اینجا مال توست مهندس! هرچه می خواهد دل تنگت بگوی!

سخن نخست

تاریخ:پنجشنبه 11 آبان 1391-07:59 ب.ظ

بسمه تعالی

ن و القلم و مایسطرون ...!

سلام،

      به فراخور مسئولیت خطیری که به عنوان رئیس دانشکده بر عهده ام گذارده شده، در فکر بودم که برای آشنایی با نقطه نظرات اقشار مختلف فعال در دانشکده مهندسی، اعم از دانشجویان، کارکنان و اعضای هیات علمی، راهی بیابم که ضمن سهل الوصول بودن، به همه این عزیزان این امکان را بدهد که بدون دغدغه، به طرح نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود در رابطه با مسائل آموزشی، پژوهشی، صنفی و ...  بپردازند.  یکی از بهترین راه حل ها برای این منظور در دنیای امروز که دنیای ارتباطات است تهیه و تدارک این وبلاگ بود.  خوشبختانه تحقق این ایده، که اولین بار از طریق پسرم مطرح شد، با عید سعید غدیر سال 1391 مقارن شد. این تقارن مبارک را به فال نیک گرفته و از خداوند تبارک و تعالی خاضعانه می خواهم که این حقیر و همه خادمین به عرصه علم و فرهنگ کشور را در انجام مسئولیت خطیرمان از هرگونه لغزش و خطا بازدارد و ما را در انجام مسئولیت ها و وظایفمان موفق گرداند.

حالا شما ای عزیز دانشجو، ای همکار زحمتکش و ای استاد فرهیخته! این گوی و این میدان! در رابطه با مسائل، مشکلات و توانمندیهای مختلف دانشکده مهندسی هرچه می خواهد دل تنگت بگوی! مطمئن باشید مطالب شما تا جایی که با اصول اخلاقی و عقیدتی منافاتی نداشته باشند بدون هرگونه دخل و تصرف به رویت و اطلاع همگانی خواهد رسید و پاسخ های احتمالی من و همکارانم را نیز حتی المقدور دریافت خواهید نمود.

توفیق رفیق راهتان باد

حمیدرضا غفوری

رئیس دانشکده مهندسی

   


ساعات ملاقات حضوری:

       شنبه ها ساعت 15-13 ............  مخصوص دانشجویان

چهارشنبه ها ساعت 15-13............  مخصوص کارکنان و اعضای هیات علمی

لطفا برای گرفتن وقت ملاقات به دفتر ریاست دانشکده مراجعه و یا با شماره داخلی 5600 تماس حاصل فرمایید.


تابلوهای راهنما برای ورودی دانشکده
جمعه 1 خرداد 1394 02:24 ب.ظ
سلام آقای دکتر
با توجه به نوع معماری ساختمان دانشکده ضروریه که در ابتدای ورودی دانشکده راهنمای گروهها نصب بشه تا مراجعین به راحتی به سمت دفاتر گروهها و معاونت ها و بخش های اداری دانشکده راهنمایی بشن. آیا از دوربرگردان مهندسی خبری شده؟ بالاخره از آقای دکتر مظهری انتظار میره که مساله رو با سرعت پیگیری کنن؟ اگه این موضوع مربوط به دانشکده ......و ... و... بود خیلی پیشتر دوستان در هیات رییسه تصمیم گیری کرده بودن؟ لطفا پیگیری بیشتری بفرمایید.
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، طرح جدید تابلوهای راهنمای دانشکده تصویب شده ولی مشغله های دیگر مانع از پیگیری آن گردیده است. ان شاالله با سبکتر شدن بار کلاس ها، با جدیت بیشتری آن را دنبال خواهیم نمود. همچنین در دیداری که سه هفته پیش با مدیر دفتر فنی دانشگاه داشتم، چند موضوع و منجمله احداث دوربرگردان دانشکده را مجددا مطرح کردم و خواهان پیگیری آن شدم که ظاهرا ایشان، بر خلاف اسلافشان، مشکلی با این موضوع نداشتند. فردای همانروز هم طی نامه مکتوبی همین موضوع را برای چندمین بار از ایشان رسما درخواست کردم. همچنین قرار شده است که با بازگشایی مجدد جاده پشت دانشکده و اتصال آن به میدان دانشجو، جنب مسجد امام خمینی(ره)، این مسیر نیز از حالت بن بست خارج شود و مسیرهای ورودی به دانشکده متنوع گردند. ما هم مثل شما منتظر اقدامات عملی در این رابطه هستیم.
دانشجو
جمعه 1 خرداد 1394 01:24 ب.ظ
خیر عمر محدودی ندارند این دسته از کلم های تزیینی مدت زیادی است که در اطراف ساختمان مرکزی با نظارت مناسب کاشته شده اند و بسیار هم زیبا هستند.
دانشجو
پنجشنبه 31 اردیبهشت 1394 11:48 ب.ظ
سلام
در اثر بی توجهی به کلم های تزییئی کاشته شده در باغچه جنب تریا، انها خشک شده اند و هزینه ای که بابت زیباسازی صرف شده، به دلیل عدم دقت در نگهداری اسراف شده، کاش افراد مسئول، احساس مسئولیت بیشتری داشته باشند.
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، برخی از گل ها عمر محدودی دارند. نمی دانم که آیا گیاهان مورد اشاره جنابعالی هم از آندسته هستند یا بخاطر کم توجهی از میان رفته اند؟ البته در هر صورت پیام جنابعالی را به مدیریت فضای سبز دانشگاه منتقل خواهم نمود. از توجه شما متشکرم.
پنجشنبه 31 اردیبهشت 1394 11:11 ق.ظ
سلام، دانشگاه علوم پزشکی اهواز، یک سامانه "ایده ستانی و تصمیم سازی اتاق فکر" دارد (http://offer.ajums.ac.ir/).
از میزان تأثیر یا موفقیت این اتاق فکر، اطلاعی ندارم . ولی فکر میکنم بد نیست که دانشگاه شهید چمران هم سیستم مشابهی راه اندازی کند تا از ایده ها و نظرات افرادی که در ساختار مدیریتی دانشگاه نیستند نیز استفاده شود.
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، خوشبختانه این یک قلم رو داریم. "اتاق فکر استان خوزستان" که مدیریت آن با آقای دکتر صفایی مقدم است و در ساختمان مرکزی دانشگاه مستقر می باشد. آدرس آن هم در زیر آمده است:
http://npps.ir/RegionalNetworksArticles.aspx?pid=12
پنجشنبه 31 اردیبهشت 1394 12:27 ق.ظ
با سلام و خسته نباشید
یکی از کولر های سالن مطالعه مهندسی-برادران حدود یک ماهی هست که خرابه آنهم در فصل امتحانات! به خدمات دانشکده مراجعه کردم اما جواب درستی ندادند و گفتند اقدماتی صورت گرفته و پرسیدند چرا از کتابخانه مرکزی استفاده نمی کنید؟!!!(صورت مسئله کلا پاک شد!!!). ما تو این گرما با زجر اونجا درس می خونیم. ای کاش خودتون فقط چند دقیقه تشریف می آووردید و از نزدیک وضعیته کرما رو می دید. آیا این انصافه؟
یکی از پنجره های سالن هم خرابه و بسته نمیمونه و به زور باید با یه ترفندی بسته نگهش دارم تا همون اندک نسیم خنکی که اطراف اون کولر هست هم از بین نره.
درب سالن مطالعه خیلی صدا میده و رفت و آمد انقدری زیاد هست که صداش آدمو اذیت کنه.
امتحانات میان ترم که تمام شد.حداقل به فکره امتحانات پایانی باشد.
فکر می کنم رسیدیگی به امور این مکان به عنوان یکی از مهم ترین مکان های دانشکده باید در اولویت های نخست باشه.
منتظر امدادهاتون هستیم...
با تشکر از زحماتتون.
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، حدود 180 کولر در قسمت های مختلف دانشکده در حال فعالیت هستند که بسیاری از آنها بعلت فرسوده بودن و نیز استفاده ناصحیح مرتبا دچار مشکل می شوند و بطور مداوم در حال رسیدگی و رفع نقص هستند. برخی از کولر ها هم مشکل خاصی ندارند ولی از آنجا که ظرفیت آنها متناسب با فضای مورد استفاده نیست سرمای لازم را ندارند و لذا از سوی بهره برداران مرتبا دستکاری شده و از تنظیم خارج می شوند. رفع نقص کولر سالن مطالعه را حتما تذکر می دهم. شما هم لطفا در مراقبت از آن بیش از پیش کوشا باشید زیرا که در صورت خراب شدن، جایگزین کردن آن با توجه به محدودیت های مالی بسیار دشوار خواهد بود. متشکرم.
علوی زارع
چهارشنبه 30 اردیبهشت 1394 09:50 ب.ظ
http://rightman.ir/امریه-سربازی-دانشگاه-صنعتی-شریف-سال-۹۴/
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
با سلام و تشکر مجدد، خبر مذکور را برای پیگیری به واحد های ذیربط ( مدیریت امور اداری، دفتر استعداد های درخشان و کمیته جذب اعضای هیات علمی) ارسال کردم. امیدوارم به طور جدی پیگیری نمایند. ممنونم.
سوال
سه شنبه 29 اردیبهشت 1394 08:53 ب.ظ
آقای دکتر سلام
چند روزی است میزی در ورودی دانشکده قرار داده شده که کیف زنانه، گل سر و ... به فروش می رسد. نمی دانم این موضوع چه ارتباطی به دانشکده و محیط علمی داره. لطفا فکری کنید اگر پیش برویم ممکن است اتاق پرو و فروش شلوار و مانتو و پیراهن را نیز باید ببینیم
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده : سلام، معاونت محترم فرهنگی دانشگاه ایشان را كتبا معرفی کرده و خواهان همكاری دانشكده با ایشان شده است. مناسبت آن هم گرامی داشت روز جهانی صنایع دستی می باشد. ظاهرا استقبال خوبی هم از آن شده است.
علوی زارع
سه شنبه 29 اردیبهشت 1394 03:39 ب.ظ
سلام آقای دکتر ببخشید اینجا پیام میدم چند وقتی است که دنبال بحث امریه سربازی در دانشگاههای دیگر بوده م اطلاعات مختصری نیز دریافت کرده ام. به نظر بنده یکی از راههای تامین نیروی تکنسین حتی برای مدت کوتاه دوسال استفاده از این امر است که یکبار به آقای دکتر فرازمند هم پیشنهاد دادم اما جوابی دریافت نشد. به طور مثال دانشگاه صنعتی شریف و تهران دانشجویان فارغالتحصیل ارشد رو به صورت امریه برای دوسال جذب می کنند و بار مالی زیادی هم به دانشگاه وارد نمی شود. ببخشید پراکنده گویی شد.
با سپاس علوی زارع
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
با سلام و تشكر از پیشنهاد جنابعالی، موضوع را دنبال خواهم نمود. اما تا آنجا كه می دانم در سالهای اخیر تعیین سهمیه سربازی حتی برای اعضای هیات علمی سرباز هم با دشواری های زیادی مواجه شده و این سهمیه براحتی تخصیص داده نمی شود. باز هم ممنونم.
سه شنبه 29 اردیبهشت 1394 09:39 ق.ظ
سلام
بهتر نیست اخبار به ترتیب تاریخ از بالا به پایین باشند تا اینکه مجوز شیم واسه خواندن خبر جدید تمام صفحه رو بگردیم و از روی تاریخ متوجه شیم.
در قسمت بالا بهتره بازگشت به صفحه اصلی رو بگذارید تا هی چند بار back نزنیم و برگردیم.
صفحه اصلی رو یک کمی شادتر کنید و تمام نوشته و سطرها طوسی است که دلم آدم می گیره.
رنگ شاد روحیه رو هم عوض می کنه.
مرسی
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
حتما تلاش می كنم كه سفارشات شما را بجا بیاورم، اما نكته ای كه در پس این نكات میشه دید اینه كه نسل حاضر بدلیل سرعت دنیای فناوری اطلاعات، كم حوصله و عجول شده و اسكرول داون (!) در یك صفحه چند سطری برایش خسته كننده و ملالت بار است. در اطرافیان خودم كه دائما در حال رد و بدل كردن پیام در فضای وایبر و واتساپ و تانگو و تلگرام هستند می بینم كه هیچ وقت یك متن را با حوصله تا آخر نمی خوانند، و البته كه بخاطر كثرت مطالب نمی توانند همه آنها را بخوانند. در هنگام بالا آمدن ویندوز دائما بی قرارند و از طولانی شدن زمان آن كه سرجمع یك دقیقه طول نمی كشد دائما گلایه دارند. در هنگام بازدید از سایت های مختلف دائما از سرعت اینترنت می نالند. هنگام دانلود كردن یك فایل خدا نكند كه بیش از 30 ثانیه طول بكشد كه در آن صورت همه مملكت را به باد انتقاد و استهزاء می گیرند... سرعت این دنیای مجازی باعث شده كه در دنیای واقعی هم همه ما آدم های عجول و كم طاقتی شویم كه فرصت لذت بردن از مواهب طبیعی را به خود نمی دهیم و حتی ناهار را در سر راه و با عجله می خوریم. نمی دانم قرار است با این عجله به كجا برسیم؟ كمی به خود فرصت دهیم تا آرامش بیشتری بر روح و جانمان حاكم گردد. سفارش شما را حتما انجام خواهم داد. متشكرم
سه شنبه 29 اردیبهشت 1394 09:35 ق.ظ
یه داستان زیبا
من که اینجا به کسی کار ندارم
اصلا، اوم، دیگه حرف نمی زنم. خوبه؟ حالا میشه بمونم؟”
گفتم: “آخه مادر من، شما داری آلزایمر می گیری
همه چیزو فراموش می کنی!”
گفت: “مادر جون، این چیزی که اسمش سخته رو من گرفتم، قبول!
اما تو چی؟ تو چرا همه چیزو فراموش کردی دخترم؟!”
خجالت کشیدم …! حقیقت داشت، همه کودکی و جوونیم
و تمام عشق و مهری را که نثارم کرده بود، فراموش کرده بودم.

اون بخشی از هویت و ریشه و هستیم بود،
راست می گفت، من همه رو فراموش کرده بودم!
زنگ زدم خانه سالمندان و گفتم که نمی ریم
توان نگاه کردن به خنده نشسته برلب های چروکیده اش رو نداشتم، ساکش رو باز کردم
قرآن و نون روغنی و … همه چیزهای شیرین دوباره تو خونه بودن!
آبنات رو برداشت

گفت: “بخور مادر جون، خسته شدی هی بستی و باز کردی.”

دست های چروکیدشو بوسیدم و گفتم:
“مادر جون ببخش، حلالم کن، فراموش کن.”

اشکش را با گوشه رو سری اش پاک کرد و گفت:
“چی رو ببخشم مادر، من که چیزی یادم نمی یاد،
شاید فراموش میکنم! گفتی چی گرفتم؟ آلمیزر؟!”

در حالی که با دستای لرزونش، موهای دخترم را شونه میکرد
زیر لب میگفت:
“گاهی چه نعمتیه این آلمیزر!!”
مقلد!
شنبه 26 اردیبهشت 1394 02:41 ب.ظ
سلام
سوالی داشتم از محضر مبارکتان!
برگزاری سمینارهایی که بانی آن ها موسسات خارج دانشگاه می باشند و عمدتا برای تبلیغ موسسه یا آموزشگاه خود در دانشگاه به صورت رایگان و معارفه گونه و پس از آن با هزینه های گزاف و به صورت دوره ای در مکان دیگر برگزار می شوند چه حکمی خواهد داشت؟در صورتی که برگزار کننده آن نه معاونت فرهنگی و نه انجمن علمی و نه گروه باشد و مستقیم زیر نظر ریاست دانشکده باشند چه؟
لطف بفرمایید در اسرع وقت حکم شرعی این مطلب را ارائه بفرمایید !!!
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
در صورتی که هزینه ای از شرکت کنندگان دریافت ننمایند و ایضا برگزار کنندگان نیز حق الزحمه(!) دریافت نکنند، بلا اشکال و مباح است، مشروط به آنکه محل مفسده نباشد. جزاء کم الله خیرا.
مهندس سالم!
جمعه 25 اردیبهشت 1394 12:56 ب.ظ
سلام
با عرض تبریک عید مبعث.
یک دغدغه ی بسیار جدی و نگران کننده دارم، این که سرانه ی مصرف غذاهای آماده در دنیا رفته بالا، در ایران هم که متاسفانه (به خصوص) اهواز زبانزد است.
درست است که دانشگاه هم سلف دارد و هم رستوران، ولی دوستان دانشجو، اگر سلف نروند، به ندرت به رستوران می روند.
ای کاش می شد چاره ای کرد، بوفه ی مهندسی با ابتکار و ذوق و سلیقه، حداقل در کنار این همه فست فود و نوشابه و...، غذاهایی سبک ولی سالم که گرم هم باشد به دانشجو ها عرضه می کرد.
واقعا مصرف فست فود در دانشکده خیلی خیلی بالا رفته.

باور کنید خیلی از بداخلاقی ها، سنگینی ها و حتی درس نخوندن ها دلیلش همینه!!!
واقعا یه حرکتی راه بیاندازید، ایده بدید، ایده بگیرید، از ایده های خوب حمایت کنید، در مورد مضرات فست فود اطلاع رسانی کنید(فرهنگ سازی)،
نگران سود بوفه هم نباشید.
همینطور که فست فود رو در یک وضعیت تقریبا مطلوب ارائه می دهند، غذای سالم هم می توانند عرضه کنند.
امیذوارم تلنگر و زنگ خطری باشد، برای سلامتی جسمی و اخلاقی اعضای دانشکده.
باز هم عید مبعث را تبریک می گویم.
با آرزوی سلامتی و شادابی.
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
با تشکر از ایده هوشمندانه جنابعالی، آن را حتما به پیمانکار بوفه عرضه خواهم نمود. اما اینکه تا چه حد به آن علاقه نشان دهد احتمالا تا حدود زیادی تابع سلیقه مشتری خواهد بود که آن هم متاسفانه این روزها در بین نسل جوان، که مذاقشان به غذاهای سریع (فست فود) خو گرفته، کمتر طرفدار دارد. به هر حال امیدوارم این پیشنهاد را بپذیرند و به آن عمل نمایند. ممنونم.
عضو هیات علمی گروه برق
جمعه 25 اردیبهشت 1394 12:18 ق.ظ
با سلام و احترام
عید بزرگ مبعث بر همه انسانها به خصوص وارثان زمین مبارک باد.
آقای دکتر ابقای آقایان دکتر حقیقی و دکتر قنبرزاده مایه خوشحالی و دلگرمی است. ان شا ا.. این دو عزیز مانند قبل پرتلاش و با انرژی بیشتر در پیشبرد برنامه 5 ساله دانشکده بکوشند.
خداقوت
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
ان شاالله.
عضو هیات علمی دانشکده
پنجشنبه 24 اردیبهشت 1394 10:37 ب.ظ
سلام

جهت اطلاع شما کماکان حق التدریس تابستان ۹۳ اعضا هیات علمی دانشکده پرداخت نشده است و حتی فرم های تکمیل شده اعضا از معاونت اموزشی دانشکده به سازمان مرکزی نیز ارسال نشده بود تا هفته قبل. البته طبق معمول سایر دانشکده ها در پایان سال ۹۳ حق التدریس تابستان خود رو دریافت کرده اند. با توجه به سپری شدن چندین ماه از زمان ارسال فرمها توسط اعضا دانشکده به معاونت اموزشی و عدم اقدام لازم توسط ایشان نسبت به پیگیری موضوع و اطلاع رسانی در خصوص زمان پرداخت این مطالبات نیز اطلاع رسانی فرمایید.
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، عده معدودی از همکاران دانشکده، حق التدریس تابستانی داشتند و علت عدم ارسال فرم های آنان قصه مفصلی است که معاون محترم آموزشی در صورت صلاحدید توضیحات لازم را در اینجا خواهند داد. به هر حال همانگونه که شما نیز اشاره نمودید این فرمها در حال حاضر ارسال شده اند و در حال پیگیری می باشند. متشکرم.
عضو هیات علمی دانشکده
پنجشنبه 24 اردیبهشت 1394 02:54 ب.ظ
سلام آقای دکتر
امیدوارم همواره پرتلاش بوده و در این راه موفق باشید. خدمتتان یادآور میشم که بر اساس نامه حضرتعالی به گروه ها و درج آن در همین وبلاگ منتظر و پیگیر ارسال فرمهای حق التدریس تا 31/2/94 به آموزش کل هستیم.
متشکرم
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
با سلام و تشکر از الطاف جنابعالی،حتما تلاش حواهیم کرد که این کار در موعد مقرر صورت گیرد. معاون محترم آموزشی قول داده اند که در تعطیلات آخر هفته جاری، یررسی فرم های دریافت شده را نهایی و ارسال نمایند. بدیهی است آندسته از همکاران که هنوز فرم های مربوطه را ارسال ننموده اند طبیعتا مسئولیت مشکلات بعدیشان را خود باید بعهده گیرند. حق بارتان.
چهارشنبه 23 اردیبهشت 1394 12:19 ق.ظ
من دقت دارم آقای دکتر نوشته "از" شیراز شما دقت نکردید که من دقیقا عنوان خبر رو درج کردم و منظورم جای دیگری نبوده مثلا بخشی از متن خبر.
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، ظاهرا اشاره جنابعالی به عنوان به كار رفته در بخش اخبار "وبسایت دانشكده" بوده است. من اشتباها فكر كردم كه شما منظورتان بخش اخبار در "وبلاگ تریبون ازاد" است. اگر منظورتان همین باشد، حق با شماست. البته همین كه دوستان ما این زحمت را به خودشان داده اند كه اخبار را درج نمایند من خدا را شاكرم! از دقت نظر شما هم ممنونم.
دوشنبه 21 اردیبهشت 1394 07:33 ب.ظ
سلام
در اخبار دانشکده آمده:
سفر آموزشی و علمی دانشجویان رشته معماری "از" شهر شیراز

یا میگن بازدید از شهر یا میگن سفر به شهر
کسی که مسئول درج اخبار هست نثر خوبی ندارد.

پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
این قسمت عینا از متن گزارش گروه، کپی شده بود. اما به نظر می رسد که شما هم دقت کافی بخرج نداده اید زیرا عبارت به کار گرفته شده، "در شیراز" است و نه " از شیراز".
یکشنبه 20 اردیبهشت 1394 11:33 ب.ظ
حکایت
پنج آدمخوار به عنوان کارمند در یک اداره استخدام شدند. هنگام مراسم خوشامدگویی رئیس اداره گفت: شما همه جزو تیم ما هستید. شما اینجا حقوق خوبی می گیرید و می توانید به غذاخوری شرکت رفته و هر مقدار غذا که دوست داشتید بخورید. بنابراین فکر خوردن کارکنان دیگر را از سر خود بیرون کنید. آدمخوارها قول دادند که با کارکنان اداره کاری نداشته باشند. چهار هفته بعد رئیس اداره به آنها سر زد و گفت: می دانم که شما خیلی سخت کار می کنید. من از همه شما راضی هستم. اما یکی از نظافت چی های ما ناپدید شده است. کسی از شما می داند که چه اتفاقی برای او افتاده است؟ آدمخوارها اظهار بی اطلاعی کردند. بعد از اینکه رئیس اداره رفت، رئیس آدمخوارها از بقیه پرسید: کدوم یک از شما نادونا اون نظافت چی رو خورده؟ یکی از آدمخوارها با اکراه دستش را بالا برد. رئیس گفت: ای احمق! طی این چهار هفته ما تعدادی از کارکنان را خوردیم و هیچ کس چیزی نفهمید و حالا تو اون آقا را خوردی و رئیس متوجه شد؟! از این به بعد لطفاً افرادی را که کار می کنند نخورید.
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
درود به بچه های زحمتکش خدمات دانشکده که زحمات اونا برای شما هم چشمگیر بوده. البته بی انصافی خواهد بود که زحمات بقیه همکاران هم نادیده گرفته شود. امیدوارم قدر تلاش های اونا رو هم بدونید. متشکرم.
امیرعباس بوستانی فرد
یکشنبه 20 اردیبهشت 1394 12:15 ق.ظ
سلام خدمت دکتر غفوری و سایر دوستان!
آقای دکتر مدت ها بود می خواسم به خاطر نام گذاری سالن های مطالعه دانشکده به نام شهیدان و متبرک کردن اون ها ازتون تشکر کنم. چندی پیش رهبر انقلاب در جمع برگزار کنندگان همایش بزرگداشت 3 هزار شهید استان سمنان فرمودند «حفظ یاد شیدان یک فریضه است»
حالا که فریضه رو به جا اوردین پیشنهاد می کنم تکمیلش کنید و زیر همون تابلویی که نصب کردید زندگی نامه و عکسی از ابن شهیدان بلند مرتبه و جمله هایی از وصیت نامه هاشون و حتی وجه تسمیه نام گذاری این سالن ها به نام متبرک این شهیدان به صورت پوستر قرار بدید که هر از گاهی چشممون به عظمت اون عزیزان روشن شه.
ممنون
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، پیشنهاد خوبیه. ان شاالله سعی خواهم کرد آن را دنبال کنم. ضمنا هدیه مسابقه خاطره نویسی شما هم آماده است. هر زمان که مایل بودید می توانید آن را از دفتر اینجانب دریافت نمایید. عزت زیاد.
سوخته
جمعه 18 اردیبهشت 1394 01:28 ق.ظ
سلام
واقعا از ته دل خوشحال شدم که دانشجویان مکانیک این فرصت رو پیدا کردند که در جلسه ای نظرات خود را درباره گروهشان بیان کنند.
اما آهی به سوزناکی بیابانهای خوزستان از دلم بلند شد برای گروه --------(به تعداد حروف اسم گروه به فارسی).......
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، همیشه گوش های شنوایی برای شنیدن نظراتتان هست، از دفتر مدیر گروه بگیر تا همین وبلاگ. لازم نیست که حتما به صورت یک جلسه عمومی باشد، هرچند آن هم یکی از راههاست که در برخی موارد می تواند به صورت یک راه میانبر و موثر مورد استفاده قرار گیرد بشرط آنکه هم گوینده و هم شنونده هر دو بدور از احساسات و فقط با تکیه با منطق با هم تبادل نظر نمایند، شرطی که معمولا بعلت غلبه هیجانات زودگذر، در جلسات عمومی کمتر بدان عمل می شود. حق یارتان.
سه شنبه 15 اردیبهشت 1394 07:36 ب.ظ
با سلام
آقای دکتر اینکه کارهای مورد درخواست قسمتهای مختلف دانشکده از طریق سیستم و با نظارت شما انجام می گیرد خیلی خوبه هر چند کار شما را بیشتر می کنه ولی مستقیما در جریان زحمات و حجم بالای درخواست ها و مشکلات ریز و درشت قرار می گیرید امیدوارم این روند باعث تسریع در انجام کارها بشه.( بگذریم... این قسمت از متن حذف شده است....)
آقای دکتر متن داخل پرانتز خصوصی است لطفا نمایش ندهید. با تشکر

پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
با سلام متقابل، ضمن تشکر از ابراز لطف جنابعالی، باید عرض کنم که پاسخ های ساده و روشنی برای سوالات شما وجود دارند که قبلا در همین وبلاگ به آنها اشاره شده، اما از آنجا که بنده را از نمایش دادن سوالاتتان منع فرموده اید، طبیعتا از این طریق نمی توانید پاسخ آنها را دریافت نمایید. حق یارتان.
سه شنبه 15 اردیبهشت 1394 12:50 ب.ظ
امام علی (ع) :همه خوبی ها در سه عمل جمع شده ۱-نگاه کردن ۲-سکوت نمودن ۳-صحبت کردن اما هر دیدنی که در آن عبرت و پند آموزی نباشد بیجا و مهمل است و هر سکوتی که در آن اندیشیدن نباشد بیهوده است و هر سخن گفتنی که در آن ذکر و یادی از خدا نباشد بیهوده است . تحف العقول صفحه ۲۱۰
دوشنبه 14 اردیبهشت 1394 11:40 ب.ظ
با سلام به شما و همکاران محترم
منظور بنده وجه بود و نه وجهه. البته بر غلط گیر محترم حرجی نیست، بیشترپاسخ جناب دکتر غفوری جای شگفتی دارد.
در ضمن پست زیبایی از افلاطون گذاشته بودید، من را یاد این شعر انداخت.
انکس که نداند و نداند که نداند/ در جهل مرکب ابد الدهر بماند

با ارزوی توفیق.
دوشنبه 14 اردیبهشت 1394 04:13 ب.ظ
باعرض سلام
آقای دکتر با توجه به اینکه ساعت مراجعه حضوری دانشجویان روز شنبه هست و از قضا 2 بار شنبه تعطیل است لطف کنید 1روز و یک ساعت دیگر رو مشخص بفرمایید
ممنون
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
فردا سه شنبه در خدمتم.
غلط گیر
دوشنبه 14 اردیبهشت 1394 02:03 ب.ظ
در مورد حق التدریس نظری ندارم ولی وجهه دکتر وجهه!
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :

از ماست که بر ماست
یکشنبه 13 اردیبهشت 1394 10:02 ب.ظ
سلام آقای دکتر
امیدوارم سرحال باشید و چون همیشه با روحیه خوب به همه انرژی دهید. آقای دکتر از حق التدریس تابستان قطع امید کرده بودم اما پیام همکار گرامیمان باعث شد که این موضوع را به یاد بیاورم کاش بجای دقت در ریز برنامه هفتگی تک تک همکاران، ابتدا حق التدریس تک تک همکاران بررسی میشد ....
روز و هفته معلم رو پیشنهاد میدم بصورت دوره ای از پیشکسوتان گروهها یادی بشه و جلسه ای از همین جلسات عصر مهندسی باشه تا از همکاران با تجربه و پیشکسوت یادی کنیم. حتی از همکاران بازنشسته گروهها دعوت بشه عالیه.
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، در این وبلاگ سعی کرده ام همواره با گوش دل شنوای گلایه ها باشم و حتی در مواقعی که نقش مستقیمی در برخی از موارد نداشته ایم انتقادات را پذیرا بوده ایم. اما این امر نباید باعث خلط مبحث و نتیجه گیری اشتباه شود. بر این اساس معتقدم همانگونه که "بررسی حق التدریس تک تک همکاران" حائز اهمیت است، "دقت در ریز برنامه هفتگی تک تک همکاران" هم اهمیت دارد و بلکه اهمیت آن بیشتر هم هست و لذا نباید یکی را فدای دیگری نمود. بهتر است که به گونه ای برنامه ریزی کرد که هر دو فعالیت و نیز فعالیت های دیگر، هر یک در زمان خاص خود و با اهمیتی که شایسته آنند به انجام برسند که ان شاالله در این رابطه منبعد دقت بیشتری صورت خواهد گرفت. اما لطفا این را نیز به خاطر داشته باشید که وقت شناسی و نظم در کارها فقط در رابطه با مسئولین نیست که اهمیت پیدا می کند بلکه این یک جاده دو طرفه است. عزت مستدام.
هیئت علمی
شنبه 12 اردیبهشت 1394 07:33 ب.ظ
با سلام خدمت شما و همکاران محترم
خواستم بعرض برسانم که کماکان فرم حق التدریس ترم تابستان سال گذشته از دانشکده ارسال نشده است. دلیل این امر چیست؟ آیا باید برای انجام روتین ترین کارهای دانشکده به مسول امر یاد اوری کرد؟ این سیستم قطره چکانی شما میخواهد چه چیزی را اثبات کند؟ متاسفانه وجه خوبی در بین همکاران ندارد.
با ارزوی توفیق.
امیرعباس بوستانی فرد
جمعه 11 اردیبهشت 1394 03:14 ب.ظ
تولد مولی علی مظهر عدالت و جوانمردی و اسوه تکرار ناشدنی تاریخ رو خدمت شما و همه اهالی دانشکده مهندسی تبریک می گم... افتخار رهرو علی بودن نعمتیه که خدا نصیب شیعه کرده...امیدوارم در منش و کردار، رهرو واقعی این بزرگ فرزانه باشیم...
---------------------------
تبریک می گم روز پدر رو خدمت همه پدرایی که وجودشون همیشه پشتوانست... فرقی نمی کنه چند سالت باشه..همین که هست دلت قرصه... تبریک به همه اون هایی که دل مهربونشون پشت صورت ریش دار ضمختشون قایم می مونه تا روزی که هستن...
تبریک ویژه هم چنین خدمت استاد خوبم دکتر غفوری عزیز...
---------------------------
آقای دکتر خیلی از اقلامی که توی دانشکده هستن متاسفانه دارای اشکالات کوچیکی هستن که با یه تعمیر کوچیک بدون هزینه درست می شن، اما متاسفانه عدم رسیدگی به موقع باعث می شه که به مرور این خرابی جزئی به خرابی کامل تبدیل بشه و دستگاه از کار بیفته و یا داستان هایی از این قبیل...
یه مکانیزمی تعریف کنید که این خرابی ها به نحوی به اطلاع مسئولی خاص برسه و دانشجوها هم به نحوی ترغیب بشن که این خرابی ها رو اطلاع بدن...
این طور خیلی از هزینه های دانشکده هم کاهش پیدا می کنه...
علی الحساب: دسگاه ویدئو پروژکتور کلاس سمعی بصری یک صدای موتور تراکتور می ده آدم هر لحظه حس می کنه الان منفجر می شه
بگید یه رسیدگی بکنن حیفه این دستگاه ها به راحتی خراب بشن...بعد واسه تعمیر کلی دوندگی و هزینه به خاطرشون بشه...
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، متقابلا مناسبت های ایام جاری به خصوص میلاد امیرالمومنین (ع) را خدمت شما تبریک عرض می نمایم. امیدوارم بزودی بتوانم مناسبت روز پدر را هم جداگانه خدمتتان تبریک بگویم!
در خصوص پیشنهاد شما باید عرض کنم که چنین مکانیزمی کمابیش وجود دارد. مسئولین مربوطه موظفند به صورت ادواری (بسته به نوع تجهیزات ممکن است هر نیمسال، هر ماه یا هر هفته) تجهیزات مختلف را سرکشی و در صورت لزوم رفع عیب نمایند. اما چنانچه در فاصله بین دو بازدید، دستگاهی خراب شد یا در حال خراب شدن بود معمولا توسط بهره برداران (اعم از دانشجو، استاد یا کارمند) به مدیر واحد مربوطه اطلاع داده می شود (همان چیزی که در اصطلاح امروزی به آن گزارشات مردمی اطلاق می گردد). مدیر واحد هم در قالب فرم های خاصی، مشکل آن دستگاه را گزارش می کند تا رفع عیب صورت گیرد. تا آنجا که بخاطر دارم تا بحال از گروه عمران هیچ گزارشی در خصوص مشکل پروژکتور واصل نشده بود وگرنه حتما اقدام می شد. لطفا از منشی گروه بخواهید که فرم مربوطه را تکمیل و ارسال نماید. از توجه و دلسوزی شما بسیار ممنونم.
مهندس
جمعه 11 اردیبهشت 1394 12:22 ق.ظ
سلام
دکتر اون میل دانشگاهی اصلاح شده ولی چرا اینقدر کم دقت هستند واقعا این اصلاح که از اولی بدتر شده
دانشجویان گرامی ارشد و دکترا برای درخواست "میل" دانشگاهی فرم موردنظر را پر کنید.
فرم درخواست "رایانامه"
من دیگه واقعا حرفی ندارم!
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
من هم وقتی آن را دیدم هم تعجب کردم و هم از کم دقتی دوستانمان تاسف خوردم. همان موقع تذکر دادم که ذرستش کنند. فکر کنم که بعد از تعطیلات آخر هفته و بازگشت به محل کار اینکار را بکنند.
پنجشنبه 10 اردیبهشت 1394 06:19 ب.ظ
با سلام
این ایمیل خصوصی است، در حقیقت ضمن تبریک ولادت حضرت علی علیه السلام، خواستم هدیه ای به عنوان این روز خدمتتان تقدیم کنم. امیدوارم از این هدیه استفاده کافی ببرید.این تعطیلات وقت مناسبی برای مطالعه است ، لذا
کتاب -چگونه چون یک مدیر عالی بیندیشیم- اثر دبرا ای. بنتون ترجمه ایرج پاد با 34صفحه را که بسادگی میتوانید ان را رایگان دانلود کنید به شما تقدیم میکنم.
البته اگر قبلا کتاب را مطالعه کرده اید، شاید فقط خاصیت یاداوری و بازخوانی دارد، در غیر اینصورت امیدوارم پس از خواندن کتاب ان را مفید ارزیابی کنید ودر صورت علاقه به دوستان و نزدیکانتان پیشنهاد کنید.
موفق باشید
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
با سلام متقابل و تبریک ولادت امیرالمومنین و پیشوای آزاد اندیشان و حق طلبان، از هدیه پیشنهادی جنابعالی بسیار ممنونم. کتاب مورد نظر جنابعالی را به صورت کاملا اتفاقی از طرف یک دوست که همانند جنابعالی، خود مصداق بارز عنوان همان کتاب بود دریافت کرده بودم و از مطالعه آن بسیار لذت بردم. فکر کردم نقل جملات زیر از این کتاب می تواند برای همه کسانی که سعی دارند خردورزی را در تعاملات روزانه به کار گیرند بسیار مفید باشد:
" ...هر اتفاق غیر منتظره ای را نشانه ای از بروز یک جریان در نظر بگیرید . کار را پی گیری کنید و باز هم پی گیری کنید تا به اتمام برسد و نتیجه مورد نظر به دست بیاید . دنیا را همانطور که هست بپذیرید و نخواهید که حتماً مطابق میل شما باشد..."
ازاینکه برای عرض تشکر ناچار شدم که پیام شما را به معرض دید بگذارم عذر می خواهم.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


نمایش نظرات 1 تا 30