تبلیغات
تریبون آزاد ......... دانشکده مهندسی ......... - سخن نخست
اینجا مال توست مهندس! هرچه می خواهد دل تنگت بگوی!

سخن نخست

تاریخ:پنجشنبه 11 آبان 1391-07:59 ب.ظ

بسمه تعالی

ن و القلم و مایسطرون ...!

سلام،

      به فراخور مسئولیت خطیری که به عنوان رئیس دانشکده بر عهده ام گذارده شده، در فکر بودم که برای آشنایی با نقطه نظرات اقشار مختلف فعال در دانشکده مهندسی، اعم از دانشجویان، کارکنان و اعضای هیات علمی، راهی بیابم که ضمن سهل الوصول بودن، به همه این عزیزان این امکان را بدهد که بدون دغدغه، به طرح نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود در رابطه با مسائل آموزشی، پژوهشی، صنفی و ...  بپردازند.  یکی از بهترین راه حل ها برای این منظور در دنیای امروز که دنیای ارتباطات است تهیه و تدارک این وبلاگ بود.  خوشبختانه تحقق این ایده، که اولین بار از طریق پسرم مطرح شد، با عید سعید غدیر سال 1391 مقارن شد. این تقارن مبارک را به فال نیک گرفته و از خداوند تبارک و تعالی خاضعانه می خواهم که این حقیر و همه خادمین به عرصه علم و فرهنگ کشور را در انجام مسئولیت خطیرشان از هرگونه لغزش و خطا بازدارد و ما را در انجام مسئولیت ها و وظایفمان موفق گرداند.

حالا شما ای عزیز دانشجو، ای همکار زحمتکش و ای استاد فرهیخته! این گوی و این میدان! در رابطه با مسائل، مشکلات و توانمندیهای مختلف دانشکده مهندسی هرچه می خواهد دل تنگت بگوی! مطمئن باشید مطالب شما تا جایی که با اصول اخلاقی و عقیدتی منافاتی نداشته باشند بدون هرگونه دخل و تصرف به رویت و اطلاع همگانی خواهد رسید و پاسخ های احتمالی من و همکارانم را نیز حتی المقدور دریافت خواهید نمود.

توفیق رفیق راهتان باد

حمیدرضا غفوری

رئیس دانشکده مهندسی

   


ساعات ملاقات حضوری:

       شنبه ها ساعت 15-13 ............  مخصوص دانشجویان

چهارشنبه ها ساعت 15-13............  خصوص کارکنان و اعضای هیات علمی

لطفا برای گرفتن وقت ملاقات به دفتر ریاست دانشکده مراجعه و یا با شماره داخلی 5600 تماس حاصل فرمایید.


علی حاج نایب - مدیر گروه مکانیک
چهارشنبه 27 فروردین 1393 12:16 ق.ظ
با سلام؛ بنده نیز از پیگیری این دوست عزیز تشکر می کنم.
متأسفانه کارگاه جوشکاری از کارگاههایی می باشد که در چند سال اخیر، بنا به دلایلی روندی نزولی داشته است.
اخیرا با حمایت جدی ریاست محترم دانشکده، بسیاری از دستگاههای مورد نیاز در کارگاههای ارائه شده گروه مکانیک که بشدت مستهلک شده بودند، بازسازی و تعمیر شدند. دستگاههای دیگری که عمدتا در پروژه های خاص مورد استفاده قرار می گیرند، در اولویت بعدی تعمیرات می باشند.
علاوه بر دستگاه فوق، دستگاههای ارشمند دیگری در کارگاههای مکانیک موجود است که امیدوارم دانشجویان عزیز بهره لازم را از آنها ببرند.

با تشکر
سه شنبه 26 فروردین 1393 02:21 ب.ظ
با سلام و خسته نباشید
جناب دکتر، سالهاست یک دستگاه جوشکاری MIG ساخت شرکت HOBART در سوله جوشکاری گروه مکانیک وجود دارد که از آن استفاده نمی شود. خواستم از این طریق اعلام کنم که کاتولوگ دستگاه مزبور در مدارک قدیمی آزمایشگاه گروه مواد(مربوط به مهندس خجسته) پیدا شده و نزد بنده است. در صورت راه اندازی مجدد مفید خواهد بود.
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
با سلام، از پیگیری دلسوزانه و اطلاع رسانی جنابعالی بسیار ممنونم. متشکر خواهم شد که مدارک مذکور را به اینجانب یا مدیر محترم گروه مکانیک تحویل فرمایید تادر صورت امکان، اقدامات لازم برای راه اندازی مجدد آن صورت گیرند. متشکرم.
امین
دوشنبه 25 فروردین 1393 12:45 ق.ظ
سلام استاد
ان شاءالله سال جدید واستون سالی سرشار از موفقیت و شادی باشه.طی این مدت . . .
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
با سلام متقابل و آرزوی سالی پربار برای جنابعالی و خانواده محترم، از آنجا که پیام را به صورت خصوصی ارسال کرده بودید، ناچار شدم که برای تشکر از ابراز محبت جنابعالی، فقط گوشه کوچکی از متن ارسالی شما را به نمایش بگذارم. ضمن تشکر صمیمانه از الطاف جنابعالی، در هر جا که باشم خدمتگزار دوستان عزیز خواهم بود. سربلند باشید.
شنبه 23 فروردین 1393 05:10 ب.ظ
سلام و روزبخیر
در صدا و سیما چند روزی است تبلیغات گسترده ای برای انصراف از یارانه (کاسه گدایی!) شروع شده و مصاحبه شوندگان از نمایندگان مجلس گرفته تا بازیکنان فوتبال و ...! خوب این افراد که اگر بخواهند هم شامل دریافت یارانه نمیشوند، در وبسایت دانشگاه هم خیزشی در این زمینه شروع شده! اسامی کسانی به چشم می خوره که بر اساس تعریف درآمد! از نظر دولت، متوسط دریافتی ماهانه از 5 میلیون هم بالاتر میره! به نظر مسخره نمیرسه چنین کاری؟! ای کاش اساتید محترم میومدند 10% درآمد (البته بر اساس تعریف خودشان نه دولت!) را اختصاص می دادند به محرومین. اون وقت میشد گفت که این کار منطقی و معقوله! ریا هم نمیشه، خودشون یک کمپین تشکیل بدهند اسامی هم منتشر نشه
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
با سلام، اساس طرح هدفمندی یارانه ها طرح بسیار هوشمندانه ای بود که متاسفانه با پرداخت نقدی یارانه ها به ضد خود تبدیل شد ( و به نظرم کشور تا سال ها از عواقب اجرای غلط آن رنج خواهدبرد). به هر حال صرف نظر از درست یا غلط بودن آن، که کارشناسان اقتصادی بایددر خصوص آن نظر دهند، باید بعرض برسانم که تا آنجا که بنده جسته و گریخته اطلاع دارم بخش قابل توجهی از اعضای هیات علمی قسمتی از حقوق ماهیانه خود را ( که معمولا از ده درصد پیشنهادی جنابعالی بیشتر است) صرف همان اموری می کنند که جنابعالی اشاره کرده بودید، اما بدلایلی که نیاز به توضیح آن نیست از افشای آن خودداری می نمایند. این مبالغ که به طور داوطلبانه از حقوق آنها کسر می گردد حتی در فیش حقوقی آنها نیز درج می گردد. شاید اگر زمانی لازم شد، اسامی افراد مذکور اعلام شود تا معلوم گردد که هنوز انسان های شریف و اهل خیر در جامعه کم نیستند الحمدالله. پاینده باشید.
محمد سروش-مدیر گروه برق
یکشنبه 25 اسفند 1392 04:48 ب.ظ
با سلام و شادباش نوروز برای همه اساتید گرامی، دانشجویان پرتلاش و کارکنان زحمتکش دانشکده مهندسی آرزوی سلامتی و موفقیت های بیشتر در سال 93 دارم.
(اذا رایتم الربیع فاکثرو ذکر النشور: با فرا رسیدن بهار بسیار به یاد قیامت باشید)
nd
جمعه 23 اسفند 1392 08:41 ب.ظ
سلام
حالا که بناست به دقت .دکمه های روی سایت دانشکده مهندسی که زردرنگ هستند، ستون سمت راست. فونت معاونت پژوهشی با بقیه فرق می کنه. درستش بشه بهترها
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
اونم بچشم!
دانشجو
پنجشنبه 22 اسفند 1392 01:40 ب.ظ
سلام
یک سر به سامانه مدیریت اطلاعات پژوهش دانشگاه rms.scu.ac.ir بزنید. ببینید research را توی لوگوشون چطور نوشتن. یعنی دقت در حد صفر. خدایا به ما صبر بده ...
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
آفرین بر دقت نظر شما! امیدوارم صبر شما هم باندازه دقتتون باشه.
دانشجو
سه شنبه 20 اسفند 1392 11:21 ب.ظ
سلام.
میدونم وقت آزاد ندارید و مدیریت دانشکده مجال این رو به شما نمیده که به اختلاف های ما گوش کنید.ولی . . .
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، از اینکه ناچار شدم بخشی از پیام خصوصی شما را به نمایش بگذارم عذر می خواهم اما ناچار بودم برای پاسخگویی اینکار را بکنم.
همانگونه که بدرستی اشاره کرده بودید واقعا امکان ورود به چنین مناقشاتی برایم وجود ندارد و خود شماها باید یاد بگیرید که برای احقاق حقوقتان یا باهم کنار بیایید و یا برای آن از راه درست مبارزه نمایید.
البته بنده وظیفه دارم که بر فعالیت نهادهای مختلف موجود در دانشکده نظارت نمایم و از سلامت کلی فعالیت های آنها اطمینان یابم. در این رابطه اطلاعاتی که از جانب افراد به طرق مختلف بدستم می رسد، مثل اطلاعات ارائه شده از جانب شما، بسیار مفید و تاثیر گذار خواهد بود. پیروز باشید.
نقطه چین
سه شنبه 20 اسفند 1392 03:30 ب.ظ
با عرض سلام خدمت دکتر قنبر زاده و دکتر غفوری
توضیحات شما بزرگواران در مورد اضافه کار متین ومنطقی است و تئوری مساله است! منهتا آنچه ما در واقعیت دیدیم متفاوت بود!!! به هر حال سال نو بر شما مبارک
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
پیشاپیش سال نو بر شما هم مبارک باشد انشاالله.
دانشجو
سه شنبه 20 اسفند 1392 12:49 ق.ظ
سلام

قطعا در این مدت مدیریت جنابعالی،کارهای زیربنایی هم صورت گرفته ولی این تغییر مهتابی های راهرو مکانیک،جلوه قشنگی به این راهرو داده.
امید به اینکه ظاهر مابقی قسمت ها ی دانشکده هم (با وجود مشکلات مالی)زیبا بشه.
خسته نباشید میگم و از تلاش هاتون تشکر میکنم.خدا قوت
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
افتخار این امر به دوستان همایش مکانیک تعلق داره. بنده نیز به سهم خود از زحمات این عزیزان و لطف جنابعالی تشکر می کنم.
معاونت آموزشی
شنبه 17 اسفند 1392 08:11 ب.ظ
سلام
ضمن عرض خسته نباشید به تمامی همکاران گرامی در تمامی قسمت های دانشکده به استحضار میرساند با سابقه حدود 20 سال در دانشکده مهندسی !!!! افتخار آشنایی با همکاران را دارم و ساعت های اضافه کار بر حسب حضور افراد و نحوه رضایت مسئول مستقیم و میزان کاری که فرد در دانشکده به عهده میگیرد به ریاست محترم دانشکده پیشنهاد میشود. البته بنده انسان هستم و امکان اشتباه برایم وجود دارد ولی تمام سعی خود را نموده ام تا حقی از کسی ضایع نشود و اضافه کاری ها بر طبق عدالت کاری تقسیم شود.
پیشاپیش سال نو را به شما سروران تبریک گفته و آرزوی سالی خوب و پر برکت و پر اضافه کار !!!! را برایتان دارم.
همکار شما - قنبرزاده
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
ضمن تشكر از توضیحات ارائه شده، این نكته را نیز بنده باید اضافه نمایم كه در سه ماهه آخر سال كه مصادف با تعطیلات بین دو نیمسال می باشد، برخی واحدهای دانشكده نظیر آزمایشگاه ها و كارگاه ها در حالت ركود می باشند و بالعكس برخی واحدهای دیگر نظیر اداره آموزش در اوج فعالیت خود بسر می برند و این مسئله در روند تخصیص اضافه كاریها نیز مدنظر قرار میگیرد.
جواد بیات
شنبه 17 اسفند 1392 01:45 ق.ظ
سلام.ما میتونیم وبلاگ شما رو بترکونیم. به ما یه سر بزنید متوجه میشید چطوری !!
دوست داری وبلاگت چند هزار نفر مخاطب داشته باشه؟ مخاطبین واقعی که نظر بدن و تبادل لینک کنن باهات. چند هزار تا؟
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
می شه لطفا وبلاگ ما را نترکونید آیا؟ ما همین چند ده مخاطب وبلاگ از سرمون هم زیاده والله!
شنبه 17 اسفند 1392 12:52 ق.ظ
جناب دکتر غفوری
ریاست محترم دانشکده مهندسی
سلام علیکم
مسئول . . . دانشکده (جناب آقای . . . ) نسبت به درخواستهایی که به ایشان می‌گردد، برخوردهای بسیار نامناسبی هستند. اگر ایشان ریاست جایی را برعهده دارند ممنون خواهم بود به ما نیز اطلاع دهید تا خدایی نکرده زین پس مزاحم شخص بسیار مهمی چون ایشان نشویم.

با تشکر از شما
و من الله توفیق
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، از طرح این گله کمی متعجب شدم چون با شناختی که از ایشان دارم، ایشان را فردی بسیار زحمت کش و با اخلاق می دانستم. اگر موضوع درخواست مورد نظر و نحوه برخورد ایشان را کمی دقیق تر بنویسید شاید بتوان قضاوت صحیح تری در این خصوص داشت. اما جنابعالی نیز بخاطر داشته باشید که در فرهنگ اسلامی و انسانی، جایگاه و اهمیت افراد در یک تشکیلات اداری، با پست و مقام آنها سنجیده نمی شود بلکه آنچه جایگاه یک فرد را رفیع می سازد، داشتن وجدان کاری و تعهد در انجام وظیفه است. اگر شخصی دارای این ویژگی ها بود، حتما شایسته احترام و تکریم است و در این خصوص فرقی بین رِییس و مرئوس نیست. پاینده باشید
...
چهارشنبه 14 اسفند 1392 02:50 ب.ظ
جناب دکتر قنبر زاده چرا برای تصمیم گیری در مورد اضافه کار که هر سه ماه یکبار است حداقل ماهی یک بار به قسمتهای مختلف سر نمی زنید تا ببینید کی چی کار می کنه اقلا ماها رو بشناسید.اضافه کاری که شما متولی آن هستید یه جور حق الناسه.تو فیلمه میگفت حساس نشو ولی من میگم حساس شو خدا وکیلی من که راضی نیستم
محمد سروش- مدیر گروه برق
سه شنبه 6 اسفند 1392 06:46 ب.ظ
روز مهندس بر همه مهندسین به خصوص دانشجویان پرتلاش برق مبارک باد.
به اطلاع دانشجویان مهندسی برق می رسانم که بر اساس مجوز شورای گسترش وزارت علوم از مهرماه 93 پذیرای دانشجویان کارشناسی ارشد گرایش کنترل خواهیم بود.
علوی زارع
یکشنبه 4 اسفند 1392 12:55 ب.ظ
سلام آقای دکتر مطلب لینک زیر در خصوص همایشهایی که داوری نمیشه جالبه اگه صلاح دونستید منتشر بفرمایید طنز بسیار تلخیه
http://pap.blog.ir/1392/11/20/%DA%86%DA%A9%DB%8C%D8%AF%D9%87-%DB%8C-%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%D8%B1%D8%A7-%D8%A8%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%AF-%DA%A9%D9%87-%DB%8C%DA%A9-%D8%B1%D9%88%D8%B2%D9%87-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%87-%D8%B4%D8%AF
عطر شاپینگ
شنبه 3 اسفند 1392 09:04 ب.ظ
سلامممممممم خوبی؟؟؟
اومدم یه خبری به شما بدم!!
ما یه فروشگاه عطر و ادکلن داریم درحد لالیگا و شمارو میخوام دعوت کنیم ازفروشگاه مادیدن کنی!
تو فروشگاه اینترنتی گروه عطر شاپینگ عطر وادکلن اصل از برترین برند های دنیا عرضه میشه وعطر و ادکلن چینی واماراتی هم ندااااااااریم! تمامی محصولاتمون از کشور سازنده وارد میشه!
مزایای فروشگاه ماچیه؟!
قیمتا نسبت به بازار ارزون تره؛ خیالت راحته که جنس اصل و باضمانت میگیری؛خدمات پس از فروش؛ اگه نیاز به مشاوره داری با شماره موبایلی که درسایت درقسمت تماس باما قرار گرفته تماس میگیری یا به سامانه پیامکی پیامک میدی تا مادرخدمتت باشیم؛برای عضویت درخبرنامه پیامکی هم کافیه یه پیامک بفرستی به شماره....... و متن پیامک (خبرنامه) باشه!
منتظریم تاشما هم به جمع مشتریان عزیز ما بپیوندید/
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
. . . . . . . . . . . .
بهرام نوشاد
جمعه 25 بهمن 1392 12:57 ق.ظ
تقدیر و تشكر

سپاس خدای را كه در پیمودن راه پرفراز و نشیب آموختن یاریم داد تا بار دیگر پله ای هر چند كوچك از علم و دانش را طی نمایم. اینك كه در پرتو الطاف بیكران خداوندیش تحصیلاتم را به پایان برده‌ام بر خود لازم می دانم از همه عزیزانی كه مرا در انجام آن یاری نموده اند، تقدیر و تشكر نمایم.
پس از یاری خدا، پیمودن این راه ممكن نبود مگر در پرتو راهنمایی اساتید ارجمندم جناب آقای دكتر رزاز، جناب آقای دكتر سیف السادات، جناب آقای دكتر جورابیان، جناب آقای دكتر صنیعی، جناب آقای دكتر صفاریان، جناب آقای دکتر مرتضوی، جناب آقای دکتر کیانی‌نژاد، جناب آقای دکتر سعیدیان و جناب آقای دکتر سروش كه در دوران تحصیل همواره مرا مرهون لطف و محبت خود قرار دادند، كمال تشكر و قدردانی را دارم.
سپاسگزاری می كنم از تمامی اساتید محترم گروه برق دانشگاه شهید چمران اهواز كه هر چه در طول این مدت فرا گرفته ام نتیجه زحمات این بزرگواران بوده است.
خدایا مرا از شاكران درگاهت و حقیقت جویان راهت قرار ده و یاریم كن در آموختن نلغزم و آن چه را كه آموختم به شایستگی عرضه كنم.

با تشكر و احترام فراوان
بهرام نوشاد
24/11/1392
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
از طرف خودم و اعضای دانشکده، موفقیت جنابعالی را در نیل به دانش آموختگی تبریک گفته و توفیقات روزافزون جنابعالی را از درگاه ایزد منان خواهانیم. سربلند باشید
محمد سروش- مدیر گروه برق
یکشنبه 20 بهمن 1392 04:31 ب.ظ
با تقدیم سلام و درود
به اطلاع همه دوستان به خصوص برقی ها می رسانم که کتاب فیزیک نیمه هادی ها ترجمه جناب آقای دکتر کوثریان به عنوان کتاب شایسته تقدیر در سی و یکمین دوره کتاب سال جمهوری اسلامی ایران برگزیده شد. ضمن تبریک این موفقیت بزرگ به همه اعضای دانشکده مهندسی، از ریاست محترم دانشکده تقاضا دارم به نحو شایسته ای از ایشان تقدیر شود.
دانشجوی مهندسی
یکشنبه 20 بهمن 1392 12:34 ق.ظ
سلام. بنظر می رسد فواره های آب کنار تریا و مرکز گاز در حال تعمیر هستند. امیدوارم شروع به کار کنند و فضای زیبایی که در طراحی ساختمان لحاظ شده بود، عملی شود. کمی هم به وضعیت فضای سبز روی بروی تریا و نمازخانه و مرتب کردن آن بپردازید. با تشکر از شما و تهیه این وبلاگ برای ارتباط مستقیم مجازی
معاونت آموزشی
شنبه 19 بهمن 1392 06:59 ب.ظ
با عرض سلام خدمت تمامی خوانندگان این وبلاگ
ضمن تایید مطالب ارائه شده توسط ریاست دانشکده در مورد دانشجویان مهمان و برای تاکید مجدد عرض میشود که گروههای آموزشی و همچنین قسمت آموزش در حد مقدورات و امکانات سخت افزاری و نرم افزاری خود کمال همکاری را با این عزیزان خواهد داشت ولی باید توجه داشت که اولویت با دانشجویان دانشگاه شهید چمران است و ظرفیت های تکمیل نشده کلاسها و کارگاهها و آزمایشگاه ها به دانشجویان مهمان تعلق خواهد گرفت.
همچنان که دانشجویان شهید چمران که در دانشگاه های دیگر مهمان هستند در اولویت بعدی نسبت به دانشگاه های مذبور خواهند بود.
باید این مطلب را ذکر نمایم که بسیاری از کلاسهای دانشکده در نهایت ظرفیت خود هستند و متاسفانه امکان ثبت نام دانشجویان مهمان برای این کلاسها میسر نمی باشد و همچنین امکان اضافه کردن سکشن جدید برای تعداد معدودی دانشجوی مهمان امکان پذیر نیست و البته این امر برای کلاسهای کارگاهی و آزمایشگاهی حادتر و دانشجویان دانشگاه چمران نیز بعضا یک یا دو ترم منتظر اخذ اینگونه دروس هستند.
در پایان به دانشجویان میهمان گرامی ضمن خیر مقدم عرض میشود که دانشکده مهندسی فقط در کلاسهایی که دارای ظرفیت است از این عزیزان ثبت نام مینماید و برنامه ریزی دروس طبق چارت گروههای دانشگاه جمران انجام میشود و نه دانشگاه ... و مسئول مشکلات این عزیزان همانند :
"اگر این درس را نگیرم یک ترم عقب خواهم افتاد"
"درس فلان و بهمان تداخل دارند و برنامه را عوض کنید تا بتوانم آنها را اخذ کنم"
"این چه برنامه ریزی است من فقط میتوانم فلان تعداد واحد بگیرم"
"چرا ثبت نام دانشجویان میهمان روز آخر است که کلاسها تکمیل میشود"
و ......

با آرزئی موفقیت برای تمامی شما عزیزان
دانشجو
شنبه 19 بهمن 1392 02:08 ق.ظ
دکتر اتفاقا خیلی اهمیت دارد و در بحث طراحی وب، همین غلط املایی و ضعف در بروز کردن محتوا باعث می شود نمره این بخش حدود صفر باشد. از این غلط املایی می توان پی به خیلی چیزها برد . 1: کارمند محترمی که مسئول قرار دادن اطلاعیه بوده آدم بی دقتی بوده 2: رئیس این کارمند هم یا اصلا به وب سایتشان سر نمی زند یا او نیز دقت بالایی ندارد و یا کلا برایش اهمیتی ندارد. 3: شاید هم صحفه درست است و ما کلا اشتباه می کنیم که می گوییم صفحه در هر صورت با وجود چنین کارشناسانی در بخش مدیریت اطلاعات نباید انتظار وبسایت بهتری داشت. این هم صحفات :) بسیار پربار پرسنل این بخش واقعا آفرین. جالبه که هیچکدوم پست الکترونیک ندارند کلا!
http://it.scu.ac.ir/HomePage.aspx?TabID=11165&Site=it.scu.ac&Lang=fa-IR
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
با سلام مجدد، مشکل اصلی در بحث اینترنت در کشور ما آنست که متولیان امر اعم از مدیران و کارشناسان و البته بسیاری از کاربران هنوز باور ندارند که از این وسیله بسیار مفید می توان برای انتقال اطلاعات و تسهیل بسیاری از امور جاری استفاده موثر کرد و در پس ذهن بسیاری از آنها اینترنت هنوز وسیله ای برای چت کردن یا دانلود فیلم و بازی است، هرچند ممکن است آن را صراحتا به زبان نیاورند. امیدوارم روزی این باور در دید همه ما اصلاح شود که در آنصورت می توان امیدوار بود که اینترنت جایگاه اصلی خود را پیدا کند. پایدار باشید.
دانشجو
جمعه 18 بهمن 1392 02:16 ق.ظ
سلام،خسته نباشیداقای دکتر،کاش همه ی مدیرای کشورماعشقشون خدمت بی چون وچرابودبرای خدا،تاسف خوردم وقتی دکتر...درجواب مشکل من گفتن بمن ربطی نداره مشکل دانشجوی مهمان بروپیش رییس دانشگاه خودت من خودم4000دانشجودارم،ازیک مدیرانتظارمیره منطقی ترعمل کنن نه تعصب گونه،واقعادلموشکوندن،گناه من دانشجوچی بود؟؟دل شکستن سخته،امیدوارم خدااین رفتاراروببخشه...
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
با سلام، نمی دونم لحن صحبت اون همکارمون که این مطلب را به شما گفته چه جوری بوده و آیا به طرز درستی مطلب را ادا کرده است یا نه؟ اما از این موضوع که بگذریم واقعا باید به ایشان حق بدهید که دغدغه اصلی اش دانشجویان اصلی دانشکده باشد و حل مشکلات دانشجویان مهمان به طور طبیعی در رده بعدی قرار گیرد. دلایل متعددی برای این امر وجود دارد که به عنوان نمونه برخی از آنها عبارتند از:
1. بعلت سیال بودن تعداد و تنوع دانشجویان میهمان و تغییرات دائمی آنها، برنامه ریزی از پیش تعیین شده برای آنها امری تقریبا غیرممکن است.
2. بسیاری از مواقع رویه های اعمال شده از سوی دانشگاه ما، برای دانشگاه های مبدا قابل قبول نیستند و آنها رویه های خاص خود را دارند که ممکن است با رویه های ما متفاوت باشند.
3. کنترل ضوابط آموزشی برای بسیاری از دانشجویان مهمان غیر ممکن است زیرا در اغلب موارد سابقه آموزشی آنها در دانشگاه مبدا، مثل دروس گذرانده شده یا رد شده و یا تعداد مشروطی ها و ... ، برای ما ناشناخته است.
4. با توجه به وجود ظرفیت های محدود در برخی کلاس ها و کارگاه ها، داتشجویان اصلی ما حق خواهند داشت که خود را برای اخذ آنها اولی بدانند و در صورتی که این ظرفیت محدود در اختیار دانشجویان مهمان قرار گیرد حتما معترض خواهند شد کما اینکه اگر خود شما هم در این موقعیت قرار می گرفتید حتما معترض می شدید.
5. و نهایتا، اگر چه شما "مهمان" دانشکده ما هستید ولی باید توجه داشته باشید که این میهمانی با دعوت میزبان نبوده است و با عرض پوزش ار اینکه مجبورم این اصطلاح را بکار ببرم شما عزیزان " مهمان ناخوانده" تلقی می شوید. بقول شاعر:
میهمان گرچه عزیز است ولیکن چو نفس
خفه می سازد اگر آید و بیرون نرود!!!
البته این آخری را به حساب شوخی بگذارید و جدی نگیرید. در هر صورت هم من و هم همه همکارانم موظفیم که نهایت تلاش مان را برای حل مشکلات شما عزیزان، اعم از مهمان و غیر مهمان، انجام دهیم و مطمئن باشید که آنچه در توانمان باشد دریغ نخواهیم کرد.
سربلند باشید
دانشجو
پنجشنبه 17 بهمن 1392 03:00 ب.ظ
صحفه!!! دیگه خودتون تا آخرش رو می تونید تصور کنید...

http://it.scu.ac.ir/Homepage.aspx?site=it.scu.ac&tabid=4186&lang=fa-IR
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
غلط املایی موجود در کلمه "صفحه" خیلی اهمیتی ندارد. آنچه مهم است محتوای این صفحه است که ظاهرا وجود خارجی ندارد!!! مدیر محترم فناوری اطلاعات دانشگاه که از خوانندگان ثابت این وبلاگ هستند انشاالله به این موضوع رسیدگی خواهند نمود.
دوشنبه 14 بهمن 1392 07:52 ب.ظ
اجناسی که . . . . .
. . . . . .
. . . . . .
. . . . . . هدر می رود.
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، ببخشید که ناچار شدم متن شما را به این صورت درج نمایم. می خواستم پاسخی داده باشم و از طرفی بنا به خواست خود شما پیام را باید خصوصی نگه می داشتم. در مورد مشکل مورد نظر شما پیشنهاد می کنم که در هر مورد قبل از اقدام، خود شما نزد ایشان رفته و جزییات مورد نظرتان را با ایشان در میان بگذارید. من به ایشان همواره همین توصیه را کرده ام اما در بسیاری موارد پیش آمده که وی برای استعلام جزییات نزد متقاضی آمده و چون متقاضی در محل کار حضور نداشته، نتوانسته است از کیفیت مورد نظر متقاضی مطلع گردد.
(توضیح اضافی: به بقیه دوستانی که برای فهم موضوع این پیام دارند تلاش می کنند پیشنهاد می کنم زیاد زور نزنید! این یک پیام خصوصی است و به شماها ربطی ندارد!! )
صظ
دوشنبه 14 بهمن 1392 05:52 ب.ظ
ممنون که بررسی کردین و امروز جای میز تغییر کرده بود. جای تقدیر دارد.
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
کاشکی همه مشکلات مثل همین مسئله، حل شدنی بود!
صظ
یکشنبه 13 بهمن 1392 08:56 ب.ظ
سلام
دستگاه حضور غیاب با وجود میز بزرگ و کامپیوتر روی آن جای مناسبی ندارد. نمیشود جایش را هم تغییر داد، حداقل این میز به آن بزرگی را از آنجا بردارید و کامپیوتر را روی یک میز کوچک بگذارید چون معمولا دو سه بار باید امتحان کنیم تا انگشتمان را شناسایی کند کمر درد می گیریم والا!
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام٬ بررسی می کنم. ممنون.
CE
یکشنبه 13 بهمن 1392 04:04 ق.ظ
تشکر و قدردانی از خانم دکتر ناردان مدیر گروه کامپیوتر

می‌خواستم از خانم دکتر نادران به خاطر قرار دادن اطلاعیه‌ها در صفحه اینترنتی گروه کامپیوتر و سایر تلاش‌هاشون، تشکر کنم. واقعا برای ما که اهواز نیستیم، حرکت ایشون قابل ستایشه.

امیدوارم نظم و تلاش ایشون یه تکون اساسی به گروه بده، ای کاش ایشون زودتر مدیر گروه می‌شدن و توی این ۴ سال ما انقدر زجر نمی‌کشیدیم!
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
اینجانب نیز به سهم خود از تلاش های ایشان تشکر و قدردانی می نمایم.
CE
یکشنبه 13 بهمن 1392 03:54 ق.ظ
در مورد حروف «ی» و «ی»، «ه» و «ة» و...

با سلام
همون‌طور که تو نظرات قبلی یه نفر اشاره کرده بود؛ صفحه‌ی رزومه شما(و تقریبا تمام اساتید) این مشکلات رو داره.

باید چندتا نکته رو اشاره کنم:

- شما نمی‌تونید هر فونتی که دوست داشتید رو، به روش معمول، در یه صفحه اینترنتی استفاده کنید. چون ممکنه بازدید کنندگان فونت شما رو نداشته باشن. همون‌طور که من فونت (Lotus)شما رو ندارم و صفحه شما رو به شکل زیر می‌بینم:
http://yourl.ir/ff1

- مشکل حروف «ی» و «ة» مربو به فونت نیست! بلکه مشکل مربوط به «درایور (راه‌انداز)» کیبورده که به صورت پیش‌فرض در ویندوز نصب می‌شه. (سیستم عامل لینوکس این مشکل رو نداره)

- کیبورد پیش‌فرضی که به صورت معمول در ویندوز‌های ما نصبه، کیبورد استاندارد فارسی نیست.

- کیبورد استاندارد فارسی، کیبوردیه که توسط مؤسسه استاندار به شماره استاندارد ۹۱۴۷ معرفی شده.

- برای راحتی کاربرا، جای تعدادی کمی از حروف فارسی تو این کیبورد استاندارد جابجا شده و مشکل حروف «ی ی» «ه ة» و فاصله مجازی (نیم‌فاصله) برای همیشه حل شده.
http://yourl.ir/ff2

- دو تا مطلب زیر نسبتا برای «آشنایی با قواعد صحیح تایپ فارسی و معرفی کیبورد استاندارد فارسی» مناسبن.

http://yourl.ir/ff3
http://yourl.ir/ff4

- برای دانلود و نصب کیبورد استاندارد فارسی (Iranian Standard Persian Keyboard - ISIRI 9147) می‌تونید از لینک زیر استفاده کنید:

http://yourl.ir/ff5

- برای ویرایش آنلاین متون، می‌تونید از نرم‌افزار آنلاین «ویراستیار» که محصول «شورای عالی اطلاع‌رسانی»‍ه استفاده کنید.

http://yourl.ir/ff6

- به نظر من دونستن این موارد برای همه‌ی اساتید و دانشجوها، از نون شب هم واجب‌تره!!! (برای ما نرم‌افزاری‌ها که خودِ نونِ شبِ)
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
از توضیحات مبسوط شما بسیار ممنونم. نکات زیادی آموختم که جای تقدیر دارد. اگر فرصت داشتید لطفا یه سری به آقای مشاک (کارشناس گروه کامپیوتر و ادمین سایت دانشکده) بزنید و توضیحات فوق را با ایشان نیز در میان بگذارید تا شاید بتوانند نسبت به رفع ایراد وارده سریعا اقدام نمایند. باز هم ممنونم.
CE
یکشنبه 13 بهمن 1392 02:41 ق.ظ
در جواب «مجتبی فرازمند»

اتفاقا به نظرم، راهکاری که دکتر نادران ارائه دادن کاملا معقول به نظر می‌رسه. توجه کن که با شرایط موجود، «ثبت نشدن نمره» بیشتر از «نمره صوری» دانشجو رو دچار «سردرگمی و استرس» می‌کنه.

از صحبت‌های دکتر نادران اینجور برداشت می‌کنم که بعد از ۱۰ روز مهلت ثبت موقت نمره، اگه نمره وارد نشه سیستم برای استاد قفل می‌شه (ما نرم‌افزاری‌ها باید فکر همه چی باشیم!). پس، از بین «بد و بدتر» انتخاب بد به نظر بهتره!

عالی استاد نادران، پرچم ما نرم‌افزاری‌ها حالا-حالاها بالاست !!!
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
نرم افزاری ها به پییییییششششش!!!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


نمایش نظرات 1 تا 30