اینجا مال توست مهندس!_______ هرچه می خواهد دل تنگت بگوی!

سخن نخست

تاریخ:پنجشنبه 11 آبان 1391-07:59 ب.ظ

بسمه تعالی

ن و القلم و مایسطرون ...!

سلام،

      به فراخور مسئولیت خطیری که به عنوان رئیس دانشکده بر عهده ام گذارده شده، در فکر بودم که برای آشنایی با نقطه نظرات اقشار مختلف فعال در دانشکده مهندسی، اعم از دانشجویان، کارکنان و اعضای هیات علمی، راهی بیابم که ضمن سهل الوصول بودن، به همه این عزیزان این امکان را بدهد که بدون دغدغه، به طرح نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود در رابطه با مسائل آموزشی، پژوهشی، صنفی و ...  بپردازند.  یکی از بهترین راه حل ها برای این منظور در دنیای امروز که دنیای ارتباطات است تهیه و تدارک این وبلاگ بود.  خوشبختانه تحقق این ایده، که اولین بار از طریق پسرم مطرح شد، با عید سعید غدیر سال 1391 مقارن شد. این تقارن مبارک را به فال نیک گرفته و از خداوند تبارک و تعالی خاضعانه می خواهم که این حقیر و همه خادمین به عرصه علم و فرهنگ کشور را در انجام مسئولیت خطیرمان از هرگونه لغزش و خطا بازدارد و ما را در انجام مسئولیت ها و وظایفمان موفق گرداند.

حالا شما ای عزیز دانشجو، ای همکار زحمتکش و ای استاد فرهیخته! این گوی و این میدان! در رابطه با مسائل، مشکلات و  صد البته توانمندیهای مختلف دانشکده مهندسی هرچه می خواهد دل تنگت بگوی! مطمئن باشید مطالب شما تا جایی که با اصول اخلاقی و عقیدتی منافاتی نداشته باشند بدون هرگونه دخل و تصرف به رویت و اطلاع همگانی خواهد رسید و پاسخ های احتمالی من و همکارانم را نیز حتی المقدور دریافت خواهید نمود.

توفیق رفیق راهتان باد

حمیدرضا غفوری

رئیس دانشکده مهندسی

   


ساعات ملاقات حضوری:

       شنبه ها ساعت 15-13 ............  مخصوص دانشجویان

چهارشنبه ها ساعت 15-13............  مخصوص کارکنان و اعضای هیات علمی

لطفا برای گرفتن وقت ملاقات به دفتر ریاست دانشکده مراجعه و یا با شماره داخلی 5600 تماس حاصل فرمایید.


سه شنبه 7 اردیبهشت 1395 07:16 ب.ظ
سلام ضمن تشکر از زحمات شما
به اطلاع میرسانم < ...مطالب حذف شده...>
اگر بنا به هر دلیلی به ایشان مجوز لازم را داده اید به همه بفرمایید تا هم خیالمان راحت شده و به دیگران تهمت نزنیم و هم دیگر مزاحم شما نشویم
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، ضمن تشکر از حساسیت قابل تحسین جنابعالی، بعرض می رسانم که اقدام ایشان با اطلاع اینجانب و صرفا برای مقاصد خاصی بوده که به نوعی با امورات دانشکده مرتبط می باشند. لذا جای نگرانی نیست. موید باشید.
پنجشنبه 2 اردیبهشت 1395 03:14 ب.ظ
سلام
کاش میشد بازیافت کاغذهای باطله را در دانشکده پیگیری کرد

از بین رفتن این مقدار کاغذ به هیچ وجه زیبنده دانشگاهی که باید فرهنگ ساز باشد نیست
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
ان شاالله پیگیری می کنم. متشکرم.
دوشنبه 23 فروردین 1395 07:28 ب.ظ
امروز کاملا تصادفی متوجه شدم مصطفی مستور نویسنده سرشناس معاصر در این دانشکده عمران خوانده (سال67) و بعدتر هم در دانشکده ادبیات فوق لیسانس ادبیات. شاید بد نباشد یکبار گروه های دانشگاه فهرست فارغ التحصیلان خود را از این نظر بررسی کنند. به هر حال نویسنده ای مانند مستور برای یک کشور ثروت است چه رسد به یک دانشگاه. شاید بشود از توانایی این افراد به نحوی خلاقانه برای توسعه، و یا حداقل، تبلیغ دانشگاه استفاده کرد.
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
بله، آقای مستور ( البته با نامی دیگر که بعدا به "مستور" تغییر داده شد) از دوستان همکلاسی اینجانب در دبیرستان و در دانشکده بودند. ایشان و بسیاری از عزیزان دیگر که هریک در حال حاضر مصدر مناصب علمی و اجرایی بزرگی در کشور و خارج از کشور می باشند، جزو مفاخر دانشکده و دانشگاه به شمار می آیند و همانگونه که بدرستی اشاره فرمودید باید به نحوی به جامعه علمی حال حاضر دانشگاه معرفی شوند. بد نیست موضوع را از همین وبلاگ شروع کنیم. من سعی خواهم کرد که بخشی را تحت عنوان "دانش آموختگان نامدار" به این وبلاگ اضافه نمایم. شما هم اگر شخصیت هایی را می شناسید که می توانند در این زمره قرار گیرند لطفا به اینجانب معرفی نمایید. متشکرم.
همکار
شنبه 14 فروردین 1395 07:56 ب.ظ
سلام و عرض تبریک دیر هنگام بابت سال نو... بنده چهارشنبه هفته گذشته که به دانشکده رفتم دیدم که نیروهای خدماتی در حال تمیز کردن راهروها بودن. با این حال امروز هم که من کلاس داشتم صندلی ها خاکی بودند ضمن اینکه چند دقیقه قبل از کلاس من، یکی از پرنسل مشغول گردگیری از کولر بود که کل فضای کلاس (و البته کلاس مجاور که قبل از آن گردگیری شده بود) را خاک گرفته بود. در نهایت مجبور شدم کلاس را در یک مکان دیگر برگزار کنم.

با تشکر
مدرس
شنبه 14 فروردین 1395 05:01 ب.ظ
با سلام
با توجه به اینکه شروع رسمی کلاسها تاریخ 14 فروردین اعلام شده بود، بهتر می بود نیروهای خدمات در آغاز ساعت کاری، نسبت به تمیز کردن میزها و صندلی های دانشجویان و اساتید که پر از خاک و بدتر از آن مزین به فضولات خزندگان بودند اقدام میکردند تا شاهد کلاسهایی با وضعیت بهداشتی اینچنینی نبودیم. در غیراینصورت، در صورت عدم توانایی خدمات برای انجام چنین کاری در روز ابتدایی شروع به کار، پیشنهاد میشود پس از تعطیلات چندهفته ای، رسما با یکی دو روز تاخیر کلاسها آغاز شود تا حداقل میز و صندلی ها آلوده نباشند.
با تشکر
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، سال نو مبارك!
بچه های زحمت كش خدمات در روزهای سه شنبه و چهارشنبه هفته گذشته به همین امر مشغول بودند و فضاهایی را كه امكان دسترسی داشتند نظافت كردند.
همکار
شنبه 29 اسفند 1394 11:30 ب.ظ
سلام. لینک مشاهده تصاویر دیدار آخر سال کار نمی کنه.
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، با عرض پوزش تصاویر هنوز بارگذاری نشده اند. ان شاالله در اولین فرصت این کار صورت خواهد گرفت.
فارغ التحصیل
سه شنبه 25 اسفند 1394 11:46 ق.ظ
با سلام خدمت استاد گرامی،
دو سالی هست که فارغ التحصیل شدم، فقط خواستم عرض کنم ارادت قلبی به اخلاق و رفتارتون دارم،
کاش همه مدیران کشور مثل شما باشند
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
کارمند
چهارشنبه 19 اسفند 1394 06:17 ب.ظ
سلام
صبح بخیر
نمی خوام آخر سالی اعصابتون رو داغون کنم. ولی فکر نکنم گفتن اینکه کی چند ساعت اضافه کار گرفته....
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، ضمن اینکه من هم اینگونه رفتار را در صورت صحت تایید نمی کنم و غیر اخلاقی می دانم اما باید بعرض برسانم که هیچ چیز محرمانه و پنهانی در این زمینه وجود ندارد و هر یک از همکاران عزیز که مایل باشند می تواند با مراجعه مستقیم به خود اینجانب از نحوه محاسبه اضافه کارش مطلع شود. مطمئنم که چون مبنای کاملا روشن و شفافی برای این کار وجود دارد هرگز شرمنده هیچ همکاری نخواهم شد، ان شاالله.
همكار
سه شنبه 18 اسفند 1394 06:06 ب.ظ
با سلام و خسته نباشید خدمت برادر گرامی. این تریبون جالبه. با توجه به مسئولیت سنگین ریاست ، این كار شما مورد پسند و قابل احترام است. امیدوارم خداوند در راه این خدمت شما را یاری دهد تا ان دنیا شرمنده كسی نباشید. قبول مسئولیت كار بسیار سختی است چون در ان دنیا باید هم جواب خدارا بدهد و هم بنده خدا. البته اگر حق كسی را ضایع كنید.
در یكی از این پرسش و پاسخ ملاك اضافه كار را میزان كار و كارت زدن در خارج از تایم اداری بیان كردید. ولی متاسفانه چیزی كه من شاهد ان هستم و میبینم غیر از این میباشد. افرادی كه تا ساعت هفت ونیم كارت میزنن و تمام سعی شان اینه كه بموقع برسند تا كارتشان قرمز نشه . بعد سوار ماشین میشن میرن بچه هاشونو ببرن مهد یا خونه مادرشون. بعد میرن خرید خونه رو انجام میدن. كل حضور كاریشون شاید یك ساعت نباشه. ولی چنان از كار خودشون تعریف و تمجید میكنن كه من هم باور میكنم كارشون زیاده. اخر سر هم میبینم اضافه كار عالی واسشون رد میشه. تشویق نامه واسشون نوشته میشه. واقعا از كسی مثل شما تعجب میكنم. و واسه خودم متأسف میشم. اول باور میكردم ادم منصفی هستید ولی الان میبینم اصلا اینطوری نیست. حق أفراد زیادی كه واقعا از دل و جون زحمت میكشن را ضایع میكنی. امید وإرم خداوند شما را ببخشید چون نه طبق زحمت و نه طبق كارت اضافهكار پرداخت میكنید!!!!! اضافه كار شما سلیقه ای شده. هرطور دلتون بخوات اضافه كار میدهد. با این رفتارتون ، شب عید دل افراد زیادی را شكستید و این كار ممكنه عواقب بدی داشته بأشد.
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، همواره سعیم بر این بوده که به همان ترتیبی که گفته شد تقسیم اضافه کار صورت بگیرد هر چند همیشه باید درصدی خطا را نیز در نظر گرفت. اتفاقا برای اجتناب از اینجور صحبت هاست که معتقدم ساعت کارت زنی کم خطاترین شیوه برای تخصیص اضافه کار است زیرا پای صحبت هر کسی که بنشینی شبیه همین صحبت هایی را که شما مطرح کرده اید، در خصوص دیگران می گویند و تنها خود را وظیفه شناس و متفاوت از دیگران تلقی می نمایند. آنهایی هم که خروج غیر مجاز دارند در پایان همان ماه مشمول کسر حقوق می شوند که احتمالا شما از آن بی خبرید. فقط همینقدر بگم که دین خود را بخاطر دنیای دیگران هدر نخواهم داد. متشکرم.
علی رضا قدردان مشهدی
جمعه 14 اسفند 1394 12:42 ب.ظ
سلام! تکرار تمام آنچه برای سرور گرامی دکتر غفوری بیان نمودم از حوصله یک وبلاگ و البته توانایی تایپ بنده خارج است. همچون گذشته و از روی وظیفه پاسخ گوی همکاران عزیز هستم. انتقاد حق مسلم ما است از هر مسئولی چه رسد به کوچکی همچون من! اگر امکان حضور در دفتر مدیریت پژوهشی برایتان مهیا نیست، لطفا با تلفن بنده تماس بگیرید. البته در جلسات (که متاسفانه کم هم نستند) موبایل silent خواهد بود!! در صورت نوشتن پیام حتما تماس خواهم گرفت! مخلص
قدردان
09166113450
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
از مدیر پاسخگو، زحمتکش و خدوم پژوهشی دانشگاه بابت توضیحات ارائه شده صمیمانه متشکرم.
عضو هیات علمی
جمعه 14 اسفند 1394 09:58 ق.ظ
در خصوص تاخیر در بررسی مدارک پژوهشی در سامانه مدیریت پژوهشی، من نیز مدارکی داشتم که چنین بود. ایشان در این انتهای سال درگیر انواع آمارهای پژوهشی برای وزارت و در جلسات مختلف تدوین شیوه نامه ارتقا جدید هستند. البته تاخیر یک ماهه نیز زیاد است.
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، پیام گلایه آمیز همکار قبلی را باستحضار مدیر محترم پژوهشی رساندم. ایشان همین چند دقیقه پیش تلفنی تماس گرفتند و توضیحات مفصلی در خصوص وضعیت سامانه اطلاعات پژوهشی ارائه دادند. بر اساس فرمایش ایشان و برخلاف تصور قبلی من، ایشان کارهای رسیده را به صورت روزانه بررسی و ثبت می کنند و بجز موارد استثنایی که از لحاظ قانونی دارای ایراداتی هستند، تاخیری از ناحیه ایشان در سامانه وجود ندارد. لذا احتمالا دلیل تاخیرات اینچنینی را باید در سایر مراحل گردش کار جستجو نمود. متشکرم.
دانشجو
چهارشنبه 12 اسفند 1394 12:23 ق.ظ
سلام
در اسلایدر عکس سایت دانشکده مثلا چندتا عکس جدید گذاشته شده، لطفا ملاحظه بفرمایید با این وضع نمایش و سرعت تنظیم شده، اصلا میشه فهمید اینها چی هستن. نمره سایت همچنان نزدیک صفر
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، فرمایش جنابعالی در خصوص نحوه نمایش عکسها کاملا صحیح است. برای چندمین بار این نکته را دیروز به مسئول سایت گوشزد کردم. خودشان هم به این اشکال واقف بودند اما نمی دانستند که چگونه آن را برطرف نمایند. متاسفانه زحمت یاد گرفتن را هم بخودشان نمی دهند. اگر شما با روش انجام این کار آشنا هستید لطفا به من مراجعه نمایید تا ترتیبی دهم که نکات لازم را به ایشان یاد دهید. متشکرم.
هیات علمی
یکشنبه 9 اسفند 1394 10:42 ب.ظ
ببخشید که این پیغام را اینجا قرار میدهم اما ملجاء دیگری نداریم. بنده بیش از یکماه قبل مدرکی را جهت ثبت بر سیستم مدیریت پژوهشی قرار دادم که پس از چند روز در وضعیت "در دست بررسی نزد مدیریت پژوهشی" قرار گرفت. از آن زمان تا کنون حدود یکماه می گذرد و وضعیت مدرک تغییری نکرده. اگر واقعا مدیر مربوطه تا این حد درگیر و گرفتار هستند یا کار بررسی چند سند ساده که قبلا کارشناسان ایشان نیز بررسی کرده اند تا این حد سخت است؛ بهتر است مسوول دیگری برای اینکار انتخاب یا پست سازمانی جدیدی جهت آن ایجاد شود تا از اتلاف وقت ایشان و اعضایی که منتظر ثبت کارهایشان در سیستم آر ام اس هستند جلوگیری به عمل آید!
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، حتما گلایه جنابعالی را به اطلاع ایشان خواهم رساند اما گمان من آنست که ایشان تصور می کنند که ثبت دستاوردهای پژوهشی افراد فقط در زمان محاسبه گرنت و یا ارتقاء پایه اهمیت پیدا می کند ولذا در آن زمانها سعی می کنند که موارد ارجاعی را به صورت یکجا بررسی و ثبت نهایی نمایند. اما در سایر اوقات فقط در صورتی که مشغله هایشان اجازه دهد سری به سامانه زده و این قبیل کارها را انجام می دهند. متشکرم.
داود چرچی
چهارشنبه 5 اسفند 1394 10:24 ق.ظ
راز یک زندگی زیبا در این است که
امروز با "خدا" گام برداری و برای فردا به او اعتماد کنی.
مهندس، روزت مبارک!
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
روز مهندس بر جنابعالی و همه مهندسان فردا ساز میهن اسلامی فرخنده باد.
قهرمانی فوتسال اساتید مهندسی
پنجشنبه 29 بهمن 1394 02:40 ب.ظ
سلام
آقای دکتر غفوری
قهرمانی تیم فوتسال اساتید دانشکده مهندسی را به همه تبریک عرض میکنم و از حمایت همکاران و دانشجویان عزیز خصوصا در بازی فینال تشکر میکنم
لطفا خبر تنها باخت تیم را که با همت دوستان در بازی فینال جبران شد، در صفحه اول سایت دانشکده اصلاح بفرمایید
متشکرم
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، بنده هم به سهم خود این پیروزی دلچسب را به همه همکاران تبریک عرض نموده و توفیقات روزافزون آنها را از خداوند متعال خواهانم. البته ضرورتی به حذف یا اصلاح خبر مورد نظر جنابعالی نمی بینم زیرا بالاخره برد و باخت جزیی از بازی است و به قول گزارشگران ورزشی "این باخت هیچ چیز از ارزش های تیم ما کم نمی کند". ضمنا خبرهای تکمیلی که مربوط به برد بازیهای بعدی است متعاقبا درج خواهند شد. متشکرم
سلام
چهارشنبه 28 بهمن 1394 10:46 ق.ظ
قرار دادن اخبار در سایت بروز نیست. هیچ خبری در ارتباط با مراسم دوشنبه درج نشده.
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
با سلام، درست متوجه نشدم که منظورتان "سایت" دانشکده است یا همین "وبلاگ"، اگر منظورتان همین وبلاگ است با عرض پوزش باید باطلاع برسانم که اشتغالات متعدد هفته های اخیر باعث شده که نتوانم مطالب و اخبار را به موقع بروزرسانی نمایم. سعی خواهم نمود که در روزهای آتی وقت بیشتری را به این منظور اختصاص دهم . ضمنا خوشحالم که اخبار سایت را با علاقه دنبال می نمایید و امیدوارم در جلب رضایت شما و سایر مخاطبین موفق بوده باشم. متشکرم
چهارشنبه 28 بهمن 1394 12:07 ق.ظ
با سلام
مدتی است که اتاق پروژه دانشجویان به دستور مدیر گروه محترم برق بسته شده و دانشجویان حق استفاده از آن را ندارند.

با توجه به نبودن مکان مناسب جهت انجام کارهای پژوهشی خواهشمند است برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی چاره ای اندیشیده شود.
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
باسلام، از آنجا که مطلب شما هیچ نکته غیرقابل نمایشی نداشت، با عرض پوزش علیرغم ارسال آن به صورت یادداشت خصوصی، به معرض نمایش گذارده می شود.
اینهم پاسخ دریافتی از طرف مدیر محترم گروه برق:
"اتاق مذکور اساسا اتاق پروژه کارشناسی است که دانشجویان ارشد نیز می توانند صرفا برای انجام کار عملی با مراجعه به آقای نیسی از آن استفاده کنند. در عین حال در ترم قبل آنجا به سالن مطالعه تبدیل و انجام کار عملی به تعطیلی کشانده شد. نهایتا به دلیل بازبودن درب حراست آنجا پلمپ و پس از باز گشایی قرار شد آنجا صرفا برای کار عملی استفاده شود."
یکشنبه 25 بهمن 1394 08:01 ب.ظ
با سلام
1- دو روز هست که شبکه و اینترنت طبقه سوم، قسمت گروه مکانیک قطع است و رسیدگی نشده. با توجه به برنامه های فردا، احتمالا باید تا سه شنبه برای وصل شدنش صبر کنیم.
2- دستگاه فروش خودکار مواد خوراکی که در طبقه همکف قرار دارد، از قبل از شروع امتحانات ترم قبل خراب است ولی روی آن نوشته شده: "دستگاه موقتا کار نمی کند". در مواقع تعطیلی بوفه، خیلی کمک میکرد .
با تشکر
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
هر دو مورد رسیدگی خواهند شد. آیا به مدیر گروه و یا مسئول شبکه اطلاع رسانی شده؟ متشکرم.
فارغ التحصیل
سه شنبه 20 بهمن 1394 08:56 ب.ظ
سلام آقای دکتر.
آیا در دانشگاه چمران، فرصتی برای اخذ امریه از بین فارغ التحصیلان وجود دارد یا خیر؟
کلا این مسئله را چطور میتوان پیگیری کرد؟
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، تا آنجا که من اطلاع دارم (و البته اطلاعات من چندان به روز و دقیق نیست) چنین ظرفیتی به صورت بالقوه وجود دارد اما از آنجا که تخصیص سهمیه از طرف سازمان نظام وظیفه به دانشگاه ها با مشقات و دردسر های فراوان همراه است و معمولا هم منجر به نتیجه دلخواه نمی گردد، کمتر دانشگاهی حاضر است وقت و انرژی خود را مصروف چنین کاری بکند. البته برای اعضای هیات علمی بورسیه که پس از پایان تحصیلات خود به دانشگاه مراجعه می کنند استفاده از چنین سهمیه ای کاملا مقدور است. برای دانشجویان فارغ التحصیل برتر نیز تسهیلاتی از طرف دفتر استعدادهای درخشان و دفتر جذب نخبگان استان وجود دارد که می توانید از همانجا استعلام فرمایید. موفق باشید.
دانشجوی معماری
سه شنبه 13 بهمن 1394 09:13 ق.ظ
از وقتی که گذاشتید و پاسختان بسیار ممنونم اما به دلیل آشنایی با وضعیت حاکم بر گروهمان ترجیح می دهم پیام به نمایش درنیاید. تنها یک نکته را با توجه به پاسخ شما می خواستم بگویم. منظور من این نبود که برنامه ریزی با توجه به خواسته دانشجویان انجام شود ولی قبلا پیش از برنامه از دانشجویان درباره دروسی که افتاده بودند سوال میشد و بعد به گونه ای برنامه تنظیم می شد که دانشجویان افتاده بتوانند واحد را بگیرند. به نظر من این خیلی بهتر از راههای عجیب فعلی نظیر برداشتان همزمان سه درس که پیشنیاز یکدیگرند در یک ترم (برای دانشویان ترم آخر) یا واحد گرفتن در دزفول و جابجایی ساعت ارائه درس یک ورودی برای اینکه یک نفر که در دزفول واحد دارد به مشکل نخورد و نظایر آن است.
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
موافقم. ممنون.
دانشجوی معماری
دوشنبه 12 بهمن 1394 09:35 ب.ظ

آقای دکتر غفوری، رییس محترم دانشکده مهندسی
با عرض سلام و احترام. از آنجا که با توجه به سوال و جوابهایی که در این صفحه مطرح می شود شما را آدم روشن و منصفی یافتم به خودم اجازه دادم تا مزاحم شوم و مسایلی را در ارتباط با وضعیت گروه معماری در یکسال اخیر مطرح کنم. آقای دکتر همانطور که می دانید ......این را به صورت خصوصی عرض می کنم و نمی خواهم نمایش دهید ولی ممنون می شوم اگر پاسخ دهید........
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، از ابراز لطف جنابعالی متشکرم. در تمام این مدت سعی ام بر این بوده که تمام صحبت ها و انتقادات را بشنوم و همانگونه که فرموده بودید منصفانه قضاوت نمایم. در باره مواردی هم که اشاره کرده بودید نکات زیادی وجود دارند که علی القاعده می باید توسط افراد مورد نظر شما پاسخ داده شوند اما از آنجا که من را از نمایش دادن متن ارسالی منع نموده اید قابل ارایه در اینجا نیستند. شاید اگر اجازه نمایش آنها را بدهید جوابی برای برخی از پرسش هایتان پیدا کنید. اما فقط درباره یکی از گلایه های شما که در خصوص عدم توجه به خواسته های دانشجویان در برنامه ریزی درسی بود می توانم توضیحاتی را ارایه نمایم:
یکی از مسایلی که همواره موجب بروز مشکلات جدی در برنامه ریزی دروس گروه ها بود آن بود که بسیاری از اعضای محترم هیات علمی زمان ها و شرایط خاصی را برای برنامه ریزی دروس مربوط به خود در نظر داشتند و اصرار می کردند که حتما کلاس های آنان در زمان های مشخص و با توجه به خواسته هایشان برنامه ریزی شود. از آنجا که این امر محدودیت ها و مشکلات زیادی را در رابطه با برنامه ریزی گروه ها ایجاد می کرد، از چند ترم پیش به این طرف از گروه ها خواسته شد که برنامه ریزی کلاس ها را بدون توجه به این درخواست ها انجام دهند زیرا اعتقاد بر این است که اساتید باید در خدمت گروه و برنامه های گروه باشند و برنامه های خود را با آن منطبق نمایند و نه برعکس. در حالی که هنوز این مشکل به طور کامل حل نشده، در این اواخر مشکل جدیدی به مشکلات قبلی اضافه گردیده و آن اینست که برخی دانشجویان مثل جنابعالی معتقدند که برنامه ریزی کلاس ها باید با توجه به خواسته های آنان صورت گیرد. این موضوع قطعا بزرگتر از مشکل اول می باشد زیرا تعداد و تنوع خواسته های دانشجویان بسیار بیشتر از تعداد و تنوع خواسته های اساتید محترم می باشد و لذاست که از گروه ها خواسته شده که برنامه ریزی کلاس ها صرفا بر اساس مقررات آموزشی و با توجه به روند منطقی ارایه واحدهای درسی صورت گیرد. واضح است که در چنین شرایطی بسیاری از خواسته ها، حتی خواسته های بجا، قابل برآورده شدن نخواهند بود.
در خصوص سایر مسایل طرح شده در یادداشت شما افراد ذیربط باید پاسخ دهند که آنهم منوط به اجازه نمایش آن توسط شماست. در صورتی که موافقید، یادداشت خود را مجددا ارسال فرمایید تا به نمایش گذاشته شود. موفق باشید.
دانشجوی کارشناسی مکانیک
دوشنبه 5 بهمن 1394 03:41 ب.ظ
با عرض سلام خدمت جناب آقای دکتر قنبرزاده ، معاون محترم آموزشی
بنده در حال ورود به ترم چهارم هستم و در شرایطی که فردا انتخاب واحد دارم هنوز نمره بعضی از دروس حتی به صورت "ثبت موقت" هم اعلام نشده.به عنوان مثال بنده برای اخذ دروس ((مکانیک سیالات1-ترمودینامیک1-ریاضی مهندسی ))که جمعا 9 واحد هستند باید معادلات دیفرانسیل را گذرانده باشم.در حالی که نمره این درس همچنان اعلام نشده.اکنون سوال من اینحا است که روز انتخاب واحد با چه اطمینانی و چگونه دروس مذکور را اخذ کنم؟؟؟؟
با تشکر فراوان
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، تا آنجا که اطلاع دارم به همین دلیل قرار بود که گزینه کنترل رعایت پیش نیازی در سامانه انتخاب واحد غیرفعال شود اما ظاهرا این کار صورت نگرفته است. دیروز موضوع را با پیامک به مسئول مربوطه در اداره مرکزی آموزش اطلاع دادم ولی آنگونه که پیداست مشکل هنوز پابرجاست. امیدوارم معاون محترم آموزشی راه حلی فوری برای این امر بیابند.
دانشجو
یکشنبه 4 بهمن 1394 11:23 ب.ظ
بله آقای دکتر
شهریه بعضی دروس اصلی یا اختیاری است در رشته مکانیک
ممنونم
دانشجو
یکشنبه 4 بهمن 1394 09:34 ق.ظ
سلام
می خواستم بدونم اگر شهریه یک درس بطور مثال 531464.3 باشد، و در حذف و اضافه این درس رو حذف کنم شهریه اش برگردانده می شود؟
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
معاون محترم آموزشی، لطفا اطلاع رسانی فرمایید. ضمنا مایلم بدانم که آیا دقت محاسبه شهریه هر درس،آنگونه که در این مثال ذکر شده، واقعا تا یک رقم اعشار است؟ متشکرم.
دانشجو
چهارشنبه 30 دی 1394 11:19 ب.ظ
با سلام
امروز یکی از اساتید گروه کامپیوتر استاد .... نمره‌های درس ..... را وارد کرد و موقع اعتراض به نمره با ما برخورد خوبی نداشت. در هر سوال به دنبال یک کلمه‌ی خاص بود و اگر آن کلمه‌ی خاص وجود نداشت هیچ نمره‌ای به ما تعلق نمی‌گرفت.
علاوه بر بد تصحیح کردن امتحانی که از ما گرفتند این امتحان، یک امتحان سیزده سواله بود که همه‌ی سوال‌ها تشریحی بود ولی تنها 45 دقیقه وقت داشت. این را از همه‌ی اساتیدی که آن روز مراقب امتحان بودند (استاد .... و استاد ....)‌ می‌توانید بپرسید.
خواستم ببینم آیا امکان این وجود دارد که این وضعیت تغییر کند؟
دانشجوی کامپیوتر
چهارشنبه 30 دی 1394 11:15 ب.ظ
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت رییس دانشکده آقای غفوری
گاهی اوقات اتفاقاتی در سیستم نمره‌دهی دانشگاه اتفاق می‌افتد که اصلا در شان دانشگاه اسم و رسم داری مانند دانشگاه شهید چمران اهواز نیست.
در همین ترم جاری کم نبودند دانشجویانی که با استاد .... درس ..... داشتند و به ناحق نمره‌ی بسیار کم‌تری از آن‌چه‌ حقشان بود را گرفتند.
ایشان برای تصحیح کردن به هر سوال یا نمره‌ی کامل می‌دهند یا یک دهم هم نمی‌دهند. به قول خودشان پاسخ هر سوال یا غلط است یا درست و حد وسطی هم وجود ندارد.
از این که بگذریم برای این درس اصلا میانترم نگرفتند که این هم یکی دیگر از انتقاداتی است که به ایشان وارد می‌شود.
در آخر با احترامی که برای ایشان قائل هستیم فقط تنها پرسشی که ایجاد می‌شود این است که نه تنها برای این استاد خاص بلکه برای همه‌ی استادها این حق و ناحق‌ها در نمره دادن تا کی ادامه دارد و چرا هیچ نظارتی بر روی سیستم نمره‌دهی اساتیدا وجود ندارد و یا آیا واقعا فرم‌های ارزشیابی اساتید تاثیری بر روی روند کاری آن‌ها دارد یا خیر؟

با تشکر فراوان از زحمات شما
فارغ التحصیل
چهارشنبه 30 دی 1394 07:05 ب.ظ
سلام آقای دکتر.
تشر بابت انتشار نظر بنده.
امروز مطلع شدم استاد مذکور( که گفته بود زیاد نوشتی چون بلد نبودی....) و البته دو ترم پیش هم متاسفانه علنی و در حضور همه به دانشجویان توهین میکرد، در گردشی آشکار(1)
در برد گروه اطلاعیه زده و از دانشجوها خواسته تا برگه هایشان راببینند.
یعنی استادی که قبلا برای نشان دادن برگه، اول 2 نمره کسر میکرد و ترم های گذشته حتی کسانی رو به همین دلیل با 3 و 5 انداخته بود، این ترم نه تنها برگه ها را نشان داده، بلکه بالای 7 رو هم پاس کرده!!!

البته ناگفته نماند، ایشان هنوز از شیوه ی نادرست ارزیابی(میان ترم نمیگیرند و حجم بالای درس را با یک امتحان در زمان حداکثر یک ساعته و سوالات زیاد یا سوالات کم و طولانی) استفاده کرده و در تدریسیشان قسمت مهمی از سرفصل را تدریس نمی کنند.
خواستم بگم ما نقاط ضعف و قوت را با هم می بینیم و واقعا به دنبال بهبود هستیم.


امیدوارم باقیمانده ی مشکل تدریس این استاد هم حل بشود و البته این گردش آشکار ادامه بیابد تا هم دانشجوها مطالب را خوب دریافت کنند هم ما دیگر اینقدر این جا مزاحم نشویم.

بازهم ممنون که توجه کردید.
یا علی.
فارغ التحصیل
سه شنبه 29 دی 1394 03:43 ب.ظ
سلام.
آقای دکتر همیشه بعد از امتحانات مسائل و مشکلات اساتید در نمره دادن و تصحیح اوراق مطرح میشود.
به عقیده ی من، مقصر اصلی سیستم دانشگاه است که هیچ نظارت موثر و منصفانه ای روی اساتید ندارد و استاد را در جری تر شدن یاری می کند.
با مدرک عرض میکنم.
خود استاد به بنده گفت تو جواب را نوشتی، درست هم نوشتی ولی چون زیاد نوشتی یعنی نمیدونستی من چه میخواهم!!!!!!!
این درحالیست که اکثر نمرات بالا در آن درس پیش من رفع اشکال کردند.
استاد با کمال لطف به من 12 داد و تازه مرا تهدید هم کرد.
این قضیه مربوط به 2 سال پیش از این است.
از این دست هم کم نیست، همیشه هم دانشجو راست نمیگوید.
ولی به طور کلی، سیستم امیدوارکننده نیست و دانشجوی تلاشگر را دلسرد میکند.
امیدوترم وضعیت اصلاح شود و حداقل نیت و تلاش در جهت بهادادن به دانشجویان تلاشگر و سالم باشد.
با تشکر و آرزوی سعه ی صدر و آرامش و موفقیت.
دانشجو
دوشنبه 28 دی 1394 09:56 ب.ظ
وقتی حضرت استاد جلوی دانشجو ملاک نمره دهی به دانشجوی دیگشو اعلام میکنه و برگشو نشونش میده و کلییی بهش میخنده و مسخرش میکنه بخاطر مطلبی که نوشته ولی درآخر بهش نمره عالی میده . آدم به عدالتشون شک میکنه و به اینکه در نظرشون جنسیت ملاک هست نه برگه:((((
با چشمهای خودم دیدم . البته اگه شما بازم طرفداری نکنید
دانشجوی کامپیوتر
جمعه 25 دی 1394 06:07 ب.ظ
فکر کنم 10 روز مهلت ثبت نمره از تاریخ امتحان زمان مناسبی باشه برای اساتیدی که یک درس کارشناسی و یک یا دو درس ارشد در حال تدریس دارند. بعید میدونم همه دروس این اساتید در یک بازه زمانی ثابت باشه که فرصت نکنند به تصحیح اوراق و ثبت نمرات بپردازند. جناب دکتر هرسال بنظرم همین منوال بوده ولی چرا هیچ تغییری ایجاد نمیشه .

(اسامی افراد مورد نظر توسط وبلاگ حذف شده اند)
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، در این باره با شما هم عقیده ام و معتقدم حق با شماست لذا نمی خواهم توجیه گر کاستی های خود و همکارانم باشم اما به قول بابا طاهر:
چه خوش بی گر محبت ز هر دو سر بی
که یک سر مهربونی درد سر بی
جان دل! آیا تا بحال اتفاق نیفتاده که دانشجویان همان گروه در تحویل تکالیف یا پروژه هایشان تاخیر طولانی داشته باشند؟ آیا این یک رویه تکراری و همیشگی نیست؟ امیدوارم هرکدام از ما در هر جایگاهی که هستیم ادای وظیفه را فقط از جانب دیگران انتظار نداشته باشیم و خود ما هم در حد توان در انجام وظایفمان کوشا باشیم.
گلایه به حق شما را به همکارانی که نامبرده بودید گوشزد خواهم نمود. با تشکر
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


نمایش نظرات 1 تا 30