اینجا مال توست مهندس! هرچه می خواهد دل تنگت بگوی!

سخن نخست

تاریخ:پنجشنبه 11 آبان 1391-06:59 ب.ظ

بسمه تعالی

ن و القلم و مایسطرون ...!

سلام،

      به فراخور مسئولیت خطیری که به عنوان رئیس دانشکده بر عهده ام گذارده شده، در فکر بودم که برای آشنایی با نقطه نظرات اقشار مختلف فعال در دانشکده مهندسی، اعم از دانشجویان، کارکنان و اعضای هیات علمی، راهی بیابم که ضمن سهل الوصول بودن، به همه این عزیزان این امکان را بدهد که بدون دغدغه، به طرح نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود در رابطه با مسائل آموزشی، پژوهشی، صنفی و ...  بپردازند.  یکی از بهترین راه حل ها برای این منظور در دنیای امروز که دنیای ارتباطات است تهیه و تدارک این وبلاگ بود.  خوشبختانه تحقق این ایده، که اولین بار از طریق پسرم مطرح شد، با عید سعید غدیر سال 1391 مقارن شد. این تقارن مبارک را به فال نیک گرفته و از خداوند تبارک و تعالی خاضعانه می خواهم که این حقیر و همه خادمین به عرصه علم و فرهنگ کشور را در انجام مسئولیت خطیرمان از هرگونه لغزش و خطا بازدارد و ما را در انجام مسئولیت ها و وظایفمان موفق گرداند.

حالا شما ای عزیز دانشجو، ای همکار زحمتکش و ای استاد فرهیخته! این گوی و این میدان! در رابطه با مسائل، مشکلات و توانمندیهای مختلف دانشکده مهندسی هرچه می خواهد دل تنگت بگوی! مطمئن باشید مطالب شما تا جایی که با اصول اخلاقی و عقیدتی منافاتی نداشته باشند بدون هرگونه دخل و تصرف به رویت و اطلاع همگانی خواهد رسید و پاسخ های احتمالی من و همکارانم را نیز حتی المقدور دریافت خواهید نمود.

توفیق رفیق راهتان باد

حمیدرضا غفوری

رئیس دانشکده مهندسی

   


ساعات ملاقات حضوری:

       شنبه ها ساعت 15-13 ............  مخصوص دانشجویان

چهارشنبه ها ساعت 15-13............  مخصوص کارکنان و اعضای هیات علمی

لطفا برای گرفتن وقت ملاقات به دفتر ریاست دانشکده مراجعه و یا با شماره داخلی 5600 تماس حاصل فرمایید.


چهارشنبه 30 مهر 1393 04:59 ب.ظ
سلام آقای دکتر اگه میشه نظارت روتحویل خوابگاه جدید بشه دانشجویان مهندسی که موقت درخ نور بودن تحویل نمیدن اما دانشجوی دوره شبانه اسکان دادن تو همین خوابگاه جدید ممنون گفتم شاید شما به وضعیت دانشجویان مهندسی رسیدگی کنید.
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، این مسئله در حیطه اختیارات معاونت دانشجویی دانشگاه است و من تنها می توانم نگرانی های شما را به ایشان منتقل کنم. ان شاالله که کمکی به حل مسئله باشد.
دوشنبه 28 مهر 1393 05:49 ب.ظ
و یک نکته دیگر. دفتر خدمات کامپیوتری دانشکده روی شیشه آگهی زدن بود تحت عنوان "انجام پایان نامه های معماری" این کار خصوصا در محیط دانشکده بنظرتون درسته؟ تبلیغ تقلب نیست؟
دوشنبه 28 مهر 1393 05:45 ب.ظ
سلام
آقای دکتر حوضچه کنار تریا را بجای ترمیم ( منظور ترمیم فواره و رنگ آمیزی آبی) پر از خاک کردید که تبدیل به باغچه بشه ولی الان لطفا یکسر بزنید. حیفه واقعا...وضعیت تریای قسمت خانم ها هم واقعا نامناسبه. من نتونستم 5 دقیقه تحمل کنم و پشه ها کلی مزاحم شدند و نیش باران شدم! بیشتر هم شبیه قفس است تا تریا ( قسمت خانمها) و آدم را یاد رستورانهای بین شهری که قدمت 70 ساله دارند، می اندازد. ضمنا کاش یک بودجه ای از یکجایی جور کنید و 2/3 باقیمانده نمای داخلی را که رنگ سفیـــــــــــــــــــد نزدید کامل کنید. الان احساس می کنیم ساختمان نیم کاره رها شده ...احساس می کنم حس زیبایی شناسی در افرادی که مسئول این کار بودند خیلی پایین بوده آخه هدف چی بوده که 1/3 رنگ خورده بقیه رنگ نخورده! اگه واسه اون کنفرانس بود که والا اینجور تابلوتر شد قبلا طبیعی تر بود. ممنون
دانشجوی برق
دوشنبه 28 مهر 1393 11:14 ق.ظ
با عرض سلام و خسته نباشید
خواستم از شما خواهش کنم در هفته جاری یا هر هفته دیگری که 10 دقیقه وقت خالی دارید یک لطفی کنید و در گروه برق یک دوری بزنید ببینید از این همه استادی که دانشگاه بهشون دارن حقوق میدن چند نفرشون سر کارشون هستند!!!
دیگه این موضوع برای همه دانشجوها(مخصوصا تحصیلات تکمیلی) روشنه که بیشتر استادا 10 دقیقه قبل کلاسشون میان و 10 دقیقه بعد هم میرن. این واقعا خنده دار نیس؟! اونوقت من شنیدم که به دانشجویان دکتری گفتن که باید هر روز انگشت بزنن! این سیاست یک بام و دو هوا نیست!!!!
لطفا یک بررسی بکنید و من حتما مجددا این موضوع رو پیگیری میکنم در ماه آینده که اگر خدای نکرده این کارشون تکرار بشه به ساختمان مرکزی شکایت کنم.
با تشکر از این کانال ارتباطی خوبی که بوجود آوردید تا دانشجوها بدون ترس حرف دلشونو بزنن!
یاعلی
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، مطمئن باشید که میزان حضور همکاران محترم عضو هیات علمی به صورت محسوس و نامحسوس رصد می شود و در مواردی که عدم حضور آنها توجیه کافی نداشته باشد در تعاملات مختلف آنها با دانشکده و دانشگاه به هنگام ارتقاء و غیر آن تاثیرگذار خواهد بود. اما جنابعالی نیز به این مسئله توجه داشته باشید که بخش زیادی از وقت همکاران هیات علمی مصروف مطالعات، جلسات و یا سایر فعالیت هایی می گردد که لزوما در محل دانشکده صورت نمی گیرند اما همه آن ها در راستای ایفای مسئولیت های محوله می باشند. ایام به کام.
محمد سروش
شنبه 26 مهر 1393 05:00 ب.ظ
برادر ارجمند جناب آقای دکتر غفوری
با سلام و احترام
با توجه به پایان یافتن دوره مسئولیت بنده در گروه برق، بر خود لازم می دانم از تلاشها و پیگیریهای موثر جنابعالی قدردانی کنم. در این مدت، سعه صدر، روی گشاده، برنامه محوری و پیگیری امور را به خوبی در شما دیدم و سعی کردم تا در کنار شما تجربه های ارزشمندی بیاندوزم. از جناب آقایان دکتر قنبرزاده و دکتر حقیقی نیز سپاسگزارم که در امور آموزشی و پژوهشی، راهنما و همراه بودند. نشاط، سرزندگی، کوشش و امید به آینده را از دانشجویان پرتلاش مهندسی برق آموختم و امیدوارم نام بنده را در صفحات خوب زندگیشان ثبت کنند.
پیروز باشید
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، دانشکده مهندسی باید به خود ببالد که از نعمت وجودی مدیرانی بهره مند بوده است که در عین جوانی، از پختگی کافی برای تصدی مسئولیت برخوردار بوده اند و توانسته اند که به شایستگی از عهده وظایف محوله برآیند. امیدوارم در ادامه این راه پرنشاط، شاهد موفقیت های روزافزون جنابعالی در مسئولیت ها و مراتب بالاتر باشیم. توفیق رفیق راهتان باد.
تحصیلات تکمیلی
شنبه 26 مهر 1393 01:39 ب.ظ
با عرض سلام و وقت به خیر

با توجه به اینکه در دانشکده های دیگر دانشجویان تحصیلات تکمیلی سهمیه کپی و پرینت دارند
اگر امکان آن وجود دارد این موضوع را برای دانشجویان این دانشکده نیز پیگیری نمایید

با تشکر
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، لطفا مشخص فرمایید که کدام دانشکده چنین سهمیه ای را در نظر گرفته است؟ در حال حاضر چنین سهمیه ای حتی برای اعضای محترم هیات علمی وجود ندارد. زیرا بر طبق تصمیمات اخذ شده در مدیریت تحصیلات تکمیلی دانشگاه و معاونت محترم پژوهشی، قرار بود که کلیه هزینه های مرتبط با کپی و پرینت اعضای هیات علمی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی در صورت صلاحدید اساتید محترم راهنما از محل اعتبار پژوهانه آنها پرداخت شود. موید باشید.
مجتهدزاده
جمعه 25 مهر 1393 11:55 ب.ظ
نیکی پیر مغان بین که چو ما بدمستان
هرچه کردیم به چشم کرمش زیبا بود...
جناب آقای دکتر غفوری عزیز، با سلام. از ابراز لطف و بنده نوازی حضرتعالی و همکار خوب و مهربانم جناب آقای دکتر علوی زارع بی‌نهایت سپاسگزارم؛ و نیز از قدرشناسی و ابراز محبت دانشجویان خوبم در گروه معماری که در چند هفته اخیر به انحاء مختلف بنده را شرمنده ساختند. «سپاسِ بی‌پایان» واژه کوچکی است برای بیان بهجتِ بزرگی که از مواجهه با رفتار قدرشناسانه و صمیمانه این عزیزان احساس می‌کنم. بی‌تردید، دعای خیر این عزیزان بزرگترین توشه‌ای است که در این سالها اندوخته‌ام و امیدوارم در آینده نیز مرا از آن محروم نسازند. این قدرشناسی تمام خستگی‌ها و ملالت‌های احتمالی سالهای اخیر را زدوده است. از دوستان خوب دانشجو صمیمانه تقاضا دارم بیش از این حقیر را شرمنده لطف و محبت خود نسازند، تا ان شاءالهی این تریبون کماکان فضایی برای نقد و تبادل نظر باقی بماند.
دانشجوی سال آخر معماری
پنجشنبه 24 مهر 1393 01:59 ب.ظ
سلام
در تمام این چهار سالی که داشتم معماری میخوندم،هر لحظه فقط معماری نخوندم،باهاش زندگی کردم.نصف بیشتر عمرمو توی گروه معماری گذروندن و از این نصف بیشتر،بیشترشو به اتفاق دوستان توی دفتر استاد مجتهد زاده بودیم و گلایه کردیم.استاد یادتونه،به ما میگفتین شما که همیشه فقط غر میزنین.همیشه غر زدیم وشما همیشه با نهایت احترام گوش دادین.واقعا نمیشه جواب این همه زحمت شما رو توی جملات داد.فقط میشه مثه بقیه ازتون تشکر کرد.تشکر برای همه ی زحمت هاتون.برای همه ی سختی هایی که کشیدین.برای همه ی مشقت هایی که تحمل کردین تا این گروه گروه بشه و رو پاهای خودش وایسه.ولی حالا که
گروه گروه شده،دارین میرین و این سال آخری که ما اینجاییم و پیش ما نیستین.تصور دفتر گروه،گروه معماری و حتی دانشکده مهندسی بدون شما خیلی سخت و حتی غیر ممکنه.امیدوارم هرجا هستین به بالاترین درجات ممکن برسین.همون طور که همیشه از نظر ما برترین و بهترین بودین.استاد هیچ وقت فراموشتون نمیکنیم،فراموشمون نکنین.
با امید بهترین ها برای شما استاد نمونه ی گروه معماری
موفق باشید
یا علی
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
با سپاس از جنابعالی و دیگر عزیزانی که به طرق مختلف مدیر با اخلاق و سخت کوش گروه آقای مهندس مجتهد زاده را مورد تفقد قرار دادند، امیدوارم در آینده ای نزدیک شاهد بازگشت ایشان به گروه با مدارج علمی بالاتر و با دستی پر باشیم. ان شاالله.
معماری90
پنجشنبه 24 مهر 1393 01:44 ب.ظ
سلام
اول از جناب دکتر غفوری عذر میخوام که مجبورم اینجا پیام بدم!!!
توی این چهارسالی که ما درس خوندیم از نزیکه نزدیکه نزدیک شاهد زحمت های مدیر گروهمون بودیم و همیشه واقعا مثل کوه پشت سرمون بودن!!! توی این روز ها همش صحبت از رفتن ایشونه و کل بچه ها به نوعی ناراحت هستن از رفتن شون من میخواستم از اینجا به ایشون اعلام کنم که استاد مجتهد زاده واقعا بابت این سه سال که گذشت ممنون! که اگر شما نبودید واقعا ما دوام نمیاوردیم... ان شاالله همیشه سالم و تندرست باشید!!! ولی هیچ کس نمیتونه جای خالی شما رو توی گروه واسه ما پر کنه
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
خدا را هزاران بار سپاس که توفیق همکاری با چنین عزیزانی را به ما عطا کرد و سپاس بیکران از خداوند که دانشجویانی چنین قدرشناس و با محبت را به ما ارزانی داشت.
علوی زارع
پنجشنبه 24 مهر 1393 01:24 ب.ظ
بنده هم به آقای مهتدس مجتهدزاده که واقعا از اساتید با سعه صدر بالا و خوش خلق دانشکده هستند، خسته نباشید میگم و امیدوارم در ادامه موفق و پیروز باشند.
مجتهدزاده
چهارشنبه 23 مهر 1393 07:43 ب.ظ
به نام مهربان‌ترین مهربانان
اکنون که پس از قریب چهارسال مسوولیت مدیریت گروه معماری را، با تمام دشواری‌ها و شیرینی‌هایش، وا می‌گذارم؛ وظیفه خود می‌دانم، از باب شکر نعمت، سپاس خود را از تمام عزیزان و بزرگانی که در ایفای این مسوولیت یاری‌ام دادند ابراز دارم. از دوستان و همکاران خوبم در گروه معماری که در سال 89 بنده را برای احراز این سمت مناسب دانستند و در تمام این سالها با همراهی و همکاری خود مرا مرهون لطفشان ساختند؛ از ریاست وقت و ریاست فعلی دانشکده، جناب آقایان دکتر جورابیان و دکتر غفوری که با حسن‌ظن و بلندنظری در تامین نیازهای گروه تازه‌تاسیس و پرتقاضای معماری کوشیدند؛ از معاونین آموزشی پیشین و فعلی دانشکده، جناب آقایان مهندس پشم‌فروش و دکتر قنبرزاده، و نیز همکاران محترمشان در اداره آموزش، خاصه سرکار خانم کیانفر، که بعضا جور بی‌تجربگی اینجانب در امور آموزشی را به دوش کشیدند؛ از ریاست محترم پیشین و فعلی دانشگاه که فرصت خدمت در مجموعه مدیریتی دانشگاه معظم شهید چمران را به اینجانب ارزانی داشتند و در آخر – و البته از همه مهمتر- از دانشجویان خوب و عزیز رشته معماری که علی‌رغم تمام مشکلات و کمبودها، طی این سالها صبورانه و صمیمانه همراه و پشتیبان گروه خود بودند. نیک می‌دانم که دانشجویان خوب گروه معماری، این روزها نیز ایام سخت و پرفشاری را می‌گذرانند؛ ایامی که با جدایی خواسته و ناخواسته اساتید گروه، جوی از یاس و ناامیدی را در میان این دوستان حاکم ساخته است؛ اما امید واثق دارم که با لطف الهی و همت و تدبیر مسوولان محترم دانشکده و دانشگاه، با جذب نیروی انسانی و تامین کادر علمی و سایر امکانات مورد نیاز، هرچه سریعتر روزهای بهتری را برای گروه معماری شاهد باشیم. در پایان اجازه می‌خواهم حدیثی را که روزی از عزیزترینِ عزیزانم هدیه گرفتم برای دانشجویان خوبم در گروه معماری به یادگار گذارم: «قال الصادق(ع): کُن لِما لا تَرجُو، اَرجی مِنکَ لِما تَرجُو، فَاِنّ مُوسی ذهَبَ لِیقتَبِسَ لِاَهله ناراً، فَاَنصَرفَ اِلَیهِم و هُو نبیً مُرسل. امام صادق(ع) فرمود به آنچه امیدوار نیستی، بیش از آنچه امید داری، امیدوار باش؛ زیرا موسی رفت که برای خانواده خود آتش بیاورد اما با مقام پیامبری و رسالت به سوی آنان بازگشت»
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
آن سفر کرده که صد قافله دل همره اوست
هرکجا هست خدایا به سلامت دارش ...
ملحانی
چهارشنبه 16 مهر 1393 05:10 ب.ظ
ست محترم دانشکده
جناب آقای دکتر غفوری
با سلام،احتراما به اطلاع می رساند که کلیه سیستم های سایت مجهز به نرم افزار Deep Freeze می باشند که با یک بار restart کردن ویندوز به حالت اولیه بدون مشکل و بدون ویروس در می آید.در جواب دانشجوی عزیز باید عرض کنم احتمالا با نحوه ی استفاده از سیستم ها آشنایی نداشته اند.ضمنا سیستم های مخصوص نصب نرم افزار که برای دانشجویان و اساتید محترم در نظر گرفته شده دارای آنتی ویروس دانشگاه می باشند و تابحال هیچ موردی راجب این موضوع گزارش نشده است.
با تشکر از زحمات بی دریغ شما مدیر محترم
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
از زحمات جنابعالی متشکرم. جهت اطلاع دانشجوی عزیزی که از این امر گله مند بودند.
دانشجو
سه شنبه 15 مهر 1393 08:08 ب.ظ
سلام
دکتر یکسری به سامانه مدیریت اطلاعات پژوهشی بزنید. لوگوشون غلط املایی داره :)
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
قبلا یکبار تذکر دادیم و اصلاح کردند. اگر دوباره به حالت قبل برگشته میتوانید به خودشان اطلاع دهید. مدیر امور پژوهشی دانشگاه در این رابطه باید اقدام نمایند. آفرین به دقت نظر شما!
داود چرچی
دوشنبه 14 مهر 1393 03:43 ب.ظ
با سلام، احتراما به اطلاع میرساند که کلیه سیستم های مرکز کامپیوتر قبل از شروع ترم جدید بروزرسانی شده اند و تا این لحضه کسی به جهت ویروسی بودن سیستم ها گزارشی نداده است. انشاالله در اسرع وقت مجددا بررسی خواهد شد. با تشکر
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
با سلام، از اطلاع رسانی شما بسیار متشکرم.
ارشد برق 93
شنبه 12 مهر 1393 10:00 ب.ظ
با عرض سلام و ادب و احترام
آقای دکتر قریب به اکثر سیستم های سایت کامپیوتر آلوده به ویروس هستند,این مشکل هم برای دانشجویان و هم برای اساتید به معضل بزرگی تبدیل شده است، و کار انتقال فایل ها را با مشکل روبرو کرده است, اگر امکانش وجود دارد پیگیری کنید که آنتی ویروس روی سیستم ها نصب شود
- با آغاز ترم جدید متاسفانه هنوز اکانت دانشجویان ارشد جدیدالورود فعال نشده است لطفا این موضوع را نیز پیگیری نمایید

با تشکر

پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، لطفا از قول من به پیمانکار پشتیبانی نرم افزاری دانشکده اطلاع دهید که مشکل را برطرف نمایند. آقای چرچی مسیول سایت و یا آقایان ملحانی و صمدی که عوامل پیمانکار هستند باید در این خصوص اقدام نمایند. فقط می دانم که 250 آنتی ویروس را دو هفته پیش سفارش خرید دادیم که تا الان باید رسیده باشند. متشکرم.
دانشجو
شنبه 12 مهر 1393 10:10 ق.ظ
سلام
آقای رئیس دقت کردین غیبت هاتون داره زیاد میشه واسه ثبت نام که نبودید، الان هم که کلاس ها شروع شده نیستید، ریاست از راه دور زیاد نتیجه خوبی نداره ها از ما گفتن نکنه کلا رفتین ولی میخواین کم کم این قضیه رو بگید که شوکه نشیم
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
آره، حق با شماست. هرچه که تابستون مرخصی نرفتیم، حالا داریم می ریم. البته این غیبت برای مرخصی تفریحی نیست بلکه برای انجام یک کار ضروریه که ناچارا الان باید انجام می شد. ضمنا برای رفتن من خیلی هم خوشحال نباشین چون حالا حالاها قراره در خدمتتون باشم.
دانشجوی ترم 6 معماری
پنجشنبه 10 مهر 1393 08:47 ب.ظ
سلام جناب دکتر غفوری
باز کلاسای ما و گرماش شروع شد و ما خدمت شما رسیدیم!!!!!
بابا ما هم آدمیم نمیتونیم توی گرما کارکنیم
از چند مدت دیگه هم که هوا سرد بشه حتما باید دوباره مثل سال گذشته قندیل ببندیم!!!
لطفا پاسخگو باشید....
یه پیشنهاد: در فصل زمستان آتلیه های ما رو به سرد خونه ی یکی از بیمارستان ها اجاره بدین حداقل یه پولی ازش دربیاد...
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، چند روزیه که دانشکده نیستم و احتمالا چند روز دیگر هم نتونم بیام. مدیر خدمات دانشکده پیگیر حل مشکل است. منم دورادور سعی می کنم قضیه رو دنبال کنم. حل مشکل سرمایش و گرمایش ساختمانها در خوزستان ظاهرا از حل مسئله هسته ای هم دشوارتره. بخشی از اون هم به مهندسان معمار بر می گرده که این مسئله را در طراحی ساختمانها در نظر نمی گیرند. ساختمانی را که مثلا در تبریز کاربرد داره عینا در بندرعباس هم کپی می کنن. اونوقت نتیجه ش میشه یک چیزی شبیه اینی که ما توی دانشکده مهندسی داریم. امان از دست شما معمارها
دانشجوی معماری
چهارشنبه 9 مهر 1393 10:23 ب.ظ
...آقای دکتر تحمل این سرما ها و گرماها واقعا دیگه برای ما طاقت فرسا شده.ممنون میشم پیگیری کنن.
یه چیز دیگه.ممنون بابت آبسردکنی که به آتلیه ها آوردین،اگهلطف کنین و دستور بدین که به برق وصلش کنن که قابل استفاده باشه ممنون میشم.پاهامون تاوان زد بسکه برای یه لیوان آب از آتلیه ها تا راهروی متالوژی دانشکده اومدین و رفتیم:|
ممنون که به نظرات ما اهمیت میدیم.بابت همه ی زحماتتون صمیمانه سپاس گذارم:)
با تشکر
یا علی
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، مشکل فعلی از اونجا ناشی شده که یکی از سه موتور دستگاه هواساز چند روز پیش سوخت. از اون روز هم همه افراد مسیول بدنبال تعمیرش هستند. فعلا تنها کاری که میشه کرد اینه که منتظر موند و دعا کرد که زودتر تعمیر بشه. شما هم باید کمی حوصله بخرج دهید تا ان شاالله مشکل حل بشه. موفق باشید.
چهارشنبه 9 مهر 1393 08:44 ب.ظ
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما
آقای دکتر غفوری،قبل از هر چیز میخواستم بابت همه ی زحمتاتون در خصوص آتلیه های ما تشکر کنم.ولی در مقابل یه چیزایی هست که واقعا دیگه از تحمل ما خارجه.پارسال وقتی ما وارد این آتلیه های جدید شدیم،به حدی هوا گرم بود که اصلا نمیشد تحمل کرد.کلی گفتیم و اصرار کردیم که کولر بذارن.ولی گفتن که هوا دیگه داره سرد میشه و فعلا سیستمشو فعال نمیکنیم.ما هم که بی زبون!سوختیم و ساختیم.هوا سرد شد.اولش همه چی خوب بود.ولی یواش یواش اینقدر هوا سرد شد که اصلا نمیشد بودن توی آتلیه ها رو تحمل کرد.از شدت سرما دستامون یخ میکرد و نمیتونستیم مداد دستمون بگیریم.حالا ما هیچ،بچه های 92 که تازه اومده بودن و همش کارشون با مداد و راپید و خط کش بود،بندگان خدا شهید شدن تا زمستون تموم شد.زمستون که تموم شد،کولارا روشن شد.خوب خداروشکر.دست شما هم درد نکنه.ولی یه مدت که گذشت کولارو سوختن.گفتین باید از نمایندگی خودش بیاد ببینتش.ما هم صبر کردن.اومدن،دیدن و درستش کردن.بازم خداروشکر.دست شما هم درد نکنه.ما فکر کردیم همه چی حل شده،همه چی رو به راهه.امسال که بیایم هوا دیگه خنکه.ولی الان که یه هفته از شروع ترم میگذره،دوباره داره همون اتفاقات ترم پیش تکرار میشه.بازم یه سری از آتلیه ها کولر ندارن.بازم یه سریاشون سوختن.و باز هم...باز هم...باز هم...
این گرما واقعا غیر قابل تحمله آقای دکتر.اصلا نمیشه تو آتلیه ها موند.میترسم دوباره مجبور شیم به ووید نقل مکان کنیم:|
و ترس بزرگتر اینکه چند وقت دیگه هوا سرد میشه.اگه دوباره قرار باشه همون وضعیت سرمای ترم پیش ایجاد بشه،دیگه از ما دانشجوهای معماری فقط یه قندیل باقی میمونه:|
ترم پیشم ما به لطف بخاری های اتاق استادها سرما رو پشت سر گذاشتیم.که البته اونم به سختی میتونست یه آتلیه رو گرم کنه.دیوار های آتلیه ها هم ضخیمن و قدیمی.و البته بد.ن عایق.سرما و گرما وقتی ازشون رد میشه،داخل آتلیه ها حبس میشه و هوای دخل رو خییییییییلی گرم تر یا سرد تر از هوای بیرون میکنه.
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، با جدیت دنبال حل مشکل هستیم اما بعضی جاهاش واقعا از دست ما کاری بر نمیاد. ان شاالله امسال مشکلات کمتری داشته باشیم. از صبر و حوصله شما هم ممنونم.
دانشجو جدیدالورود کارشناسی 93
سه شنبه 8 مهر 1393 01:15 ق.ظ
جناب آقای دکتر، سلام
بنده از دانشجویان جدیدالورود کارشناسی 93هستم. میخواستم خدمتتان عرض کنم که علیرغم تمامی تلاش های انجام شده جهت سهولت در امر ثبت نام ورودی های جدید و البته حضور دانشجویان راهنما در هنگام ثبت نام، اینکه تمامی فرآیند ثبت نام یک رشته را یک کارمند آموزش انجام دهد سبب آن شد که همکاران شما در آموزش دانشکده آرامش ذهنی لازم را نداشته باشند و شتاب زدگی آن ها باعث سر در گمی دانشجویان گردید!
به عنوان مثال هنگامی که به بنده تاییدیه انتخاب واحد توسط همکاران آموزش داده شد فقط به بنده گفتند این فرم را مهر کنید و از آن کپی بگیرید!
حال سوال اینجا است که این کپی تاییدیه انتخاب واحد باید تحویل جایی داده میشد؟
کدام قسمت؟
کارت دانشجویی چه زمانی آماده می شود؟ آن را باید از کدام قسمت دانشگاه تحویل گرفت؟
صفحه شخصی دانشجویان در سایت چگونه قابل دسترسی است؟چه کارهایی را باید از طریق صفحه شخصی در سایت انجام دهیم؟
و...!
هنگامی که چنین موضوعاتی را با کارمند آموزش مطرح می کنیم به جای راهنمایی با پرخاشگری مواجه می شویم.آنها انتظار دارند که ما پاسخ این پرسش ها را بدانیم!

متاسفانه ما که دانشجویان جدیدالورود هستیم از وظایف قسمت های مختلف دانشگاه مثل معاونت دانشجویی، معاونت آموزشی اطلاع چندانی نداریم و این امر سبب سر در گمی شده است!
اگر ترتیبی اتخاذ شود که دانشجویان جدیدالورود بتوانند با شرح وظایف قسمت های مختلف دانشگاه آشنا شوند و اینگونه سوالات آنها در فضایی آرام مطرح شده و پاسخ داده شود بسیار عالی خواهد بود. مطمئناً هم از نگرانی و سر در گمی دانشجویان کاسته خواهد شد و هم کارکنان دانشکده با آرامش بهتری به کار خود می رسند!پیشنهاد بنده این است که یکی از اعضا هر گروه آموزشی و یا کارمندان اداره آموزش با برگزاری یک جلسه در سالن اجتماعات دانشجویان جدیدالورود را در خصوص چنین مواردی آشنا کنند!
با عرض پوزش به سبب طولانی شدن پیام بنده امیدوارم مقصود مورد نظر خود را به شایستگی به عرض جنابعالی رسانده باشم!
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
با سلام خدمت جنابعالی، ورود شما را به دانشکده مهندسی خیر مقدم عرض می کنم. ضمن تشکر فراوان بابت نکات بسیار مفیدی که متذکر شده بودید، سعی خواهد شد که در تجارب بعدی از این نکات حداکثر بهره بعمل آید. لازم است بدانید که ثبت نام به شیوه فعلی برای اولین بار در دانشکده صورت گرفت و علیرغم ناهماهنگی های تحمیل شده به اداره آموزش، نسبت به گذشته از کیفیت بسیار بالاتری برخوردار بود و نمره قبولی نسبی گرفت اما حتما همانطور که جنابعالی هم مرقوم فرموده بودید به عنوان اولین تحربه، خالی از خلل نیست که این امر در خصوص راهنمایی دانشجویان مشهودتر بوده است. سعی خواهد شد در موارد آتی این مشکلات نیز برطرف شوند ان شاالله.
ضمنا من باب مزاح بد نیست این نکته را هم اضافه کنم که همینکه در بدو ورود به دانشکده توانسته اید وبلاگ شخصی رییس دانشکده را پیدا کرده و مشکلاتتان را با ایشان در میان بگذارید نشان می دهد که راهنمایی های صورت گرفته به شما چندان ناقص هم نبوده است زیرا بسیاری از دانشجویان قدیمی تر هنوز از وجود این صفحه بی اطلاعند. ایام به کام.
قنبرزاده - معاون آموزشی دانشکده
دوشنبه 7 مهر 1393 01:12 ق.ظ
در انتها اولا از طولانی شدن متن عذرخواهی مینمایم و ثانینا از تمامی همکاران از دیگر قسمتها که در این روزها به کمک اداره آموزش آمده بودند و به ویژه دانشجویان داوطلب از بسیج دانشجویی که وظیفه راهنمایی و کمک به دانشجویان جدید از در ورودی دانشکده تا درون سالن آموزش را بعهده داشتند کمال تشکر را دارم.
مطمئنا فرایند اتفاق افتاده از ایده آل و آنچه که دانشکده مهندسی خواهان آن است فاصله داشته است ولی انصافا ثبت نام امسال نسبت به سالهای گذشته بسیار با آرامش و کیفیت بهتری انجام شد.
به امید اینکه ثبت نامهای آتی دانشکده آنچنان که دانشکده مهندسی و دانشجویان بزرگوارش استحقاق دارند صورت پذیرد.
موفق باشید.
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
با سلام
اولا لطفا چند کامنت ارسالی اخیر را، که توسط معاون محترم آموزشی ارسال گردیده، از پایین به بالا مطالعه فرمایید چون ترتیب ظهور آنها بر روی وبلاگ از پایین به بالاست.
ثانیا به سهم خودم از تلاش های بعمل آمده توسط آقای دکتر قنبر زاده ، همکاران محترم اداره آموزش و کلیه عزیزانی که در این امور با آن اداره همکاری داشتند صمیمانه متشکرم.
ثالثا ضمن تایید توضیحات ارائه شده توسط اقای دکتر قنبر زاده در خصوص کیفیت انجام برنامه های حذف و اضافه و ثبت نام، امیدوارم که با تجارب حاصله از برنامه امسال، در سنوات آتی بتوانیم برنامه منظم تر و با کیفیت تری را بانجام برسانیم. پرواضح است که شرط اصلی موفقیت در این امر افزایش سطح همکاری ارباب رجوع و دانشجویان عزیز می باشد که امیدوارم بیش از پیش به اهمیت این امر واقف گردند.
موید باشید
قنبرزاده - معاون آموزشی دانشکده
دوشنبه 7 مهر 1393 01:03 ق.ظ
4- روز شنبه کنترل بیشتری بر روی ورود همراهان صورت پذیرفت و سرویس دهی به دانشجویان ورودی های قبلی ( مگر در موارد ضروری) به بعد از ثبت نام موکول گردید. تنها مشکل ایجاد شده در این روز ازدحام دانشجویان در جلوی میز امور مشمولین بود ولی خوشبختانه دانشجویان جدید از دستگاه نوبت دهی برای انتخاب واحد بطور کامل استفاده مینمودند. و با تمتم این اوصاف میزان انتظار دانشجویان در آموزش از حداکثر 1/5 ساعت بود. ساعت 12 تقریبا تمامی دانشجویان ثبت نام شده بودند.
5- روز یکشنبه بهترین روز کاری بود اولا از ورود همراهان با اضافه نمودن نیروها در جلوی در و استقرار بنده نیز جلوی در سالن آموزش برای توضیح به همراهان و پاسخ گویی به مراجعه کنندگان باعث شد فقط دانشجویان جدیدالورود در سالن حضور داشته باشند و همچنین برای میز مشمولین نیز نوبت دهی شد که از ازدحام جلوی میز جلو گیری نمود. حداکثر مدت انتظار در سالن به 1 ساعت کاهش یافت و از ساعت 11 دانشجویی نیاز به منتظر شدن برای نوبت نبود و به محض ورود سرویس دهی میشد.
قنبرزاده - معاون آموزشی دانشکده
دوشنبه 7 مهر 1393 12:55 ق.ظ
3- بعلت همزمانی روز آخر حذف و اضافه و روز اوی ثبت نام دانشجویان کارشناسی 93 و مشکلات قابل پیش بینی تصمیم گرفته شد که حذف و اضافه ورودی های 92 بجای چهارشنبه روز سه شنبه همزمان با ورودی های 91 صورت پذیرد که این امر موجب شد دو ورودی پر حذف و اضافه با هم در آموزش حضور داشته باشند و لاجرم حجم کار بالا رفته و ازدحام زیادی را در آموزش ایجاد نماید.
البته با تلاش همکاران بسیار پرتلاش و صبورم در آموزش تلاش شد تا انجا که ممکن است کارها با سرعت صورت گرفته و دانشجویان گرامی کمتر معطل شوند. در اینجا لازم میدانم از زحمات مدیران و معاونین گروهها که در این ایام همواره حضور داشته و موجب تسریع در کارها شدند بخصوص دکتر سروش و دکتر صفاریان که در سالن آموزش مقیم شدند و در محل مشکلات دانشجویان گروه برق را برطرف مینمودند بصورت ویژه تشکر نمایم. همانطور که ریاست دانشکده فرمودند متاسفانه هنوز فرهنگ استفاده از سیستم نوبت دهی آنچنان که باید در آموزش جا نیافتاده و همین امر علت اصلی بی نظمی های ایجاد شده در روز سه شنبه بود.
4- روز چهارشنبه که روز اول ثبت نام ورودی کارشناسی 93 بود نسبتا خوب پیش رفت و تنها مشکل ایجاد شده اصرار همراهان و والدین برای حضور در کنار دانشجویان جدید بود که مسئول سالن آنچنان که باید نتوانست از حضور این عزیزان جلوگیری نماید و همچنین چون سیستم ثبت نام برای دانشجویان مهمان در این روز برای ثبت نام مهمانان باز شده بود و دانشکده مهندسی از لحاظ تعدد دانشجوی مهمان رکورد دار است و طبق عادت همیشه که دانشجویان میدانند روز آخر حذف و اضاف سیستم برای تمام ورودی ها در آموزش باز میشود برای اصلاح انتخاب واحد به آموزش مراجعه مینمودند. البته یک مدیریت زمانی صورت گرفت و اصلاح ثبت نام به بعد از ساعت 12 موکول شد که نتیجه قابل قبول شد ( در مقایسه با سالهای قبل که ... ).

قنبرزاده - معاون آموزشی دانشکده
دوشنبه 7 مهر 1393 12:21 ق.ظ
با سلام
خوشحالم که پس از فرایند نسبتا طولانی و فرسایشی ثبت نام فرصتی دست داد تا نگاهی به تریبون آزاد بیاندازم و عرض معذرت از تاخیر از حضورم در تریبون !!!
مایلم نکاتی را در مورد ثبت نام امسال به اجمال ذکر نمایم.
1- ثبت نام ترم اول از تاریخ 16 شهریور آغاز و تا 6 مهر ادامه داشت البته همکاران بنده در آموزش و گروهها از هفته قبل از ثبت نام مشغول اصلاحات و بروز نمودن برنامه دانشکده در سایت سما بودند.
2- با توجه به تغییرات فیزیکی صورت گرفته در سالن آموزش خوشبختانه از ابتدای ثبت نام تا روز سوم حذف و اضافه مشکلی از لحاظ ازدهام و بی نظمی در سالن نبود و فرایند ثبت نام به خوبی انجام شد. ( دفتر انتقادات و پیشنهادات رو پس از ثبت نام دانشجویان دکترا و ارشد که نگاه کردم 3 نظر دیدم اول اینکه آب میوه و آب معدنی ها خنک نبوده و دوم سالن خنک نبود و سوم پیشنهاد شده گوینده صدای اعلام شماره ها یک آقا باشد. غلط نکنم باید این فرد باید فرید در سریال معراجی ها باشد.)
دانشجوی معمار
یکشنبه 6 مهر 1393 12:09 ب.ظ
سلام
خبرهایی در ستون اخبار سایت دانشکده درج شده که شاید آنچنان هم مهم نباشد اما خبری مثل بهره برداری از مرکز پردازنده های سریع درج نشده، کلا هرکس متولی سایت دانشکده است عملکرد ضعیفی دارد. مثلا در کادر سمت راست "نمودار سازمانی" درج شده و در آن فقط یک دکمه ریاست دانشکده قرار دارد که به جایی هم لینک نیست!. 2 هفته پیش همینطور بود، 2 هفته دیگر هم همین است!. با احترام به شما اما من فکر می کنم نحوه مدیریت شما و برخورد با کسانی که به هر دلیلی مسئولیتشان را درست انجام نمی دهند، برخورد قوی ای نبوده که باعث شده علیرغم اینکه در نظرات چند ماه پیش هم، شما تذکر داده بودید به افراد مسئول، هیچ اتفاق خاصی برای سایت نیافتد، ان هم کاری به این سادگی که نه بودجه خاصی میخواهد نه گچ و سیمان! فقط همت میخواهد. به عنوان پیشنهاد، مسئولیت سایت را به فرد دیگری واگذار کنید ترجیحا از مهندسین کامپیوتر باسواد و آشنا به طراحی سایت! چون هرکس پیش از این مسئول بوده ضعیف عمل کرده وضعیت سایت گروه ها را هم بررسی کردم، اوضاع معماری واقعا نابسامان بود، عمران هم همینطور، مواد اطلاعات خوبی داشت ولی طراحی سایت خوب نبود. کامپیوتر هم خیلی پخش و پلا بود! برق هم محتوای مفیدی داشت ولی طراحی نداشت، مکانیک کامل بود هم محتواو طراحی و همصفحه اساتید. من شخصا اطلاعاتی در مورد چگونگی طراحی صفحات ندارم اما قطعا دانشجویان کامپیوتر آشنا هستند ( هرچند سایت گروه شان تعریفی نداشت!) یک فراخوان دانشجویی میتواند موثر باشد. در کل هر مجموعه ای که یک مدیر قوی داشته باشد، حتی با داشتن کارمندان معمولی می تواند کارهای قابل توجهی انجام دهد.
سروش- مدیر گروه برق
پنجشنبه 3 مهر 1393 10:40 ب.ظ
با سلام و درود
همانطور که اشاره فرمودید به دلیل تداخل زمانی ثبت نام دانشجویان جدیدالورود و حذف و اضافه سایر دانشجویان ازدحامی در سالن آموزش وجود داشت که آن را به ترافیک روان تعبیر می کنم. البته باید از سعه صدر دانشجویان برق تشکر کنم که علیرغم نگرانیهای خاص حذف و اضافه همکاری خوبی داشتند. از تلاشهای مستمر سرکار خانم جاویدان و همکاری سرکار خانمها براتی و کیانفر سپاسگزارم که کمکهای ارزنده ای به دانشجویان رشته برق داشتند. با توج به تعداد زیاد دانشجویان رشته برق پیشنهاد میکنم که یکی از کارشناسان برق نیز در چنین روزهایی با خانم جاویدان همکاری کند.
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :

با تشکر از تلاش های جنابعالی و سایر همکاران اداره آموزش، همچنان معتقدم که اعمال مدیریت لازم از طرف کارشناسان آن اداره می تواند نقش بسیار تعیین کننده ای در نظم بخشی و روان سازی فرآیند های سالن آموزش ایفا نماید. متاسفانه به نظر می رسد که برخی از کارشناسان آن اداره، علیرغم تذکرات مکرر اینجانب، توانایی اعمال این مدیریت را ندارند و بی نظمی ناشی از آن بیش از هر کس دیگر خود این عزیزان را آزار می دهد. ان شا الله باید در اسرع وقت فکری به حال این امر بنماییم. متشکرم.
دانشجو
چهارشنبه 2 مهر 1393 02:47 ب.ظ
سلام و خسته نباشید
امروز میدیدم براحتی دانشجویان ثبت نام میکنند اما بعد از دیدن برخی شرایط و مسائل چند مورد رو خدمتتون اعلام میکنم.
شلوغی درون سالن آموزش باعث دیر انجام شدن ثبت نام میشه و اپراتورهای آموزش بسیار اذیت میشن و با مشکل مواجه میشن.
جدیدالورودها اطلاعی از سیستم نوبت دهی ندارند.
حضور برخی دانشجویان قدیمی در سالن و انجام گرفتن کارهایشان توسط آموزش باعث بی نظمی میشه
عده ای میگفتن وقتی نوبتشون میرسید تازه متوجه میشدند که باید برای دریافت فرم پلیس +10 به خانم بهزاد مراجعه کنند.این بی اطلاعی باعث دیر انجام شدن میشه
درکل ازتون خواهش میکنم اگه امکان داره از همکارانتون یا دوستان بسیج برای کنترل ورود و خروج دانشجویان جدید و قدیم کمک بگیرید که درشان دانشکده باشه و زحمات زیادی که برای این امور انجام شده نمود بهتری داشته باشند
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده : متاسفانه تداخل برنامه های حذف و اضافه با ثبت نام دانشجویان جدید همانطور که پیش بینی می شد و از آموزش کل درخواست تغییر آن را کرده بودیم مشکلاتی را بوحود آورد. از طرفی اصرار برخی دانشجویان و مراجعین بر عدم استفاده از سیستم نوبت دهی و ناتوانی کارشناسان آموزش به ملزم کردن آنها به رعایت نوبت به این مشکل دامن زد. نهایتا عدم حضور خود من در دانشکده که بدلیل یک گرفتاری شخصی چند روزیست در خارج از اهواز بسر میبرم باعث شد که تمام برنامه ریزی هایی که در شش هفت ماه اخیر کرده بودیم به هدر برود. ما در سالن آموزش به یک مدیر داخلی قوی احتیاج داریم که در چنین مواقعی نظم سالن را هدایت کند. خیال داشتم خودم این نقش را بعهده بگیرم که گرفتاری شخصی ام اجازه نداد. ان شاالله دفعه بعد بتوانیم اینکار را با سازماندهی بهتری انجام دهیم.
متقاضی هیئت علمی در دانشکده فنی
سه شنبه 1 مهر 1393 10:33 ب.ظ
سلام جناب آقای دکتر
بنده متقاضی هیئت علمی در دانشکده مهندسی هستم. در بهمن 92 ثبت نام کرده ام و مئارک هم تحویل جذب دانشگاه داده ام. ظاهراً حضرتعالی هم با حکم جدید در کارگروه جذب حضور دارید. خواستم ببینم ایا از برگزاری جلسات اطلاعی دارید؟ در ضمن برای فراخوان قبلی باید تعیین تکلیف میشدیم ولی فراخوان جدید باز شده و هنوز خبری نشده است؟!
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، پرونده های تعیین صلاحیت علمی تعدادی از متقاضیان فراخوان بهمن 92 اوایل تابستان سالجاری به دانشکده واصل شدند و مصاحبه علمی تعدادی از آنها نیز صورت گرفت. اما بدلیل آغاز تعطیلات تابستانی دانشگاه و عدم حضور همکاران هیات علمی، بقیه آنها هنوز به مصاحبه دعوت نشده اند. امید می رود با اتمام اشتغالات ایتدای ترم نظیر انتخاب واحد، حذف و اضافه و ثبت نام دانشجویان جدید، فرصت کافی برای پرداختن به پرونده بقیه متقاضیان بوجود آید. ضمنا جهت حصول اطمینان از ارسال پرونده خود به دانشکده مهندسی می توانید از دبیرخانه دانشکده استعلام نمایید. موید باشید.
سه شنبه 1 مهر 1393 02:48 ب.ظ
درود جناب دكتر
مشكل اعظم ما دانشجویان مكانیك
منحل شدن برخی از دروس به دلیل عدم رسیدن به حد نصاب ظرفیت كلاس هست و به گذروندن اون نیاز شدید داریم (حالا بحث تداخل های وحشتناك چند درس جدا) كاش واسه انتخاب ما احترام قائل بشه
و بی واحد نمونیم... ممنون میشیم اگه خبر خوب بدید دكتر
سپاس
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
درود متقابل بر شما، قصه انتخاب واحد و نرسیدن کلاس ها به حدنصاب و حذف آنها، قصه قدیمی و همیشگی است که از ابتدای خلقت (!) دانشگاه ها وجود داشته و گریزی هم از آن نیست، اما همواره سعی می شود که این کار با کمترین آسیب به دانشجویان همراه باشد. بحث تداخل دروس هم همینطور است و معمولا دانشجویانی که در یک یا چند درس مردود می شوند نظم واحد گیری آنها بهم خورده و دچار ناهماهنگی با سایر دانشجویان می گردند. از آنجا که معاون محترم آموزشی دانشکده خود عضو هیات علمی گروه مکانیک بوده و قبلا نیز مدیریت آن گروه را بعهده داشته اند بر جزییات برنامه آن گروه اشراف کامل دارند و مطمئنم که به گونه ای اقدام خواهند نمود که با حداقل مشکلات ممکن کار به انجام برسد. شما هم باید کمی حوصله بخرج دهید. ایام به کام
سه شنبه 1 مهر 1393 02:10 ق.ظ
سپاس، بابت محل جدید آتلیه ها و گروه معماری
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


نمایش نظرات 1 تا 30