب زاده تکنسین گروه برق دانشکده که پس از یک دوره خدمت صادقانه قریب به دو سال پیش به افتخار بازنشستگی نایل شده بودند، چند سال بود که از ناراحتی قلبی رنج می بردند و بالاخره پس از مدتها تحمل رنج و سختی، دیروز در اثر همین عارضه جان به جان آفرین تسلیم نمودند. مدیریت دانشکده مهندسی این ضایعه غمبار را به خانواده آن مرحوم و کلیه همکاران دانشکده و دانشگاه تسلیت عرض نموده و غفران و رحمت الهی را برای ایشان و صبر و بردباری را برای وابستگان از درگاه ایزد منان مسئلت دارد. (31/04/1393)
 • طی مراسمی با حضور دکتر رضوان طلب، رئیس مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، مسئول استانی و اعضای جدید هیات اجرایی جذب اعضای هیات علمی دانشگاه شهید چمران احکام خود را دریافت نمودند. قابل ذکر است که آقای دکتر حمید رضا غفوری از دانشکده مهندسی به مدت 4 سال در این هیات عضویت خواهند داشت.(06/05/1393)
 • آقای دکتر عبدالعادل شعیب از اعضای هیات علمی گروه عمران که چند سال قبل برای ادامه تحصیل به کشور کانادا عزیمت نموده بودند اخیرا پس از اتمام تحصیل در مقطع دکتری به کشور مراجعت نموده و مجددا در گروه عمران فعالیت خود را آغاز کردند.(23/06/1393)
 • آقای دکتر دنه دزفولی دانشجوی بورسیه مقطع دکترای مکانیک که اخیرا از رساله پایان نامه خود دفاع کردند، فعالیت خود را در کسوت عضو هیات علمی گروه مکانیک بزودی آغاز خواهند نمود.(23/06/1393)
 • معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه شهید چمران اهواز اسامی 10 نفر اول عضو هیئت علمی با مرتبه استادیار که در فعالیت های پژوهشی شامل سمینار، مجلات، پایان نامه، کتب، طرح های داخلی، طرح های مشترک با دستگاه ها و ... بیشترین امتیاز را کسب کرده اند، معرفی کرد. در بین اسامی اعلام شده نام آقای دکتر علی حقیقی عضو هیات علمی گروه عمران و معاون پژوهشی دانشکده مهندسی و نیز آقای دکتر یوسف صیفی کاویان عضو هیات علمی گروه برق و رئیس پژوهشکده آب و انرژی به چشم می خورد.(23/06/1393)

 • معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه شهید چمران اهواز اسامی 10 نفر اول عضو هیئت علمی که در فعالیت های پژوهشی شامل سمینار، مجلات، پایان نامه، کتب، طرح های داخلی، طرح های مشترک با دستگاه ها و ... بیشترین امتیاز را کسب کرده اند، معرفی کرد. آقای دکتر امین نقره آبادی عضو هیات علمی گروه مکانیک در این لیست رتبه ششم را کسب نمودند.(23/06/1393)