اینجا مال توست مهندس! هرچه می خواهد دل تنگت بگوی!

سخن نخست

تاریخ:پنجشنبه 11 آبان 1391-06:59 ب.ظ

بسمه تعالی

ن و القلم و مایسطرون ...!

سلام،

      به فراخور مسئولیت خطیری که به عنوان رئیس دانشکده بر عهده ام گذارده شده، در فکر بودم که برای آشنایی با نقطه نظرات اقشار مختلف فعال در دانشکده مهندسی، اعم از دانشجویان، کارکنان و اعضای هیات علمی، راهی بیابم که ضمن سهل الوصول بودن، به همه این عزیزان این امکان را بدهد که بدون دغدغه، به طرح نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود در رابطه با مسائل آموزشی، پژوهشی، صنفی و ...  بپردازند.  یکی از بهترین راه حل ها برای این منظور در دنیای امروز که دنیای ارتباطات است تهیه و تدارک این وبلاگ بود.  خوشبختانه تحقق این ایده، که اولین بار از طریق پسرم مطرح شد، با عید سعید غدیر سال 1391 مقارن شد. این تقارن مبارک را به فال نیک گرفته و از خداوند تبارک و تعالی خاضعانه می خواهم که این حقیر و همه خادمین به عرصه علم و فرهنگ کشور را در انجام مسئولیت خطیرمان از هرگونه لغزش و خطا بازدارد و ما را در انجام مسئولیت ها و وظایفمان موفق گرداند.

حالا شما ای عزیز دانشجو، ای همکار زحمتکش و ای استاد فرهیخته! این گوی و این میدان! در رابطه با مسائل، مشکلات و توانمندیهای مختلف دانشکده مهندسی هرچه می خواهد دل تنگت بگوی! مطمئن باشید مطالب شما تا جایی که با اصول اخلاقی و عقیدتی منافاتی نداشته باشند بدون هرگونه دخل و تصرف به رویت و اطلاع همگانی خواهد رسید و پاسخ های احتمالی من و همکارانم را نیز حتی المقدور دریافت خواهید نمود.

توفیق رفیق راهتان باد

حمیدرضا غفوری

رئیس دانشکده مهندسی

   


ساعات ملاقات حضوری:

       شنبه ها ساعت 15-13 ............  مخصوص دانشجویان

چهارشنبه ها ساعت 15-13............  مخصوص کارکنان و اعضای هیات علمی

لطفا برای گرفتن وقت ملاقات به دفتر ریاست دانشکده مراجعه و یا با شماره داخلی 5600 تماس حاصل فرمایید.


دانشجو
دوشنبه 13 مهر 1394 01:48 ق.ظ
سلام آقای رئیس.
من با پیشنهاد آقای نادران موافقم. باید دوره ای کولرها بررسی شوند. مثلا تمیز کردن فیلتر کولرها بسیار بسیار در سالم ماندن و عملکرد آنها موثر است.
جاهایی مثل سالن مطالعه هم بیشتر مورد توجه قرار بگیرند که نور علی نور می شود.

راستی، سیستم نمازخانه هم خیلی عجیب است، هم کولر روشن است و هم هواکش. اینطور که زحمات کولر بینوا به هدر میرود!!!!
موفق باشید.
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، سالی یکبار قبل از شروع فصل گرما (عمدتا در ایام تعطیلات نوروزی) این بازرسی دوره ای انجام می گیرد. با توجه به کمبودهای بودجه ای و نیروهای انسانی، تکرار آن در فواصل زمانی کوتاه تر تا بحال مقدور نبوده، بخصوص آنکه به فاصله کوتاهی پس از آغاز به کار کولرها آنچنان هجمه ای به خدمات دانشکده برای رفع خرابی های حین بهره برداری صورت می گیرد که دیگر فرصتی برای سرویس ادواری آنها باقی نمی ماند.
در رابطه با کار کردن همزمان کولر و تهویه در نمازخانه، برای خود من هم این سوال پیش آمده بود، اما در پاسخ به من گفتند که کولر برای خنک کردن و تهویه برای خروج بوی نامطبوع جورابها ناچارا باید همزمان کار کنند. سربلند باشید.
شنبه 11 مهر 1394 08:41 ب.ظ
جناب ریاست دانشکده مهندسی

با سلام
اینجانب همسر (یا بهتر است بگویم) همسر سابق ..... هستم. احتمالا شما بهتر و بیشتر از من از مسایل و مشکلاتی که باعث اخراج ایشان از آن دانشگاه شده در جریان هستید. <...حذفیات...> خواهشمند است < ...حذف...> تا نتوانند با اتکا به آن ادعا نمایند که <...حذفیات...>.

پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
با سلام و ضمن ابراز تاسف شدید از مشکلات پیش آمده، حتما نظر جنابعالی تامین خواهد شد. جهت استحضار جنابعالی انجام این کار مدتها پیش مورد تاکید قرار گرفته بود ولی متاسفانه مانند بسیاری امور دیگر مورد غفلت واقع شده. امیدوارم خداوند تبارک و تعالی آنچه را به مصلحت جنابعالی و ایشان است رقم بزند. حق یارتان. .
محمود نادران (مدرس)
شنبه 11 مهر 1394 06:52 ب.ظ
فرمایش شما کاملا متین است و بنده درک میکنم که کارهایی در این تعداد، اگر ثبت نشوند ممکن است نتیجه منفی بدهند. با این حال تاکید بنده روی پیدا کردن راه های جایگزین است و خیلی خوب است سایر افراد که چنین مشکلی را گزارش کرده اند پیشنهاداتی هم برای رفع موثر آن ارائه کنند تا در این صورت مشکلات زودتر حل شوند.... به عنوان مثال برنامه ریزی اداره خدمات برای بررسی کولر های دانشکده به صورت روتین (فارغ از اینکه گزارش خرابی برسد یا نرسد)... راه حل دیگر تخصیص کارکنان خدمات به گروه های آموزشی است به طوری که هر گروه یک عامل در اداره خدمات داشته باشد. در صورت کمبود نیروی انسانی در خدمات می توان با تقسیم آن ها در روزهای هفته، هر گروه را بهره مند کرد به طوری که مثلا روزهای دوشنبه اولویت کارکنان خدمات رفع مشکلات گروه x باشد.

طبیعتا چنین برنامه ریزی مناسب روزها و هفته های پیک هستند (مثل اول ترم).

در این صورت من فکر میکنم حجم نامه نگاری اداری کاهش می یابد ضمن این که کارها به صورت خودکار (که البته واژه ای آرمانی است) انجام خواهند شد.

پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
ان شاالله بتوانیم در آینده از کمک های فکری و عملی شما بیشتر بهره مند شویم. متشکرم.
محمود نادران (مدرس)
شنبه 11 مهر 1394 11:35 ق.ظ
با سلام.... با توجه به صحبت هایی که درباره تجهیزات خنک کننده در نظرات دیدم، عرض میکنم که بنده خود یکی از قربانیان کولر خراب هستم.... ظاهرا برای رفع خرابی و سرویس کولر باید نامه نگاری اداری شود (!) که به نظرم این مطلب معنی «انتظار تعمیر نداشته باش» می دهد.

آیا این کار به افزایش بروکراسی اداری نمی انجامد؟ به نظرم این کار در حد و اندازه یک تلفن است. طبیعی است بعد از تمعیر می توان آن را صورت جلسه کرد تا اسناد فعالیت انجام شده محفوظ بماند.
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، با توجه به تعدد تلفن هایی كه در رابطه با خرابی ها و موارد مختلف جزیی و كلی به اداره خدمات می شود و با توجه به محدودیت پرسنل این واحد به واقع زحمت كش دانشكده، بسیار اتفاق می افتاد كه درخواستی با تاخیر انجام شود و یا اصلا در بین درخواست های ریز و درشت دیگر كه هر روزه به وفور صادر و دریافت می شوند، به فراموشی سپرده شود. این همان چیزی است كه بارها و بدفعات اتفاق افتاده بود و هر طرف نیز دیگری را متهم به بی توجهی می كرد. ثبت درخواست ها باعث نظم بخشیدن به این ماجرا و تا حدودی بهبود شرایط گردیده و حداقل حسن آن اینست كه در صورتی كه درخواستی انجام نشد، می توان سابقه آن را ردیابی كرد و فرد اهمال كننده را شناخت. بخاطر داشته باشید كه "سریعترین راه، همیشه بهترین راه نیست!".
ضمنا بد نیست این را هم اشاره كنم كه كولر مورد نظر شما برای سومین بار در چند ماه اخیر نیاز به تعمیر پیدا كرده است. اگر ضربدر تعداد كولرهای دانشكده كنید، حساب دستتان می آید. حق نگهدارتان.
شنبه 11 مهر 1394 11:23 ق.ظ
سلام مجدد
پس طبق نظر شما عدم رسیدگی به وضع سوله های مکانیک مربوط به عدم پیگیری مدیریت گروه میشود و نه عدم موافقت ریاست با انجام تعمیرات اصولی موردنظر گروه. بسیار خوب. البته قانع نشدم. چون در جریان هستم که درخواستهایی بوده که با آن موافقت نشده.
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، منظور من مدیر گروه به تنهایی نبود. کسانی که روی سخن من با آنهاست بخوبی متوجه منظور من هستند زیرا بارها در این رابطه آنها را مورد خطاب و عتاب قرار داده ام اما در یک تریبون عمومی نمی توان از کسی نام برد. همانگونه که قبلا هم عرض کردم همه "افراد مرتبط" در این رابطه مسئولیت دارند البته هر یك به نوعی. از تكنسین های كارگاه ها كه بیشترین ارتباط را با موضوع دارند تا مدرسین محترم و مدیر گروه و نهایتا خود این حقیر. هر كجای این زنجیره به مسئولیت خود عمل نكند یا بی تفاوت باشد، كار دچار اشكال خواهد شد. البته این در صورتی است كه فرض اولیه شما را مبنی بر " عدم رسیدگی به وضع سوله های مكانیك" بپذیریم. از نظر من این فرض پذیرفتنی نیست، اما عرض من آن است كه اگر شرایط بهتری را می طلبید باید برای آن بیشتر تلاش كنید. پیروز باشید.
محمود نادران (مدرس)
شنبه 11 مهر 1394 11:22 ق.ظ
با سلام و عرض خسته نباشید خدمت شما و اساتید محترم... نکته ای که بنده می خواهم عرض کنم درباره «تمیز بودن تخته کلاس» است. بعضا دیده شده که هنگام ورود به کلاس، مطالب کلاس قبلی همچنان بر تابلو بر جا مانده اند و مدرس بدون توجه به آن کلاس را ترک کرده است.

با توجه به اینکه در شروع ترم به سر می بریم، خوب است مدرسان محترم به این نکته که من آن را در حیطه نظافت شخصی میدانم (!)، دقت کنند و در پایان کلاس، مطالب خود را پاک کنند تا ضمن احترام به مدرس بعدی، فرهنگ اجتماعی مترقی خود را هم به نمایش بگذارند. فراموش نکنیم که پاکیزگی جزئی از ایمان معرفی شده است...
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :

نكات بسیار ریزی در رفتار اجتماعی آدم ها وجود دارند كه ممكن است مثل همین نكته شما، از نظر خیلی ها بی اهمیت و پیش پا افتاده به نظر برسند ولی در واقع می توانند ملاكهای خوبی برای شناخت انسانها و درك شخصیت آنها باشند. بعنوان مثال یكی از ملاك های وظیفه شناسی، همین نكته بظاهر كم اهمیتی است كه جنابعالی به آن اشاره كردید. باز هم ما را مستفیض بفرمایید استاد! متشكرم.
دانشجوی ارشد مکانیک
جمعه 10 مهر 1394 10:18 ب.ظ
سلام
آقای دکتر از لفظ غیرتمیز یا همون کثیف برای سوله های مکانیک استفاده کردید. با احترام به نظر شما باید بگویم این وضعی است که برای این سوله ها بوجود آورده اند وگرنه قطعا اگر کف سوله ها سنگ میشد و دستگاه های خنک کننده نیز در آن تهویه میشد، سوله هایی نظیر سوله سیالات و ترمو اینک چنین وضعی نداشت. دستگاه ها زمانی فرسوده میشوند که در چنین محیط غیرتمیزی ! نگه داری شوند. هرکس که نیم نگاهی به سوله برق و سپس به سوله سیالاتی مکانیک بیاندازد خواهد دید که چقدر تبعیض وجود دارد!
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، منظور من سوله هایی مثل کارگاه های جوشکاری، ماشین افزار و اتومکانیک بود.
ضمنا تفاوت ها همیشه ناشی از تبعیض نیستند، بسیاری اوقات ناشی از نحوه پیگیری افراد ذیربط می باشد که در برخی جاها فعالانه و دلسوزانه مسائل گروه و محیط کارخود را دنبال می کنند و در برخی جاهای دیگر منفعلانه و بی تفاوت از کنار مسائل موجود می گذرند و حتی حاضر نیستند برای بهبود شرایط محیط کار خود، قدم از قدم بردارند. در چنین حالاتی انتظار وجود شرایط برابر، عین "تبعیض" خواهد بود.
معاونت آموزشی
جمعه 10 مهر 1394 12:28 ق.ظ
سلام
عید غدیر بر تمامی شیعیان مبارك باد هرچند كه امسال با چشمانی اشكبار به خاطر جانباختن تعدادی از هموطنانمان در منا به استقبال عید رفتیم.
جهت اطلاع رسانی عرض نمایم كه با توجه به عدم حد نصاب رسیدن تعدادی از كلاسها و حذف آنها از سیستم آموزشی دانشكده اكثر كلاسهایی كه قبلاً در سوله ها برنامه ریزی شده بودند به ساختمان اصلی دانشكده انتقال خواهند یافت. برنامه تصحیح شده حداكثر تا روز یكشنبه به گروهها اعلام خواهد شد.
به امید سلامتی و بهروزی ملت ایران.
پنجشنبه 9 مهر 1394 07:42 ب.ظ
سلام،
سوله های مکانیک، نه تنها محافظ کولر ندارند، بلکه کولر هم ندارند.
با تشکر
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، با توجه به نوع تجهیزات سوله های مکانیک که غالبا در محیط غیر تمیز فعالیت می کنند، فضای عمومی این سوله ها امکان استفاده از تجهیزات خنک کننده را همانند کارگاه های برق ندارند. اما فضای دفتری و کلاس های آنها که در آنها امکان نصب کولر بوده، از قبل دارای چنین تجهیزاتی بوده اند و اخیرا هم به آنها افزوده شده است. عید غدیر خم مبارک.
عضو هیات علمی
چهارشنبه 8 مهر 1394 03:52 ب.ظ
جناب آقای دکتر غفوری
با سلام و احترام
در سوله برق کولر اتاقی که به صورت کلاس در آمده و برای آموزش مطالب تئوری استفاده می شود گاز ندارد و این کلاس قابل استفاده نیست. کولر دو تیکه وسط سالن نیز به دلیل اشکال در سیستم محافظ آن روشن نمی شود و این قسمت از سالن نیز که محل انجام آزمایشات است گرم است. لازم به ذکر است که در این سوله آزمایشگاه های ماشین 1، ماشین 2، مبانی برق و کارگاه برق در طول هفته و اغلب در ساعات 2 تا 6 عصر یعنی در ساعات اوج گرما برگزار می شود. پرسنل سوله هم می گویند این اشکالات را قبل از تعطیلات تابستان از طریق نامه اعلام کرده اند، اما اقدامی در این زمینه انجام شده است. دانشجویانی که در هفته جاری برای گروه بندی در سوله بودند، به سختی گرمای سوله را تحمل کردند. لطفا برای پیشگیری از حوادث ناگوار دستور فرمایید اقدامات لازم در این خصوص انجام شود.
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
با سلام و تشکر از اطلاع رسانی شما، رسیدگی خواهد شد.
لازم بذکر است که از مدتها قبل به همکاران ذیربط تاکید شده بود که لوازم مورد نیاز کلاس سوله ها منجمله کولر نو کاملا تامین شده و آماده تحویلند و باید برای نصب آنها درخواست خود را از خدمات دانشکده پیگیری نمایند. آماده سازی کلاس های سوله های مکانیک و مواد که در همین مدت صورت گرفته دلیل خوبی برای اثبات این مدعاست. اما متاسفانه برخی همکاران آن گروه وظیفه خود را فقط در حد ارسال درخواست تعریف کرده اند و انتظار دارند دیگران آن را انجام دهند. ان شاالله موضوع را دنبال خواهم نمود.
دانشجویی دیگر
چهارشنبه 8 مهر 1394 10:39 ق.ظ
سلام.
وارد سالن مطالعه برادران که می شوید، کولر سمت چپ که کلا کار نمی کند، سمت راستی هم حداکثر تا فاصله ی 2-3 متری.
لطفا اقدام بفرمایید.
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، دیروز (سه شنبه بعد ازظهر) پس از اتمام كلاس شخصا به سالن های مطالعه سركشی كردم. همه كولرها در حال كار و سالم بودند و از دانشجویانی هم كه آنجا بودند راجع به عملكرد كولرها پرسیدم كه همه ابراز رضایت كردند. البته بعلت بزرگ بودن فضاهای مذكور در صورت باز ماندن درب ها ممكن است باندازه كافی توان خنك كردن آنجا را نداشته باشند كه این را دانشجویان عزیز باید مراعات نمایند. پیروز باشید.
دانشجوی کارشناسی مکانیک
سه شنبه 7 مهر 1394 10:05 ب.ظ
سلام
لطفا به داد ما برسید!
جناب دکتر غفوری
ما چه گناهی کرده ایم که باید اینگونه رفتارها و آیین نامه های من دراوردی را تحمل کنیم
از سال 89 تا الان هر ترم شاهدتصویب شیوه نامه هایی هستیم که بدون اطلاع رسانی و با عطف به ما سبق اجرایی میشود
یکبار میگویند درس دفاع مقدس اجباری است، ترم بعد میشنویم که هر کسی گرفته باید حذف کند
یکبار درس تنظیم خانواده 1 واحد است، ترم بعد هر کس گرفته باید حذف کند، موقع فارغالتحصیلی معلوم میشود نه تنها اجباری بوده بلکه 2 واحد دارد
به طور سلیقه ای بعضی از دروس اختیاری که سالی یکبار ارائه میگردد، میشود اجباری و اگر کسی به هر دلیلی موفق به گذراندن آن نشد برای فارغ التحصیل شدن باید یک سال منتظر بماند تا دوباره درس ارائه شود
موارد از این دست زیاد است که حتی اساتید راهنما نیز توضیحی برای آنها ندارند و متاسفانه با تصمیمات و سخنان دیکتاتور مابانه مسئول خدمات آموزشی و معاون دانشکده نیز مواجه میشویم
آخرین مورد نیز مربوط به دروس عمومی از گروه معارف است که واقعا حق دانشجویان را تضییع میکنند، در این مورد ما طبق چک لیستی که گروه در اختیارمان قرار داده واحد گرفته ایم حالا بعد از حذف و اضافه گفته اند که چک لیست به دلیل آیین نامه جدید گروه معارف معتبر نیست و درس ما را حذف کرده اند
آقای دکتر خواهش میکنم پیگیری کنید
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
اعتراض شما را دنبال خواهم نمود بدون آنكه بتوانم در خصوص حل شدن آن قولی بدهم زیرا برخی از تصمیمات خارج از حوزه اختیارات ما گرفته می شوند و ما فقط مجری آنها هستیم. اما حتما صدای شما را به گوش مسئولین ذیربط خواهم رساند. ایام به كام.
دانشجو
یکشنبه 5 مهر 1394 03:41 ب.ظ
الان که اغاز سال تحصیلیه چند ترمی هست که سالن مطالعه دانشکده کولراش خرابن.حداقل از الان به فکر باشید تا شاید اواخر خرداد سال اینده زمینه های لازم برای اجرای این پروژه ی عمرانی عظیم فراهم بشه.
با تشکر.
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، با توجه به تعدد کولرهای دانشکده (بیش از 180 دستگاه) و با توجه به استفاده غیرمسئولانه برخی از کاربران از آنها، در سرویس نگه داشتن همه آنها کاری فراتر از "یک پروژه عظیم عمرانی" می باشد.
بد نیست این را هم بدانید که کل بودجه اختصاص یافته به دانشکده برای انجام تعمیرات کولرها، در همان هفته اول سال برای رفع خرابی فقط دو کولر به پایان رسید.
نوشته شما مبنی بر اینکه "چند ترمی هست که سالن مطالعه دانشکده کولراش خرابن" قطعا صحت ندارد. توضیح آنکه فقط کمپرسور یکی از کولرهای سالن مطالعه برادران در اواخر سال تحصیلی گذشته برای رفع نیاز اضطراری کلاس 207 در فصل امتحانات موقتا به آن کلاس منتقل و چندی بعد به جای اولیه خود برگردانده شد. در آخرین بازدید بعمل آمده نیز سالم بود. کولر کدام سالن مدنظر جنابعالی می باشد؟
دانشجو
شنبه 28 شهریور 1394 11:35 ق.ظ
سلام
پارسی را پاس داریم. "حیز انتفاع" یعنی چی آقای دکتر که در پاسخ به پیام قبلی نوشتید؟
با احترام به نظر ریاست دانشکده اما فکر میکنم که در موضوع تابلو اعلانات اینکه اینگونه روی نظر خود مبنی بر عدم جابجا کردن تابلوها یا اضافه نمودن آنها پافشاری میکنید و همچنان در مکانهایی که نیاز هست اثری از تابلو نیست و در مکانهایی نیز که نیاز نیست تابلو نصب شده، نشان میدهد که باید قدری در نظر خود تغییر ایجاد کنید و پافشاری شما روی درست بودن نظرتان در این زمینه را اصلا درک نمیکنم.
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
حیز انتفاع = قابلیت استفاده؛ سودمندی
مدیر گروه مکانیک
جمعه 27 شهریور 1394 10:11 ب.ظ
با سلام؛ ضمن تشکر از توجه دانشجویان به زیباسازی گروه مکانیک، نکات زیر را به اطلاع می رساند:
1- در مورد سمعی و بصری مکانیک در طبقه سوم، شفاها و کتبا درخواست نصب یک تابلو به رئیس محترم دانشکده ارسال شده بود که بدلیل تعدد تابلوهای اعلانات دانشکده و با هدف جلوگیری از شلوغی بیش از حد دیوارها، با این درخواست مخالفت شد.
2- در مورد سمعی و بصری های 4 و 5 که معمولا کلاس درس در آنها برگزار می گردد، درخواستی برای نصب تابلو دریافت نشده بود که درصورت تأیید رئیس محترم دانشکده در وبلاگ، نامه ای برای نصب تابلو ارسال خواهم نمود.
3- تابلویی که در طبقه پایین نصب شده است، احتمالا جهت استفاده دانشجویان نصب شده و نه استفاده گروه. لذا، خالی بودن آن ناشی از عدم نیاز احتمالی دانشجویان و یا مکان نامناسب آن می باشد.
4- با ضعف مدیریت گروه مکانیک در زمینه سر و سامان دادن به تابلوهای مقابل گروه موافق هستم و عذرخواهی می کنم. چراکه با وجود گلایه های متعدد دانشجویان محترم، همچنان نابسامانی زیادی در این تابلوها وجود دارد. این نابسامانی، هفته گذشته نیز باعث تذکر مجدد اینجانب به مسئول آن شد. با توجه به بی اثر بودن راه حلهای قبلی اینجانب، در اولین ساعات فردا به ناچار از روش جدیدتری استفاده خواهم نمود که اگرچه حالت تأثیر ضربتی و سریع نخواهد داشت، ولی ماندگار خواهد بود و احتمالا اثر آن را از 2 هفته بعد مشاهده خواهید نمود.
در پایان لازم میدانم اشاره نمایم که در برخی از دانشگاههای معتبر خارج از کشور، تابلوی اعلانات به مفهوم فعلی در ایران حذف شده و از لیست ایمیل (mailing list) برای اطلاع رسانی ها استفاده می شود. همچنین در پورتال گروه مکانیک، تا حد ممکن بسیاری از موارد اطلاع رسانی، مثل لیست جلسات دفاعیه، برنامه های درسی، چک لیست و کاتالوگهای رشته به ناچار (بعلت نبود پرسنل متخصص کافی) توسط مدیر گروه به روزرسانی می شود.
متشکرم
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
با تشکر از توضیحات ارائه شده، همچنان معتقدم که تابلوهای اعلانات موجود در سطح دانشکده بیشتر از حد نیاز می باشند، لذا هر راه حلی که به منظور بهبود استفاده از تابلوهای اعلانات مد نظر قرار گیرد نباید مبتنی بر افزایش تعداد آنها باشد زیرا در حال حاضر مشکل اصلی، عدم رسیدگی به محتوای آنهاست که این تابلوها را تا حد زیادی از حیز انتفاع ساقط نموده است.
ضمنا مشتاقانه منتظر دیدن "روش جدیدتر" شما هستم و امیدوارم همانگونه که انتظار دارید، تاثیرگذار هم باشد. موفق باشید.
دانشجوی ارشد مکانیک
پنجشنبه 26 شهریور 1394 04:40 ب.ظ
سلام
آقای دکتر مکان مناسبی برای بسیاری از تابلوها در نظر گرفته نشده. مثلا کنار هیچ کدوم از سمعی بصریهای گروه های مکانیک شامل سمعی بصری 4 و5 و نیز سمعی بصری گروه مکانیک تابلو وجود نداره. جالبه که ما که ارشد هستیم بیشتر در طبقه سوم تردد داریم و قبلا هم دو تا تابلو نصب بود که الان نیستن. ولی یک تابلو طبقه پایین هست که اصلا استفاده ای نمیشه که در این زمینه من فکر میکنم ضعف از مدیریت گروه ما هست.
همکار
چهارشنبه 25 شهریور 1394 10:40 ق.ظ
سلام جناب دکتر و عرض خسته نباشید خدمت جنابعای و همکاران محترم شما
با توجه به رنگ امیزی راهرو ها جهت حفظ ان بهتر است که تابلو هایی نصب شود برای اطلاعیه های مختلف اموزشی و دانشجویی در ورودیهای گروه ها و یا طبقات و تاکید شود که تمامی اطلاعیه های دفاع پایان نامه یا فعالیت های دانشجویی و اطلاعیه های اموزش فقط در این تابلو ها نصب شود چون در طی ترم تمامی دیوار های کریدور ها و راهرو ها از اطلاعیه پر شده و علاوه بر اینکه منظره مناسبی نیست منجر به این میشود که مجداا رنگ امیزی نیاز داشته باشد و برای این کار از خود اموزش شروع کنید که اطلاعیه ها را بر روی در و دیوار نصب نکنند
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
با سلام و تشکر از تذکر دلسوزانه جنابعالی، واقعیت آنست که تعداد تابلوهای نصب شده در قسمت های مختلف دانشکده که برای اطلاع رسانی بکار می روند بسیار بیشتر از حد نیاز می باشند اما متاسفانه باز بسیاری از همکاران و دانشجویان بجای استفاده از آنها ترجیح می دهند که از دیوارها برای نصب آگهی استفاده کنند. علت اصلی این امر هم آنست که اطلاعیه های نصب شده در تابلو ها به موقع حذف یا تعویض نمی شوند و این تابلوها به همین دلیل غالبا پر هستند از اطلاعیه های تاریخ گذشته و بی مصرف.
معاون آموزشی
چهارشنبه 25 شهریور 1394 01:27 ق.ظ
لازم میدانم مطلبی را كه البته در بورد آموزش اطلاع رسانی شده در اینجا دوباره ذكر كنم كه با توجه همزمانی آخرین روز ثبت نام دانشجویان جدیدالورود با اولین روز حذف و اضافه و احتمال بروز ناهماهنگی و بی نظمی طبق رایزنی كه با آموزش كل دانشگاه انجام شد زمان حذف و اضافه در كل دانشگاه یك روز به عقب برده شده و حذف و اضافه از روز دوشنبه ٣٠/٦ آغاز خواهد شد و طبق همان ترتیب قبلی و دانشجویانی كه قبلا حذف و اضافه آنها چهارشنبه بوده به روز شنبه هفته بعد موكول شده است.
اطلاعیه و جدول كامل اصلاح شده حذف و اضافه در بورد آموزش و همچنین ورودی دانشكده نصب شده است.
در پایان آرزوی بهترین ها را برای شما بخصوص دانشجویان جدیدالورود داشته و امید كه بتوانیم خاطره خوشی را از اولین حضورشان در دانشكده در ذهنشان به یادگار قرار دهیم.
موفق باشید - قنبرزاده
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
با تشکر از توضیحات ارائه شده، توجه خوانندگان محترم وبلاگ را مجددا به این مطلب جلب می نمایم که مطالب متشکل از دو یا چند قسمت، به ترتیب ارسال از پایین به بالا در این صفحه ظاهر می شوند.
معاون آموزشی
چهارشنبه 25 شهریور 1394 12:54 ق.ظ
سلام
ضمن عرض تشكر از لطف نویسنده متن قبلی به اطلاع برسانم كه نحوه انتخاب واحد دانشجویان جدید حاصل تلاش و زحمت تمامی پرسنل دانشكده اعم از مدیران و كاركنان و همچنین همراهی خود دانشجویان جدیدالورود و خانواده های محترمشان بوده است. البته همراهی اساتید محترم و دانشجویان دانشكده هم تاثیر بسزایی در به خوبی برگذار شدن اولین روز ثبت نام داشته است كه از تمامی این بزرگواران تشكر میكنم. لازم میدانم از تمامی دانشجویان دانشكده كه بواسطه ثبت نام جدیدالورودها كارهای معمولشان با واحد آموزش به تاخیر خواهد افتاد پوزش خواسته و قول خواهم داد همكارانم در واحد آموزش پس از ثبت نام و حذف و اضافه هرچه سریعتر تاخیر ایجاد شده را جبران نمایند.
سه شنبه 24 شهریور 1394 06:14 ب.ظ
آقای دکتر سلام
امروز شاهد فضایی آرام و همراه نظم در ثبت نام ورودیهای جدید بودم.این موضوع بدون شک حاصل برنامه ریزی دکتر قنبرزاده و تلاش کارکنان زحمتکش دانشکده است. همچنین نصب تابلوهای راهنما برای گروه ها اقدام مثبت و سازنده ای برای راهنمایی مراجعین است. از زحمات شما و کارکنان دانشکده تشکر می کنم.
هیات علمی
یکشنبه 22 شهریور 1394 03:27 ب.ظ
جناب دکتر غفوری
سلام
هرچند میدانم سؤال من با حیطه مسئولیت جنابعالی مرتبط نیست ولی امیدوارم که پاسخی قانع کننده از شما دریافت کنم و یا حداقل از این طریق به گوش مسئول مربوطه انعکاس یابد،
"چرا اعضای هیات علمی دانشگاه و یا سایر کارکنان با داشتن کارت پرسنلی باز هم مجبور به اخذ کارت تردد در دانشگاه هستند؟"
حتی همکاران بنده در ایام تعطیلات تابستانی به جای آنکه تشویق به انجام فعالیتهای علمی و پژوهشی شوند، برای حضور در دفتر کار خود باید مجوز دریافت می‌کردند.
متشکرم
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، هر چند می توانم دلایلی برای این کار حدس بزنم اما ترجیح می دهم بدون پیشداوری، مطلب جنابعالی را به گوش مسئولین ذیربط برسانم که در صورت دریافت پاسخ باستحضار خواهم رساند.
معاون آموزشی
دوشنبه 16 شهریور 1394 05:31 ب.ظ
در مورد زمان آماده سازی سیستم و جزییات بیشتر جناب دكتر سروش مدیر محترم مركز محاسبات كه از خوانندگان و همراهان این وبلاگ هستند و اجرایی شدن طرح و آماده سازی سامانه در این زمان مرهون تلاش ایشان و همكاران محترمشان میباشد در صورت صلاحدید میتوتنند اطلاعات كاملتری ارایه نمایند.
در انتها از همكاری گروهها و دانشجویان عزیز در دو روز گذشته از ثبت نام كه باعث آغازی خوب برای ثبت نام بوده تشكر و امید كه همین روند مطلوب تا انتهای زمان ثبت نامها و حذف و اضافه ادامه پیدا كند.
ارادتمند - قنبرزاده
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
با سلام و تشکر مجدد بابت توضیحات ارائه شده، به نظر می رسد که پیرامون این موضوع به اندازه کافی بحث و استدلال صورت گرفته و نیازی به ادامه این بحث وجود ندارد. متشکرم.
معاون آموزشی
دوشنبه 16 شهریور 1394 05:29 ب.ظ
سلام به تمامی خوانندگان وبلاگ
ضمن تبریك مجدد سال جدید تحصیلی و آرزوی موفقیت برای تمامی بزرگواران در ارتباط با مطالب دانشجوی عزیز باید نكاتی را عرض نمایم:
در آخرین جلسه شورای آموزشی قبل از تعطیلات اعلام شد كه دانشگاه میخواهد سامانه پرداخت برخط را راه اندازی نماید كه چنانچه این امر برای ترم اول ٩٤ آماده شد اطلاع رسانی خواهد شد.
هفته قبل در جلسه ای كه با معاونت محترم آموزشی دانشگاه و مدیر محترم خدمات آموزشی داشتم بیان داشتند كه این كار انجام و با توجه به اینكه اكثر دانشجویان از خارج از دانشگاه نسبت به ثبت نام اقدام مینمایند وظیفه اطلاع رسانی به خدمات آموزشی محول و از طریق سیستم سما باشد و در همین هفته هم تعیین نمودند كه نحوه و میزان پرداخت بدهی معوقه و ترم جدید به چه نحوی باشد. مدیر خدمات آموزشی دانشگاه در حضور بنده متن اطلاع رسانی را هم برای دانشجویان شبانه و پردیس دانشگاه و هم برای دانشجویان مهمان آماده و برای تایپ و قرار دادن در سیستم سما به كارشناس دادند. پس اینكه به گفته دانشجوی گرامی همكار عزیزمان در امور شبانه از ترم قبل این اطلاعات را داشتند مربوط به این میشود كه شاید ایشان مطلوب دانشگاه را میدانستند و الزاماً چیزی كه ابتدای ترم اتفاق میافتد. بنده هم كلیات طرح را میدانستم و اگر آن را انتهای ترم اعلام مینمودم و به هر دلیلی این طرح در ترم جاری عملی نمیشد آیا متهم به تشویش اذهان شما دانشجویان نمیشدم و ... .
در پیغامهای قبلی نیز توضیح دادم كه این رویه ابداعی دانشگاه چمران نمیباشد و بسیاری از دانشگاههای دولتی و غیر دولتی به همین شیوه حال با تفاوتهای جزیی عمل مینمایند. حتی در مدارس غیردولتی هم در هنگام ثبت نام و قبل از شروع سال تحصیلی مبلالغی را دریافت میدارند و تا قبل از امتحانات پایان سال دانش آموز باید نسبت به تسویه حساب اقدام نماید.
دانشجو
یکشنبه 15 شهریور 1394 09:50 ق.ظ
حداقل ادامه پیاممو نشون میدادی عزیز دل...
دانشجو
یکشنبه 15 شهریور 1394 09:21 ق.ظ
از شما بعیده دکتر
مطلب من که چیز خاصی نداشت...
امیدوارم حداقل اون حذفیات رو به معاون مربوطه نمایش بدید...
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، اگر به زمان ارسال توضیحات معاون آموزشی كه در بالای همان توضیحات درج شده دقت نمایید ملاحظه خواهید فرمود كه ایشان در ساعت حدود 3 نیمه شب این توضیحات را مرقوم و ارسال داشته اند. این امر نشان دهنده اهمیت و احترامی است كه برای سخنان شما و دیگر عزیزان دانشجو قائل هستند. لذا از جنابعالی و سایر عزیزان نیز انتظار می رود كه جانب حرمت را نگه دارید:
هر آنكه جانب اهل وفا نگه دارد
خداش در همه حال از بلا نگه دارد
حدیث دوست نگویم مگر به حضرت دوست
كه آشنا سخن آشنا نگه دارد
دانشجو
یکشنبه 15 شهریور 1394 06:55 ق.ظ
آقای معاونت محترم آموزشی
سلام
< حذفیات...>
واحد امور شبانه سازمان مرکزی گفتن از ترم قبل به دانشکده ها گفتیم که به دانشجوها نحوه جدید پرداخت رو اعلام کنن
ولی هنوز توی واحد شما برگ اعلام حداکثر 400تومن بدهی روی دیواره
<حذفیات....>
چطور میشه امروز صبح مبلغ پرداختی یه مبلغ خاص باشه و عصر تغییر کنه و بیشتر شه
<حذفیات...>؟
راه های بهتری برای دریافت بدهی بود
حتی دریافت بدهی از دانشجوهای خوش حساب که بدهی اون ها صفر بود و شهریه به اون اضافه شده
<حذفیات....>
کل مسائل به کنار
اینکه پرداخت شهریه ثابت ترمی که هنوز واحد هاش اخذ نشده مانع دریافت واحدهاس خنده دار ترین کار همکاران شماست...
<حذفیات...>
همه شما رو به خدا میسپارم
معاونت آموزشی دانشكده
شنبه 14 شهریور 1394 02:16 ق.ظ
دانشجویان عزیز نوجه داشته باشند كه طبق مقررات آموزشی حداكثر تعداد دروس برای حذف و اضافه ٢ درس میباشد پس مجدداً تاكید میشود نسبت به انتخاب واحد دقت نمایند. ضمناً تغیر گروه دادن در یك درس به مثابه حذف یك درس و اضافه نمودن درس میباشد.
در آموزش دانشكده مهندسی از روزها قبل كارشناسان محترم سیستم را آماده و برنامه های گروهها را به كمك مدیران محترم گروهها وارد نموده اند كه در اینجا ازتمامی آنها قدردانی مینمایم.
امیدوارم كه با تلاشهای صورت گرفته و همراهی و دقت و توجه شما دانشجوی گرامی انتخاب واحد شما عزیزان در كمال آرامش و بدور از تنش و استرس صورت گرفته و با نشاط و آمادگی كامل ترم جدید را شروع نماییم.
با تشكر
قنبرزاده
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
ضمن تشكر از توضیحات مبسوط و بسیار مفید معاون محترم آموزشی، قابل ذكر است كه كاركنان آن معاونت تدارك بسیار گسترده ای را برای انجام هر چه شایسته تر برنامه های در پیش رو اعم از انتخاب واحد دانشجویان فعلی، ثبت نام دانشجویان جدید و حذف و اضافه در نظر گرفته اند كه ضمن عرض خسته نباشید به این عزیزان امیدوارم با همكاری دانشجویان عزیز همه این امور در روزها و هفته های آتی به بهترین نحو صورت پذیرند.
(ضمنا مطالب چند یادداشت اخیر باید به ترتیب ارسال، از پایین به بالا خوانده شوند)
معاونت آموزشی دانشكده
شنبه 14 شهریور 1394 02:06 ق.ظ
در انتها ضمن عرض خیر مقدم مجدد و امید اینكه تعطیلات خوبی را پشت سر گذاشته با آمادگی كامل به سنگر علم و دانش تشریف بیاورید جهت پرهیز از مشكلات احنمالی نكاتی را به دانشجویان متذكر میشوم.
حتماً در روزهای تعیین شده نسبت به انتخاب واحد اقدام نموده و در انتخاب دروس خصوصا گروه درسی دقت نمایید.
حتما قبل از انتخاب واحد دروس انتخابی خود را با استاد راهنمای خود چك كرده و طبق نظر اساتد راهنما دروس را انتخاب نمایید. لازم به ذكر است طبق دستور ریاست دانشكده تمامی اساتید محترم راهنما در مدت ثبت نام در دانشكده حضور دارند و یا دانشجویانی كه خارج از اهواز هستند میتوانند از طریق ایمیل با استاد راهنما در ارتباط باشند.
حتما نسبت به گذراندن درس یا دروس پیشنیاز دروس اخذ شده طبق كاتالوگ مصوب اطمینان داشته باشید. البته سیستم ثبت نام این كار را بصورت اتوماتیك انجام خواهد داد ولی به هر دلیلی دانشجویی درسی را بدون رعایت پیشنیاز اخذ نماید و در هر زمانی آموزش متوجه شود نسبت به حذف درس اقدام خواهد نمود حتی در زمان فارغ التحصیلی.
معاونت آموزشی دانشكده
شنبه 14 شهریور 1394 01:50 ق.ظ
البته ذكر این نكته ضروری است كه وجوه واریزی به حساب دانشگاه ریخته شده كه صرف هزینه های دانشگاه خواهد شد.
در صورت نیاز ریاست دانشكده در این خصوص اطالاعات بشتری ارایه خواهند داد.
در مورد كارآموزی و دیگر واحدها و میزان شهریه آنها دانشگاه طبق مصوبات و دستورالعمل های وزارت عمل مینماید و جهت اطلاع دانشكده هیچگونه تصمیم شخصی در این ارتباط نمیگیرد و نحوه اجرا و ارزیابی هم همانند دیگر واحدهای درسی زیر نظر گروهها خواهد بود و آموزش كارهای اداری مربوطه را آنجام میدهد.
معاونت آموزشی دانشكده
شنبه 14 شهریور 1394 01:42 ق.ظ
سلام
ضمن عرض تبریك سال تحصیلی و خیر مقدم حضور دانشجویان گرامی نكاتی را راجع به ثبت نام دانشجویان شبانه عرض مینمایم.
طبق دستورالعمل معاوننت آموزشی دانشگاه نحوه ثبت نام ترم جاری بدین نحو است كه ابتدا دانشجویان محترم شبانه در صورت داشتن بدهی قبلی حداقل ٣٠درصد آن را از طریق درگاه سیسنم آموزشی پرداخت تا اجازه ثبت نام و انتخاب واحد داشته باشند. پس از اتخاب واحد نیاز است تا دانشجویان شهریه ترم جاری را پرداخت تا انتخاب واحد آنان نهایی گردد پس اینطور نیست كه شهریه ترم جدید به بدهی قبلی اضافه گردد.
البته تا آنجا كه بنده اطلاع دارم دانشگاههای دیگر اعم از دولتی و غیر دولتی بدین شكل عمل نموده و دانشجو میبایست شهریه هر ترم را تا قبل از پایان ترم تسویه نماید در صورتی كه در دانشگاه چمران دانشجویانی هستند كه هنوز شهریه های ترمهای قبل حتی تا چهار ترم قبل را حال به هر دلیلی پرداخت ننموده اند.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


نمایش نظرات 1 تا 30