اینجا مال توست مهندس! هرچه می خواهد دل تنگت بگوی!

سخن نخست

تاریخ:پنجشنبه 11 آبان 1391-06:59 ب.ظ

بسمه تعالی

ن و القلم و مایسطرون ...!

سلام،

      به فراخور مسئولیت خطیری که به عنوان رئیس دانشکده بر عهده ام گذارده شده، در فکر بودم که برای آشنایی با نقطه نظرات اقشار مختلف فعال در دانشکده مهندسی، اعم از دانشجویان، کارکنان و اعضای هیات علمی، راهی بیابم که ضمن سهل الوصول بودن، به همه این عزیزان این امکان را بدهد که بدون دغدغه، به طرح نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود در رابطه با مسائل آموزشی، پژوهشی، صنفی و ...  بپردازند.  یکی از بهترین راه حل ها برای این منظور در دنیای امروز که دنیای ارتباطات است تهیه و تدارک این وبلاگ بود.  خوشبختانه تحقق این ایده، که اولین بار از طریق پسرم مطرح شد، با عید سعید غدیر سال 1391 مقارن شد. این تقارن مبارک را به فال نیک گرفته و از خداوند تبارک و تعالی خاضعانه می خواهم که این حقیر و همه خادمین به عرصه علم و فرهنگ کشور را در انجام مسئولیت خطیرمان از هرگونه لغزش و خطا بازدارد و ما را در انجام مسئولیت ها و وظایفمان موفق گرداند.

حالا شما ای عزیز دانشجو، ای همکار زحمتکش و ای استاد فرهیخته! این گوی و این میدان! در رابطه با مسائل، مشکلات و توانمندیهای مختلف دانشکده مهندسی هرچه می خواهد دل تنگت بگوی! مطمئن باشید مطالب شما تا جایی که با اصول اخلاقی و عقیدتی منافاتی نداشته باشند بدون هرگونه دخل و تصرف به رویت و اطلاع همگانی خواهد رسید و پاسخ های احتمالی من و همکارانم را نیز حتی المقدور دریافت خواهید نمود.

توفیق رفیق راهتان باد

حمیدرضا غفوری

رئیس دانشکده مهندسی

   


ساعات ملاقات حضوری:

       شنبه ها ساعت 15-13 ............  مخصوص دانشجویان

چهارشنبه ها ساعت 15-13............  مخصوص کارکنان و اعضای هیات علمی

لطفا برای گرفتن وقت ملاقات به دفتر ریاست دانشکده مراجعه و یا با شماره داخلی 5600 تماس حاصل فرمایید.


دانشجو
دوشنبه 11 اسفند 1393 08:07 ق.ظ
سلام.
اولا نویسنده ی وبلاگ اجازه ی انتشار به همه ی نظرات بنده نمیدهد تا ماجرا مشخص شود.
ثانیا ....
(به منظور جلوگیری از نفرت پراکنی های بی حاصل، ادامه مطلب حذف شد)
آقای دکتر غفوری.
یکبار همه چیز را شفاف نمایش دهید.
فکر نمیکنم مسئله حساس تر از انتخابات ریاست جمهوری باشد که در مناظره همه ی مسائل را ببیان میکنند.
والسلام.
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، با عرض پوزش از اینکه قادر به نمایش گذاردن تمام نوشته های شما نیستم، باید عرض کنم که در مناظرات ریاست جمهوری، هویت همه طرف های مناظره معلوم است و لذا هر یک از طرف های مناظره در قبال مسائلی که مطرح می کنند احساس مسئولیت می کنند. از آنجا که در وبلاگ این امر امکان پذیر نمی باشد، هر کسی با هویت مجهول می تواند همه گونه تهمت و افترا و توهین را به دیگران روا بدارد بدون آنکه در قبال کسی پاسخگو باشد. در چنین حالتی این مسئولیت نویسنده وبلاگ است که از چنین کارهایی جلوگیری نماید.
متاسفانه از آنجا که سابقه تمرین دمکراسی در مملکت ما چندان طولانی نیست، به محض آنکه تریبونی جهت ابراز عقیده در اختیار کسانی قرار می گیرد، مورد سوء استفاده عده ای واقع می شود. بیایید نقد سازنده را جایگزین این گونه تخریب ها نماییم و " انتقاد مخرب" را با "انتقاد صریح" اشتباه نکنیم. پاینده باشید.
یکشنبه 10 اسفند 1393 07:54 ب.ظ
سلام.در رابطه با صحبت کسی که سواد و برخورداساتید صحبت شدنظری دارم.حداقل در گروه ... این قضیه کاملا مشهوده.واقعا سطح علمی بالایی ندارد.برخورد احترام آمیزی هم با خیلی ازدانشجوهاندارن.نمیدونم شاید به خاطر بازاری بودن اکثرشونه که برخوردشون در شان دانشجونیست.مخصوصا اساتید گرایش ... که ضیفترین گرایش ... هست و متاسفانه بی اخلاق ترین(اثبات ضعف علمی شون خیلی سخت نیست).شاید رودربایستی مسولین وامنیت شغلی شون باعث بشه تغییر علمی و رفتاری در خودشون ایجاد نکنند.
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، در خصوص نوشته شما صحبت های زیادی هست که مجال طرح آنها را ندارم فقط این نکته را می خواهم ذکر کنم که، به عنوان یک صاحب نظر در رشته های مهندسی، با این فرمایش شما که "اساتید گرایش مذکور ضعیف ترین گرایش گروه مورد نظر است" اصلاموافق نیستم. حق یارتان.
یکشنبه 10 اسفند 1393 10:43 ق.ظ
می خواستم خطاب به دانشجویی که در مورد توهین آمیز برداشت کردن نوشته هایشان ابراز تعجب کرده اند بگویم اگر کسی مشابه چنین حرفهایی را درباره خانواده شما می زد احساس توهین امیز بودن نمی کردید؟! مثلا می گفت «آخر کسی نباید مسئول بی ادبی بعضی افراد خانواده ... باشد .
برخی افراد این خانواده اینقدر بی ادب هستند که اجازه ی کوچکترین رفتار محترمانه ای را نمیدهند.
اصلا معلوم نیست برخی افراد این خانواده کمترین بهره ای از فرهنگ دارند یا نه؟!
فرزندان این خانواده فقط در یک چیز تخصص دارند: تقلب و زیرآب زنی»
دانشجو
یکشنبه 10 اسفند 1393 01:59 ق.ظ
سلام.
چرا هر نظری که میگذارم را توهین تلقی میکنید؟
اگر انتقاد صریح بکنم و واقعیت را بگویم، گناه کرده ام؟
شما از یک طرف دانشجوها را می کوبید که زیاده خواه هستند.
از طرفی میگویید به آنها توهین کرده ام.
شما چرا حرفتان را عوض می کنید؟
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، لطفا یكبار دیگر یادداشت بنده را مطالعه فرمایید. كجای این یادداشت من توضیحات شما را "توهین" دانسته ام!!؟؟ ضمنا خوب بود به بقیه توضیحات ارائه شده نیز پاسخی درخور می دادید.
شنبه 9 اسفند 1393 10:17 ب.ظ
سلام؛ این چند روز، سؤال مهمی پرسیده میشه که هر فردی جواب متفاوتی میده. سؤال این هست:
آخرین روز کلاسها قبل از تعطیلات نوروز چه روزیه؟
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
دانشجو
شنبه 9 اسفند 1393 02:46 ب.ظ
سلام
فنر-لاکی خدمات دانشکده همچنان 2 برابر قیمت بقیه جاهاست و علیرغم گزارش ان در این حا، اقدامی انجام نشد.
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، بدیهی است که رسیدگی به این امور جزء وظایف ریاست دانشکده نیست و فرصت رسیدگی به این گونه امور بسیار جزیی را هم ندارم، با وجود این، دفعه قبل که شما مطلبی را با همین مضمون ثبت کرده بودید جهت احترام به درخواست وارده، موضوع را شخصا تحقیق کردم. برای تحقیق در این خصوص یک نفر را به طور ناشناس به آن دفتر فرستادم تا یک جزوه را صحافی نماید. فاکتوری که برای من آورد یک فاکتور 2000 تومانی بود که با گفته شما مغایرت داشت. البته ایشان گفتند که برای جزوات ضخیم تر قیمت 3000 تومان است. این نرخ را با سایر دفاتر موجود در سطح دانشگاه هم چک کردم و تفاوتی ندیدم. حتی با اتحادیه صنف کتابفروشان تماس گرفتم و آنها هم این قیمت را تایید کردند. لذا به نظر می رسد که جنابعالی دچار اشتباه شده اید. البته بعدا که موضوع را با مسئول آن دفتر در میان گذاردم، ضمن ابراز شگفتی از این مطلب، طرح این موضوع را مربوط به رقبای خودشان می دانستند که، به زعم ایشان، درصدد تخریب شان هستند!! والله اعلم!
دانشجو
جمعه 8 اسفند 1393 12:14 ب.ظ
سلام.
یک سوال مهم همیشه در ذهن بنده بوده، این که واقعا چگونه بر سطح علمی و اخلاقی و آموزشی یک استاد میشود نظارت کرد؟
با همین فرم های نظر سنجی؟
آیا نباید اساتید حداقل سالی یکبار آزمونی بدهند، حداقل در رابطه با دروسی که تدریس می کنند؟
آخر کسی نباید مسئول بیسوادی بعضی اساتید باشد که درس ها را نابود میکنند و کل ترم را به گفتن حرف های لغو و بیهوده می گذرانند؟
آقای دکتر، برخی اساتید اینقدر بیسواد هستند که اجازه ی کوچکترین سوالی را چه در کلاس و چه بیرون از آن نمیدهند و اگر چیزی غیر از حرف های خودشان در امتحان بنویسیم، همه را خط میزنند و حاضر به نشان دادن برگه هم نیستند.
لابد میگویید شما مسئله ی شخصی دارید.
بعضی مواقع یک مشکل اینقدر بزرگ و فراگیر میشود، که دیگر کسی به آن اهمیت نمیدهد.
اصلا معلوم نیست برخی اساتید مدرک دانشگاهی دارند یا نه؟!
برخی از آن ها الفبای علمی رشته ی خودشان را هم بلد نیستند و بارها سر کلاس این مطالب مشاهده شده.
حالا هی بنویسید مهندس روزت مبارک.
مهندسین چمران فقط در یک چیز تخصص دارند: تقلب و زیرآب زنی.
زرنگی در این دانشکده به این است که فلانی بدون درس خواندن و پروژه دادن یه کلاه تا زانو سر استاد گذاشت و نمره ی ماکس شد.
اینا مهندسان آینده هستند.
ما هم که گناهمان گفتن حقیقت است، لبه ی پاس شدن نمره میگیرم.
نمره مهم نیست. فردا بعد از دانشگاه سواد مهم است. البته برخی پشتشان به پارتی های آنچنانی گرم است که گویی ایشان فارغ التحصیل دانشگاه برکلی هستند.
والسلام.!
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
با ادای پوزش صمیمانه از همکاران محترم هیات علمی و دانشجویان عزیز که در این یادداشت مورد عتاب قرار گرفته اند، این یادداشت را به معرض دید می گذارم تا همه دیدگاه های موجود مجالی برای بروز و ظهور بیابند و برای آنکه متهم به توجیه نشوم قضاوت را به خوانندگان منصف وامی گذارم. فقط دو نکته را باید متذکر شوم :
1. فرم های نظر سنجی از دانشجویان فقط یکی از ابزارهای چهارگانه برای نظارت بر عملکرد اساتید است و چون ممکن است، مثل همین یادداشت، بر مبنای برداشت های شخصی دانشجویان تکمیل شوند به تنهایی برای قضاوت در خصوص کار افراد نمی توانند به کار روند بلکه از سه مسیر دیگر نیز این ارزیابی ها صورت می گیرند.
2. اینکه ایشان فقط "برخی اساتید" را مورد عنایت قرار داده و نه "همه آنها" را باز جای شکر دارد، ولی مورد خطاب قرار دادن همه دانشجویان تحت عنوان "مهندسین چمران" (البته باستثنای خودشان) واقعا بی انصافی به نظر می رسد!
تو چون خود کنی اختر خویش را بد
مدار از فلک چشم نیک اختری را
(ناصرخسرو)
دانشجو
جمعه 8 اسفند 1393 11:59 ق.ظ
سلام
آقای دکتر،پاسخ های شما به مشکلات و انتقادات، صرفا این است که فلان دستور را داده ام که پیگیر هستند.
همیشه همه ی مدیران اینها را میگویند، ولی هیچ نتیجه ای دیده نمیشود، تازه اون مشکل بدتر هم میشود.
آخر اگر شما مدیر هستید، باید هنر اجرایی کردن داشته باشید، من دانشجو که وظیفه ی اجرایی ندارم.
ممکن است ناراحت شوید، ولی شما قضایا را جوری تفسیر میکنید، که مدیریت شما زیر سوال نرود، حاضر به قبول مشکلات نیستید.
چه مشکلات علمی و آموزشی، چه مشکلات عمومی دانشکده.
من و شما یک روزی باید پاسخگوی کارها و مسئولیت هایمان باشیم.
اگر از نظر شما همه چیز خوب است، میشود بفرمایید ما از نظر علمی در دانشکده ی مهندسی، چه توانمندی واقعی بین اساتید و دانشجویان داریم که بتوانیم به آن اتکا کنیم؟
سطح برخی رشته های مهندسی چمران، به شدت افت کرده، این رو براحتی میشود از رتبه های قبولی کنکور متوجه شد.

همه چیز حتی در سطح تئوری هم نیست که دلمان را به آن خوش کنیم.
وقت دانشجویان بیش از این ارزش دارد که البته هم دانشجو مقصر است و هم استاد.
والسلام!
عضو هیات علمی دانشکده مهندسی
سه شنبه 5 اسفند 1393 09:55 ب.ظ
با سلام و احترام
روز مهندس رو خدمت همه مهندسان فعلی و آینده دانشکده تبریک میگم. ان شاالله همه ما بکوشیم تا انتقادپذیر باشیم و در کنار انتقاداتمون پیشنهاد بدیم. دوست و همکار گرامی جناب آقای دکتر غفوری، سعه صدر و روی گشاده شما و همت و تلاشتون قابل تقدیره و به سهم خودم از همه تلاشهای شما سپاسگزارم. این روزها حال و هوای دانشکده با این جشنواره مربوط به فیلمها تغییر کرده و سرزندگی و شادابی رو در دانشجوها بیشتر می بینم. در بین دروس سه واحدی تخصصی گروهها، این فرصت غنیمتیه تا به تماشای فیلم هم بشینیم.قهرمانی تیم فوتسال اساتید دانشکده مهندسی در مسابقات دانشگاه رو هم تبریک میگم و آقای گلی آقای دکتر موسی پور هم دست مریزاد داره.
به قول خودتان: تنت به ناز طبیبان نیاز مباد
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سه شنبه 5 اسفند 1393 12:50 ق.ظ
انتقاد اغلب ساده ترین راه برای بیان مشکلاته اما فقط زمانی بهترین راهه که گوش شنوا و عمل بی ادعا برای رسیدگی به این انتقادها وجود داشته باشه. آقای دکتر هرچند مشکلات دانشکده هنوز هم کم نیست اما از زمانی که این تریبون راه افتاده شما با کمترین ادعا نقدها را شنیدین و پاسخ دادین و این یعنی مشکلات می تونست خیلی بیشتر از این باشه که هست ولی به همت این تریبون و سیاست نقد سازنده قطعا بار زیادی از دوش مشکلات دانشکده برداشته شده. پس خسته نباشید، هم شما و هم تمام منفقدان منصف و دلسوز این تریبون. روز مهندس بر همگی مبارک و به امید روزهای بهتر برای مهندسی.
دانشجوی مهندسی
یکشنبه 3 اسفند 1393 11:32 ب.ظ
سلام.
این پیام مرتبط با پیام قبلی من است.
خداوکیلی، دانشکده ی مهندسی، تبدیل شده به...!
من نمیدونم، 4 ساله اومدم تو این دانشکده، انصافا چند بار تا حالا قالی های نمازخونه شسته شده؟
چند بار یکی یه فکری به حال دم در نمازخونه کرده که ملت با کفش نیان تو....؟
وضو خونه که همیشه خدا کثیف و گِلی است.
جدیدا مایع دستشویی هم ندارد.
نیمچه سیستم تهویه ی نمازخونه هم که معکوس عمل میکنه، سرما در سرما و گرما در گرما.
واقعا گناه نماز نخوندن یا با کراه نماز خوندن بچه ها تقصیر مسئولین دانشکده است.
به هر کی بگی نمازخونه، اولین چیزی که میگه اینه:«اَاَاَه... همش بوی بد میاد. بریم خفه میشیم.»
آدم نمیتونه یه سجده بره.
تازه بعد از نماز جماعت، حالا طوری نیست کسی بیاد استراحت کنه، ولی این همه سر وصدا و پخش موسیقی با موبایل با صدای بلند چرا؟
واقعا باید همت کنید و تا پایان سال یک تحول جدی در وضعیت نماز خانه و سرویس بهداشتی و وضوخانه فراهم کنید.
خیلی خیلی زشته برای دانشکده ی مهندسی که یه نمازخونه ی درست درمون و حداقل بهداشتی نداره.
انواع و اقسام بو و ببماری ها در محیط نمازخونه نهادینه شده.

مثلا طراحی دانشکده طوری است که در حساس ترین نقاط دانشکده و همچنین ورودی اصلی، بود خیلی بدی به مشام میرسد.
تو رو خدا یه کاری کنید.
ما که رفتیم.
حداقل یه باقیات الصاحات بجا بگذارید.
باتشکر که حرفهای بنده را خواندید.
التماس دعا.
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، اینجوری که شما توصیف کردید دیگر خود من هم جرات نخواهم کرد که به نمازخانه بروم. من غالبا به آنجا سرمیزنم. قطعا نمی توانم ادعا کنم وضع آنجا ایده آل است آما به این شوری ها هم که شما توصیف کردید نیست. به هر حال سعی خواهیم کرد که بهتر شود. از یادآوری شما ممنونم.
دانشجوی مهندسی
یکشنبه 3 اسفند 1393 11:20 ب.ظ
سلام آقای دکتر.
واقعا متاسفم که این پیام را میگذارم.
وضعیت سرویس های بهداشتی دانشکده از حالت بحران گذشته و به فاجعه رسیده.
طبقه ی 2 که کلا....
همکف هم که هر کسی بره تو، باید تنفس دهان به دهان بگیره تا زنده بمونه. نصفشون هم که...
آخر ما انسانیم و البته دانشجو.
جمعیت دانشجو ها هم زیاده.
یعنی یک کافه ی بین جاده ای وضعیتش بهتر از دانشکده ی مهندسی است.
واقعا فاجعه بار هست اوضاع.
یعنی برای اولیه ترین نیازها، باید از دانشکده خارج شویم.
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، کلیه سرویس های بهداشتی همه روزه قبل از شروع وقت اداری، نظافت و رسیدگی می شوند ولی چون نظافت مجدد آنها در تمام طول روز (مثل کافه های بین جاده ای با نظافتچی پولی دائمی!!) ممکن نیست، حفظ فضای نظافت شده بعهده استفاده کنندگان، که غالبا از اقشار تحصیلکرده هستند، می باشد که متاسفانه کمتر مورد توجه قرار می گیرد.
همچنین از مدتی پیش با تعبیه دستگاه تهویه در تمام سرویس های بهداشتی، مشکل بوی نامطبوع آنها تا حدود زیادی مرتفع شده، اما هر زمان که بدلایلی مثل قطع برق یا فراموشی مسئول مربوطه، این تهویه ها خاموش می مانند این مشکل مجددا بروز می نماید که با یک یادآوری ساده به مسئول خدمات قابل حل است. جنابعالی اگر راه حل بهتری سراغ دارید ممنون خواهم شد که راهنمایی بفرمایید.
ضمنا در هفته های اخیر بخاطر گرد و غبارهای شدید، بیشتر وقت و انرژی همکاران زحمتکش خدمات دانشکده صرف پاک کردن غبارها از فضاهای مختلف شده و به همین دلیل رسیدگی به سرویس های بهداشتی مثل گذشته نبوده. امیدوارم با تعییر وضعیت هوا، اوضاع این سرویس ها هم با رسیدگی بیشتر، بهبود یابد.
مهندسی . . . . .
جمعه 1 اسفند 1393 02:11 ب.ظ
آقای دکتر خبر تعطیلی روز شنبه
دانشگاه در اعتراض به تخریب دیوارهای دانشگاه صحت داره؟
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
خیر، ولی ظاهرا قراره یه تجمع اعتراضی در ساعت 13 در مسجد امام خمینی(ره) در دانشگاه برگزار بشه.
دانشجوی سایق
جمعه 1 اسفند 1393 10:00 ق.ظ
بعد از مدتها یه سر زدم به صفحه گروه معماری. تنها تغییری که کرده حذف اسم و صفحه خانم مهندس نام آور از سایته در حالی که بقیه اساتیدی که نیستن یا رفتن یا ما تو همه این سالها فقط اسمشونو شنیدیم همچنان تو سایتن! انگار بعضیا فقط با خانمهای دانشجو مشکل ندارن اصولا با خانمها تو هر پوزیشنی که باشن مشکل دارن
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
دانشجوی معماری
یکشنبه 26 بهمن 1393 11:16 ب.ظ
سلام آقای دکتر.خسته نباشید.
آقای دکتر به جرعت میتونم بگم به طور متوسط یک میل خاک روی همه ی آتلیه ی های مارو گرفته.اصن نیشه تو فضاش نفس کشید بسکه کثیف و پر خاکه.بعد اون وقت کارگرا هر روز میان روزی 3 بار دفتر استادو میشورن.پ ما آدم نیستیم که رو میز و صندلی های خاکی نشینیم؟
معمولی
جمعه 24 بهمن 1393 10:00 ق.ظ

سلام.
خسته نباشید.
خیلی سرتان را درد نمی آورم.
لطفا با حوصله بخوانید!
من یک دانشجو هستم. خیلی مسائل را لمس کرده ام.
از کودکی هم سابقه من و خانواده ی من در پایبندی به اسلام و انقلاب نشان داده که، تا آن جا که در توانم بوده و به عقل ناقصم می رسیده تلاش کرده ام.
میخواهم به شما به عنوان کسی که مسئولیت دارد و قطعا احساس دین به این کشور و ارزش های انقلاب، بگویم ....
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، بی صبرانه منتظر دریافت بقیه توضیحات شما هستم.
دانشجوی کامپیوتر
چهارشنبه 22 بهمن 1393 12:34 ق.ظ
با سلام.
عاجزانه درخواست دارم با توجه به شروع فصل گرما و البته گرد و خاک، یک دستگاه آبسردکن به همراه تصفیه کننده ی خوب، در طبقه ی سوم دانشکده نصب شود. مردیم از بس آب گرم و کثیف طبقه ی یک و دو رو خوردیم.
این همه کلاس و آزمایشگاه و سایت تو طبقه ی 3 هست، ولی انگار ما داخل آدم نیستیم.
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
چشم! قبلا هم گفته بودم نصب شود. باید ببینم چرا تا حالا نشده؟ آیا مثل من فراموش کرده اند یا مشکل دیگری در کار بوده؟
دانشجوی معماری
چهارشنبه 22 بهمن 1393 12:31 ق.ظ
سلام آقای دکتر.
نمره هامونو بالاخره زدن و تکمیل شدن نمره هامون.ممنوووووووووووووون
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
دانشجوی معماری
سه شنبه 21 بهمن 1393 05:05 ب.ظ
سلام آقای دکتر.امروز 21 بهمنه.هنوز نمره های مارو نزدن.تو رو خدا یه پیگیری بکنید.
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
همکاران محترم گروه معماری جهت استحضار!
حرف های خودمانی یه دوست
دوشنبه 20 بهمن 1393 10:30 ب.ظ

سلام
نمی دونم اصلا فایده ای داره یا نه ولی حداقل فکرم اینقدر مشغول بین گفتن و نگفتن نمی شه .
......
......
......

لطفا این نوشته رو در معرض نمایش نگذارید. چون حرفهای خودمانی بود بین من و شما نمی خوام کسی باز به قضاوت بشینه و باز موضوعاتی پیش کشیده بشه. ممنون
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، کاش در کنار آن همه محاسنی که برشمردید (و واقعا هم همگی درستند) آن نکات منفی هم در خصوص ایشان وجود نداشت تا بیشتر می توانستیم از وجودشان بهره ببریم. ضمنا تغییر وضعیت ایشان نوعی ارتقای شغلی بود که ایشان بخاطر همان نکاتی که برشمردید واقعا استحقاق آن را داشت. ممنونم.
دانشجوی .... (نام گروه حذف شده)
دوشنبه 20 بهمن 1393 10:19 ب.ظ

با سلام و خسته نباشید
لطفا بعه داد گروه .... برسید، بعد از خدا امیدمان به شماست.
علاوه بر اینکه بی عدالتی موج می زند، سطح علمی این گروه بسیار بسیار پایین است.
دانشجو
یکشنبه 19 بهمن 1393 10:51 ق.ظ
سلام آقای دکتر.
همه ی مشکلات دانشگاه و دانشکده به کنار.ولی این چه قانونی که استاد اجازه داره تا بعد از حذف و اضاف و شروع قانونی ترم جدید،هنوز نمره هاشو نزده باشه.الان ما اگه این درسو افتاده باشیم که پیش نیاز درسای دیگس و همه ی درسامونم توی حذف و اضاف تکمیل کردیم،بعد کی پاسخ گوئه؟
بعد اون وقت درسای ما حذف میشه خود به خود،اون وقت استادا رو چشم بقیه جا دارن.فقط دانشجوئه که باید سرش پایین باشه و آسه بره و آسه بیاد...بدبخت دانشجو...
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
حق باشماست. این مشکل سیستم انتخاب واحد ماست. بارها به طرق مختلف به همکاران گرامی تاکید شده که در این رابطه به موقع عمل نمایند اما متاسفانه برخی اوقات بدلایل (بهانه های) مختلف مورد غفلت قرار می گیرد.
عضو هیأت علمی
شنبه 18 بهمن 1393 11:22 ب.ظ
نظر دانشجوی عزیز درمورد وضعیت سایت دانشگاه، از یک منظر مورد تأمل است:
نکته عجیبی که در دانشگاه دیده می شود و لازم می دانم به عنوان یک انتقاد مطرح کنم آن است که در بسیاری از قسمتهای دانشگاه مشکلاتی جدی و مزمن وجود دارد. اما این مشکلات در برابر توانایی مورد ادعای ما دانشگاهیان، کوچک و حقیرند.
بطور مثال، در مورد سایت دانشگاه که اشاره شد، انتظار زیادی از گروه کامپیوتر وجود دارد، معماری دانشکده های جدید التأسیس دانشگاه، به اعتراف همکاران معماری، ضعیف و نامتناسب است. مشکلات برقی بسیاری گریبانگیر دانشگاه است. مکانیک آسانسور دانشکده زیر سؤال است. قراردادهای حقوقی دانشگاه، در سطح ترکمنچای است و هر روز قطعه ای از زمینهای دانشگاه به تاراج می رود و بسیاری موارد دیگر ....
(در مورد کارهای عمرانی همه چیز خوب است )
سؤال اینجاست که اگر علم و تخصص نهفته در دانشگاه نمی تواند مشکل و دردی از مشکلات بیشمار آن حل کند، چگونه به صنایع و ارگانهای دیگر می تواند کمک کند و فریاد دادخواهی ما با رویگردانی صنعت از دانشگاه چمران بلند می شود؟؟؟؟
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
ضمن تایید این معضل، باید اضافه کنم که این مشکلات ناشی از ناتوانی اساتید محترم در حل این مسائل نیست بلکه این همکاران عزیز فقط در قبال مسائل آموزشی و یا حداکثر مسائل پژوهشی خود را مسئول می دانند و در قبال سایر مسائل اجرایی که شما به آنها اشاره کردید مسئولیتی ندارند و حتی در مواردی که از آنها در این زمینه ها کمک خواسته می شود چون مسئولیتی ندارند معمولا رغبتی به همکاری نشان نمی دهند. اما واضح است که حل معضلات صنایع استان در قبال قراردادهای لازم الاجرا صورت خواهند گرفت و چون این گونه قراردادها در ذات خود مسئولیت آفرین هستند، احتمال به ثمر نشستن آنها دور از ذهن نیست. پاینده باشید.
دانشجو
جمعه 17 بهمن 1393 04:40 ب.ظ
سلام
آقای دکتر وضعیت وبسایت دانشکده هیچ ارتقایی پیدا نکرده و بنظر من اگر معاونت پژوهشی محترم مسئول این کار بوده، علیرغم داشتن زمان کافی، عملکرد ضعیفی داشتند. وقتی فرد مسئول از عهده انجام کار بر نیامده، بهتر نیست فرد دیگری مسئول این کار شود که در این زمینه تواناتر باشد؟ همچنین خدمت مهندس سروش که مدیریت فناوری اطلاعات هستند نیز باید شکایتی داشته باشیم که چرا افرادی که مسئول طراحی ماژول های سایت دانشگاه هستند، اینقدر بدسلیقه اند و تغییراتی که در ظاهر ماژولها میدهند واقعا جای سوال دارد و به هیچ وجه حرفه ای نیست. مثلا طراحی سربرگهای چندمحتوایی در وب سایت دانشگاه جدیدا تغییر کرده، کافیه با قبل مقایسه کنید. کاش افرادی با دانش بالاتر برای اینگونه امور اختصاص داشته میشد تا نتیجه قابل قبولتری بدست می آمد. به شخصه فکر میکنم هر نتیجه ضعیفی معلول دو علت است:1- مدیریت ضعیف 2- وجود افراد با دانش پایین در گروه. در مورد وبسایت و وضعیت نابسامان و طراحی ضعیف و بی سلیقه آن هر دو عامل وجود دارد.
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، تا آنجا که اطلاع دارم مدتی است که مدیر محترم فناوری اطلاعات دانشگاه به طور جدی درصدد ارتقاء کیفیت پورتال دانشگاه هستند و جلساتی را نیز با برخی از معاونین پژوهشی دانشکده ها داشته اند. به نظر اینجانب پورتال دانشگاه از سه جهت دچار ضعف است که به ترتیب اهمیت عبارتند از:
1- مشکل عدم دسترسی به پورتال از خارج از محیط دانشگاه و عدم مشاهده برخی ساب پورتال ها. اخیرا با اتخاذ برخی تدابیر ظاهرا موفق شده اند که این مسئله را تا حدودی بهبود بخشند.
2- عدم وجود محتوای اطلاعاتی کافی در اغلب قسمت های وبسایت دانشکده و دانشگاه. معاونت پژوهشی دانشکده در چند نوبت سعی کردند با همکاری گروه ها تا حدودی بخش های مربوط به دانشکده را تکمیل نمایند.
3- شکل ظاهری پورتال که از نظر برخی کاربران دارای زیبایی کافی نیست. به نظر من اگرچه این مسئله نیز حائز اهمیت است اما چون تا حدود زیادی تابع سلیقه افراد است نمی توان معیار قاطعی برای آن در نظر گرفت.
امیدوارم گلایه به حق جنابعالی تلنگری باشد به ما تا بیش از پیش به این مسئله اهمیتی را که شایسته آنست بخرج دهیم. ممنونم.
دانشجو
پنجشنبه 16 بهمن 1393 07:22 ب.ظ
آقای دکتر حرفایی که زدیم فقط من الباب اطلاعتون بود.نمیدونستم واقعا باید به کی بگم.ممنون میشم که به این موضوع رسیدگی کنید.و لطف میکنید اگه پیاممو به صورت عمومی نشون ندید.
ممنونم
یا علی
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، احتمالا تا حالا پی برده اید که اهل جانبداری متعصبانه از عملکرد خود و همکارانم نیستم و اگر جایی احساس کنم که برخی افراد، عامدانه با شما برخورد غیرمنصفانه دارند حتما به آن رسیدگی می کنم، هرچند همواره ممکن است از من یا سایر همکارانم به صورت اشتباهی و غیرعمدی چنین رفتاری سرزده باشد. اما شما نیز نباید در توجیه نمراتتان، همه کس و همه چیز را به زیر سوال ببرید و آن را به عواملی منتسب نمایید که بسیار بعید و دور از ذهن است. اینکه فرمودید:

"دانشجو ....200صفحه پروژه میده به استاد.بعد یکی دیگه که کارش ضعیف تره فقط به خاطر اینکه مذهبی تره یا 204صفحه پروژه داره باید نمرش بیشتر بشه در حالی که از نظر کیفیت کار واقعا اینجوری نیست"

و یا اینکه نوشتید:
"یکی به حجاب نمره میده یکی به بی حجابی.یکی به قیافه،یکی به تعداد..."

بسیار بعید به نظر می رسند زیرا همه ما نه تنها خود را در برابر قانون مسئول می دانیم بلکه در برابر وجدان خود و در محکمه الهی باید پاسخگو باشیم و از ساحت یک معلم بسیار دور و بعید است که همه اینها را نادیده گرفته و از روی تعصب و حب و بغض شخصی نمره ای را کم یا زیاد کند. با این وجود تنها راه مقابله با اینگونه برخوردها، البته به فرض صحت، به نمایش گذاردن انتقادات شما بود که چون اینجانب را از این کار منع کرده بودید، آنها را تا صدور اجازه از طرف شما به نمایش نخواهم گذارد. در صورتی که تصمیم گرفتید که این اجازه را صادر نمایید، لطفا آدرس ایمیلی را که در کامنت خود اعلام کرده بودید، مجددا قید نمایید تا مطمئن شوم که نویسنده کامنت بعدی نیز خود جنابعالی هستید. خدانگهدارتان.
دانشجویان پیرو خط امام
یکشنبه 12 بهمن 1393 06:43 ب.ظ
سلام.
می خواستم آغاز ایام فرخنده ی دهه ی فجر را به همه ی اعضای دانشکده به خصوص دانشجویان فعال و آینده ساز ایران عزیز تبریک عرض کنم.
از خداوند می خواهم که ما را در ادامه ی راه امام و شهداء یاری نماید.
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده : با سلام ، متقابلا این ایام فرخنده را به جنابعالی و کلیه اعضای دانشکده تبریک عرض می نمایم.
مهندسی . . . . .
جمعه 10 بهمن 1393 09:28 ب.ظ
سلام
یکبار می خواستیم ترم زوج بهمن طبق برنامه ی دانشگاه بیاییم
اما کلاس دروس رو توی سایت ندیدم و منصرف شدم خدا خیرشون بده
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
برنامه کلاس ها در تابلوهای دانشکده اعلام شده اند. منتظر قدوم مبارکتان هستیم!
جمعه 10 بهمن 1393 01:37 ب.ظ

با سلام خدمت رییس دانشکده
من به نمایندگی جمعی از دانشجویان .... گروه ... از ظلمی که اساتید این گروه بر ما روا میدارند و علی رغم تلاشهایی که در طول ترم انجام دادیم و در انتها با انداختن دانجشوها و از هر کی خوششان بیاید نمره بدهند و با کم نمره دادن حق زحمت یک ترم را از بین میبرند.طوری که تعداد زیادی افتاده و مشروط داریم و نیامده به دانشگاه ناامید به فکر انصراف باشیم شکایت دارم. لطفا رسیدگی بفرمایید
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، اینکه خود را "نماینده جمعی از دانشجویان" خوانده اید جای خوشحالی دارد چون تا پیش از این برخی از افراد کامنت گذار خود را نماینده "همه" می دانستند. حتما موضوع را رسیدگی خواهم کرد، البته نه به منظور تغییر نتایج بلکه صرفا به منظور روشن شدن حقیقت. متشکرم
هیچ
پنجشنبه 9 بهمن 1393 10:25 ق.ظ
از این که دوبار رئیس دانشکده را دور زده ام به خودم می بالم.این نوید بخش این خواهد بود که در آینده ی نزدیک من هم مدیر لایقی چون شما خواهم بود البته حتما مواظب هستم که گافی به این بزرگی ندهم.ذهن ارباب قدرت در برابر تعریف وتمجید تنبل است واز ان طرف در برابر انتقاد، سخت و سفت.نمی دانید که چه قدر شادی در دل و جان من کرده اید بعد از سال ها شادی واقعی را در درونم دیدم انگار یک بار دیگر عاشق شده ام ان هم سر پیری.فرمود:"هر کس دل مومنی را شاد کند بهشت جای اوست."خوشا به سعادت شما البته جای ما هم ان جا سبز است. شما نقبی هم به عرفان زده اید و خود را در میانه ندیده اید!احتمالا تعجب نخواهید کرد که بگویم نویسنده ی هر دو مطلب با عنوان ها ی "هیچ" و "تذکر ادبیاتی به نظرات شخص هیچ" یک نفر بوده و ان خود من بوده ام. "هیچ" نامی است که دوستانم مرا به ان می شناسند و به تمامی معرف من است. گفت "هیچیم و چیزی کم".دانشجویی که از پاسخ های جناب عالی به دوستانش کلافه بوده و نمی خواسته در بازی های مدیریتی شما و نمایش های کاذب پاسخ گویی تان شریک باشد.
نمی دانید لفظ مدیر چه اندازه در ذهن من بار منفی دارد.مترادف هایش را باید درِ گوشی گفت.قلم را ان زبان نیست.
این که خود را هیچ دیده اید به گمانم تعریضی باشد به نوشته ی دوم بنده و تلمیحی به اولی در برگیرنده ی این معنی که هیچ خود شمایید صد البته به معنای عرفانی ان.
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
نقل قول: "نمی دانید که چه قدر شادی در دل و جان من کرده اید بعد از سال ها شادی واقعی را در درونم دیدم... "
اگر دستاورد به نمایش گذاردن کامنت های جنابعالی همین یک جمله فوق باشد، بسیار خوشحال خواهم بود.
فقط باید از بابت اتلاف وقت سایر خوانندگان وبلاگ از ایشان عذر خواهی نمایم. ایام به کام.

تذکر ادبیاتی در باره نظرات شخص" هیچ"22
چهارشنبه 8 بهمن 1393 02:00 ب.ظ
ضربه ی اخر را در این جمله بر شما وارد اورده:"ما همه در اتاق های دربسته ای زندگی می کنیم که هر کس گرفتار مشکلات خویش است و این مشکلات اصلا همگانی نیستند و هیچ گاه همگانی نخواهند شد"با توجه به تمامی مطالبی که عرض کردم الان این نوشته ی جهت دار بهتر خود را نشان می دهد.تذکرات فرهنگستانی را کنار خلع سلاح،لوث شدن،هوش،عاطفه،مدیریت بگذارید تا ببینید که نویسنده چگونه شما را به فرار از پاسخ گویی به بهانه هایی مثل درست نوشتن و درست تلفظ کردن کلمات متهم کرده.مخصوصا با به کار بردن جمله ای که باستان گرایی ان نقش معکوسی که نوشته بر عهده دارد را به خوبی بازی می کند ببینید"زهی سعادت مرا وهمه را برای داشتن چنین مدیرانی"در اخر هم برای مزید شیطنت نوشته:"فارغ از این که این نظر با همه ی تعریف و تمجیدهایی که از شما و دیگران در آن هست توان و قابلیت نمایش داشته باشد یا نه سپاس بی کران بنده را پذیرا باشید"به هر حال اگر نوشته ای در مدح می بود چرا توان و قابلیت نمایش نداشته باشد(با در نظر گرفتن شکست نفسی جناب عالی).با جمله ی سپاس بی کران بنده را پذیرا باشیدکه دیگر مطلبی را ناگفته نگذاشته این جمله را به خود شما وا می گذارم تا چه دریافتی از این جمله داشته باشید.می گویند هرچیزی که از حد بگذرد به ضد خود بدل خواهد شد.اگر با نظر بنده موافق نیستید می توانید این نوشته را تایید کنید و قضاوت را به خوانندگان واگذار کنید.در غیر این صورت از شما خواهش می کنم برای حفظ حرمت خود و دیگر مدیران این نظر را هرچه سریع تر از صفحه ی وبلاگ بردارید
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
در آن وقت كه شیخ ما (ابو سعید ابوالخیر) به نیشابور رفت،استاد امام ابوالقاسم قشیری (صوفی بزرگ وشیخ خراسان وصاحب الرساله القشریه) شیخ ما را ندید و او را منكر بود. هر چه بر زبان شیخ ابوالقاسم می رفت عینا به شیخ ما باز می گفتند... و شیخ هیچ نمی گفت.
روزی بر زبان استاد امام (ابوالقاسم) رفت كه بیش از این نیست كه بو سعید حق تعالی را دوست میدارد و حق تعالی ما را دوست میدارد.فرق این است كه ما در این راه پیلیم و بو سعید پشه!

این خبر را نزدیك شیخ ما آوردند.شیخ آن كس را گفت برو پیش استاد امام و بگو كه:(( آن پشه هم تویی،ما هیچ نیستیم،و ما خود در این میان نیستیم.))


آن درویش بیامد و آن سخن را به استاد امام گفت.

استاد از آن ساعت عهد كرد كه دیگر بد شیخ ما نگوید.
(اسرار التوحید)
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


نمایش نظرات 1 تا 30