تبلیغات
تریبون آزاد ......... دانشکده مهندسی ......... - سخن نخست
اینجا مال توست مهندس! هرچه می خواهد دل تنگت بگوی!

سخن نخست

تاریخ:پنجشنبه 11 آبان 1391-07:59 ب.ظ

بسمه تعالی

ن و القلم و مایسطرون ...!

سلام،

      به فراخور مسئولیت خطیری که به عنوان رئیس دانشکده بر عهده ام گذارده شده، در فکر بودم که برای آشنایی با نقطه نظرات اقشار مختلف فعال در دانشکده مهندسی، اعم از دانشجویان، کارکنان و اعضای هیات علمی، راهی بیابم که ضمن سهل الوصول بودن، به همه این عزیزان این امکان را بدهد که بدون دغدغه، به طرح نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود در رابطه با مسائل آموزشی، پژوهشی، صنفی و ...  بپردازند.  یکی از بهترین راه حل ها برای این منظور در دنیای امروز که دنیای ارتباطات است تهیه و تدارک این وبلاگ بود.  خوشبختانه تحقق این ایده، که اولین بار از طریق پسرم مطرح شد، با عید سعید غدیر سال 1391 مقارن شد. این تقارن مبارک را به فال نیک گرفته و از خداوند تبارک و تعالی خاضعانه می خواهم که این حقیر و همه خادمین به عرصه علم و فرهنگ کشور را در انجام مسئولیت خطیرمان از هرگونه لغزش و خطا بازدارد و ما را در انجام مسئولیت ها و وظایفمان موفق گرداند.

حالا شما ای عزیز دانشجو، ای همکار زحمتکش و ای استاد فرهیخته! این گوی و این میدان! در رابطه با مسائل، مشکلات و توانمندیهای مختلف دانشکده مهندسی هرچه می خواهد دل تنگت بگوی! مطمئن باشید مطالب شما تا جایی که با اصول اخلاقی و عقیدتی منافاتی نداشته باشند بدون هرگونه دخل و تصرف به رویت و اطلاع همگانی خواهد رسید و پاسخ های احتمالی من و همکارانم را نیز حتی المقدور دریافت خواهید نمود.

توفیق رفیق راهتان باد

حمیدرضا غفوری

رئیس دانشکده مهندسی

   


ساعات ملاقات حضوری:

       شنبه ها ساعت 15-13 ............  مخصوص دانشجویان

چهارشنبه ها ساعت 15-13............  مخصوص کارکنان و اعضای هیات علمی

لطفا برای گرفتن وقت ملاقات به دفتر ریاست دانشکده مراجعه و یا با شماره داخلی 5600 تماس حاصل فرمایید.


علی حاج نایب - مدیر گروه مکانیک
جمعه 4 اردیبهشت 1394 12:27 ق.ظ
با سلام. شورای گروه مهندسی مکانیک جهت پیشبرد و ارتقاء اهداف آموزشی و علمی گروه در جلسه مورخ 24/1/1393 مصوب کرد که جلسه شورای گروه با حضور اعضای گروه و دانشجویان برگزار گردد تا فرصتی ایجاد شود که دانشجویان بطور مستقیم به طرح نظرات و پیشنهادات خود اقدام نمایند و اعضای گروه نیز بتوانند علاوه بر دریافت پیشنهادات، مباحث مطرح شده از طرف دانشجویان را پیگیری و در برنامه ریزیهای آتی مد نظر قرار دهند. لذا در نظر است که در ترم جاری روز یکشنبه مورخ 6/2/1394 ساعت 11:30 جلسه فوق در آمفی تئاتر دانشکده مهندسی تشکیل شود و بدین وسیله از تمام دانشجویان مهندسی مکانیک در تمام مقاطع تحصیلی دعوت می‌شود با همراه داشتن کارت دانشجویی خود در این جلسه شرکت نمایند.
با توجه به زمان محدود جلسه و تعداد زیاد دانشجویان، گروه درخواست دارد که دانشجویان گرامی مطالب خود شامل پیشنهادات، دیدگاه‌ها و سوالات را بصورت کتبی و شفاهی آماده کرده و ارائه نمایند. همچنین از دانشجویان برای ارائه شفاهی مطالب خود در بخش مربوطه دعوت می‌شود که تا تاریخ 5/2/1394 به دفتر گروه مراجعه کرده و اقدام به ثبت‌نام نمایند. بدیهی است که اولویت با دانشجویانی می‌باشد که زودتر اقدام به ثبت‌نام نمایند. لازم به توضیح است که در بخش ارائه شفاهی ده نفر از دانشجویان به طرح مطالب خود می‌پردازند و هر دانشجو حداکثر 3 دقیقه زمان خواهد داشت.
برنامه درنظر گرفته شده برای جلسه فوق به شرح زیر است. دعوت می‌شود که دانشجویان گرامی علاوه بر شرکت فعال در این جلسه با رعایت زمان‌بندی‌ درنظر گرفته شده، در برگزاری هر چه بهتر آن مشارکت نمایند.
11:30-11:35 قرائت قرآن و شروع جلسه.
11:35-11:50 تشریح اهداف گروه مهندسی مکانیک، فعالیت‌های حال و آینده و چشم‌انداز پنج‌ساله توسط رئیس جلسه
11:50-12:25 قرائت پیشنهادات، دیدگاه‌ها و سوالات دانشجویان
12:25-13:05 ارائه شفاهی مطالب توسط دانشجویان
13:05-13:15 جمع‌بندی و پایان جلسه
فیلترینگ هوشمند!
چهارشنبه 2 اردیبهشت 1394 10:29 ب.ظ
لطفا در خصوص فیلترینگ هوشمند برای شبکه های اجتماعی، مطلب زیر را از سایت تابناک مطالعه کنید:
http://www.tabnak.ir/fa/news/493836/بنویسید-فیلترینگ-هوشمند-بخوانید-دسترسی-همراه-با-زجر
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده : با سلام و تشکر، پیوند مورد نظر جنابعالی به بخش "اخبار برگزیده سایر رسانه ها" افزوده شد.
عضو هیات علمی
پنجشنبه 27 فروردین 1394 12:35 ق.ظ
بنظرم آقای دکتر فقط با صرف دو یا سه روز می توان فرمهای حق التدریس را بررسی و ارسال کرد. از طرفی دانشکده علوم، کشاورزی مثل ما اعضای هیات علمی قابل توجهی دارند اما ارسال فرمها به موقع است. لطفا وقتی همکار پر تلاشمان، معاون آموزشی، به همه مسائل ریز و درشت گروهها توجه می کنند و این که کلاسها پخش شوند یا شنبه ها و چهارشنبه ها خالی نشوند و ... حداقل این رو هم در نظر داشته باشن که ارسال به موقع فرمها حق استادانی است که از ابتدای ترم به فعالیتهای آموزشی و پژوهشی مشغولند. البته همکاران آنقدر صبور و ... هستند ولی دقت در همه چیز خوبه. هرچند از اقدامات خوب ایشان نیز باید تشکر کنم و همه چیز را در این فرم ها نبینیم. آقای دکتر، برای شروع کار پیشنهاد می کنم مهلتی تا 10 اردیبهشت برای ارسال تعیین کنید بالاخره از یه جایی باید شروع کرد.
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
ان شالله سعی خواهیم نمود که این امر در ترم جاری حتما سریعتر انجام شود. معاون محترم آموزشی نیز که از خوانندگان این وبلاگ هستند حتما دقت و جدیت لازمه را در این رابطه بخرج خواهند داد. متشکرم.
عضو هیات علمی
چهارشنبه 26 فروردین 1394 12:26 ب.ظ
در ارتباط با موضوع تاخیر فراوان دانشکده در ارسال گزارش های حق التدریس به سازمان مرکزی و جوابیه جنابعالی جای خوشحالی است که بعنوان رییس دانشکده این ضعف و لختی در سیستم دانشکده مهندسی که منجر به تضییع حقوق اعضا دانشکده میشود را قبول کرده اید و امید است این رویه نادرست در اینده نزدیک اصلاح شود.

اگر چه اطلاعات موجود نشان میدهد سایر دانشکده ها حق التدریس تابستان را در زمستان ۹۳ دریافت در حالیکه کماکان فرم های دانشکده ارسال نیز نشده است پس نبود اعتبار توجیهی بیش نیست.
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
زمستان93!؟ اواخر اسفند 93 دقیق تر به نظر می رسد.
1
چهارشنبه 26 فروردین 1394 08:47 ق.ظ
آقای دکتر اینجا خدمتتون پیام دادم که حداقل در جریان باشید و خودتون پیگیر بشید.من دانشجو هستم و وظیفه ام مشخص.نه اینکه مسئول عمرانی دانشکده.و نه مسئول گردگیری میز و نیمکت ها.فصل گرما کم کم شروع شده و گرد و خاک هم در حال آمدنه.زودتر بفکر باشید تا زحمت همه کمتر بشه.اون آز 4 که گفتم بدلیل خیلی مشکلات عملا دیگر کلاس درونش تشکیل نمیشه.مشکل سیار برق . عدم تناسب تعداد صندلی ها و دانشجوها برای کلاسهای تخصیص داده شده . نبود پروژکتور ثابت .تهویه نامناسب.هرچند که این کلاس میتونه یکی از بهترین کلاسهای دانشکده بشه .میشه با افزایش امکانات و میز و نیکت ها این کلاس تبدیل به یک سالن سمینار بشه
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، تذكر شما بعنوان یكی از ذینفعان آن مجموعه، و نه به عنوان یك مسئول، می توانست به سرعت كار كمك كند ولی چنانچه تمایلی به این امر ندارید الزامی در كار نیست و در هر صورت این موضوع در نوبت رسیدگی قرار گرفته است. ضمنا هیچیك از دلایلی كه برشمردید علت عدم تشكیل كلاس در آز 4 نیست. در صورت تمایل می توانید دلیل اصلی آن را از مدیر محترم گروه استعلام نمایید. حق یارتان.
سه شنبه 25 فروردین 1394 11:53 ب.ظ
سلام

در ارتباط با تاخیر ارسال فرم های حق التدریس اعضا دانشکده و سایر مدرسین حق التدریس از دانشکده به سازمان مرکزی متاسفانه استدلال جنابعالی صحیح نمی باشد. زیرا تاکنون با گذشت بیش از ۹ ماه از زمان ارسال فرم های حق التدریس مربوط به تابستان ۹۳ و در نظر گرفتن این موضوع که مدرسین حق التدریس در تابستان وجود ندارد کماکان این فرم ها به دلایل نامشخصی به سازمان مرکزی ارسال نشده است. در حالیکه مطالبات مربوط به تابستان و ۱۲ هفته اول ترم اول ۹۳- ۹۴ سایر دانشکده ها پرداخت نیز شده است. به نظر اینجانب این تاخیر به ناحق باعث پایمال شدن حقوق اعضا دانشکده میشود.
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
با سلام، همانگونه كه مستحضرید حدود 8 ماه از 9 ماه تاخیر مورد نظر جنابعالی، مربوط به نبود اعتبار برای پرداخت حق التدریس ها بوده و در هیچ یك از دانشكده ها این پرداخت صورت نگرفته است و منحصر به دانشكده مهندسی نبوده است. البته در حالت كلی انتقاد جنابعالی وارد به نظر می رسد و من توجیهی برای آن ندارم. عزت مستدام.
دانشجو
سه شنبه 25 فروردین 1394 09:55 ب.ظ
سلام آقای دکتر.خسته نباشید.
آقای دکتر ضمن همه ی احترامی که برای شما و ریاستتون قائلم و لی واقعا اینو نمیفهمم که این دانشکده هیچ مشکل دیگه ای نداره،مشکلش فقط اینه که تو آتلیه های معماری کسی غذا نخوره؟
...
...
...
فکر نمیکنم صلاح باشه این متن توی صفحه به طور عمومی دیده بشه برای همین خصوصی براتون میفرستم ولی با این حال هر جور خودتون صلاح میدونید.
با تشکر
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
با سلام متقابل و آرزوی تندرستی برای شما، چون خواسته بودید که پیام شما به معرض نمایش گذاشته نشود با عرض پوزش ناچار شدم که آن را به شکل تقطیع شده به نمایش بگذارم تا پاسخ آن را نیز دریافت نمایید.
مسلما غذا خوردن در فضاهای آتلیه ها، کلاس ها، آزمایشگاه ها، کارگاه ها و به طور کلی فضاهای آموزشی، تنها مشکل دانشکده نیست و در مقابل مشکلات ریز و درشت فراوان دیگری که وجود دارد شاید اصلا قابل ذکر نباشد ولی متاسفانه بدلیل عدم توجه برخی از عزیزان آن گروه به تذکرات داده شده توسط مسئولین، این مسئله رو به گسترش بوده و چنانچه فکر عاجلی برای آن نشود در آینده نزدیک یک معضل دیگر به معضلات دانشکده افزوده خواهد شد. این مسئله که فضاهای آموزشی گروه معماری توسط برخی ها برای غذا خوردن مورد استفاده قرار می گیرد، قبلا در همین وبلاگ مورد اعتراض دانشجویان همان گروه قرار گرفته بود که متن آن هنوز قابل مشاهده است.
علاوه بر همه دلایلی که برای نادرست بودن این امر قابل ارائه هستند، باید عرض کنم که اصولا این کار مغایر با کاربری های پیش بینی شده برای فضاهای آموزشی است، که قاعدتا شما عزیزان رشته معماری بهتر به آن واقف هستید، و شآن اینگونه فضاها را مخدوش خواهد ساخت. شاد و سربلند باشید.
سلام
سه شنبه 25 فروردین 1394 06:45 ب.ظ
سلام آقای دکتر
لطفا در خصوص ارسال به موقع فرمهای حق التدریس از طرف معاون محترم آموزشی نظارت فرمایید. این موضوع هر ترم اتفاق می افتد و اهمیت آن جنابعالی بهتر می دانید... پیشنهاد می شود مهلتی به استادان محترم داده شود و پس از آن فرم های دریافتی به سازمان مرکزی ارسال شود... با تشکر
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
چشم! قابل ذکر است که این لیست ها قبل از ایام تعطیلات عید ارسال شدند اما کثرت تعداد مدرسینی که مشمول دریافت حق التدریس هستند نسبت به سایر دانشکده ها، از دلایل تاخیر در رسیدگی به آنها عنوان می شود. مجددا بر اهمیت ارسال به موقع لیست ها تاکید خواهم نمود.
1
دوشنبه 24 فروردین 1394 12:51 ق.ظ
سلام
با این اوضاع آب و هوا که یهویی خاک میشه و وقتی هم خاک نشه بعد از یه تعطیلی میز و صندلیا پر از خاکه و عملا تمیز نمیشن جز با دست و لباس دانشجو واینکه اونایی که اومدن پنجره دوجداره زدن غیر از تف مالی هیچ کار دیگه نکردن عملا همیشه این حال و روز کلاساس.آقای دکتر دقت کردین اسمش عایقه ولی پر از درزه.جهت اطلاعتون آز 4 کامپیوتر از زیرپنجره ها 5 سانت فقط فضای خالی هست.کلاسای طبقه همکف پیشکش.خرجش یه گونی سیمان سفیده.زحمتشو بکشید کار خدمات هم کمتر میشه
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، اشكال شما در برخی قسمت ها كاملا وارده و این عدم دقت در نصب پنجره ها قبلا هم به كرات به مسئولین دفتر فنی گوشزد شده و البته در مواردی هم رفع عیب شده است. لطفا از مدیر گروه بخواهید كه فرم درخواست خدمات را در این باره تكمیل و ارسال نمایند تا پیگیریهای لازم صورت گیرد. متشكرم.
امیرعباس بوستانی فرد
جمعه 29 اسفند 1393 04:10 ب.ظ
مدتی به عنوان دستیار پژوهشی توی دفتر یکی از اساتید گروه عمران مشغول فعالیت بودم یکی از روزها بعد از خوردن یک فلاسک چای به حد انفجار رسیده بودم که سریع همه چیز را ول کردم و کلید دفتر را برداشتم و رفتم به سمت آزادی!
رها که شدم موقع برگشتن به دفتر هر چه کلید را توی قفل در دفتر تکان می دادم در باز نمی شد...می زدم توی سر قفل...این ور، آن ور! کم مانده بود در را بشکنم دیگر! کلافه شده بودم و هیچ چیز به جز یک کلید نداشتم...همه وسایلم توی دفتر بود و کلی کار تلمبار شده هم انتظارم را می کشید...افتادم دنبال اسا علی( همان مرد لاغر اندام مسئول خدمات که انگار همیشه خدا اعصاب ندارد!) مگر می شود به راحتی اسا علی را پیدا کرد..همیشه دنبال سوژه ای برای تعمیر توی دانشکده است...تمام سه طبقه را دنبالش گشتم تا در نهایت در کمال ناامیدی توی سرسرا پیدایش کردم« اسا علی...دستم به دامنت همه وسایلم داخلن»
دم دفتر ایستاده بودم که دیدم اسا علی با پیچ گوشتی بزرگی دارد به سمتم می آید! آمد کلید را پیچاند بعد انگار که با لیزر قفل را اسکن کرده باشد و اشکالش را متوجه شده باشد و یا مجهز به سیستم عیب یابی خودکار باشد، یک تقه روی قفل زد و در باز شد...
من آن لحظه فقط سعی می کرم دهنم را ببندم که از تعجب به قار علیصدر شبیه شده بود...!اسا علی نگاهی پیروزمندانه کرد و گفت خواهش می کنم و رفت...
امیرعباس بوستانی فرد
جمعه 29 اسفند 1393 04:08 ب.ظ
مدتی به عنوان دستیار پژوهشی توی دفتر یکی از اساتید گروه عمران مشغول فعالیت بودم.یکی از روزهایی که بعد از کلی دویدن دنبال چندتا امضا به دانشگاه رسیدم تصمیم گرفتم پله ها را دوتا یکی بالا بیایم که به خیال خودم زودتر به خنکتای کولر توی دفتر برسم، پایم را که دراز کردم صدای محیب واقعه ای آمد که بیشتر مردان حداقل یک بار وقوعش را تجربه کرده اند...شلوار پارچه ای است و هزار دردسر..با این درزگیری های آب دوغ خیاری!
خدا رو شکر کسی آن دور و حوالی نبود...سریع لباسم را انداختم روی شلوار و کیفم را هم روی جای پاره شده گذاشتم و سرم را انداختم پایین و به سرعت برق و باد خودم را به دفتر رساندم!!! کلید را که انداختم و در را باز کردم به کبوتری می ماندم که از قفس آزاد شده است! گرچه این بار به دست خودم به قفسی آمده بودم که دیگر مجال رهایی از آن نبود!
دفتر دکتر همیشه پر بود از دانشجوهای کارشناسی ارشد که می آمدند و سراغ دکتر را می گرفتند یا دانشجوهایی که برای رفع اشکال سری به دفتر می زدند...جایی برای برخواستن از جا نبود!!!
گوشی را برداشتم زنگ زدم به محمد دوستم!« محمد برو پیش امید یه ساندویچی چیزی بیار کوفت کنم! محمد خدا رو شکر ازآن هاش نیست که بگوید مگر کلفت عمه ات هستم! وقتی آمد توی دفتر و ماجرا را برایش گفتم کم مانده بود زمین را گاز بگیرد...قرق در ناامیدی بودم که متوجه شدم خوشبختانه مجوز ترددی که دکتر غفوری برایم صادر کرده بود تا ساعت 10 شب که پرنده توی دانشکده پر نمی زند اعتبار دارد! انگار دنیا را هدیه گرفته بودم! به محمد گفتم دستت درست این لیوان را که پر از چای کنی امشب من تا دیروقت روی طرح کار می کنم...
آن روز بخش عظیمی از طرح را به بهترین شکل انجام دادم و آخر شب با آژانس دور از چشم همه به خانه مان برگشتم!
امیرعباس بوستانی فرد
جمعه 29 اسفند 1393 04:07 ب.ظ
سلام خدمت دکتر غفوری عزیر و دوستان و اساتید خوبم در دانشکده مهندسی...
خدا قوت...سال سخت و پرتلاشی را پشت سر گذاشتیم.
انشاا... که تلاش هایمان در راه رضای خدا بوده و از مسیر حق خارج نشده باشیم...
آرزوی می کنم سال آینده رو هم با همین نیت خالص شروع بکنیم و در راه خدمت به کشور عزیزمون و در جهت تحقق منویات رهبر فرزانه انقلاب گام های مهمی برداریم..
از شما هم تشکر ویژه ای دارم برای درس هایی که رفتارتون به من می ده هر روز...براتون آرزوی سلامتی و موفقیت دارم
اما...
مسابقه خاطره نویسی کنسل شد آقای دکتر؟ من خاطراتم رو نوشتم اومدم ثبت کنم که دیدم نیست اینجا! 2تاش رو واستون می فرستم در صورت صلاحدید توی همین قسمت قرار بدید! من منتظر دریافت اون ست خودکار و خودنویس هستم!
سال نو مبارک...
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلامی چو بوی خوش آشنایی! چون از مسابقه استقبال نشد اونو ورداشتم. ولی جایزه شما محفوظه. ان شاالله تعطیلات سال نو خوش بگذره و طلیعه ای برای یک سال خوب و پربرکت برای شما باشد.
عضو هیات علمی گروه برق
چهارشنبه 27 اسفند 1393 09:51 ب.ظ
سلام آقای دکتر
سال نو بر شما و همه کارکنان دانشکده مهندسی مبارک باشه. خواستم یادی از کارکنان پرتلاش خدمات دانشکده کنم و ضمن تشکر از زحمات این دوستان برای آنها آرزوی سلامت و سعادت کنم.
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، با تشکر از پیام محبت آمیز جنابعالی، متقابلا فرا رسیدن سال نو را از طرف خودم و از طرف کارکنان خدوم دانشکده مهندسی به شما تبریک عرض می کنم. ایام به کام.
س....
دوشنبه 18 اسفند 1393 07:43 ب.ظ
از کجا معلوم خاطره بنویسیم و شما به نمایش نگذاریدش یا کلا تاییدش نکنید...
عضو هیات علمی
یکشنبه 17 اسفند 1393 06:47 ب.ظ
با سلام و احترام به همه دوستان وبلاگی
آقای دکتر پیشنهاد می کنم حالا که به روزهای آخر سال می رسیم:
1- سفره های هفتسینی توسط دانشجویان خوش ذوق گروهها در ورودی دانشکده قرار داده بشه که هفت تا سین مربوط به اون رشته رو داشته باشه
2-یک مسابقه خاطره نویسی کوتاه از سال 93 ترتیب داده بشه. مرور بعضی وقایع، اتفاقات و موضوعات جالب سال گذشته از دید دانشجویان، استادان و کارمندان خالی از لطف نیست. البته یه جایزه یا تندیس ساده اما زیبایی هم میتونه ماندگاری این مسایقه و جذابیت اون رو بیشتر کنه.
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
من پایه ام! همینجا رسما اعلام می کنم که بچه های هر گروهی که بخواهند این کار را بکنند ما هم کمکشان می کنیم. برای مسابقه خاطره نویسی هم از همین وبلاگ استفاده می کنیم. هر کسی یه خاطره کوتاه بفرسته توی مسابقه شرکت داده می شه. جایزه اش هم سه تا بسته خودکار و خودنویس نفیس با لوگوی دانشگاه. همواره شاد باشید.
دانشجوی کامپیوتر
شنبه 16 اسفند 1393 08:49 ب.ظ
سلام.
از این که برای طبقه ی سوم دانشکده یک آب سردکن نو و تمیز قرار دادید بسیار سپاس گزارم.
منتهی یه مشکل کوچولو هست که اگر حل بشه عالی میشه:
یک پیریز برق بیشتر اوجا نیست!
فقط دستگاه آب تصفیه تو برق هست و آبسرد کن خاموشه!
اینم حل بشه، همه چیز اوکی میشه!
ممنون!
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، قابل شما رو نداره. مشکل پریز هم با یک سه راهی حل می شه. بزودی اونم درست میشه ان شاالله.
امیرعباس بوستانی فرد
جمعه 15 اسفند 1393 11:28 ب.ظ
با این که تقریباً مطمئنم مخاطبای این پیامم اون رو نمی خونن اما دوست دارم بر حسب وظیفه تشکری کنم از کارکنای بخش خدمات عزیز و دوست داشتنی دانشکده مهندسی...با همه بدسلیقیاشون، گاهی خراب کاری هاشون واقعاً دوست داشتی هستند!
آقای دکتر! شب عید هست......غافل نشید لطفاً از حقوق و مزایای این بنده خداها شب عیدی...مبادا سخت بگذه به اون ها...
خلاصه هممون هواشون رو داشته باشیم...
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
آقای بوستانی فرد دوست داشتنی،
سلام، ممنونم که به فکر این قشر زحمتکش هستید و آفرین بر شما که عیب و هنر افراد را باهم می بینید و با بزرگواری از کاستی های ما می گذرید.
پیر ما گفت خطا بر قلم صنع نرفت
آفرین بر نظر پاک خطا پوشش باد
در حد توان سعی خواهیم کرد که شب عیدی سفارش شما را بجا بیاوریم. پیشاپیش عیدتان مبارک.
عضو هیات علمی
چهارشنبه 13 اسفند 1393 06:58 ب.ظ
سلام بر همه دوستان
وبلاگ آقای دکتر جای مناسبی برای طرح انتقادات، پیشنهادات و ... است. این دوست عزیز فکر میکنن که هر چی رو باید نمایش داد یا رییس دانشکده باید مناظره برگزار کنه یا ...
باید گفت محدوده وظایف و اختیارات رییس دانشکده در آیین نامه آمده ولی قرار نیست درباره سرویس بهداشتی و ... در وبلاگ پاسخگو باشد. همین که می توان نظرات رو به صورت ناشناس به رییس دانشکده رسوند خیلی خوبه. هرچند شخصا در مواردی با بعضی از نظرات آقای دکتر موافق نیستم ولی به تجربه و حسن نیت ایشان اعتماد دارم. بنابراین باید با صبر و ارائه پیشنهادات سازنده به ایشان کمک کنیم.
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
متشکرم.
دوشنبه 11 اسفند 1393 12:37 ب.ظ
سلام آقای دکتر!
من متحول شدم.
ولی نه اون تحولی که همه فکر میکنند، بلکه تحولی که شما دوست دارید.
تحولی که دانشجو در برابر هر کار نادرستی سکوت کند.
و اگر حرفی هم زد شما با یک سری توجیهات بی ارزش، همه چیز را خاتمه دهید.
شما که از انتشار مطالب معذور هستید، چرا وبلاگ گذاشتید؟
خیلی ساده است، شما تنها کسی هستید که نظرات را میبینید.
قضاوت هم نمیتواند دست کسی باشد که خودش یک طرف ماجراست.
ولی این جا عملا یه نمایشگاه بچه گانه است.
هر نظری که با منطق و مستدل میتواند چالش جدی برای شما باشد را نشان نمیدهید و مانند رسانه های غربی، قسمتی را نشان میدهید تا دانشجو هراسی کنید و همینطور برای برخی اساتید، مظلوم نمایی!
این جا این گونه میکنید، الآن اینطور میکنید، آیا مطمئن هستید همیشه وضع اینگونه هست؟
خود شما خوب میدانید که وضعیت برخی گروه ها از کنترل خارج شده و با یک حالت سرکوب، به ظاهر آرامش برقرار شده است.
میدانم که نمایش نمیدهید(همه ی نظراتم را به طور کامل)، ولی مطمئن باشید یک روزی گرفتار همچنین کسانی خواهید شد که بی دلیل و بی جهت شما را به همه چیز متهم میکنند و دست شما به هیچ جا هم نمیرسد.
چون الآن این رفتار را میکنید.
در مورد مناظره هم، شما اگر به خودتان خیلی اعتماد به نفس دارید، در یک جلسه ی عمومی، با حضور دانشجویان و اساتید و برخی مسئولان دانشگاه و البته فیلمبرداری و با رعایت تمام موازین اخلاقی، می توانیم مناظره کنیم تا ببینیم حق و حقیقت چیست.
آیا وضعیت بهشتی برین است یا جهنم سوزان(عمر آدمی در آن میسوزد و ساخته شدنی در کار نیست).
هر وقت برای مناظره آماده شدید، یک فراخوان عمومی با جزئیات کامل بدهید.
آنوقت مدارک و مستندات و شهود فراوان را بهمه نشان خواهیم داد تا خودشان قضاوت کنند.
والسلام.
دانشجو
دوشنبه 11 اسفند 1393 09:07 ق.ظ
سلام.
اولا نویسنده ی وبلاگ اجازه ی انتشار به همه ی نظرات بنده نمیدهد تا ماجرا مشخص شود.
ثانیا ....
(به منظور جلوگیری از نفرت پراکنی های بی حاصل، ادامه مطلب حذف شد)
آقای دکتر غفوری.
یکبار همه چیز را شفاف نمایش دهید.
فکر نمیکنم مسئله حساس تر از انتخابات ریاست جمهوری باشد که در مناظره همه ی مسائل را ببیان میکنند.
والسلام.
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، با عرض پوزش از اینکه قادر به نمایش گذاردن تمام نوشته های شما نیستم، باید عرض کنم که در مناظرات ریاست جمهوری، هویت همه طرف های مناظره معلوم است و لذا هر یک از طرف های مناظره در قبال مسائلی که مطرح می کنند احساس مسئولیت می کنند. از آنجا که در وبلاگ این امر امکان پذیر نمی باشد، هر کسی با هویت مجهول می تواند همه گونه تهمت و افترا و توهین را به دیگران روا بدارد بدون آنکه در قبال کسی پاسخگو باشد. در چنین حالتی این مسئولیت نویسنده وبلاگ است که از چنین کارهایی جلوگیری نماید.
متاسفانه از آنجا که سابقه تمرین دمکراسی در مملکت ما چندان طولانی نیست، به محض آنکه تریبونی جهت ابراز عقیده در اختیار کسانی قرار می گیرد، مورد سوء استفاده عده ای واقع می شود. بیایید نقد سازنده را جایگزین این گونه تخریب ها نماییم و " انتقاد مخرب" را با "انتقاد صریح" اشتباه نکنیم. پاینده باشید.
یکشنبه 10 اسفند 1393 08:54 ب.ظ
سلام.در رابطه با صحبت کسی که سواد و برخورداساتید صحبت شدنظری دارم.حداقل در گروه ... این قضیه کاملا مشهوده.واقعا سطح علمی بالایی ندارد.برخورد احترام آمیزی هم با خیلی ازدانشجوهاندارن.نمیدونم شاید به خاطر بازاری بودن اکثرشونه که برخوردشون در شان دانشجونیست.مخصوصا اساتید گرایش ... که ضیفترین گرایش ... هست و متاسفانه بی اخلاق ترین(اثبات ضعف علمی شون خیلی سخت نیست).شاید رودربایستی مسولین وامنیت شغلی شون باعث بشه تغییر علمی و رفتاری در خودشون ایجاد نکنند.
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، در خصوص نوشته شما صحبت های زیادی هست که مجال طرح آنها را ندارم فقط این نکته را می خواهم ذکر کنم که، به عنوان یک صاحب نظر در رشته های مهندسی، با این فرمایش شما که "اساتید گرایش مذکور ضعیف ترین گرایش گروه مورد نظر است" اصلاموافق نیستم. حق یارتان.
یکشنبه 10 اسفند 1393 11:43 ق.ظ
می خواستم خطاب به دانشجویی که در مورد توهین آمیز برداشت کردن نوشته هایشان ابراز تعجب کرده اند بگویم اگر کسی مشابه چنین حرفهایی را درباره خانواده شما می زد احساس توهین امیز بودن نمی کردید؟! مثلا می گفت «آخر کسی نباید مسئول بی ادبی بعضی افراد خانواده ... باشد .
برخی افراد این خانواده اینقدر بی ادب هستند که اجازه ی کوچکترین رفتار محترمانه ای را نمیدهند.
اصلا معلوم نیست برخی افراد این خانواده کمترین بهره ای از فرهنگ دارند یا نه؟!
فرزندان این خانواده فقط در یک چیز تخصص دارند: تقلب و زیرآب زنی»
دانشجو
یکشنبه 10 اسفند 1393 02:59 ق.ظ
سلام.
چرا هر نظری که میگذارم را توهین تلقی میکنید؟
اگر انتقاد صریح بکنم و واقعیت را بگویم، گناه کرده ام؟
شما از یک طرف دانشجوها را می کوبید که زیاده خواه هستند.
از طرفی میگویید به آنها توهین کرده ام.
شما چرا حرفتان را عوض می کنید؟
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده : سلام، لطفا یكبار دیگر یادداشت بنده را مطالعه فرمایید. كجای این یادداشت، من توضیحات شما را "توهین" دانسته ام!!؟؟ ضمنا خوب بود به بقیه توضیحات ارائه شده نیز پاسخی درخور می دادید.
شنبه 9 اسفند 1393 11:17 ب.ظ
سلام؛ این چند روز، سؤال مهمی پرسیده میشه که هر فردی جواب متفاوتی میده. سؤال این هست:
آخرین روز کلاسها قبل از تعطیلات نوروز چه روزیه؟
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
دانشجو
شنبه 9 اسفند 1393 03:46 ب.ظ
سلام
فنر-لاکی خدمات دانشکده همچنان 2 برابر قیمت بقیه جاهاست و علیرغم گزارش ان در این حا، اقدامی انجام نشد.
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، بدیهی است که رسیدگی به این امور جزء وظایف ریاست دانشکده نیست و فرصت رسیدگی به این گونه امور بسیار جزیی را هم ندارم، با وجود این، دفعه قبل که شما مطلبی را با همین مضمون ثبت کرده بودید جهت احترام به درخواست وارده، موضوع را شخصا تحقیق کردم. برای تحقیق در این خصوص یک نفر را به طور ناشناس به آن دفتر فرستادم تا یک جزوه را صحافی نماید. فاکتوری که برای من آورد یک فاکتور 2000 تومانی بود که با گفته شما مغایرت داشت. البته ایشان گفتند که برای جزوات ضخیم تر قیمت 3000 تومان است. این نرخ را با سایر دفاتر موجود در سطح دانشگاه هم چک کردم و تفاوتی ندیدم. حتی با اتحادیه صنف کتابفروشان تماس گرفتم و آنها هم این قیمت را تایید کردند. لذا به نظر می رسد که جنابعالی دچار اشتباه شده اید. البته بعدا که موضوع را با مسئول آن دفتر در میان گذاردم، ضمن ابراز شگفتی از این مطلب، طرح این موضوع را مربوط به رقبای خودشان می دانستند که، به زعم ایشان، درصدد تخریب شان هستند!! والله اعلم!
دانشجو
جمعه 8 اسفند 1393 01:14 ب.ظ
سلام.
یک سوال مهم همیشه در ذهن بنده بوده، این که واقعا چگونه بر سطح علمی و اخلاقی و آموزشی یک استاد میشود نظارت کرد؟
با همین فرم های نظر سنجی؟
آیا نباید اساتید حداقل سالی یکبار آزمونی بدهند، حداقل در رابطه با دروسی که تدریس می کنند؟
آخر کسی نباید مسئول بیسوادی بعضی اساتید باشد که درس ها را نابود میکنند و کل ترم را به گفتن حرف های لغو و بیهوده می گذرانند؟
آقای دکتر، برخی اساتید اینقدر بیسواد هستند که اجازه ی کوچکترین سوالی را چه در کلاس و چه بیرون از آن نمیدهند و اگر چیزی غیر از حرف های خودشان در امتحان بنویسیم، همه را خط میزنند و حاضر به نشان دادن برگه هم نیستند.
لابد میگویید شما مسئله ی شخصی دارید.
بعضی مواقع یک مشکل اینقدر بزرگ و فراگیر میشود، که دیگر کسی به آن اهمیت نمیدهد.
اصلا معلوم نیست برخی اساتید مدرک دانشگاهی دارند یا نه؟!
برخی از آن ها الفبای علمی رشته ی خودشان را هم بلد نیستند و بارها سر کلاس این مطالب مشاهده شده.
حالا هی بنویسید مهندس روزت مبارک.
مهندسین چمران فقط در یک چیز تخصص دارند: تقلب و زیرآب زنی.
زرنگی در این دانشکده به این است که فلانی بدون درس خواندن و پروژه دادن یه کلاه تا زانو سر استاد گذاشت و نمره ی ماکس شد.
اینا مهندسان آینده هستند.
ما هم که گناهمان گفتن حقیقت است، لبه ی پاس شدن نمره میگیرم.
نمره مهم نیست. فردا بعد از دانشگاه سواد مهم است. البته برخی پشتشان به پارتی های آنچنانی گرم است که گویی ایشان فارغ التحصیل دانشگاه برکلی هستند.
والسلام.!
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
با ادای پوزش صمیمانه از همکاران محترم هیات علمی و دانشجویان عزیز که در این یادداشت مورد عتاب قرار گرفته اند، این یادداشت را به معرض دید می گذارم تا همه دیدگاه های موجود مجالی برای بروز و ظهور بیابند و برای آنکه متهم به توجیه نشوم قضاوت را به خوانندگان منصف وامی گذارم. فقط دو نکته را باید متذکر شوم :
1. فرم های نظر سنجی از دانشجویان فقط یکی از ابزارهای چهارگانه برای نظارت بر عملکرد اساتید است و چون ممکن است، مثل همین یادداشت، بر مبنای برداشت های شخصی دانشجویان تکمیل شوند به تنهایی برای قضاوت در خصوص کار افراد نمی توانند به کار روند بلکه از سه مسیر دیگر نیز این ارزیابی ها صورت می گیرند.
2. اینکه ایشان فقط "برخی اساتید" را مورد عنایت قرار داده و نه "همه آنها" را باز جای شکر دارد، ولی مورد خطاب قرار دادن همه دانشجویان تحت عنوان "مهندسین چمران" (البته باستثنای خودشان) واقعا بی انصافی به نظر می رسد!
تو چون خود کنی اختر خویش را بد
مدار از فلک چشم نیک اختری را
(ناصرخسرو)
دانشجو
جمعه 8 اسفند 1393 12:59 ب.ظ
سلام
آقای دکتر،پاسخ های شما به مشکلات و انتقادات، صرفا این است که فلان دستور را داده ام که پیگیر هستند.
همیشه همه ی مدیران اینها را میگویند، ولی هیچ نتیجه ای دیده نمیشود، تازه اون مشکل بدتر هم میشود.
آخر اگر شما مدیر هستید، باید هنر اجرایی کردن داشته باشید، من دانشجو که وظیفه ی اجرایی ندارم.
ممکن است ناراحت شوید، ولی شما قضایا را جوری تفسیر میکنید، که مدیریت شما زیر سوال نرود، حاضر به قبول مشکلات نیستید.
چه مشکلات علمی و آموزشی، چه مشکلات عمومی دانشکده.
من و شما یک روزی باید پاسخگوی کارها و مسئولیت هایمان باشیم.
اگر از نظر شما همه چیز خوب است، میشود بفرمایید ما از نظر علمی در دانشکده ی مهندسی، چه توانمندی واقعی بین اساتید و دانشجویان داریم که بتوانیم به آن اتکا کنیم؟
سطح برخی رشته های مهندسی چمران، به شدت افت کرده، این رو براحتی میشود از رتبه های قبولی کنکور متوجه شد.

همه چیز حتی در سطح تئوری هم نیست که دلمان را به آن خوش کنیم.
وقت دانشجویان بیش از این ارزش دارد که البته هم دانشجو مقصر است و هم استاد.
والسلام!
عضو هیات علمی دانشکده مهندسی
سه شنبه 5 اسفند 1393 10:55 ب.ظ
با سلام و احترام
روز مهندس رو خدمت همه مهندسان فعلی و آینده دانشکده تبریک میگم. ان شاالله همه ما بکوشیم تا انتقادپذیر باشیم و در کنار انتقاداتمون پیشنهاد بدیم. دوست و همکار گرامی جناب آقای دکتر غفوری، سعه صدر و روی گشاده شما و همت و تلاشتون قابل تقدیره و به سهم خودم از همه تلاشهای شما سپاسگزارم. این روزها حال و هوای دانشکده با این جشنواره مربوط به فیلمها تغییر کرده و سرزندگی و شادابی رو در دانشجوها بیشتر می بینم. در بین دروس سه واحدی تخصصی گروهها، این فرصت غنیمتیه تا به تماشای فیلم هم بشینیم.قهرمانی تیم فوتسال اساتید دانشکده مهندسی در مسابقات دانشگاه رو هم تبریک میگم و آقای گلی آقای دکتر موسی پور هم دست مریزاد داره.
به قول خودتان: تنت به ناز طبیبان نیاز مباد
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سه شنبه 5 اسفند 1393 01:50 ق.ظ
انتقاد اغلب ساده ترین راه برای بیان مشکلاته اما فقط زمانی بهترین راهه که گوش شنوا و عمل بی ادعا برای رسیدگی به این انتقادها وجود داشته باشه. آقای دکتر هرچند مشکلات دانشکده هنوز هم کم نیست اما از زمانی که این تریبون راه افتاده شما با کمترین ادعا نقدها را شنیدین و پاسخ دادین و این یعنی مشکلات می تونست خیلی بیشتر از این باشه که هست ولی به همت این تریبون و سیاست نقد سازنده قطعا بار زیادی از دوش مشکلات دانشکده برداشته شده. پس خسته نباشید، هم شما و هم تمام منفقدان منصف و دلسوز این تریبون. روز مهندس بر همگی مبارک و به امید روزهای بهتر برای مهندسی.
دانشجوی مهندسی
دوشنبه 4 اسفند 1393 12:32 ق.ظ
سلام.
این پیام مرتبط با پیام قبلی من است.
خداوکیلی، دانشکده ی مهندسی، تبدیل شده به...!
من نمیدونم، 4 ساله اومدم تو این دانشکده، انصافا چند بار تا حالا قالی های نمازخونه شسته شده؟
چند بار یکی یه فکری به حال دم در نمازخونه کرده که ملت با کفش نیان تو....؟
وضو خونه که همیشه خدا کثیف و گِلی است.
جدیدا مایع دستشویی هم ندارد.
نیمچه سیستم تهویه ی نمازخونه هم که معکوس عمل میکنه، سرما در سرما و گرما در گرما.
واقعا گناه نماز نخوندن یا با کراه نماز خوندن بچه ها تقصیر مسئولین دانشکده است.
به هر کی بگی نمازخونه، اولین چیزی که میگه اینه:«اَاَاَه... همش بوی بد میاد. بریم خفه میشیم.»
آدم نمیتونه یه سجده بره.
تازه بعد از نماز جماعت، حالا طوری نیست کسی بیاد استراحت کنه، ولی این همه سر وصدا و پخش موسیقی با موبایل با صدای بلند چرا؟
واقعا باید همت کنید و تا پایان سال یک تحول جدی در وضعیت نماز خانه و سرویس بهداشتی و وضوخانه فراهم کنید.
خیلی خیلی زشته برای دانشکده ی مهندسی که یه نمازخونه ی درست درمون و حداقل بهداشتی نداره.
انواع و اقسام بو و ببماری ها در محیط نمازخونه نهادینه شده.

مثلا طراحی دانشکده طوری است که در حساس ترین نقاط دانشکده و همچنین ورودی اصلی، بود خیلی بدی به مشام میرسد.
تو رو خدا یه کاری کنید.
ما که رفتیم.
حداقل یه باقیات الصاحات بجا بگذارید.
باتشکر که حرفهای بنده را خواندید.
التماس دعا.
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، اینجوری که شما توصیف کردید دیگر خود من هم جرات نخواهم کرد که به نمازخانه بروم. من غالبا به آنجا سرمیزنم. قطعا نمی توانم ادعا کنم وضع آنجا ایده آل است آما به این شوری ها هم که شما توصیف کردید نیست. به هر حال سعی خواهیم کرد که بهتر شود. از یادآوری شما ممنونم.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


نمایش نظرات 1 تا 30