اینجا مال توست مهندس! هرچه می خواهد دل تنگت بگوی!

سخن نخست

تاریخ:پنجشنبه 11 آبان 1391-06:59 ب.ظ

بسمه تعالی

ن و القلم و مایسطرون ...!

سلام،

      به فراخور مسئولیت خطیری که به عنوان رئیس دانشکده بر عهده ام گذارده شده، در فکر بودم که برای آشنایی با نقطه نظرات اقشار مختلف فعال در دانشکده مهندسی، اعم از دانشجویان، کارکنان و اعضای هیات علمی، راهی بیابم که ضمن سهل الوصول بودن، به همه این عزیزان این امکان را بدهد که بدون دغدغه، به طرح نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود در رابطه با مسائل آموزشی، پژوهشی، صنفی و ...  بپردازند.  یکی از بهترین راه حل ها برای این منظور در دنیای امروز که دنیای ارتباطات است تهیه و تدارک این وبلاگ بود.  خوشبختانه تحقق این ایده، که اولین بار از طریق پسرم مطرح شد، با عید سعید غدیر سال 1391 مقارن شد. این تقارن مبارک را به فال نیک گرفته و از خداوند تبارک و تعالی خاضعانه می خواهم که این حقیر و همه خادمین به عرصه علم و فرهنگ کشور را در انجام مسئولیت خطیرمان از هرگونه لغزش و خطا بازدارد و ما را در انجام مسئولیت ها و وظایفمان موفق گرداند.

حالا شما ای عزیز دانشجو، ای همکار زحمتکش و ای استاد فرهیخته! این گوی و این میدان! در رابطه با مسائل، مشکلات و توانمندیهای مختلف دانشکده مهندسی هرچه می خواهد دل تنگت بگوی! مطمئن باشید مطالب شما تا جایی که با اصول اخلاقی و عقیدتی منافاتی نداشته باشند بدون هرگونه دخل و تصرف به رویت و اطلاع همگانی خواهد رسید و پاسخ های احتمالی من و همکارانم را نیز حتی المقدور دریافت خواهید نمود.

توفیق رفیق راهتان باد

حمیدرضا غفوری

رئیس دانشکده مهندسی

   


ساعات ملاقات حضوری:

       شنبه ها ساعت 15-13 ............  مخصوص دانشجویان

چهارشنبه ها ساعت 15-13............  مخصوص کارکنان و اعضای هیات علمی

لطفا برای گرفتن وقت ملاقات به دفتر ریاست دانشکده مراجعه و یا با شماره داخلی 5600 تماس حاصل فرمایید.


چرچی - مرکز کامپیوتر دانشکده
سه شنبه 25 آذر 1393 01:01 ب.ظ
با سلام،
احتراما در خصوص اهم مطالب مطروحه در کارگاه آموزشی پایگاه های اشتراکی و سامانه تامین مدرک علمی موارد ذیل به اطلاع جنابعالی و همکاران و دانشجویان گرامی میرسد.
1- آدرس IP سالخت VPN جهت اتصال از محیط خارج از دانشگاه به آدرس 2.189.142.60 تغییر کرد.
2- امکان دسترسی به پایگاه های اطلاعاتی از طریق آدرس www.scu.elmjo.ir به صورت آنلاین (بدون نیاز به ایمیل دانشگاهی و جهت اطلاع دانشجویان مقطع کارشناسی)امکان پذیر است.
3- جهت دریافت اطلاعات تکمیلی به مرکز کامپیوتر دانشکده مراجعه فرمایید. با تشکر
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
از اطلاع رسانی جنابعالی بسیار متشکرم.
دانشجو
یکشنبه 23 آذر 1393 08:35 ب.ظ
سلام
آقای دکتر در وضوخانه قسمت خواهران مشکلاتی وجود دارد که نیاز به رسیدگی دارد. از جهار جای صابون مایع، فقط در یکی صابون مایع ریخنه میشود. چرا؟
از سه جای مایع دیگر، فقط دکمه یکی هم پریده که براحتی قابل ترمیم است. لطفا به خدمات بسپارید که درست شود. همچنین، راه آب وسط وضوخانه درب ندارد و منظره جالب و البته بهداشتی نیست. همچنین قسمتی که دو شیر آب در پایین تعبیه شده، نیاز است تا با جرمگیر، جرمهای سیاه زدوده شود. اسلام دین پاکیزگی است و وضوخانه باید در اوج پاکیزگی باشد. ممنون میشم رسیدگی شود. ضمنا اگر اینجا مزاحمتون شدم دلیلش این بود که مراجع حضوری به خدمات قطعا هیچ ثمری ندارد.
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
از آنجا که مسئولین خدمات امکان تردد دائمی به درون سرویس های بهداشتی بخش خواهران را ندارند، بعید نیست که گاهی این موارد از نظر آنها مخفی بماند. اما بی انصافی است که زحمات این عزیزان را نادیده گرفته و مراجعه به آنها را بی ثمر بدانید. اگر این مسائل را با زبان خوش و لحن مودبانه (و نه آمرانه!) به ایشان منعکس نمایید شک ندارم نیازی به آن پیدا نخواهید کرد که برای حل چنین مسائلی به بالاترین مقام اجرایی دانشکده مراجعه نمایید. ایام به کام.
دانشجوووووو
یکشنبه 23 آذر 1393 04:52 ب.ظ
سلام
لطفا یه فکری به حال صندلیهای سایت کامپیوتر کنید
در همه جهات علاوه بر چپ و راست میتونن بچرخن!
دسته که ندارن!
یکم البته یکم کثیفن که اینا آپشن محسوب میشه...
بعضی وقتا هم وقتی زیاد تمرکز میکنیم یهو زیر پامون خالی میشه...
هر از چند گاهی یه نفر هم پهن زمین میشه
چرخ که ندارن...
شیبشون هم مث شیب عرضی جاده های سر گردنس!
البته اینا باعث نمیشه بخاطر روند تجهیز آزمایشگاه 4 کامپیوتر ازتون تشکر نکنیم
امیدوارم حداقل از نظر ظاهر و امکانات چهره گروه کامپیوتر تغییر کنه
بحث اساتید پیش کش!!!!
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
دانشجووووووی عزیز، سلام، اولا که شما به عنوان دانشجووووو باید بیشتر مراقب اموالی که با زحمت زیاد برای شما فراهم میشود باشید و از انجام حرکاتی که به صندلی ها فشار بیش از حد وارد می کنند خودداری کنید تا کمتر دچار خرابی شوند. بارها خود شخصا شاهد استفاده های ناصحیح از صندلی ها بوده ام که صندلی اگر از فولاد هم ساخته شده باشد دوام نخواهد آورد تا چه رسد به این صندلی های ظریف و ضعیف. ثانیا کارشناس سایت مسئول رسیدگی به همه امور سایت و منجمله خرابی میز و صندلی هاست و چنانچه این موضوع را از طریق ایشان دنبال نمایید سریعتر به نتیجه خواهید رسید. ایشان یا باید خود اقدام به رفع مشکل نمایند و یا از خدمات درخواست کمک کنند. تا آنجا که به یاد دارم هیچگاه چنین درخواستی در این خصوص ارائه نشده. این نوشته را به ایشان نشان داده و از ایشان کمک بگیرید. موفق باشید.
مرتضی حواهری
چهارشنبه 19 آذر 1393 11:17 ب.ظ
ارتقاء درجه علمی استاد عزیز جناب آقای دکتر حقیقی به مرتبه دانشیاری را خدمت ایشان و گروه عمران تبریک عرض می کنم.
جناب آقای دکتر حقیقی از بهترین و قابل احترام ترین اساتید کل دانشگاه هستن و بالشخصه به شاگردی ایشان افتخار می کنم.
محمد سروش-مدیر فناوری اطلاعات دانشگاه
چهارشنبه 19 آذر 1393 12:27 ق.ظ
با سلام و احترام
ابقای جنابعالی به عنوان رییس دانشکده مهندسی را برای یک دوره دو ساله تبریک عرض می کنم. امیدوارم با مدیریت شما شاهد موفقیتهای روزافزون دانشکده مهندسی باشیم.
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
از جنابعالی و كلیه عزیزانی كه به طرق مختلف اینجانب را بابت تمدید دوره مسئولیت، مورد لطف و عنایت قرار داده اند صمیمانه سپاسگزارم و امیدوارم خدواند تبارك و تعالی شایستگی این اعتماد را به این حقیر اعطا فرماید. ان شاالله.
دانشجو مهندسی
شنبه 15 آذر 1393 06:07 ب.ظ
سلام
ممنون آقای دکتر که جهت جلوگیری از برداشت اشتباه متن پاسخ را حذف نمودید و همچنین ممنونم که بعد از حذف، اشاره کردید که حذف کردید. هدف همه ما ارتقای دانشکده و دانشگاه است به این امید که به آن دست یابیم.
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
حتما همینطور است که می فرمایید. امیدوارم که همه ما در این راه، موید به تاییدات الهی بوده و در سایه لطفش از لغزش و خطا در امان باشیم.
دانشجوی مهندسی
شنبه 15 آذر 1393 12:23 ب.ظ
سلام
آقای دکتر با احترام به شما اما پاسخی که به نظر معماری 91 دادید واقعا از شما بعید بود!!!!.......

(به جهت جلوگیری از برداشت های ناصواب از مطالب مطروحه، این قسمت ازنقل قول از متن نوشته ارسالی حذف گردید)

بحث شما در تناقض آشکار با بومی گزینی و جذب افراد نخبه در دانشگاههای محل سکونتشان نیست؟ چنین جوابی از ریاست یک دانشکده تناقض آشکار با خط مشی وزارت علوم دارد. یک انتقاد هم داشتم. بنظر من قبلا لحن نوشتاری بهتری داشتید و اخیرا نمیدانم به چه علت، شاید به دلیل حجم کاری یا هر علت دیگری احساس می کنم خصوصا در قبال منتقدان لحن نامناسبی به خود می گیرید.....
(قسمتی از متن حذف شده)یادمان باشد انتقاد سازنده بهترین عامل پیشرفت است.

پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، حدس میزدم كه پاسخ من چنین عكس العملی را بدنبال داشته باشد زیرا خود من هم هر وقت چنین صحبتی را از زبان برخی همكارانم می شنیدم چنین عكس العملی را نشان می دادم. اما علت اینكه در پاسخ به آن دانشجوی عزیز ناچار شدم از لحنی استفاده كنم كه خود نیز به غیرمنصفانه بودن آن معترف هستم آن بود كه گوشزد نمایم ایشان نمی توانند تمام اساتید زحمتكش یك گروه را به كم تجربگی و ناتوانی متهم كنند. در اینجا برای دفاع از حقوق همكاران زحمتكشم ناچار بودم توانایی های خود این دانشجوی عزیز را به ایشان یادآوری نموده و گوشزد نمایم كه نمی توان همه چیز و همه كس را به باد انتقاد (هرچند سازنده باشد) گرفت و خود را از همه آن انتقادات مبرا دانست. بنده خودم در همین دانشگاه تحصیلات دانشگاهی ام را شروع كرده و در بهترین دانشگاه های ایران و جهان به پایان برده ام. به عنوان یك دانشگاهی به جرات می توانم ادعا نمایم كه دانشگاه ما نه تنها از حیث استاد و دانشجو هیچ چیز از سایر دانشگاه های اسم و رسم دار كم ندارد بلكه در برخی موارد مزایای قابل وجهی نیز دارد كه ذكر آنها در این مجال نمیگنجد و لذا همیشه به چمرانی بودن خود افتخار كرده و می كنم. فكر می كنم همه ما باید اینگونه باشیم. موید باشید. .
دانشجوی برق
جمعه 14 آذر 1393 10:11 ب.ظ
سلام آقای دکتر
نمرات ترم قبل رو از دانشگاه دزفول برای تطبیق آوردم جالبه از 3 درس بین 10 تا 12 (!) یکیش رو گروه برق قبول کرد ولی دو تا دیگه که از اولیش بیشتر بود رو قبول نکردن!!! جرات هم ندارم به دفتر گروه برق مراجعه کنم چون مدیر گروه رفتار تندی دارن و مثل دفعه قبل مجبورم فقط بیام بیرون. لطفا کمکم کنید چون برای ترم بعدم 25 واحد میمونه که فارغ التحصیل نمیشم. لطفا کمک.
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، پذیرش نمرات دروس تطبیقی، به میزان اهمیت درس مورد نظر در رشته مربوطه نیز بستگی دارد. لذا در یک درس با اهمیت کمتر ممکن است نمره پایین تری را بپذیرند ولی در یک درس با اهمیت بیشتر، حداقل نمره بالاتری مورد نیاز خواهد بود. اگر نمرات قبول شده و نشده شما با این منطق سازگاری دارد باید آن را بپذیرید، در غیر اینصورت می توانید به معاون آموزشی مراجعه فرمایید. موفق باشید.
معماری 91
پنجشنبه 13 آذر 1393 12:09 ق.ظ
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت ریاست محترم دانشکده مهندسی
من خوشبختانه یا بدبختانه دانشجوی معماری 91 دانشکده معماری دانشگاه چمرانم خوشبختانه از این نظر که اوایل فکر میکردم رشته مورد علاقه ام را قبول شدم اونم تو یه دانشگاه تاپ ولی بدبختانه از شرایط حال که دلایلی داره که خدمتتون عرض میکنم راستش نمیدونم چه فرقی بین معماری با سایر رشته های مهندسی هست؟ که باید این وضعیتش باشه؟ چرا باید ما حدود یک ترم را بدون مدیر گروه بگذرونیم؟ ما در حقیقت همگی به این نتیجه رسیدیم که اگه انصراف بدیم و دوباره از نو شروع کنیم اونم تو یه دانشگاه پایین تر واسمون بهتره حال سوال من اینه که چطور ممکنه دانشگاه چمران(بزرگترین دانشگاه غرب و جنوب کشور)توانایی این رو نداشته باشه که واسه رشته معماریش چندتا استاد و هییت علمی جذب کنه؟؟؟حال مشکلات زیادند ولی خواسته ما از شما اینه که هر طور شده چند استاد(استادی که سابقه تدریس داشته باشه) از دانشگاه دزفول و دانشگاههای اطراف جذب کنید واسه رشته معماری حتی اگه شده از دانشگاه ازادم کمک بگیرید...
نمی خواهیم طوری باشه که فردا یه مدرک از چمران داشته باشیم با بار علمی صفر
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده : سلام، فکر می کنم کمی تند رفته اید. دانشگاه در جذب استاد ناتوان نیست اما متقاضیان جذب در گروه معماری که واجد شرایط علمی مورد نظر شما باشند متاسفانه چندان زیاد نیستند. لذا دانشگاه باید با تامل در بین کاندیداهای موجود، اصلح ترین آنها را انتخاب کند که همین کار را در چند ماهه اخیر انجام داده. دو نفر از آنها از ابتدای همین نیمسال شروع به کار کرده اند و دو نفر دیگر از ابتدای نیمسال آتی شروع به کار خواهند کرد. یعنی در عرض حدود 4 ماه، 4 نفر به اعضای هیات علمی آن گروه اضافه شده اند که فکر می کنم سرعت آن قابل قبول باشد.. . . (از آنجا که ممکن بود ادامه توضیحات ارائه شده قبلی، مورد برداشت های ناصواب قرار گیرد، آنها از متن پاسخ قبلی حذف شدند.)
دانشجوی مکانیک
دوشنبه 10 آذر 1393 12:10 ق.ظ
با سلام و خسته نباشید.
قسمت کارشناس آموزش مکانیک بعضی روزها صبح حضور ندارند و علارغم اینکه پشت شیشه آموزش نوشته اند اگر در تایم اداری نبودم بعد از تایم اداری مراجعه کنید ولی بعد از تایم اداری هم پاسخگو نیستند.
با وجود احترام به ایشان ولی کم کاری ایشان باعث اتلاف وقت و مراجعه چند باره به آموزش میباشد.
شرمنده اگر طولانی بود.
یاعلی
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، ایشان به علت یک مشکل شخصی مدتی است که با اجازه دانشکده به صورت نیمه وقت در دانشکده حضور می یابند. با عرض پوزش از مشکل پیش آمده برای جنابعالی، لطفا در صورتی که کار ضروری دارید از سایر همکاران اداره آموزش کمک بگیرید و در صورت عدم رسیدگی، به معاون محترم آموزشی مراجعه نمایید. از همکاران اداره آموزش خواسته شده است تا زمان رفع مشکل همکارمان، با ارباب رجوع همکاری لازم را نموده و خلاء وجود ایشان را پرنمایند. متشکرم.
دانشجوی مکانیک
جمعه 7 آذر 1393 11:00 ق.ظ
سلام
اتفاقا دکتر این مساله سیگار خیلی هم حاد است. یکبار تشریف بیارید گروه مکانیک نرسیده به دفتر گروه خودتون بوی نامطبوع و آزاردهنده سیگار یکی از اساتید را استشمام کنید ببنید چقدر ناپسند و مضر که در فضای بسته ان هم در محیط دانشگاهی آن هم یک استاد باسابقه بخواهد موجب این وضع شود.
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
این مطلب را حتما به ایشان تذکر می دهم. اما صحبت دوست عزیزمان مربوط به فضای جلوی تریا و نمازخانه بود.
دانشجو
پنجشنبه 6 آذر 1393 09:03 ق.ظ
سلام دکتر
ضمن عرض خسته نباشید خدمت شما
لطفا یه فکری به حال فضای اطراف تریا کنید
واقعا بوی سیگار یه عده ای آسایش رو از خیلی ها گرفته
توی نمازخونه هم علاوه بر شرایط خاص خودش بوی سیگار هم اضافه شده
توی بوفه هم همینطور
واقعا گذشته از این مسائل وجهه ی مناسبی برای دانشکده ی مهندسی هم نداره...
حداقل در این مراکز ارتباط با صنعت یه مرکز ترک اعتیاد راه بندازید فکر کنم فعالیتش چشمگیر تر باشه:-)
ممنونم ازتون
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام٬ ضمن اینکه تایید می کنم که برخی افراد متاسفانه آداب استفاده از مکان های عمومی را رعایت نمی کنند٬ فکر نمی کنم شرایط آنقدرها هم که شما توصیف کردی حاد باشد. به هر حال خوشحال می شوم که چنانچه راه حلی به نظر شما یا سایر دوستان می رسد من را هم راهنمایی بفرمایید. به نظر من نهی از منکر همگانی با زبان و روش دوستانه احتمالا تاثیرگذارترین عامل کاهش این معضل خواهد بود. از توجه شما متشکرم.
کارمند
سه شنبه 4 آذر 1393 02:11 ب.ظ
دانشجو یا دانشجویان معترض به همکاران آموزش، دبیرخانه و ...
شما ممکنه در طول تحصیل بارها به این محل ها در دانشکده مراجعه کنید و کارتان انجام شود ولی به هر دلیلی ممکنه یه بار اوضاع طبق میل شما پیش نره حتی اگه حق با شما باشه به نظرتون بی انصافی نیست از این محل برای تخریب کارمندان زحمتکش استفاده کنید؟ هر چند از دید کارمندان همه مثل هم و قابل احترامند و در کار خود نسبت به دانشجو تبعیضی قایل نمی شوند و با کسی مشکل شخصی خدای نکرده ندارند. دانشجوی عزیز! بارها و بارها پشت در اتاق استاد با در بسته روبرو شده و میشوی برایت امری عادیست یک بار هم برایت عادی باشد کارمند نوبت دکتر داشته باشد و یا ...
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
ضمن تایید صحبت های این همکار زحمتکش می خواهم یادآوری نمایم که هدف از طرح مشکلات و گلایه ها در این وبلاگ مشخص کردن نکاتی است که رفع آنها می تواند موجب تسهیل کار اعضای دانشکده، اعم از دانشجو، کارمند و اعضای هیات علمی، گردد. لذا نباید این امر موجبات آزردگی خاطر مراجعین به این وبلاگ را فراهم آورده و خدای ناکرده باعث افزایش کدورت ها شود. اگر این فرمایش مولا علی (ع) که فرمودند " با خلق خدا همانگونه رفتار کن که دوست داری دیگران با تو رفتار کنند" مبنای عملکرد همه ما باشد، بسیاری از مشکلات خودبخود حل خواهند شد.
قنبرزاده
یکشنبه 2 آذر 1393 01:10 ق.ظ
و شما دانشجوی عزیز در صورت تمایل مشكلات خاص خود را بنده در میان قرار دهید تا در حضور خودتان بررسی شود.
درانتها ارزوی سربلندی برای شما عزیزان داشته و توجه همه من جمله خودم را به ایات و روایات مربوط به " ظن " معطوف میدارم.
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
باسلام از توضیحات مبسوط و مستدل آقای دکتر قنبرزاده صمیمانه سپاسگزارم. (ضمنا توجه داشته باشید که ترتیب ظهور سه تا کامنت اخیر از پایین به بالا می باشد.)
کریم انصاری اصل
یکشنبه 2 آذر 1393 01:09 ق.ظ
با سلام و احترام،
بدین وسیله از ابراز همدردی همه عزیزان تشکر می کنم، انشالله بتوانم در شادیهایتان جبران کنم
قنبرزاده
یکشنبه 2 آذر 1393 01:04 ق.ظ
بنده واقعا نمی دانم شایعه ... لفظی كه حتی نوشتنش هم برای بنده سخت است با اساتید محترم از كجا تولید شده و بنده ضمن ابراز ارادت به تمامی اساتید خودم در دانشكده این شایعه را قویا تكذیب مینمایم.
البته كتمان نمیكنم كه در انجام وظایفم در اموزش جدیت داشته و تسلیم بسیاری از خواسته های غیر قانونی نشده و نخواهم شد ولی بی احترامی به دانشجویان نیت و خواست بنده نیست.
مثلا تعیین استادی برای درسی كه ان استاد محترم سابقه تدریس ان درس را نداشته خلاف مقررات است و یا اصرار دانشجویی برای امتحان دادن در روزی غیر دوشنبه و بدون حضور نماینده اموزش و مكانی بجز كلاسهای اموزش مثلا اتاق استاد انهم استادی كه قبلا ان درس را نداده قابل تامل بوده و مخالفت با این درخواست برخورد نامناسب و بد توصیف میشود.
مواردی از این قبیل خوشبختانه بسیار كم هستند كه اموزش طبق قانون عمل كرده و مینماید. و البته تا حد امكان و طبق قوانین سعی بر رفع مشكل از دانشجویان عزیز خواهیم داشت كه بعنوان مثال دانشجوی رشته عمران كه مشكل معرفی به استاد داشت و اساتید عمران حاضر به اخذ امتحان نبودند كه اموزش با همكاری مدیر عمران استادی را برای امتحان تعیین نمود كه الان در جریان است.
در انتها ضمن اینكه اعلام میدارم كه بنده و تمامی همكارانم در اداره اموزش دانشكده مهندسی انسان هستیم و انسان جایزالخطا است ولی نیت همه ما انجام وظایف محوله به بهترین نحو و نهایت كمك به دانشجویان است و اینجا لازم میدانم از زحمات همكارانم در اموزش كه به واقع تمام تلاش خود را برای انجام امور در طبق اخلاص نهاده اند تشكر نمایم .
قنبرزاده
یکشنبه 2 آذر 1393 12:36 ق.ظ
سلام
با احترام به تمامی نظرات ارایه شده باید عرض كنم از دیدن كامنت مربوط به اموزش جا خوردم.
جهت اطلاع تمامی دانشجویان عزیز عرض میدارم كه اموزش دانشكده مهندسی برای ساماندهی امتحان معرفی به استاد طرحی را به اجرا دراورد مبنی بر برقراری امتحان در روزهای دوشنبه ساعت ١٠ تحت نظارت اموزش و طی مراحل قانونی امتحانات از قبیل صورتجلسه و ممتحن و .... .
البته اوایل مخالفتهایی از طرف برخی دانشجویان موجود بود كه دلایل ان قابل ذكر در این محل نیست ولی اكثریت دانشجویان از اینكه میتوانستند برنامه ریزی نمایند و از قبل روز و ساعت امتحان را مطلع بودند از این امر راضی بودند.
جهت اطلاع وقتی این طرح در شورای اموزشی مطرح شد معاونت اموزشی و مدیر خدمات اموزشی ان را مورد تایید قرار دادند.
سامان.ب
جمعه 30 آبان 1393 09:45 ب.ظ
با سلام و خسته نباشید خدمت دكتر غفوری
جناب دكتر من هرجای وبلاگ و سایت دانشگاه را گشتم نتوانستم ایمیل شما را پیدا كنم لطفا اگر امكان دارد ایمیلتان را در وبلاگ قرار دهید با تشكر.
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده : سلام، آدرس ایمیل بنده را در وبسایت گروه عمران، وبسایت سامانه مدیریت پژوهشی و در بخش "پست الکترونیک" در بالای صفحه همین وبلاگ می توانید پیدا کنید. اما برای اینکه زحمت شما را کمتر کرده باشم همینجا هم آن را تقدیم می کنم:
h_ghafouri@yahoo.com
ghafouri_h@scu.ac.ir
پنجشنبه 29 آبان 1393 06:30 ب.ظ
سلام. برخورد آموزش با دانشجوها همیشه مشکل سازبوده ازوقتی که آقای قنبر زاده هم مسئول شدن این برخوردا بیشتر شد.ایشون جدیدا با دو تا از استادای گروه عمران هم درگیری لفظی پیدا کردن. جدیدا هم اساتید گروه ما حاضر نیستند معرفی ب استاد ارائه بدن(به دلیل برخورد بد و قوانین بی نظیر ایشون) الان تقصیر ما دانشجوها چیه.نمی تونیم فارغ التحصیل شیم.متاسفم که جلوی برخورد بد کارمندهای آموزش گرفته نشده و حالا شاهد ادبیات زشت و برخورد بدرییس آموزش هستیم
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، از آنجا که می دانم آقای دکتر قنبرزاده در شنیدن انتقادات بجا و نابجا ظرفیت بالایی دارند نظریه شما را بدون تقطیع در معرض دید می گذارم. من در صدد تطهیر اشخاص یا اداره آموزش نیستم و می توانم تصور کنم که مثل هر سازمان و اداره دیگری، احیانا در اداره آموزش هم برخی برخوردهای ناصواب با ارباب رجوع اتفاق بیافتد. اما در عین حال می دانم که بسیاری از برخوردهایی که صورت می گیرد بدلیل اصرار همکارانم بر رعایت قوانین و مقررات آموزشی است که در بسیاری از مواقع به مذاق دانشجویان و یا حتی برخی اعضای هیات علمی خوش نمی آید. در چنین مواقعی باید با واقع بینی و انصاف به وجدان خود رجوع نماییم و کلاه خود را قاضی کنیم تا ببینیم آیا واقعا درخواست ما تا چه حد با قوانین منطبق بوده است. اگر علیرغم اذعان به فراقانونی بودن درخواست، بر انجام آن تاکید و اصرار نماییم، وقوع برخوردهای ناصواب چندان هم دور از انتظار نیست. موید باشید.
محمد سروش(عضو هیات علمی گروه برق)
سه شنبه 27 آبان 1393 11:16 ب.ظ
با سلام و احترام
مصیبت وارده را به همکار ارجمند جناب آقای دکتر انصاری اصل تسلیت گفته، برای آن مرحوم غفران الهی و برای بازماندگان صبر و سلامتی آرزومندم.
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
اینجانب هم از طرف خودم و از طرف دانشکده مهندسی درگذشت برادر همسر گرامی آقای دکتر انصاری اصل را به ایشان و خانواده محترمشان صمیمانه تسلیت عرض می نمایم.
محمد سروش(مدیر فناوری اطلاعات دانشگاه)
سه شنبه 27 آبان 1393 11:13 ب.ظ
با سلام و احترام
به استحضار می رساند نیمی از تجهیزات مورد نیاز برای تکمیل شبکه فیبر نوری دانشکده تامین شده و نیم دیگر تا پایان هفته آینده دریافت خواهد شد. از این رو از هفته آینده فیوژن فیبرهارا آغاز خواهیم کردو ان شاا.. در آذرماه شاهد تکمیل پروژه فیبر نوری دانشکده خواهیم بود. بخش اعظم این پروژه حاصل تلاشهای جناب آقای دکتر انصاری اصل (مدیر سابق فناوری اطلاعات دانشگاه) است که از ایشان تشکر می کنم.
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، خبر بسیار خوبی بود. از زحمات جنابعالی و نیز آقای دکتر انصای اصل در این رابطه، بسیار سپاسگزارم. موید باشید.
چرچی - مرکز کامپیوتر دانشکده
یکشنبه 25 آبان 1393 02:56 ب.ظ
بروزرسانی آنتی ویروس دانشگاه(جدید)
با سلام،احتراما به اطلاع می رساند آنتی ویروس دانشگاه به نسخه جدید ارتقاء یافته است. لذا پس از برگزاری کلاس آموزشی روز چهارشنبه مورخ 93/8/28 سرویس دهی امکانپذیر است.
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
از اطلاع رسانی جنابعالی متشکرم.
دانشجوی معماری
جمعه 23 آبان 1393 07:52 ب.ظ
آقای دکتر سلام
نمی دونم از وضع این روزای گروهمون چی بگم که هرچی بگم کم گفتم. می دونم بی انصافیه اگه بگم چرا گذاشتید مهندس مجتهدزاده بره، چون قطعا پیشرفت ایشون هم برای خودشون و هم دانشگاه لازمه اما حداقل یه جانشینی جایگزینی چیزی تعیین کنید که گروه از این بلاتکلیفی در بیاد.
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، مشکل شما الان دقیقا چیه که در نبود مدیر گروه حل شدنی نیست؟ آقای مهندس حکمت در حال حاضر جانشین موقت مدیر گروه هستند و تمام اختیارات یک مدیر گروه را دارند. برنامه آموزشی نیمسال که قبلا رنامه ریزی شده و در حال اجراست و مسائل رفاهی و اداری گروه هم که توسط جانشین مدیر گروه و بنده در حال پیگیری هستند. چه مشکل دیگری باقی می ماند که برای حل آن حتما به مدیر گروه با حکم رسمی احتیاج دارید؟ ضمنا بد نیست بدانید که مدیر گروه جدید هم به ریاست محترم دانشگاه پیشنهاد شده و منتظر تصمیم ایشان برای ابلاغ حکم شان هستیم. ایام به کام.
معماری90
پنجشنبه 22 آبان 1393 12:21 ق.ظ
سلام
آقای دکتر چندتا مطلب رو فقط از بابت یادآوری عرض میکنم!!!
هرچند امید زیادی به احقاقش ندارم....
1- در سمت بوفه که باز نشد و ما برای خوردن یه قطره آب باید کلی مسیر هر دفعه بریم!!!
2- اب سردکن هم که آوردن فقط گذاشتن توی سالن.. حداقل بگین به جای کنج بذارنش بیرون تر که به جای دکور استفاده بشه
3- و باز هم قصه ی سیستم سرمایش گرمایش که هنوز زمستون شروع نشده ما داریم یخ میزنیم

...و این ماجراها سر دراز دارد...
و فعلا هم راجع به بی نظمی گروه و بی مدریتی و ... صحبتی ندارم.!
یا علی-موفق باشید
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
با سلام، از تذکرات شما متشکرم. همه مواردی که فرمودید با جدیت در حال پیگیری هستند اما هریک به دلیلی که مجال توضیح آنها نیست تا به حال محقق نشده اند. در مورد بند 3 آقای دکتر مظهری به عنوان مشاور عمرانی دانشگاه شاهد هستند که از چه زمانی در حال پیگیری امر هستم ولی متاسفانه بدلیل خرید یک قطعه کویل 13 میلیون تومانی برای هواساز گروه معماری، همچنان منتظر تامین بودجه هستیم. از آنجا که آقای دکتر مظهری از شاخص ترین اعضای گروه معماری هستند و از نزدیک نیز مشکلات گروه را لمس می کنند، شاید مراجعه مستقیم شما به ایشان و تذکر بند 3 بتواند در تسریع حل مشکل کمک نماید. موفق باشید. ( ضمنا تا آنجا که می دانم امور قراردادها، قرارداد تهویه گرما را فقط برای فصل زمستان تنظیم و امضا می کند و در صورتی که شما از الان تحمل سرما برایتان مشکل شده ناچارید از لباس های گرم استفاده نمایید.)
چهارشنبه 21 آبان 1393 09:35 ق.ظ
سلام اقای دکتر
در گروه های دیگه هم هیئت علمی گرفتید؟
یه امار هم از گروه های دیگه بدید.
متشکرم
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، استخدام قطعی خیر ولی به صورت بورسیه چند نفر مورد پذیرش قرار گرفتند اما چون تشریفات اداری آنها در حال انجام است من فعلا اجازه انتشار نام و تعداد آنها را ندارم. موفق باشید.
شنبه 17 آبان 1393 03:03 ب.ظ
در پاسخ به دوست قبل باید گفت لطفا دانشجو و کارمند را با هم مقایسه نکنید. هرچند دانشجو وظیفه حضور منظم در کلاس ها را دارد و اساتید مربوطه وظیفه کنترل حضور آنها را ولی در صورت عدم حضور انها، عمدتا خود دانشجوست که لطمه می خورد و نتیجه آن نیز در اخر ترم مشخص می شود. اما زمانی که یک کارمند کم کاری میکند یعنی یا حضور دارد و دل به کار نمی دهد و یا کلا حضور ندارد، یک سیستم متضرر می شود و پولی که کسب می کند نیز حلال نیست چون این پول در ازای انجام درست کار به او تعلق می گیرد. کاش به این نکته توجه داشته باشیم که نوع برخورد ما با دیگران و انجام صحیح وظایفی که برعهده داریم، باعث ارتقای سیستم کاری می شود و خود ما نیز می توانیم از مزایای کار در یک سیستم بهتر بهره مند شویم. تنبلی را کنار بگذاریم...همه ... استاد دانشجو کارمند کارگر ...
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
با جمله آخر شما بشدت موافقم. دعا کنیم که این گونه باد!
جمعه 16 آبان 1393 05:20 ب.ظ
با سلام؛ اگرچه با انتقاد به موقع دانشجویان از عدم حضور برخی از کارمندان بسیار موفقم، ولی بد نیست، دانشجویان عزیز هم به میزان حضور خود در هفته گذشتهT هفته های اول و آخر هر ترم، هفته قبل از عید و هفته بعد از تعطیلات عید داشته باشند.
جای شکر دارد که ماه مبارک رمضان هنوز در تعطیلات قرار دارد. :)
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
نکته بسیار بجا و درستی را اشاره کردید. متاسفانه همه ما در هر جایگاهی که قرار داریم انتظار داریم دیگران وظایفشان را در قبال ما بی کم و کاست انجام دهند ولی وقتی خودمان در همان جایگاه یا جایگاهی مشابه قرار می گیریم در انجام همان وظایف هیچ تعهدی را برای خودمان قائل نیستیم. بقول معروف " مرگ خوبه اما برای همسایه...". مثال های فراوانی در ذهن دارم که خودم آنها را مشاهده کرده ام اما متاسفانه مجال طرح آنها در اینجا نیست.
دانشجو
پنجشنبه 15 آبان 1393 03:08 ب.ظ
سلام
الان که بحث پرسنل و ساعات حضور شد خواستم از دو خانمی که در معاونت پژوهشی حضور دارند اگر اشتباه نکنم در ذکر فامیلها خانم ها نورانی و اتابی تشکر کنم. واقعا هر وقت رفتیم بودند و حتی اگر یکی هم نبوده اون یکی راهنمایی کرده. کارشون کلا درسته.
پنجشنبه 15 آبان 1393 11:27 ق.ظ
پیام امام علی (ع) به مالک واقعا حکمت آموز و پرمغز است. ممنون از یادآوری و ممنون از فراز زیبایی که انتخاب کردید.
دانشجو
چهارشنبه 14 آبان 1393 12:06 ب.ظ
سلام. آقای دكتر یكشنبه و چهارشنبه برای مجوز حضور به دبیرخانه مراجعه كردم در بسته بود. كسی هم جوابگو نبود. می گم پرسنل دانشگاه چند روز مرخصی طلب دارند كه عید و تابستان می رن و هر روز می رن؟!!!!
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سوال خوبی است که من هم هنوز نتوانستم جواب دقیقی برای آن پیدا کنم! به نظر می رسد که باید با جدیت بیشتری این موضوع را دنبال کنم تا جلو سوء استفاده برخی افراد گرفته شود.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


نمایش نظرات 1 تا 30