اینجا مال توست مهندس! هرچه می خواهد دل تنگت بگوی!

سخن نخست

تاریخ:پنجشنبه 11 آبان 1391-07:59 ب.ظ

بسمه تعالی

ن و القلم و مایسطرون ...!

سلام،

      به فراخور مسئولیت خطیری که به عنوان رئیس دانشکده بر عهده ام گذارده شده، در فکر بودم که برای آشنایی با نقطه نظرات اقشار مختلف فعال در دانشکده مهندسی، اعم از دانشجویان، کارکنان و اعضای هیات علمی، راهی بیابم که ضمن سهل الوصول بودن، به همه این عزیزان این امکان را بدهد که بدون دغدغه، به طرح نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود در رابطه با مسائل آموزشی، پژوهشی، صنفی و ...  بپردازند.  یکی از بهترین راه حل ها برای این منظور در دنیای امروز که دنیای ارتباطات است تهیه و تدارک این وبلاگ بود.  خوشبختانه تحقق این ایده، که اولین بار از طریق پسرم مطرح شد، با عید سعید غدیر سال 1391 مقارن شد. این تقارن مبارک را به فال نیک گرفته و از خداوند تبارک و تعالی خاضعانه می خواهم که این حقیر و همه خادمین به عرصه علم و فرهنگ کشور را در انجام مسئولیت خطیرمان از هرگونه لغزش و خطا بازدارد و ما را در انجام مسئولیت ها و وظایفمان موفق گرداند.

حالا شما ای عزیز دانشجو، ای همکار زحمتکش و ای استاد فرهیخته! این گوی و این میدان! در رابطه با مسائل، مشکلات و توانمندیهای مختلف دانشکده مهندسی هرچه می خواهد دل تنگت بگوی! مطمئن باشید مطالب شما تا جایی که با اصول اخلاقی و عقیدتی منافاتی نداشته باشند بدون هرگونه دخل و تصرف به رویت و اطلاع همگانی خواهد رسید و پاسخ های احتمالی من و همکارانم را نیز حتی المقدور دریافت خواهید نمود.

توفیق رفیق راهتان باد

حمیدرضا غفوری

رئیس دانشکده مهندسی

   


ساعات ملاقات حضوری:

       شنبه ها ساعت 15-13 ............  مخصوص دانشجویان

چهارشنبه ها ساعت 15-13............  مخصوص کارکنان و اعضای هیات علمی

لطفا برای گرفتن وقت ملاقات به دفتر ریاست دانشکده مراجعه و یا با شماره داخلی 5600 تماس حاصل فرمایید.


دوشنبه 8 تیر 1394 10:26 ب.ظ
سلام.
از بحث درباره ی لغت فرومایه هم خوشحال شدم و هم ناراحت.
خوشحال از این که به شان اساتید اینقدر اهمیت می دهید.
ناراحت از این که حالا یه لغت اونم تو یه شعر فکر نمی کنم اینقدر مهم باشه.
****************************
ای کاش اینقدر که با شان اساتید اهمیت می دهید، به شان و شخصیت دانشجو هم اهمیت می دادید و بر رفتار و برخورد تعدادی از اساتید نظارت می کردید که داشنجو را از برده پایین تر می بینند.
امیدوارم روزی برسد که هیچ استادی آزادانه نه به راحتی کلاسش را به بهانه های واهی زود تعطیل کند یا چندین جلسه غیبت کتد یا سر کلاس به جای درس دادن سرفصل ها، نقاشی بکشد و بگوید بلد نیستم و دوست هم ندارم بخونم و درس بدم.
همه ی ما عیوبی دارم، مهم امر به معروف و نهی از منکر به عنوان نظارت همگانی است.دانشجوی دکتری
دوشنبه 8 تیر 1394 01:56 ق.ظ
استاد گرامی سلام
طاعات و عبادات قبول حق
در مورد لغت "فرومایه" بنده به فرهنگ معین مراجعه نمودم ولی متاسفانه معانی این لغت را در شان مقام معلمی و استادی ندیدم،
هر چند ممکن است اطلاعات بنده در این زمینه کم باشد ولی با توجه معنی عام آن، فکر میکنم نسبت دادن این القاب به افراد کم تجربه خصوصا استادان گرامی مناسب نباشد
ببخشید، زیاده گویی کردم
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
با سلام و ضمن تشكر از توضیح شما مجددا تاكید می كنم كه چون شاعر مصداق كلمه مذكور را در بیت دوم به روشنی بیان نموده، بنابراین نمی توان معنای آن را معادل معانی مورد نظر شما دانست. متشكرم.
یکشنبه 7 تیر 1394 02:22 ب.ظ
سلام. واقعا از جوابتون و توضیحتون در مورد لغت فرومایه لذت بردم. انتقاد این عضو محترم هیات علمی در مورد استفاده جنابعالی از شعر سعدی علیه الرحمه نشون میده که انتقاد پذیری در برخی از ما چقدرکمه!
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، از ابراز لطف جنابعالی متشکرم. البته بنده گلایه این همکار محترم را ناشی از انتقادناپذیری ایشان نمی دانم بلکه باید حق داد که چنین برداشت ناصوابی هم ممکن است از بیت مورد اشاره صورت گیرد. طاعاتتان قبول ان شاالله.
عضو هیأت علمی
شنبه 6 تیر 1394 10:40 ب.ظ
با سلام خدمت آقای دکتر غفوری.
متنی که از سعدی نوشته شده، کمی لحن تندی دارد. لغت "فرومایه" برای اعضای هیأت علمی بطور عام نامناسب است، حتی اگر در مثل باشد.
در رابطه با مسأله مورد مجادله هم، به نظر می رسد که این نظر سعدی برعلیه توجیه جنابعالی است.
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، کوچکتر از آنم که که سخن شیخ اجل را تفسیر نمایم اما به نقل از تفاسیر معتبر عرض می کنم که "فرومایه" در این جا با معنای مصطلح امروزی آن متفاوت است و همانطور که از بیت دوم بر می آید بیشتر به معنای "کم تجربه" یا "دارای مهارت اندک" می باشد و البته "به طور عام" نیز آن را به کار نگرفته ام بلکه در خصوص عزیزانی است که نام آنها در کامنت قبلی مورد اشاره قرار گرفته بود و من برای حفظ حرمت افراد، نام آنها را حذف کرده بودم. متشکرم.
دانشجو
پنجشنبه 4 تیر 1394 12:29 ق.ظ
سلام
منکر زحمات اساتید محترم در بخش های مختلف دانشگاه نمیشم .
ولی یه سوال برای من پیش اومده که چرا از افرادی که میتونن توی زمینه و زمینه و رشته تحصیلی و تدریسی خودشون فعالیت کنن استفاده نمیشه؟شاید هم اونا قبول نمیکنن یا شاید هم توانایی و تخصص ندارند
امیدوارم روزی رو ببینم که اساتید گروه .... یه جایی سمتی داشته باشن...
حالا که هرکسی سمتی غیرمرتبط داره امیدوارم اساتید این گروه حداقل مسئولیت سلف یا حمل و نقل و ...از دانشگاه رو برعهده بگیرن.انتظاری نداریم مسئول .... بشن...
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، توانایی علمی و توانایی مدیریتی لزوما با هم همراه نیستند. بقول سعدی علیه الرحمه:

ندهد هوشمند روشن رای
به فرومایه کارهای خطیر
بوریا باف گرچه بافنده است
نبرندش به کارگاه حریر

* بوریا=حصیر
محمد سروش (مدیر IT دانشگاه)
دوشنبه 1 تیر 1394 09:43 ب.ظ
با سلام و احترام خدمت آقای دکتر غفوری و دوستان وبلاگی
به استحضار می رسانم که بر اساس یکی از مصوبات شورای عالی فضای مجازی کشور، مواردی به شرکت مخابرات ابلاغ شد و شرکت مخابرات استان ملزم گردید که بستر سیسکو را به هوآوی تغییر دهد. بر همین اساس مشکلاتی در زمینه دسترسی به سامانه های دانشگاه ایجاد شده است. متاسفانه این موارد با ثبت نمرات دانشجویان و ... همزمان شده و خارج از اختیار دانشگاه است. به دلیل حساسیت سامانه آموزش، از ترم گذشته یک لینک هوایی تا مرکز مخابرات شهید مدرس برقرار شده است که بصورت اسپیر عمل می کند اما مشکل گفته شده خارج از محدوده اختیارات دانشگاه است. بر اساس مذاکرات انجام شده با مسئولین مخابرات استان، متاسفانه این موضوع احتمالا تا روز چهارشنبه نیز ادامه خواهد داشت.
امیدوارم این اختلال در ثبت نمرات زیر 10 نیز اختلال ایجاد کند
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، از اطلاع رسانی جنابعالی بسیار متشکرم. واقعیت امر آنست که اختلالات بوجود آمده در شبکه اینترنت در چند روز اخیر، انتقادات زیادی را برانگیخته بود و چون منشاء این اختلالات برای بسیاری از افراد ناشناخته بود، مرکز فناوری اطلاعات دانشگاه را مقصر می دانستند و زحمات طاقت فرسای همکاران عزیزمان در آن مرکز تا حدود زیادی تحت الشعاع این امر قرار گرفته بود. امیدوارم با رفع هرچه سریعتر این مشکلات، وضعیت به حالت عادی بازگردد. متشکرم.
یکشنبه 31 خرداد 1394 11:34 ب.ظ
سلام
ایمیل دانشگاه هم به همراه سایت دانشگاه سکته کرده در کما فرو رفته.
یکشنبه 31 خرداد 1394 03:51 ب.ظ
سلام
چرا سایت دانشگاه و سامانه آموزشی از بیرون باز نمیشه؟
چرا مرکز آی تیِ دانشگاه اینقدر افتضاحه؟
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده : ؟؟؟
بنده خدا
شنبه 30 خرداد 1394 03:24 ق.ظ
سلام
جناب دکتر معمولا دانشجو خودش میدونه چی نوشته توی برگه.گاهی اعتراضش نتیجه نمیده چون واقعا اون چیزی که نوشته برداشت خودش بوده و منظور استاد چیز دیگری.
اما بشخصه همه ی چیزهایی که این دانشجوها میگن رو دیدم و بعضا تجربه کردم.استادی که برگ امتحان رو تصحیح نمیکنه و تهمت بی سوادی به دانشجو میزنه و طبق جنسیت نمره میده.بی دلیل نیست حرفام.به شخصه6 توی یک درس تمام تلاشم رو کردم حتی یک نمونه سوال پیدا کردم و به کمک جمعی از دوستان جواب های دقیق اون رو از کتاب پیدا کردیم.شانس ما استاد همون سوالات رو بعنوان امتحان به ما داد.من عینا جواب ها رو کپی کردم و از امتحان بیرون اومدم.فعالیت کلاسی هم مازاد اون چیز هایی که استاد خواست انجام دادم.روزی که نمره ها رو زد نمرم از همه کمتر بود حتی از کسی که سرکلاس تهدید شده بود به افتادن.جواب استاد به من این بود افتاده بودی دلم سوخت پاست کردم.فعالیت هم نداشتی ...با اعتراض من روبرو شد گفت دو نمره کم میکنم دوباره برگتو تصحیح میکنم.من گفتم دو نمره کم میکنی؟ گفت نه یه کاری میکنم ضرر کنی.اون ترم دخترایی بودن که هیچ فعالیتی نداشتن.5 نمره فعالیت کلاسی بود پروژه ارائه و تکلیف.چجور میشه نمرشون بالای 17 بشه ...حتی مورد داشتیم خودش اذعان کرده که استاد بهش گفته قیافت تو ذهن نبود بهت نمره بدم!!
مدرک دارم.مستدل...
یکی دیگه هم بوده بخاطر جمله بندی و قوانین مسخره خودش دانشجو رو مینداخته.حتی طرف از دو راه سوال رو حل کرده بهش گفته خواستی منو گول بزنی و انداختتش!
جناب دکتر همه راضی هستیم به رضای خدا...
بی عیب خداست.ولی عدالت هم خوب چیزیه برای کسی که باید رعایتش کنه
یاد علی کریمی افتادم که میگفت:اگه نتونستی خدمت کنی برو تا خیانت نکنی
خیلیا میتونن کفشاشونو آویزون کنن...
ارزشیابی هم که کشکه...
نگاه صنفی اصلا خوب نیست...
و من الله توفیق
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، مطابق روال همه ساله، با توجه به پایان فصل امتحانات و ارائه نمرات، معمولا در این فصل از سال سیلی از اعتراضات دانشجویی به طرف مسئولین سرازیر می شود كه طی آنها نه فقط نحوه نمره دادن اساتید بلكه همه چیز برخی از آنها، از عدالت و تقوا گرفته تا نحوه حضورشان در كلاس یا رفتارشان در برابر جنس مذكر و مونث و... زیر سوال برده می شود. هرچند بنا داشتم توضیحی راجع به انتقادات وارده ندهم و فقط با به نمایش گذاشتن دغدغه های دانشجویان، همكارانم را متوجه برخی نكات نمایم، اما به نظر می رسد عدم پاسخگویی به این دغدغه ها ممكن است به بی تفاوتی در مقابل آنها تعبیر گردد. لذا لازم دانستم یك توضیح كوتاه در این خصوص بدهم:
حدود 2500 دانشجوی فعال در این دانشكده تحصیل می كنند كه هر كدام به طور متوسط 6 درس را در هر نیمسال انتخاب می كنند یعنی حدود 15000 نفر-درس در هر نیمسال ارائه می شود. اگر فقط حدود 10 درصد از این افراد بدلایل موجه و غیر موجه به نمرات خود اعتراض داشته باشند، بدان معنی خواهد بود كه در هر نیمسال 1500 درخواست اعتراض خواهیم داشت، كه در عمل بسیار بیشتر از این مقدار است. این بدان معناست كه حتی اگر قانون به ما اجازه دخالت در نمره استاد را بدهد، كه نمی دهد، از لحاظ عملی امكان رسیدگی به این حجم از اعتراضات نیست. بنابراین تنها كاری كه در حال حاضر می توان انجام داد انتقال دغدغه ها به طور كلی و عمومی به اساتید محترم می باشد تا حتی المقدور رعایت عدالت و تقوی در انجام ارزیابی ها مدنظر قرار گیرد. البته در جایی كه دانشكده احساس نماید كه حجم اعتراضات در رابطه با برخی از اساتید بیشتر است، رفتار آموزشی آن فرد خاص را به صورت جداگانه با دقت بیشتری تحت نظر قرار خواهد داد و در صورت اثبات صحت موضوع از طرق قانونی آن فرد را مورد بازخواست قرار می دهد. ولی در هر صورت این به معنای تغییر در نمرات معترضان نخواهد بود. ارزشیابی هم كشك(!) نیست. نمره ارزیابی مدرس محترم در درس مورد نظر كه توسط 24 نفر از دانشجویان اعم از پسر و دختر(!) امتیازدهی شده، فراتر از میانگین گروه و دانشكده می باشد كه این حاكی از رضایت نسبتا خوب دانشجویان از استاد محترم می باشد. امیدوارم سایر قضاوت های شما هم مثل این یكی نباشد. توفیق رفیق راهتان ان شاالله.
عضو هیات علمی دانشکده مهندسی
جمعه 29 خرداد 1394 07:07 ب.ظ
سلام قبلا دو بار درباره دوربرگردان دانشکده خدمتتان پیام داده بودم. لطفا با توجه به کاهش تردد در دانشگاه و ایام تابستان و شدت گیری کارهای دفتر فنی در دانشکده ها، لطفا مساله را پیگیری مجدد بفرمایید.
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
کار پیگیری این موضوع تا حدود زیادی پیشرفت کرده بود و دفتر فنی آماده انجام آن بود ولی متاسفانه اینبار با مخالفت مشاور محترم عمرانی دانشگاه موضوع دوباره متوقف شد. ایشان راه حل جایگزینی را به این منظور مطرح کرده اند و قرار است آن را به مرحله اجرا درآورند که امیدوارم حداقل آن به نتیجه برسد.
یک دلسوز
جمعه 29 خرداد 1394 06:44 ب.ظ
با عرض سلام و قبولی طاعات و عبادات.
آن چیزی که انسان را وادار به انجام کاری می کند،
نیاز نیست، بلکه احساس نیاز است.
تا زمانی که احساس نیاز به شنیدن و فهمیدن و بررسی کردن مشکلاتی که برخی اساتید برای دانشجویان ایجاد می کنند، وجود نداشته باشد،
این وبلاگ و سایر جلسات و.... امری تهی و بی فایده خواهد بود.
متعدد بنده و دوستانم به طرق مختلف پیام دادیم،مدرک دادیم، برخیشان تند و تیز و برخی آرام.
بماند که خیلی از موارد غیر قانونی را خودتان مطلع هستید و چیزی نمی گویید.
تنها چیزی که متاسفانه مورد قبول شما(بطور نوعی) قرار می گیرد، تعریف و تمجید است.
همه را به نحوی متهم به اغراض شخصی و.... می کنید و همه ی اساتید را پاک و معصوم می دانید.
ولی در عوض دانشجوها همه شیطان و تنبل و دزد و دروغگو و .. هستند.
متاسفانه ، اساتید در دانشکده، همه به هر نحو پشت هم را دارند و با قانون دانشگاه هم کسی نمی تواند چیزی بگویید.
خداوند می بیند و می شنود.
مهلت هم می دهد.
خداوند اصلاح کنندگان و دلسوزان را هم خیلی دوست دارد.
قطعا عملکرد من خالی از عیب نیست ولی همه ی این مسائل وجود دارد.
والسلام علی عبادلله الصالحین.
جمعه 29 خرداد 1394 06:44 ب.ظ
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام جناب آقای دکتر غفوری
با آرزوی توفیق و بهروزی و سلامتی
پیرو پیام عزیزترین دوست و همکلاسی اینجانب عرضی داشتم
شما باید به ما حق بدهید ما عصبانی هستیم چطور ممکن است یک درس حفظیاتی این همه معترض به نمره داشته باشد البته انتظار انتشار درخواست دوستمان از سوی حضرتعالی را نداشتیم و فقط چشم به پیگیری شما دوخته بودیم و امیدوار.
انشالله تا شنبه ثبت نهایی نمره صورت نگیرد و بتوانیم اوراق امتحانی را رویت کنیم
عذرخواهی بنده و دیگر دانشجویان را بپذیرید.
با تشکر
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
توضیحات ارائه شده از طرف مدرس محترم درس ذیلا به آگاهی می رسد:

با سلام خدمت ریاست محترم دانشکده مهندسی
طاعات و عبادات شما قبول حق. اینجانب همیشه سعی داشته و دارم که هیچ چیزی در نمره های من به غیر از برگه و تمرین ها و پروژه ها تاثیر گذار نباشد. من خدمت شما نمره های رد شده به همراه اسامی آن ها را در پیوست ارایه می دهم.
لازم به ذکر هست این درس بیشتر حفظی می باشد. برخی نمودار ها را دانشجویان به اشتباه کشیدن ولی فکرمی کنن درست پاسخ دادن و این بیشتر دلیل سو تفاهم شده است.

جمعه 29 خرداد 1394 05:27 ب.ظ

در محفلی‌که احباب چون و چرا فروشند

مگشا زبان‌ که شاید آنجا حیا نباشد
جمعه 29 خرداد 1394 03:34 ب.ظ
این دنیا دار مکافات است وخداوند همه تهمت زنندگان را هم در این دنیا وهم در ان دنیا عذاب خواهد داد
یا علی
دانشجو
جمعه 29 خرداد 1394 03:23 ب.ظ
کاش توی این موقعیت مضحک قرار می گرفتید بعد تهمت بی حیایی میزدید همونطور که خیلی وقته این بی ادبی ها و ... رو به هرکس نسبت می دید در حالی که خودتون به ظن شخص شخیص خوتون بهشتی و مبرا از هر گونه زشتی هستید
آره، من حقم رو میخوام
تهمت می شنوم
قطعا قطعا «قطعــــا» خدایی اون بالا هست آقای رییس
گوشه سمت راست سایت مهندسی نوشته جهت انتقادات کلیک کنید
الباقی پیشنهادات و انتقادات رو که دیدم با خودم گفتم ببین کجا اومدم
اصلا من کافر من بی دین و بی حیا حق رو نمی خواهید بدید تهمت نزنید
معاونت آموزشی
جمعه 29 خرداد 1394 02:55 ب.ظ
سلام و آرزوی قبولی طاعات عبادات در این ماه پر فیض و بركت.
متاسفانه در این صفحه شاهد اعتراض نه چندان خوشایند دانشجوی عزیزی به نمره اكتسابی و جوابی باز متاسفانه به همان شیوه البته نمیدانم از طرف كدام بزرگوار بودم.
باید عرض كنم در مدتی كه افتخار مدیر گروهی و پس از آن معاونت آموزشی را داشته ام اعتراضاتی از این دست بصورت خصوصی به بنده شده و میشود كه به نظر این بنده حقیر عمده ایجاد این اعتراضات از عدم رویت برگه ها توسط دانشجویان پیش میاید. با آماری كه بنده با توجه به مراجعاتی كه بهم شده استخراج كردم بیش از ٩٠ درصد اعتراضات دانشجویان كه به بنده رسیده و قاعدتاً از جواب استاد درس راضی نشده اند مربوط به دروسی است كه اساتید محترم آن درسها اعتراضات را در غیاب دانشجو بررسی نموده و اجازه بازبینی برگه امتحانی را به دانشجو نمیدهند كه البته باید عرض كنم طبق قانون مرجع رسیدگی به برگه و ارزشیابی استاد محترم میباشد.
حال بعنوان یك هیأت علمی از همكارانم در دانشكده خواهش دارم كه اجازه دیدن برگه ها را به دانشجویان بدهند كه اطمینان دارم با اینكار تقریباً تمامی اعتراضات دانشجویان در همان مرحله اول پاسخ داده شده و به مراجع بالاتر نخواهد رسید. و همچنین به دانشجویان بزرگوار عرض كنم تا بحال در مدت ٢٠ سالی كه در دانشكده مهندسی افتخار حضور داشته ام به هیچ موردی برنخورده ام كه استادی بخاطر جنسیت بخواهد نمره دانشجویی را كم و یا زیاد كند و تمامی اساتید بزرگوار سعیشان بر آن است كه ارزشیابی درست و كاملی همراه با عدالت از دانشجویان داشته باشند.
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
ضمن تشکر از توضیحات مستدل معاون محترم آموزشی به عرض همکاران عزیزم می رسانم که رویت بی قید و شرط برگه امتحانی توسط دانشجو را حتما در دستور کار خود قرار دهند. این کار در ارزیابی های اداری همکاران محترم در مراحل مختلف مد نظر قرار خواهد گرفت. متشکرم.
دانشجو
جمعه 29 خرداد 1394 12:39 ب.ظ
سلام.
متاسفانه در این دانشکده، به جای بررسی و حل مشکلات دانشجویان در رابطه ی با اساتید، انگشت اتهام به سوی دانشجو می رود و دانشجوی بدبخت یه چیزی هم بدهکار می شود.
شب قدر، الکی قرآن به سر نگیریم و بگیم العفو العفو.
بریم حقوق مردم رو بدیم.
خدا خودش میبخشه.
والسلام.
جمعه 29 خرداد 1394 11:17 ق.ظ
در بسیاری از موارد اعتراض دانشجویان، در صورت مشاهده برگه پاسخنامه، اشتباهات خودو یا استاد درس را دیده و می توانند قضاوت بهتری نسبت به عدالت استاد درس داشته باشند.
در اینصورت سوءتفاهم کمتری پیش خواهد آمد.
پنجشنبه 28 خرداد 1394 11:58 ب.ظ
«کس عیب کس نبیند تا بی حیا نباشد» بیدل دهلوی
ببخشید که سخنم را با این صفت زشت آغاز می کنم اما اینکه آدمیزاد خود را از هر عیبی مبرا بداند و مدام در دیگران دنبال عیب جویی باشد عین بی حیایی است. و متاسفانه بسیاری از ما از این صفت زشت بهره فراوان داریم. اینکه نمره زیر پانزده خود را به سلیقگی نمره دادن استاد یا گناه پسر بودن! ربط دهیم و کوچکترین تردیدی درباره خود و عملکرد خود در طول ترم نداشته باشیم عین عیبجویی و بی حیایی است.
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
وَمَن یَكْسِبْ خَطِیئَةً أَوْ إِثْمًا ثُمَّ یَرْمِ بِهِ بَرِیئًا فَقَدِ احْتَمَلَ بُهْتَانًا وَإِثْمًا مُّبِینًا (سوره النساء-آیه 112)
و هر كس خطا یا گناهى مرتكب شود سپس آن را به بى‏گناهى نسبت دهد قطعا بهتان و گناه آشكارى بر دوش كشیده است.
پیغام خصوصی . . .
چهارشنبه 27 خرداد 1394 11:06 ب.ظ
با سلام و خسته نباشید خدمت شما آقای دکتر
یک مشکل فوق العاده عجیب و مهم در امتحان درس «. . . .» برای نه تنها منِ دانشجوی . . . بلکه بقیه دوستان بوجود اومده.
جریان از این قرار است که آقای (به اصطلاح) . . . . سلیقه ای نمره دادند، به عنوان مثال دوستی که به حتم پاس نمی شد نمره باورنکردنی بالا و بنده که 20 می شدم نمره عجیب زیر15 تقدیم شده
آقای دکتر ، نمره این درس هنوز تایید نهایی نشده ، تورو خدا رسیدگی کنید
ما فقط حق خودمون رو میخواییم همین
مسلمونی خودتون رو اثبات می کنید با پیگیری این موضوع مهم
چهارشنبه 27 خرداد 1394 11:04 ب.ظ
سلام
خیلی معذرت میخوام من چه گناهی کردم که پسر هستم نه دختر
جناب . . . (استاد . . .) درس . . . به ما نمره کمتر از حقمون دادند(دقیقا مثل ترم قبل برای درس دیگری) قبلا که اعتراض کردیم گفتن بررسی میشه ایشالله درست میشه
این ترم صبر ما سر اومده آقا
گناه من چیه
این آقا هرموقع میخواستن میومدن سر کلاس هرموقع هم میخواستند نمیومدن

عضو هیات علمی
سه شنبه 26 خرداد 1394 04:29 ب.ظ
با سلام و احترام
آقای دکتر قدم نورسیده مبارک. امیدوارم همیشه در شادی و خوبی باشید چرا که روی گشاده شما و برخورد خوبتان بهترین راه برای حل مشکلات پیش رو است. برای حضرتعالی و خانواده محترمتان خیر و سلامتی آرزومندم.
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
دانشجو کارشناسی
دوشنبه 25 خرداد 1394 09:25 ب.ظ
سلام
با توضیحات معاون آموزشی، حالا ما که ترم زوج پروژه گرفیم، استادمون باید حضوری فرم ها رو بده؟ یا میتونه بعدا اینترنتی نمرات رو وارد کنه؟
لطفا تکلیف ما رو مشخص کنید تا کی میتونیم پروژه مون رو بدیم.
با تشکر
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، فعلا برای ثبت نمرات پروژه به همان صورت قبلی عمل می شود.
مهرسا
دوشنبه 25 خرداد 1394 05:34 ب.ظ
با سلام و عرض احترام
یک عرض مختصری داشتم امیدوارم چاپ کنید و پیگری کنید.
با عرض معذرت از تمامی اساتید پاک و زحمت کش.
سخن مولایم امام حسین(ع):
پول های حرام فراوانی از طرف معاویه به نام تحفه و هدیه به شما، مردم کوفه داده شده و شکم هایتان از غذای حرام پرگشته و بر اثر این غذاهای حرام است که قلب های شما سیاه و چشم حق بین شما کور و گوش شما از شنیدن نصیحت و موعظه امام و پیشوایتان کر شده است.
دکتر جان در دانشکده ای به ریاست شما(باعرض احترام و شرمندگی که مجبورم صریح صحبت کنم) حرام خواری بسیار روند چشمگیری شده است.
1- اساتید گروه .... تمامی اکثر آزمایشگاه ها را به نام خود زده در حالی که خود حتی یک ساعت هم در این آزمایشگاه ها حضور ندارند. و این آزمایشگاه ها توسط دانشجویان دکتری و یا ارشد اداره می شوند و تمام پول آن آزمایشگاه به حساب اساتید بدون زحمت کشیدن ریخته می شود.
2- حضور اساتید بسیار بسیار بسیار کم رنگ است. قرارداد آنها به صورت حضور 40 ساعت در هفته می باشد. در صورتی که حضور آنها شاید به 10 ساعت هم نرسد و در اکثر اوقات برای یک مراجعه به استاد یک یا دو روز باید درب اتاق این اساتید محترم حضور داشت تا اگر در آن روز چند دقیقه حضور پیدا کردند بتوانیم با آنها صحبت کنیم.

متاسفانه زمانی که با بسیاری آنها صحبت می کنیم آنها از یک موضع بسیار بالا مثل اینکه آنها از همان ابتدا دکتر به دنیا آمدن و کسی در سطح آنها وجود ندارد برخورد می کنند
البته بسیار مشکل است که انسان در این موارد اظهار نظر کند ولی فکر کنم سخن مولایم اینجا مصداق دارد هیچ سخن حقی به گوش این جماعت نمی رود.
با تشکر
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، قطعا نمی توانم برخی از ناهنجاری هایی را که برشمردید انکار کنم اما تذکر دو نکته را هم لازم می دانم:
اول آنکه همانطور که خود جنابعالی هم اشاره کرده بودید دامن اکثریت قاطع اساتید شریف و وظیفه شناس دانشکده از این گونه رفتارها پاک و منزه است و فقط جمع بسیار محدودی مشمول سخنان شما می شوند که آنها هم در زمانهای مقتضی مورد برخوردهای قانونی قرار می گیرند.
ثانیا نمی دانم به چه دلیل، اینگونه رفتار های نادرست غالبا بعد از امتحانات و پس از درج نمرات است که مورد عنایت منتقدین قرار می گیرد و چرا کسی قبل از آن از اینگونه رفتارها ابراز گلابه نمی کند!؟ بعنوان مثال، در اغلب موارد تعطیلی کلاس نه تنها با اعتراض کسی مواجه نمی شود بلکه همه از آن احساس رضایت عمیق می نمایند! آیا موضوع گلایه ها به نمرات مربوط نمی شود؟ والله اعلم بما فی الصدور.
یه دوست
یکشنبه 24 خرداد 1394 11:53 ق.ظ
سلام
خسته نباشید
خوبید؟!
پیام تبریک من رو بمناسبت قدوم مبارک فرزندتان پذیرا باشید.
امیدوارم زیر سایه مرتضی علی و الطاف بیکران باریتعالی در کمال آرامش و صحت زندگی کنه.
مواظب خانمتون هم بیشتر باشید چون خانم ها بعد از زایمان مخصوصا سزارین و درهای بعدیش بیشتر دجار افسردگی می شن بیشتر بهش برسید چون زن خوب و مهربونی دارید.
دنیا به کامتون
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام٬ از ابراز محبت جنابعالی و سایر دوستانی که به طرق مختلف ما را مورد لطف و عنایت خود قرار دادند از طرف خودم و همسرم صمیمانه و خالصانه تشکر می کنم و امیدوارم در پناه الطاف حضرت حق زندگی خوب و خرمی در کنار خانه و خانواده داشته باشید. حتما به توصیه جنابعالی در خصوص خانم عمل خواهم نمود. خوشبختانه وضع حمل ایشان طبیعی بود. تندرست باشید. ان شاالله
یکشنبه 24 خرداد 1394 11:48 ق.ظ
ﺑﻪ ﺳﻼﻣﺘﯽ ﻫﻤﻪ ﯼ ﺁﺩﻣﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺯﯾﺮ ﺑﺎﺭﻭﻥ ﺑﺪﺑﺨﺘﯽ ﻫﺎﺷﻮﻥ ﺣﺴﺎﺑﯽ ﺧﯿﺲ ﺷﺪﻥ ﻭ ﺯﻝ ﺯﺩﻥ ﺑﻪ ﺁﺳﻤﻮﻥ ﺯﻧﺪﮔﯿﺸﻮﻥ ﮐﻪ ﺷﺎﯾﺪ ﺧﺪﺍ ﯾﻪ ﭼﺘﺮﯼ ﺑﺎﻻ ﺳﺮﺷﻮﻥ ﻧﮕﻪ ﺩﺍﺭﻩ !
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
اون چتری که خدا بالای سرمون نگه میداره همون نوع نگاه ما به جهان پیرامون مان است٬ تا چه چیزی را بدبختی ببینیم و چه چیزی را خوشبختی.
هر که نقش خویشتن بیند در آب
برزگر باران و گازر آفتاب

* گازر=رختشوی
معاونت آموزشی
شنبه 23 خرداد 1394 02:33 ق.ظ
سلام
در مورد ثبت نمرات پروژه به استحضار میرساند كه مهلت ارسال نمره به آموزش برای دانشجویان كارشناسی كه در ترم اول ٩٣ درس پروژه را اخذ نموده بودند پایان خردادماه میباشد.
دانشجویانی كه در ترم دوم ٩٣ درس پروژه را اخذ نموده اند تا قبل از امتحانات ترم اول ٩٤ فرصت ارایه پروژه و ارسال نمره به آموزش را دارند. همانطور كه ریاست محترم دانشكده فرمودند از ترم جاری پروژه های كارشناسی به نام اساتید محترم راهنما در سیستم ثبت شده ولیكن هنوز نحوه ثبت نمرات بطور كامل از طرف آموزش كل نهایی نشده است و تا زمان تعیین روش ثبت نمرات به همان روش سابق یعنی پر كردن فرم نمره تكدرس و تایید مدیر گروه و ارسال به آموزش كار ثبت نمرات پروژه كارشناسی انجام خواهد شد.
دانشجویان گرامی نگرانی از بابت ثبت نمره نداشته باشند و در صورت ثبت نمره سیستمی روند به گونه ای خواهد بود كه دانشجویان از نظر زمانی متضرر نشوند.
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
از توضیحات ارائه شده بسیار متشكرم.
دانشجو کارشناسی
جمعه 22 خرداد 1394 11:37 ق.ظ
سلام
خواهش می کنم فرصتی مهیا کنید تا برخی دانشجویان که نمی توانند زود پروژه ی خودشان را تحویل بدهند، تا آخر تابستان، با فرصت بیشتر، هم کار خوبی انجام دهند، هم دانشجویانی که زودتر به نمرات پروژه نیاز دارند، مشکلی برایشان بوجود نیاید.
باور بفرمایید در مضیقه(درست نوشتم؟!)و فشار زیادی هستیم.
در واقع استاد نمره ی هر کس را جداگانه بتواند ثبت کند.
ممنون از همکاری شما.
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
این هم ابلاغ کتبی به معاون محترم آموزشی دانشکده:
لطفا چنانچه از لحاظ نرم افزاری، سامانه ثبت نمرات چنین امکانی را دارد، با حداکثر نظر مساعد اقدام فرمایید. متشکرم
دانشجوووو
جمعه 22 خرداد 1394 02:54 ق.ظ
سلام
آیا شنبه دانشگاه تعطیل هست؟دانشکده چی؟
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
خیر.
دانشجو
پنجشنبه 21 خرداد 1394 08:41 ب.ظ
با سلام
با توجه به اتمام کلاسها، بعد از اتمام امتحان دستور دهید که صندلی های ثابت کلاسهایی که خراب هستند تعمیر شوند با تشکر
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام؛ این کار به طور خودکار در پایان هر نیمسال انجام می شود. امیدوارم امسال بتوانیم در تعدادی از کلاس ها بجای تعمیر صندلی های ثایت، آنها را تعویض نماییم. از توجه شما متشکرم.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


نمایش نظرات 1 تا 30