تبلیغات
تریبون آزاد دانشکده مهندسی - اخبار دانشکده (صفحه 4)
اینجا مال توست مهندس!_______ هرچه می خواهد دل تنگت بگوی!
       ( صفحه قبلی)                                                                                                         (صفحه بعدی)
 • طی مراسمی با حضور ریاست محترم دانشگاه ساختمان بازسازی شده اداره آموزش دانشکده مهندسی و نیز مرکز پردازش های سریع گروه کامپیوتر رسما افتتاح شد. متن کامل خبر(26/06/1393)

 

 • آقای دکتر محمد سروش عضو هیات علمی و مدیر گروه برق به سمت مدیر مرکز فناوری اطلاعات دانشگاه منصوب شدند. قبلا آقای دکتر کریم انصاری اصل این مسئولیت را عهده دار بودند. متن کامل خبر (21/07/1393)


 • در جلسه اخیر هیات ممیزه دانشگاه، آقای دکتر خسرو نادران طحان عضو هیات علمی گروه مکانیک به درجه استادی ارتقا یافتند. این موفقیت ارزشمند را به ایشان و اعضای محترم آن گروه تبریک عرض می نماییم.(26/07/1393)

 

 • با اتمام دوره مسئولیت آقای دکتر محمد سروش، مدیر سابق گروه برق، آقای دکتر فرشیدی دانشیار گروه برق طی حکمی از طرف سرپرست محترم دانشگاه به عنوان مدیر جدید گروه برق منصوب شدند. ضمن تبریک این مسئولیت به آقای دکتر فرشیدی، از آقای دکتر سروش بدلیل تلاش های خستگی ناپذیرشان در طی دوره تصدی مسئولیت تشکر و قدردانی می گردد. لازم بذکر است که انتخاب آقای دکتر فرشیدی بر اساس شیوه نامه جدید انتخاب مدیران گروه و با رای اکثریت اعضای گروه برق صورت گرفته است. (27/07/1393)
 • دو تن عضو هیات علمی جدید از امروز همکاری خود را با گروه معماری دانشکده مهندسی آغاز نمودند. سرکار خانم دکتر پودات و سرکار خانم مهندس محمدعلی نژاد که  از مدتی قبل به صورت غیر رسمی با گروه معماری همکاری می کردند از امروز با عقد قرارداد رسما به اعضای هیات علمی گروه معماری ملحق شدند. امید می رود که با پیوستن اعضای جدید به گروه معماری کمبود نیروی انسانی آن گروه تا حدودی مرتفع گردد. بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته  پیش بینی می شود تا پایان سال جاری سه نفر دیگر به جمع همکاران آن گروه اضافه شوند. مدیریت دانشکده توفیق همکاران جدید را در ایفای وظایف معلمی  از درگاه ایزد منان خواهان است. (07/08/1393)
 • با همت همکاران  خدمات دانشکده و کارشناسان گروه کامپیوتر، اتصال  با سیم بخش جدید دانشکده مهندسی واقع در گروه معماری با شبکه اینترنت و اینترانت دانشگاه  برقرار شد. لازم بذکر است که  بدلیل نیمه تمام ماندن عملیات ساختمانی این بخش از ساختمان که در سال گذشته  توسط دفتر فنی دانشگاه صورت گرفت، نواقصی در ساختمان وجود داشت . پس از آنکه پیگیری های بعمل آمده برای  رفع این نواقص توسط دفتر فنی به نتیجه نرسید، همکاران خدمات دانشکده تصمیم گرفتند که راسا برای تکمیل آنها اقدام نمایند  و در اولین گام اتصال اینترنتی آن مجموعه تکمیل و برقرار شد. همچنین ارتباط  تلفنی آن بخش از ساختمان با بقیه قسمت های دانشگاه که از سال گذشته تا به حال به صورت ناقص باقی مانده بود، با خرید تجهیزات مورد نیاز آغاز و به همت کارکنان خدمات دانشکده به انجام رسید.(07/08/1393)  
 • آقای دکتر سروش مدیر محترم فناوری اطلاعات دانشگاه امروز اطلاع دادند خرید تجهیزات مورد نیاز برای ارتقای زیرساخت شبکه اینترنت دانشکده که از سال قبل در حال پیگیری است، نهایی شده و تا دو هفته آینده وارد دانشکده خواهند شد. امید می رود با ورود و نصب این تجهیزات بخش مهمی از مشکلات شبکه اینترنت دانشکده که ناشی از قدیمی بودن شبکه فعلی است مرتفع گردد. لازم بذکر است که در اوایل سالجاری با خرید و نصب حدود 5 کیلومتر فیبر نوری برای شبکه داخلی دانشکده مهندسی عملیات اجرایی ارتقای شبکه آغاز شده بود که بدلیل عدم تامین سوئیچ ها و سایر تجهیزات جانبی، شبکه فیبر نوری نصب شده عملا تا این زمان بلا استفاده باقی مانده است. (07/08/1393)
 • آخرین جلسه کارگروه بررسی صلاحیت علمی متقاضیان جذب هیات علمی در دانشکده مهندسی که در فراخوان بهمن سال 92 شرکت کرده بودند، امروز برگزار گردید. به این ترتیب پرونده بررسی صلاحیت علمی این دسته از داوطلبان بسته شد و متقاضیان باید منتظر اعلام نتایج و ادامه کار خود در کمیته جذب دانشگاه باشند. (07/08/1393)
 • به گزارش مدیریت محترم امور فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه، انجمن علمی دانشجویی عمران دانشکده مهندسی در "هفتمین جشنواره ملی دانشجویی حرکت" که در مهر ماه سال جاری در شیراز برگزار شد موفق گردید در زمینه مسابقات علمی و فناورانه عنوان " شایسته تقدیر " را دریافت نماید.  لازم بذکر است که اعضای انجمن علمی عمران عبارتند از:
 • آقای سجاد مؤمن      )دبیر انجمن)

  آقای سبحان اقبالی     (نائب دبیر)

  آقای سینا زحمتکش   (عضو اصلی)

  آقای جبران عسکری  (عضو اصلی)

  آقای پوریا یاقوتیان (عضو اصلی)   

   کسب این عنوان ارزشمند را که بخاطر "فعالیت های شایسته علمی" به این انجمن اعطا گردیده است، به اعضای انجمن، اعضای گروه عمران و دانشکده مهندسی تبریک می گوییم. (12/08/1393)

  • در ادامه سلسله نشست های ادواری ریاست دانشکده با گروه های مختلف آموزشی، ایشان روز یکشنبه 11/008/1393  با اعضای هیات علمی گروه برق دیدار کردند. در این دیدار که همزمان با تودیع و معارفه مدیران قدیم و جدید گروه برگزار گردید، ابتدا از آقای دکتر سروش مدیر قبلی گروه که با تلاش و جدیت در طول دوره تصدی مسئولیت منشاء خدمات ارزشمندی برای گروه بودند تشکر و تقدیر بعمل آمد و سپس برای مدیر جدید گروه نیز که از اعضای برجسته آن بلحاظ علمی و اخلاقی می باشند آرزوی توفیق در مسئولیت نمودند. سپس جلسه با ارائه گزارشی از سوی ریاست دانشکده در رابطه با فعالیت های یکساله اخیر ادامه پیدا کرد. در طی این گزارش ایشان برخی از مطالبات گروه را که در دیدار سال گذشته مطرح شده بود عنوان نمودند و در رابطه با علل تحقق یا عدم تحقق آنها مطالبی را ارائه نمودند. از مهمترین محورهایی که در این رابطه مورد اشاره قرار گرفتند  می توان به موارد زیر اشاره کرد: 1- بازسازی و نوسازی فضای گروه 2- ایجاد برخی آزمایشگاه های مورد نیاز آموزشی و تحقیقاتی 3- اختصاص فضای دفتری به برخی از اعضای گروه 4- و تلاش در جهت جذب کارشناسان برای کارگاه ها و آزمایشگاههای گروه برق که البته تا بحال منتج به نتیجه قابل قبولی نگردیده است. در ادامه ایشان گزارش فعالیت های انجام شده از طرف گروه و اعضای آن را در رابطه با اولین سال اجرای برنامه پنجساله دانشکده که توسط گروه تهیه شده بود قرائت نمودند و بندهایی از برنامه را که مستلزم توجه و عنایت بیشتر اعضای گروه و مدیریت آن است برشمردند. ایشان اظهار داشتند با توجه به اینکه سال گذشته سال ابتدای اجرای برنامه بوده است، فعالیت های انجام شده را می توان در مجموع "قابل قبول" ارزیابی نمود اما اظهار داشتند که انتظار می رود با جدیت بیشتر و برنامه ریزی منسجم تر، درصد تحقق اهداف برنامه در سالجاری و سال های آتی به طرز چشمگیری بهبود یابد. در ادامه این نشست تعدادی از اعضای گروه دیدگاه های خود را در رابطه با برخی از مسائل جاری گروه مطرح نمودند. مهمترین نکته ای که مورد اتفاق نظر کلیه اعضای گروه بود لزوم تسریع در ایجاد دانشکده برق بود که با توجه به افزایش تعداد اعضای هیات علمی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی، نیاز به آن بیش از پیش احساس می شود. ریاست دانشکده نیز ضمن تاکید بر اهمیت موضوع اظهار داشتند که بر اساس برنامه تدوین شده پنجساله، دانشکده برق و کامپیوتر باید تا پایان سال تحصیلی جاری تشکیل شود که برای تحقق این امر علاوه بر لزوم برنامه ریزی و اقدام گروه های ذیربط، تکمیل ساختمان شماره دو دانشکده مهندسی در دستور کار مدیریت دانشگاه می باشد. (12/08/1393)

   

  • مطلع شدیم که همکار عزیزمان آقای دکتر کورش حیدری شیرازی عضو محترم هیات علمی گروه مکانیک در سوگ در گذشت خواهر مکرمشان داغدار گردیده اند. ضمن ابراز مراتب همدردی کلیه اعضای دانشکده با ایشان،  غفران الهی برای آن مرحومه و صبر و بردباری برای بازماندگان از درگاه ایزد منان مسئلت داریم.(18/08/1393)

   

  • با سرعت گرفتن رسیدگی به پرونده های متقاضیان جذب هیات علمی در کمیته جذب دانشگاه، رسیدگی به تقاضاهای چندین تن از متقاضیان جذب در دانشکده مهندسی نهایی شده و این دسته از متقاضیان تعیین تکلیف شدند. در همین رابطه به منظور تقویت گروه های توسعه نیافته دانشکده بر اساس برنامه پنجساله توسعه دانشکده، پذیرش متقاضیان در این گروه ها در اولویت قرار گرفته است. به همین منظور در جلسه اخیر این کمیته، دو تن عضو هیات علمی جدید برای گروه معماری پذیرش شدند که از ابتدای نیمسال دوم همکاری خود را با این گروه آغاز خواهند نمود. امید می رود با پیوستن این دو همکار جدید به گروه معماری و نیز بازگشت یک نفر از بورسیه های فارغ التحصیل در آینده نزدیک، خلاء نیروی انسانی آن گروه تا حدی کاهش یابد.(20/08/1393)

   

  • بعد از برگزاری اولین نشست "عصر مهندسی" در سال گذشته که با استقبال همکاران محترم عضو هیات علمی دانشکده مواجه شد، دومین نشست از این سلسله نشست ها در روز چهارشنبه 05/09/1393 ساعت 16:00 الی 17:30 در محل فضای سبز جنب دانشکده مهندسی برگزار گردید. هدف از این نشست ایجاد فضایی دوستانه و صمیمی برای گفتگوهای غیر رسمی بین اعضای هیات علمی دانشکده به منظور آشنایی هرچه بیشتر گروه های دانشکده با یکدیگر و تقویت حس محبت و تعاون بین آنها بود. این نشست نیز همانند نشست قبلی با استقبال نسبتا خوب هیات علمی دانشکده مواجه گردید. از مدعوین به صرف عصرانه پذیرایی بعمل آمد. تصاویر (1، 2، 3، 4، 5) (08/09/1393)

   

  • با حکم سرپرست محترم دانشگاه، آقای مهندس حکمت عضو هیات علمی گروه معماری به سمت مدیریت گروه منصوب شدند. لازم بذکر است که آقای مهندس مجتهد زاده مدیر قبلی گروه مدتی قبل به منظور ادامه تحصیلات خود در مقطع دکتری، از مدیریت گروه استعفا داده بودند.(08/09/1393) 

   

  • آقای دکتر علی حقیقی عضو هیات علمی گروه عمران و معاون پژوهشی دانشکده مهندسی به مرتبه دانشیاری ارتقاء یافتند. این موفقیت را به ایشان تبریک گفته و توفیقات روزافزون ایشان را از درگاه ایزد منان خواهانیم.(11/09/1393)


  • به ابتکار معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه و با همت مدیریت دفتر ارتباط با صنعت و معاون پژوهشی دانشکده برای اولین بار در مراسم هفته پژوهش سمینارهایی تحت عنوان "اعلام نیاز پژوهشی صنایع" در دانشکده مهندسی برگزار شد که با استقبال غیرمنتظره صنایع و دانشجویان و اساتید مواجه شد. در این نشست ها کارشناسان شاغل به کار در هر یک از صنایع استان به طور مستقیم و بدون واسطه به طرح مشکلات و مسائلی پرداختند که شناسایی و پیدا کردن راه حل برای آن ها در قالب طرح های پژوهشی قابل انجام است. امید می رود که با تعریف پروژه های پژوهشی مرتبط با مباحث مطروحه، گامی بلند در راستای کاربردی کردن پژوهش های دانشکده برداشته شود. لازم بذکر است که این امر جزء اهداف اصلی برنامه پنجساله دانشکده مهندسی بوده است. صنایعی که در این امر مشارکت کردند عبارتند از: مرکز تحقیقات رازی، مناطق نفت خیز جنوب، شرکت توزیع نیروی برق اهواز، شرکت فولاد خوزستان، شرکت برق منطقه ای خوزستان. (23/10/1393)

  • مطابق معمول همه ساله تعدادی از اساتید دانشکده مهندسی در مراسم افتتاحیه هفته پژوهش به عنوان پژوهشگران برگزیده، خوش درخشیدند. ضمن تبریک به همه این عزیزان و آرزوی توفیقات بیشتر برای آنان، اسامی این همکاران بشرح ذیل می باشد: (23/10/1393)   مشروح خبر را اینجا مشاهده نمایید. 

  -    دکتر امین رضا نقره آبادی، برگزیده برای چاپ مقاله در مجلات علمی خارجی

  -    دکتر سالم بعنونی، برگزیده برای اجرای طرح های تحقیقاتی

  -    دکتر یوسف صیفی کاویان، برگزیده برای اجرای طرح های تحقیقاتی

  -    دکتر ابراهیم حاجی دولو، برگزیده دانشکده مهندسی

  • در مراسم اختتامیه هفته پژوهش سال 93 از آقای دکتر کوروش حیدری شیرازی، دانشیار گروه مکانیک دانشکده مهندسی، به عنوان پژوهشگر برتر استانی تجلیل بعمل آمد. موفقیت کسب شده را به ایشان و کلیه خانواده دانشکده مهندسی تبریک عرض می کنیم.(23/10/1393) مشروح خبر را اینجا مشاهده نمایید. 

  • پیرو توافقات نهایی انجام شده در هفته پژوهش در رابطه با راه اندازی "مرکز تحقیقات فولاد"، که با همت و پیگیری گروه مواد و همکاری معاونت محترم پژوهشی دانشگاه و مدیر محترم دفتر ارتباط با صنعت  صورت گرفت، کار طراحی و عملیات اجرایی استقرار این مرکز در دانشکده مهندسی و در مجاورت سایر مراکز تحقیقاتی موجود آغاز شد. لازم بذکر است که راه اندازی این مرکز بر اساس برنامه پنجساله توسعه دانشکده، در دستور کار گروه مواد قرار گرفته بود.(23/10/1393)

  • بر اساس نامه  آقای دکتر علوی زارع، مدیر محترم دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه، بخش دیگری از تجهیزات آزمایشگاهی و کارگاهی ساخت داخل کشور که مدتی قبل خریداری شده بودند به دانشکده تحویل شدند و بقیه نیز ظرف هفته های آتی تحویل خواهند شد. لیست این تجهیزات را در اینجا مشاهده فرمایید.(23/10/1393) 

  •  معاون و تعدادی از کارشناسان ارشد شرکت فولاد اکسین جهت راه اندازی "مرکز تحقیقات نورد" در گروه مواد دانشکده مهندسی در این دانشکده حضور پیدا کردند و طی جلسه ای با اعضای گروه مواد و مدیر ارتباط با صنعت دانشگاه توافقنامه پیشنهادی را مورد بررسی قرار دادند. در صورت نهایی شدن این توافق مرکز تحقیقات نورد به عنوان دومین مرکز تحقیقاتی گروه مواد که تشکیل آن در برنامه پنجساله آن گروه پیش بینی شده بود بزودی راه اندازی می شود.(23/10/1393)

  • مدیر و کارشناسان مرکز فناوری اطلاعات دانشگاه طی نشستی با اعضای گروه کامپیوتر دانشکده مهندسی، راه های ارتقای کیفی زیرساخت شبکه اینترنت دانشکده و دانشگاه را مورد بررسی قرار دادند. در انتهای این نشست مقرر شد که منبعد این گونه نشست ها برای تبادل نظرات فنی دو مجموعه به طور منظم و به صورت ادواری صورت گیرد.(23/10/1393)


  • دو نفر عضو هیات علمی جدید به جمع همکاران دانشکده مهندسی ملحق شدند. سرکار خانم مهندس الهام نیکوکار و آقای مهندس حسینی به ترتیب در گروه های کامپیوتر و معماری آغاز به کار نمودند(23/10/1393)


  •   گرد همایی دبیران، اعضای هیئت های اجرایی جذب و کارشناسان مراکز آموزش عالی، به میزبانی دانشکده مهندسی در روزهای سه شنبه و جهارشنبه هفته جاری 7 و 8 بهمن ماه برگزار شد.  (متن کامل خبر)(09/11/1393)


  •  در دومین روز از مسابقات فوتسال جام شهید رضایی نژاد که باحضور 9 تیم از اعضای هیات علمی دانشکده های مختلف در حال برگزاری است، تیم دانشکده مهندسی موفق شد با نتیجه 3 بر 0 تیم دانشکده کشاورزی را شکست دهد. لازم به ذکر است که این مسابقات به همت بسیج اساتید دانشگاه برگزار می گردد. اعضای تیم دانشکده مهندسی در این مسابقه عبارت بودند از: دکتر  رنجبر، مهندس خوران، مهندس مجتهدزاده، دکتر صفاریان، مهندس فرخیان، دکتر ولی پور، دکتر موسی پور، دکتر یاقوتیان، دکتر لطفی(1393/11/12)
  • در سومین روز مسابقات فوتسال جام شهید رضایی نژاد تیم دانشکده مهندسی موفق شد با نتیجه 3-1 تیم دانشکده کشاورزی را مغلوب نماید و به این ترتیب صعود خود را به مرحله حذفی قطعی کند. (1393/11/13)


  • در چهارمین روز مسابقات فوتسال جام شهید رضایی نژاد تیم دانشکده مهندسی توانست با نتیجه شگفت آور 8-2 تیم دانشکده تربیت بدنی را که از مدعیان این دوره از مسابقات به شمار می رود مغلوب نماید و با کسب 9 امتیاز از سه بازی با اقتدار در صدر گروه جای گیرد. لازم بذکر است که هر دو تیم قبلا صعود خود را به مرحله حذفی قطعی کرده بودند و دیدار امشب صرفا برای کسب عنوان سرگروهی حائز اهمیت بود.(1393/11/14)

   

  • طی حکمی از سوی سرپرست محترم دانشگاه دوره مسئولیت آقای دکتر علی حقیقی معاون پژوهشی و تحصیلات تکمیلی دانشکده مهندسی برای یک دوره دو ساله دیگر تمدید گردید. (25/11/1393)

   

  • با خرید و نصب سوئیچ های جدید برای شبکه اینترنت دانشکده مهندسی که به همت مدیریت محترم فناوری اطلاعات دانشگاه و با همکاری کارشناسان دانشکده صورت گرفت، کار بهسازی و ارتقای زیرساخت شبکه دانشکده وارد مراحل پایانی خود شده است. لازم به ذکر است که در این عملیات که از تابستان سال جاری آغاز شده، ابتدا کابل های مسی قبلی در کل شبکه دانشکده با فیبرهای نوری جایگزین گردیدند. ولی چون تامین اعتبار لازم برای خرید سوئیچ ها و سایر تجهیزات مورد نیاز، با تاخیر زمانی همراه بود، تکمیل عملیات نصب تا هفته گذشته به درازا انجامید. در حال حاضر نیز عملیات نهایی برای انجام تنظیمات لازم در حال انجام است که احتمالا تا پایان هفته به طول خواهد کشید. امید می رود با اتمام این عملیات تفاوت کاملا محسوسی در کیفیت خدمات مبتنی بر شبکه اینترنت حاصل گردد. بر اساس گزارش مرکز فناوری اطلاعات دانشگاه، با توجه به نصب سوییچ های جدید دانشکده مهندسی و برخی تغییرات انجام شده در زیرساخت شبکه اینترنت دانشکده، ارتباط اینترنتی برخی قسمت های دانشکده احتمالا تا پایان هفته جاری همچنان دچار مشکلاتی خواهند بود.(25/11/1393)

   

  • در چهارمین دوره فوتسال جام فجر انقلاب اسلامی، یادواره شهید رضایی ن‍ژاد، كه به همت بسیج اساتید دانشگاه شهید چمران برگزار گردید، تیم فوتسال اعضای هیات علمی دانشكده مهندسی موفق شد برای اولین بار به مقام قهرمانی این دوره از مسابقات دست یابد. این تیم در مرحله پایانی موفق شد كه با غلبه بر تیم دامپزشكی با نتیجه 4-3 به كسب این عنوان نائل شود. لازم بذكر است كه در مرحله نیمه نهایی نیز تیم فوتسال دانشكده ادبیات با نتیجه 6-1 مغلوب تیم دانشكده مهندسی گردیده بود. به این ترتیب تیم های دانشكده های دامپزشكی، ادبیات و تربیت بدنی به ترتیب در مقام های دوم تا چهارم جای گرفتند.(27/11/1393) 

  • به همت کمیسیون امور بانوان دانشگاه شهید چمران اهواز جشن بزرگ انقلاب و جشنواره خیریه غذا دوشنبه 27 بهمن در دانشکده مهندسی برگزار شد. به گزارش روابط عمومی دانشگاه شهید چمران اهواز، جشن بزرگ انقلاب با حضور الهه موالی زاده مشاور استاندار خوزستان در امور بانوان و خانواده و بانوان شاغل دانشگاه با برگزاری برنامه های مفرح گروه سرود دانش آموزی، انجام حرکات ورزشی ایروبیک توسط دانشجویان دانشکده تربیت بدنی، گروه مارش ارتش و اجرای تئاتر همراه بود. همزمان با جشن بزرگ سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، جشنواره فروش غذا به نفع کودکان بیمار نیز توسط کارکنان دانشکده های مختلف دانشگاه برگزار شد که مورد استقبال قرار گرفت. در این جشنواره انواع غذاهای خانگی، شیرینی، دسر، سالاد، نوشیدنی گرم، صنایع دستی و تزیینات دست ساز در معرض دید و فروش قرار گرفت که فواید حاصل از آن به کودکان مبتلا به بیماری های خاص اختصاص می یابد. دکتر محمد رعایایی اردکانی، سرپرست دانشگاه نیز با حضور در دانشکده مهندسی از جشنواره غذا بازدید و از دست اندرکاران این برنامه در دانشکده های مختلف، اعضا و رابطان کمیسیون امور بانوان  تشکر و قدردانی کرد.(تصاویر)(27/11/1393)

  • در ادامه تلاش های صورت گرفته برای تقویت کادر فنی دانشکده مهندسی، دو نفر کارشناس به جمع کارشناسان دانشکده افزوده شدند. آقای مجتبی رضوانی و خانم مرعشی پور که دارای مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد می باشند قرار است در آزمایشگاههای گروه های مکانیک و مواد به کار مشغول شوند. (1393/12/05) 

  • بازدید سرپرست دانشگاه از روند ساخت دانشکده عمران و معماری (گزارش تصویری)(05/12/1393)

  • طی حكمی از سوی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اطلاعات آقای دكتر امین رضا نقره آبادی از اعضای هیات علمی گروه مكانیك به سمت سرپرست دانشگاه صنعتی شهدای هویزه منصوب شدند. لازم بذكر است كه تا پیش از این آقای دكتر سید سعید بحرینیان این مسئولیت را بعهده داشتند. مراسم تودیع و معارفه سرپرستان قدیم و جدید دانشگاه شهدای هویزه امروز یكشنبه 17/12/1393 برگزار می شود. مدیریت دانشكده مهندسی ضمن آرزوی توفیق برای آقای دكتر نقره آبادی در مسئولیت جدید، از زحمات و تلاش های آقای دكتر بحرینیان در طی سال های تصدی مسئولیت قدردانی می نماید.(17/12/1393)

  • با پایان یافتن دوره دو ساله مسئولیت آقای مهندس سید عبداله حسینی دهدشتی مدیر گروه عمران، طی حكمی از سوی سرپرست دانشگاه آقای دكتر عبدالعادل شعیب عضو هیات علمی آن گروه به این سمت منصوب شدند. لازم بذكر است كه در انتخابات برگزار شده در گروه ایشان حائز اكثریت آراء گردیده بودند. مدیریت دانشكده مهندسی ضمن آرزوی توفیق برای آقای دكتر شعیب در مسئولیت جدید، از زحمات و تلاش های مجدانه آقای مهندس حسینی در طی دوره تصدی مسئولیت قدردانی می نماید.(17/12/1393)  


  • در ادامه سلسله نشست های مشترک با گروه های مختلف دانشکده مهندسی، ریاست دانشکده در جلسه گروه مکانیک شرکت و در مورد مسائل مختلف آن گروه به تبادل نظر و رایزنی پرداختند. در این جلسه مطابق معمول این گونه دیدارها، ابتدا ریاست دانشکده گزارشی از اقدامات انجام شده در فاصله بین نشست سال گذشته و نشست امسال ارائه دادند و طی آن اقدامات انجام شده در جهت برآورده ساختن مطالبات مطرح شده قبلی را برشمردند. در ادامه، ایشان ضمن تاکید مجدد بر اهمیت برنامه پنجساله دانشکده، گزارش گروه مکانیک در رابطه با تحقق اهداف برنامه را مرور و نکات مختلف آن را مورد ارزیابی قرار دادند. ایشان ضمن اعلام رضایت نسبی از فعالیت های گروه در یکسال گذشته، خواهان شتاب بخشیدن به این فعالیت ها در جهت تحقق هرچه بیشتر اهداف برنامه برای سالهای آتی گردیدند. در ادامه جلسه برخی از اعضای گروه به طرح دیدگاههای خود در رابطه با مشکلات و مسائل مختلف گروه مکانیک پرداختند. بر اساس نقطه نظرات اعلام شده، اعضای گروه کمبود فضای اداری و آموزشی را در حال حاضر اصلی ترین مشکل گروه ارزیابی می کنند و خواهان گسترش فضاهای در اختیار آن گروه می باشند. در همین رابطه برخی اعضای گروه نقطه نظرات انتقادی خود را نسبت به طرح تفکیک دانشکده مهندسی مطرح نموده و معتقد بودند که مصالح گروه مکانیک در این طرح نادیده گرفته شده است. در پاسخ به انتقادات وارده، توضیحات مفصلی از سوی ریاست دانشکده ارائه شد که در آن ضمن رد اشکالات مطروحه، اظهار نمودند که چنانچه در مراحل آتی تصویب و اجرای طرح، نیاز به بازنگری و تغییر آن احساس شود، این امر با مشورت گروه های ذینفع انجام خواهد گرفت.( 19/12/1393)   

   

  • طی مراسمی که با همت و برنامه ریزی کمیسیون امور بانوان دانشگاه صورت گرفت تعدادی نهال در  محوطه فضای سبز دانشکده مهندسی غرس گردید. در این مراسم تعدادی از بانوان شاغل در دانشکده حضور داشتند.(19/12/1393)


  • اعضای دفتر نظارت و ارزیابی آموزش عالی استان امروز از دانشکده مهندسی بازدید و از نزدیک عملکرد دانشکده را مورد ارزیابی قرار دادند. اعضای شرکت کننده در این بازدید ضمن تاکید بر نقش و جایگاه دانشکده مهندسی در دانشگاه و در استان خوزستان، خواهان ارتباط گسترده تر صنایع استان با این دانشکده در جهت رشد و ارتقاء فعالیت های آموزشی و پژوهشی آن شدند.(19/121393)

   

  • به همت گروه معماری دانشکده مهندسی و با مشارکت شرکت کانتکس، سمینار یک روزه ای تحت عنوان "نی، میراث فراموش شده" در محل این گروه برگزار گردید. هدف اصلی این سمینار، که با مشارکت قابل توجه دانشجویان این گروه صورت گرفت، جلب توجه دانشجویان به نقش گیاه "نی" در جنبه های مختلف زندگی مردمان استان خوزستان عنوان گردیده بود. "بررسی تاریخچه استفاده از گیاه نی در سکونت گاههای استان"، "نی و اقتصاد بومی" و "کاربرد نی در معماری بومی استان" عناوین سخنرانی های ارائه شده در این سمینار بودند. (19/12/1393) 

   

  •  در آخرین روزهای کاری سال 1393 کارکنان دانشکده مهندسی در روز دوشنبه 25/12/1393 گرد هم جمع شدند و در فضایی مفرح و شاد، ساعتی را در کنار هم به گفت و شنود و تفریح پرداختند. در این مراسم که برای دومین سال متوالی برگزار می شد علاوه بر پذیرایی های معمول، با آشی که به همت سرکار خانم چراغی و با مشارکت جمعی از بانوان دانشکده تهیه شده بود از میهمانان پذیرایی بعمل آمد. برگزاری مسابقه همراه با ذکر لطیفه و خاطره، که با اهدای جوایز نقدی همراه بود قسمت های دیگر این برنامه را تشکیل می دادند. برخی از تصاویر این برنامه که توسط آقای داوود چرچی تهیه شده اند در ادامه قابل مشاهده و دریافت می باشند.(تصاویر 1 ، 2 ، 3 ، 4 ، 5 ، 6 ، 7 ، 8 ، 9 ، 10 ،11) (02/01/1394). 

   

  • چهار نفر از اعضای هیات علمی دانشكده مهندسی برای عضویت در شورای انفورماتیك دانشگاه انتخاب شدند. آقایان دكتر ابراهیم حاجی دولو از گروه مكانیك، دكتر سروش و دكتر كریم انصاری اصل از گروه برق و خانم دكتر مرجان نادران طحان از گروه كامپیوتر اعضای جدید شورای انفورماتیك دانشگاه هستند. (متن كامل خبر) (07/02/1393) 


  • با خرید و نصب "پچ پنل" برای بخش های مختلف دانشکده،  آخرین مرحله از عملیات بازسازی و ارتقاء زیرساخت شبکه اینترنت دانشکده مهندسی نیز به انجام رسید. در این مرحله که بعد از تعطیلات نوروزی آغاز و تا پایان هفته جاری به درازا انجامید،  فیبرهای نوری قسمت های مختلف ساماندهی و علامت گذاری شدند تا در مواقع لازم بتوان سریعا بخش های مشکل دار را شناسایی و رفع عیب نمود. لازم بذکر است که عملیات ارتقاء شبکه اینترنت مهندسی از سال گذشته در چند مرحله با هدایت مدیریت و کارشناسان مرکز فناوری اطلاعات دانشگاه و با همکاری کارشناس دانشکده مهندسی، آقای مهندس چوبین، به انجام رسید. (09/02/1394)


  • دانشجویان گروه مکانیک در نشستی مشترکی که در روز یکشنبه 1394/02/06 در محل آمفی تئاتر دانشکده و با حضور مدیر و اعضای هیات علمی آن گروه صورت گرفت ضمن آشنایی با برنامه های جاری و آتی گروه، دیدگاه های خود را در رابطه با مسائل مختلف ابراز داشته و با مسئولین گروه در این رابطه تشریک مساعی نمودند. (09/02/1394)


  • تیم مکاترونیک "کارونا" از دانشکده مهندسی توانست با کسب مقام سومی در مسابقات طراحی مفهومی خودرو افتخاری دیگر را برای دانشجویان این رشته رقم بزند. در این مسابقات که در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد تیم "کارونا" در حالی با امتیاز بسیار نزدیک بعد از تیم های اول و دوم قرار گرفت که تیم های اول و دوم از خود دانشگاه شریف در این مسابقات شرکت کرده و از امتیاز میزبانی برخوردار بودند. مدیریت دانشکده این موفقیت ارزشمند را به پژوهشکده دانشجویی مکاترونیک و بخصوص به اعضای تیم "کارونا" تبریک می گوید.(09/02/1394) 


  • در مراسم اختتامیه شانزدهمین المپیاد ورزشی دانشگاه شهید چمران اهواز از تعدادی از دانشجویان دانشکده مهندسی که که موفق به کسب مقام های برتر در رشته های مختلف ورزشی شده بودند تقدیر بعمل آمد. این مراسم در روز دوشنبه 1394/02/07 در محل دانشکده تربیت بدنی برگزار گردید. به گزارش دبیر انجمن ورزشی دانشکده مهندسی، آقای سید امیر حسین حسینی، اسامی دانشجویان برتر دانشکده مهندسی بشرح ذیل می باشد:

  در بخش پسران

  • دانیال کریمی -    مقام اول رشته تنیس روی میز
  • جهانگیر طیب طاهر - مقام دوم رشته تنیس روی میز
  • آرمین یاراحمدی - مقام دوم رشته دارت
  • مهدی پورحسینی - مقام اول رشته شطرنج
  • امین براتی - مقام سوم رشته شطرنج
  • حامد مرادی - نفر سوم  رشته کشتی فرنگی (وزن 85 کیلوگرم)
  • سیدحسام الدین لاری - نفر اول رشته کشتی فرنگی (وزن 125 کیلوگرم)
  • یاسین میردریکوند - نفر اول رشته کشتی آزاد (وزن 65 کیلوگرم)
  • عباس کمایی دشت اردن - نفر سوم رشته کشتی آزاد (وزن 65 کیلوگرم)
  • امیر شملانی - نفر سوم رشته کشتی آزاد (وزن 70 کیلوگرم)

  در بخش دختران

  • زهرا مساحی - نفر اول رشته پرش طول
  • زهرا مساحی - نفر سوم رشته دو 100 متر

  در بخش تیمی

  • کسب مقام دومی در رشته فوتبال
  • کسب مقام دومی در رشته بسکتبال

  مدیریت دانشکده مهندسی موفقیت های بدست آمده توسط افتخار آفرینان دانشکده مهندسی را به این عزیزان صمیمانه تبریک گفته و  توفیقات بیشتری را برای آنان آرزومند است. (1394/02/09)

 • به گزارش مدیر محترم گروه معماری سفر آموزشی و علمی دانشجویان رشته معماری در تاریخ 13 الی 17 اسفندماه سال 1393 در شهر شیراز برگزار گردید. در این سفر 21 دانشجوی رشته معماری ورودی 90 در مقطع کارشناسی طی 3 روز اقامت در شهر شیراز از مجموعه آثار تاریخی چون تخت جمشید، نقش رستم، پاسارگاد، حافظیه، باغ ارم، باغ دلگشا، مجموعه وکیل، عفیف آباد ، . . .  و بناهای شاخص معماری چون رستوران هفت خان، سرزمین سبز، حاشیه بزرگراه چمران و  . . . بازدید بعمل آوردند. همچنین به منظور بخشی از پروژه عملی درس تحلیل فضاهای شهری از فضاهای شهری عمومی در محدوده میدان ارم تا چهارراه ادبیات عکسبرداری و گردآوری اطلاعات نمودند که ماحصل کار هر گروه بصورت یک سمینار کلاسی ارائه شد. (13/02/1394)

 • با اتمام دوره تحصیلی دكتری آقایان دكتر عباس رضائیان و دكتر نعیمی فرد كه به ترتیب در گروه های عمران و مكانیك دانشكده عضویت داشتند، این عزیزان مجددا به جمع اعضای هیات علمی این دو گروه ملحق شدند. پیش بینی می شود تا نیمسال آینده حداقل دو نفر دیگر نیز به همین ترتیب به گروه های معماری و كامپیوتر اضافه شوند. امید می رود كه توان علمی گروه های مذكور با همكاری این عزیزان بیش از پیش گسترش یابد. (13/02/1394)

 • در مراسم تجلیل از استادان نمونه آموزشی و اعضای هیات علمی بازنشسته دانشگاه که به مناسبت هفته معلم صورت گرفت چهار تن از اعضای هیات علمی دانشکده مهندسی نیز به عنوان اساتید نمونه آموزشی معرفی شدند. اسامی همکاران مذکور بشرح ذیل می باشد:

 • آقای دکتر کوروش حیدری شیرازی از گروه مکانیک

 • آقای دکتر ابراهیم فرشیدی از گروه برق

 • آقای دکتر علی حقیقی از گروه عمران

 • آقای دکتر محسن ریحانیان از گروه مواد

  لازم بذکر است که نامبردگان فوق بر اساس امتیازات مکتسبه از سوی دانشجویان (50%)، مدیران گروه ها (20%)، معاون آموزشی (20%) و رئیس دانشکده (10%) انتخاب شده بودند.(متن کامل خبر) (14/02/1394) 


 •  بدنبال تفاهمات بعمل آمده قبلی، هیاتی از مدیران ارشد داتشگاه بصره روزهای یکشنبه و دوشنبه از دانشگاه بازدید و راه های مختلف انجام همکاریهای فیمابین را بررسی نمودند. در بخشی از این برنامه تعدادی از اعضای هیات شامل رئیس دانشکده مهندسی دانشگاه بصره به همراه تعدادی از اعضای هیات علمی آن دانشگاه از دانشکده مهندسی بازدید و از نزدیک در جریان فعالیت ها و امکانات دانشکده قرار گرفتند. (1394/02/25)


 •  با پیگیری های معاون آموزشی دانشکده، حق التدریس کامل نیمسال اول 94-93 پرداخت گردید. بدلیل تاخیرات پبش آمده در پرداخت این مبالغ، معاونت اداری و مالی دانشگاه موافقت نمودند که به جای پرداخت مرحله ای مطالبات همکاران، کل مبلغ به صورت یکجا پرداخت شود. لازم به ذکر است تعداد معدودی از حق التدریس ها بعلت اشتباه در ثبت شماره حساب های همکاران هنوز پرداخت نشده اند که بلافاصله بعد از ایام تعطیلات پرداخت خواهند گردید.(1394/02/25)

 • به دنبال تاکید معاونت محترم پژوهشی دانشگاه در خصوص پیگیری طرح تحقیقاتی " تولید فولاد X70" ، جمعی از اعضای هیات علمی گروه مواد متشکل از آقایان دكتر علوی زارع، قیصری، حجاری، خراسانیان و دکتر صدر السادات پس از هماهنگی انجام شده بین دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه و آقای مهندس حسینی مدیر محترم توسعه و تحقیقات شرکت فولاد خوزستان، در جلسه ای با مهندسین بخش فولادسازی آن مجتمع به سرپرستی آقایان مهندس یاقوت پور و مهندس لندی در روز دوشنبه مورخ ١٤ اردیبهشت شركت نموده و فردای آن روز نیز در خط تولید آزمایشی فولاد مذكور حضور یافتند. گروه دانشگاهی بر ابراز آمادگی كامل برای كمك به رفع مشكلات تولید فولاد X70 كه محور اصلی جلسه بود تاكید نموده و در خصوص ایفای نقشی بین سازمانی ( بین شرکت فولاد خوزستان، فولاد اكسین و لوله سازی اهواز) در خصوص ارزیابی و نظارت بر تولید و شکل دهی این فولاد در سازمان های ذیربط نیز اعلام تمایل نمودند . لازم به توضیح است كه تولید  فولادهای میكرو آلیاژی که کاربرد های وسیعی از جمله خطوط انتقال گاز شرکت نفت دارند، تاكنون در كشور انجام نشده است و انجام موفقیت آمیز آن یك توفیق ملی به حساب می آید. به دنبال این جلسه، بنا به دعوتی كه از طرف مسئولین واحد فولادسازی شرکت فولاد خوزستان برای حضور در مراحل تولید فولاد x70 به عمل آمد، آقایان دكتر قیصری، علوی زارع، حجاری، لاری بقال، صباحی و دکتر صدر السادات در روز بعد نیز به مجتمع مراجعه نموده و طی تقریبا  پنج ساعت حضور در سالن تولید، از نزدیك شاهد مراحل عملی  تولید قرار گرفتند.(26/02/1394)

 • به همت مرکز پردازش های سریع دانشکده مهندسی اولین سمینار "آشنایی با مرکز پردازش‌های سریع و برنامه‌‌نویسی موازی"  برگزار گردید. در این سمینار که در روز یکشنبه 27/2/1394 در محل سالن سمعی بصری 1 دانشکده مهندسی برگزار شد مدیر گروه کامپیوتر و مسئول مرکز، خانم دکتر نادران، به همراه مهندس صفار زاده مربی گروه کامپیوتر در خصوص امکانات موجود در مرکز توضیحاتی را ارائه دادند و چگونگی برنامه نویسی به منظور انجام پردازش موازی به اختصار تشریح شد. در این مراسم آمادگی مرکز برای همکاری های علمی با دانشجویان و اساتید گروه های مختلف اعلام گردید. (27/02/1392)

   

 •  

   

         ( صفحه قبلی)                                                                                                         (صفحه بعدی)