تبلیغات
تریبون آزاد ......... دانشکده مهندسی ......... - سخن نخست
اینجا مال توست مهندس! هرچه می خواهد دل تنگت بگوی!

سخن نخست

تاریخ:پنجشنبه 11 آبان 1391-06:59 ب.ظ

بسمه تعالی

ن و القلم و مایسطرون ...!

سلام،

      به فراخور مسئولیت خطیری که به عنوان رئیس دانشکده بر عهده ام گذارده شده، در فکر بودم که برای آشنایی با نقطه نظرات اقشار مختلف فعال در دانشکده مهندسی، اعم از دانشجویان، کارکنان و اعضای هیات علمی، راهی بیابم که ضمن سهل الوصول بودن، به همه این عزیزان این امکان را بدهد که بدون دغدغه، به طرح نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود در رابطه با مسائل آموزشی، پژوهشی، صنفی و ...  بپردازند.  یکی از بهترین راه حل ها برای این منظور در دنیای امروز که دنیای ارتباطات است تهیه و تدارک این وبلاگ بود.  خوشبختانه تحقق این ایده، که اولین بار از طریق پسرم مطرح شد، با عید سعید غدیر سال 1391 مقارن شد. این تقارن مبارک را به فال نیک گرفته و از خداوند تبارک و تعالی خاضعانه می خواهم که این حقیر و همه خادمین به عرصه علم و فرهنگ کشور را در انجام مسئولیت خطیرمان از هرگونه لغزش و خطا بازدارد و ما را در انجام مسئولیت ها و وظایفمان موفق گرداند.

حالا شما ای عزیز دانشجو، ای همکار زحمتکش و ای استاد فرهیخته! این گوی و این میدان! در رابطه با مسائل، مشکلات و توانمندیهای مختلف دانشکده مهندسی هرچه می خواهد دل تنگت بگوی! مطمئن باشید مطالب شما تا جایی که با اصول اخلاقی و عقیدتی منافاتی نداشته باشند بدون هرگونه دخل و تصرف به رویت و اطلاع همگانی خواهد رسید و پاسخ های احتمالی من و همکارانم را نیز حتی المقدور دریافت خواهید نمود.

توفیق رفیق راهتان باد

حمیدرضا غفوری

رئیس دانشکده مهندسی

   


ساعات ملاقات حضوری:

       شنبه ها ساعت 15-13 ............  مخصوص دانشجویان

چهارشنبه ها ساعت 15-13............  مخصوص کارکنان و اعضای هیات علمی

لطفا برای گرفتن وقت ملاقات به دفتر ریاست دانشکده مراجعه و یا با شماره داخلی 5600 تماس حاصل فرمایید.


دانشجوی مکانیک
جمعه 7 آذر 1393 11:00 ق.ظ
سلام
اتفاقا دکتر این مساله سیگار خیلی هم حاد است. یکبار تشریف بیارید گروه مکانیک نرسیده به دفتر گروه خودتون بوی نامطبوع و آزاردهنده سیگار یکی از اساتید را استشمام کنید ببنید چقدر ناپسند و مضر که در فضای بسته ان هم در محیط دانشگاهی آن هم یک استاد باسابقه بخواهد موجب این وضع شود.
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
این مطلب را حتما به ایشان تذکر می دهم. اما صحبت دوست عزیزمان مربوط به فضای جلوی تریا و نمازخانه بود.
دانشجو
پنجشنبه 6 آذر 1393 09:03 ق.ظ
سلام دکتر
ضمن عرض خسته نباشید خدمت شما
لطفا یه فکری به حال فضای اطراف تریا کنید
واقعا بوی سیگار یه عده ای آسایش رو از خیلی ها گرفته
توی نمازخونه هم علاوه بر شرایط خاص خودش بوی سیگار هم اضافه شده
توی بوفه هم همینطور
واقعا گذشته از این مسائل وجهه ی مناسبی برای دانشکده ی مهندسی هم نداره...
حداقل در این مراکز ارتباط با صنعت یه مرکز ترک اعتیاد راه بندازید فکر کنم فعالیتش چشمگیر تر باشه:-)
ممنونم ازتون
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام٬ ضمن اینکه تایید می کنم که برخی افراد متاسفانه آداب استفاده از مکان های عمومی را رعایت نمی کنند٬ فکر نمی کنم شرایط آنقدرها هم که شما توصیف کردی حاد باشد. به هر حال خوشحال می شوم که چنانچه راه حلی به نظر شما یا سایر دوستان می رسد من را هم راهنمایی بفرمایید. به نظر من نهی از منکر همگانی با زبان و روش دوستانه احتمالا تاثیرگذارترین عامل کاهش این معضل خواهد بود. از توجه شما متشکرم.
کارمند
سه شنبه 4 آذر 1393 02:11 ب.ظ
دانشجو یا دانشجویان معترض به همکاران آموزش، دبیرخانه و ...
شما ممکنه در طول تحصیل بارها به این محل ها در دانشکده مراجعه کنید و کارتان انجام شود ولی به هر دلیلی ممکنه یه بار اوضاع طبق میل شما پیش نره حتی اگه حق با شما باشه به نظرتون بی انصافی نیست از این محل برای تخریب کارمندان زحمتکش استفاده کنید؟ هر چند از دید کارمندان همه مثل هم و قابل احترامند و در کار خود نسبت به دانشجو تبعیضی قایل نمی شوند و با کسی مشکل شخصی خدای نکرده ندارند. دانشجوی عزیز! بارها و بارها پشت در اتاق استاد با در بسته روبرو شده و میشوی برایت امری عادیست یک بار هم برایت عادی باشد کارمند نوبت دکتر داشته باشد و یا ...
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
ضمن تایید صحبت های این همکار زحمتکش می خواهم یادآوری نمایم که هدف از طرح مشکلات و گلایه ها در این وبلاگ مشخص کردن نکاتی است که رفع آنها می تواند موجب تسهیل کار اعضای دانشکده، اعم از دانشجو، کارمند و اعضای هیات علمی، گردد. لذا نباید این امر موجبات آزردگی خاطر مراجعین به این وبلاگ را فراهم آورده و خدای ناکرده باعث افزایش کدورت ها شود. اگر این فرمایش مولا علی (ع) که فرمودند " با خلق خدا همانگونه رفتار کن که دوست داری دیگران با تو رفتار کنند" مبنای عملکرد همه ما باشد، بسیاری از مشکلات خودبخود حل خواهند شد.
قنبرزاده
یکشنبه 2 آذر 1393 01:10 ق.ظ
و شما دانشجوی عزیز در صورت تمایل مشكلات خاص خود را بنده در میان قرار دهید تا در حضور خودتان بررسی شود.
درانتها ارزوی سربلندی برای شما عزیزان داشته و توجه همه من جمله خودم را به ایات و روایات مربوط به " ظن " معطوف میدارم.
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
باسلام از توضیحات مبسوط و مستدل آقای دکتر قنبرزاده صمیمانه سپاسگزارم. (ضمنا توجه داشته باشید که ترتیب ظهور سه تا کامنت اخیر از پایین به بالا می باشد.)
کریم انصاری اصل
یکشنبه 2 آذر 1393 01:09 ق.ظ
با سلام و احترام،
بدین وسیله از ابراز همدردی همه عزیزان تشکر می کنم، انشالله بتوانم در شادیهایتان جبران کنم
قنبرزاده
یکشنبه 2 آذر 1393 01:04 ق.ظ
بنده واقعا نمی دانم شایعه ... لفظی كه حتی نوشتنش هم برای بنده سخت است با اساتید محترم از كجا تولید شده و بنده ضمن ابراز ارادت به تمامی اساتید خودم در دانشكده این شایعه را قویا تكذیب مینمایم.
البته كتمان نمیكنم كه در انجام وظایفم در اموزش جدیت داشته و تسلیم بسیاری از خواسته های غیر قانونی نشده و نخواهم شد ولی بی احترامی به دانشجویان نیت و خواست بنده نیست.
مثلا تعیین استادی برای درسی كه ان استاد محترم سابقه تدریس ان درس را نداشته خلاف مقررات است و یا اصرار دانشجویی برای امتحان دادن در روزی غیر دوشنبه و بدون حضور نماینده اموزش و مكانی بجز كلاسهای اموزش مثلا اتاق استاد انهم استادی كه قبلا ان درس را نداده قابل تامل بوده و مخالفت با این درخواست برخورد نامناسب و بد توصیف میشود.
مواردی از این قبیل خوشبختانه بسیار كم هستند كه اموزش طبق قانون عمل كرده و مینماید. و البته تا حد امكان و طبق قوانین سعی بر رفع مشكل از دانشجویان عزیز خواهیم داشت كه بعنوان مثال دانشجوی رشته عمران كه مشكل معرفی به استاد داشت و اساتید عمران حاضر به اخذ امتحان نبودند كه اموزش با همكاری مدیر عمران استادی را برای امتحان تعیین نمود كه الان در جریان است.
در انتها ضمن اینكه اعلام میدارم كه بنده و تمامی همكارانم در اداره اموزش دانشكده مهندسی انسان هستیم و انسان جایزالخطا است ولی نیت همه ما انجام وظایف محوله به بهترین نحو و نهایت كمك به دانشجویان است و اینجا لازم میدانم از زحمات همكارانم در اموزش كه به واقع تمام تلاش خود را برای انجام امور در طبق اخلاص نهاده اند تشكر نمایم .
قنبرزاده
یکشنبه 2 آذر 1393 12:36 ق.ظ
سلام
با احترام به تمامی نظرات ارایه شده باید عرض كنم از دیدن كامنت مربوط به اموزش جا خوردم.
جهت اطلاع تمامی دانشجویان عزیز عرض میدارم كه اموزش دانشكده مهندسی برای ساماندهی امتحان معرفی به استاد طرحی را به اجرا دراورد مبنی بر برقراری امتحان در روزهای دوشنبه ساعت ١٠ تحت نظارت اموزش و طی مراحل قانونی امتحانات از قبیل صورتجلسه و ممتحن و .... .
البته اوایل مخالفتهایی از طرف برخی دانشجویان موجود بود كه دلایل ان قابل ذكر در این محل نیست ولی اكثریت دانشجویان از اینكه میتوانستند برنامه ریزی نمایند و از قبل روز و ساعت امتحان را مطلع بودند از این امر راضی بودند.
جهت اطلاع وقتی این طرح در شورای اموزشی مطرح شد معاونت اموزشی و مدیر خدمات اموزشی ان را مورد تایید قرار دادند.
سامان.ب
جمعه 30 آبان 1393 09:45 ب.ظ
با سلام و خسته نباشید خدمت دكتر غفوری
جناب دكتر من هرجای وبلاگ و سایت دانشگاه را گشتم نتوانستم ایمیل شما را پیدا كنم لطفا اگر امكان دارد ایمیلتان را در وبلاگ قرار دهید با تشكر.
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده : سلام، آدرس ایمیل بنده را در وبسایت گروه عمران، وبسایت سامانه مدیریت پژوهشی و در بخش "پست الکترونیک" در بالای صفحه همین وبلاگ می توانید پیدا کنید. اما برای اینکه زحمت شما را کمتر کرده باشم همینجا هم آن را تقدیم می کنم:
h_ghafouri@yahoo.com
ghafouri_h@scu.ac.ir
پنجشنبه 29 آبان 1393 06:30 ب.ظ
سلام. برخورد آموزش با دانشجوها همیشه مشکل سازبوده ازوقتی که آقای قنبر زاده هم مسئول شدن این برخوردا بیشتر شد.ایشون جدیدا با دو تا از استادای گروه عمران هم درگیری لفظی پیدا کردن. جدیدا هم اساتید گروه ما حاضر نیستند معرفی ب استاد ارائه بدن(به دلیل برخورد بد و قوانین بی نظیر ایشون) الان تقصیر ما دانشجوها چیه.نمی تونیم فارغ التحصیل شیم.متاسفم که جلوی برخورد بد کارمندهای آموزش گرفته نشده و حالا شاهد ادبیات زشت و برخورد بدرییس آموزش هستیم
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، از آنجا که می دانم آقای دکتر قنبرزاده در شنیدن انتقادات بجا و نابجا ظرفیت بالایی دارند نظریه شما را بدون تقطیع در معرض دید می گذارم. من در صدد تطهیر اشخاص یا اداره آموزش نیستم و می توانم تصور کنم که مثل هر سازمان و اداره دیگری، احیانا در اداره آموزش هم برخی برخوردهای ناصواب با ارباب رجوع اتفاق بیافتد. اما در عین حال می دانم که بسیاری از برخوردهایی که صورت می گیرد بدلیل اصرار همکارانم بر رعایت قوانین و مقررات آموزشی است که در بسیاری از مواقع به مذاق دانشجویان و یا حتی برخی اعضای هیات علمی خوش نمی آید. در چنین مواقعی باید با واقع بینی و انصاف به وجدان خود رجوع نماییم و کلاه خود را قاضی کنیم تا ببینیم آیا واقعا درخواست ما تا چه حد با قوانین منطبق بوده است. اگر علیرغم اذعان به فراقانونی بودن درخواست، بر انجام آن تاکید و اصرار نماییم، وقوع برخوردهای ناصواب چندان هم دور از انتظار نیست. موید باشید.
محمد سروش(عضو هیات علمی گروه برق)
سه شنبه 27 آبان 1393 11:16 ب.ظ
با سلام و احترام
مصیبت وارده را به همکار ارجمند جناب آقای دکتر انصاری اصل تسلیت گفته، برای آن مرحوم غفران الهی و برای بازماندگان صبر و سلامتی آرزومندم.
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
اینجانب هم از طرف خودم و از طرف دانشکده مهندسی درگذشت برادر همسر گرامی آقای دکتر انصاری اصل را به ایشان و خانواده محترمشان صمیمانه تسلیت عرض می نمایم.
محمد سروش(مدیر فناوری اطلاعات دانشگاه)
سه شنبه 27 آبان 1393 11:13 ب.ظ
با سلام و احترام
به استحضار می رساند نیمی از تجهیزات مورد نیاز برای تکمیل شبکه فیبر نوری دانشکده تامین شده و نیم دیگر تا پایان هفته آینده دریافت خواهد شد. از این رو از هفته آینده فیوژن فیبرهارا آغاز خواهیم کردو ان شاا.. در آذرماه شاهد تکمیل پروژه فیبر نوری دانشکده خواهیم بود. بخش اعظم این پروژه حاصل تلاشهای جناب آقای دکتر انصاری اصل (مدیر سابق فناوری اطلاعات دانشگاه) است که از ایشان تشکر می کنم.
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، خبر بسیار خوبی بود. از زحمات جنابعالی و نیز آقای دکتر انصای اصل در این رابطه، بسیار سپاسگزارم. موید باشید.
چرچی - مرکز کامپیوتر دانشکده
یکشنبه 25 آبان 1393 02:56 ب.ظ
بروزرسانی آنتی ویروس دانشگاه(جدید)
با سلام،احتراما به اطلاع می رساند آنتی ویروس دانشگاه به نسخه جدید ارتقاء یافته است. لذا پس از برگزاری کلاس آموزشی روز چهارشنبه مورخ 93/8/28 سرویس دهی امکانپذیر است.
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
از اطلاع رسانی جنابعالی متشکرم.
دانشجوی معماری
جمعه 23 آبان 1393 07:52 ب.ظ
آقای دکتر سلام
نمی دونم از وضع این روزای گروهمون چی بگم که هرچی بگم کم گفتم. می دونم بی انصافیه اگه بگم چرا گذاشتید مهندس مجتهدزاده بره، چون قطعا پیشرفت ایشون هم برای خودشون و هم دانشگاه لازمه اما حداقل یه جانشینی جایگزینی چیزی تعیین کنید که گروه از این بلاتکلیفی در بیاد.
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، مشکل شما الان دقیقا چیه که در نبود مدیر گروه حل شدنی نیست؟ آقای مهندس حکمت در حال حاضر جانشین موقت مدیر گروه هستند و تمام اختیارات یک مدیر گروه را دارند. برنامه آموزشی نیمسال که قبلا رنامه ریزی شده و در حال اجراست و مسائل رفاهی و اداری گروه هم که توسط جانشین مدیر گروه و بنده در حال پیگیری هستند. چه مشکل دیگری باقی می ماند که برای حل آن حتما به مدیر گروه با حکم رسمی احتیاج دارید؟ ضمنا بد نیست بدانید که مدیر گروه جدید هم به ریاست محترم دانشگاه پیشنهاد شده و منتظر تصمیم ایشان برای ابلاغ حکم شان هستیم. ایام به کام.
معماری90
پنجشنبه 22 آبان 1393 12:21 ق.ظ
سلام
آقای دکتر چندتا مطلب رو فقط از بابت یادآوری عرض میکنم!!!
هرچند امید زیادی به احقاقش ندارم....
1- در سمت بوفه که باز نشد و ما برای خوردن یه قطره آب باید کلی مسیر هر دفعه بریم!!!
2- اب سردکن هم که آوردن فقط گذاشتن توی سالن.. حداقل بگین به جای کنج بذارنش بیرون تر که به جای دکور استفاده بشه
3- و باز هم قصه ی سیستم سرمایش گرمایش که هنوز زمستون شروع نشده ما داریم یخ میزنیم

...و این ماجراها سر دراز دارد...
و فعلا هم راجع به بی نظمی گروه و بی مدریتی و ... صحبتی ندارم.!
یا علی-موفق باشید
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
با سلام، از تذکرات شما متشکرم. همه مواردی که فرمودید با جدیت در حال پیگیری هستند اما هریک به دلیلی که مجال توضیح آنها نیست تا به حال محقق نشده اند. در مورد بند 3 آقای دکتر مظهری به عنوان مشاور عمرانی دانشگاه شاهد هستند که از چه زمانی در حال پیگیری امر هستم ولی متاسفانه بدلیل خرید یک قطعه کویل 13 میلیون تومانی برای هواساز گروه معماری، همچنان منتظر تامین بودجه هستیم. از آنجا که آقای دکتر مظهری از شاخص ترین اعضای گروه معماری هستند و از نزدیک نیز مشکلات گروه را لمس می کنند، شاید مراجعه مستقیم شما به ایشان و تذکر بند 3 بتواند در تسریع حل مشکل کمک نماید. موفق باشید. ( ضمنا تا آنجا که می دانم امور قراردادها، قرارداد تهویه گرما را فقط برای فصل زمستان تنظیم و امضا می کند و در صورتی که شما از الان تحمل سرما برایتان مشکل شده ناچارید از لباس های گرم استفاده نمایید.)
چهارشنبه 21 آبان 1393 09:35 ق.ظ
سلام اقای دکتر
در گروه های دیگه هم هیئت علمی گرفتید؟
یه امار هم از گروه های دیگه بدید.
متشکرم
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، استخدام قطعی خیر ولی به صورت بورسیه چند نفر مورد پذیرش قرار گرفتند اما چون تشریفات اداری آنها در حال انجام است من فعلا اجازه انتشار نام و تعداد آنها را ندارم. موفق باشید.
شنبه 17 آبان 1393 03:03 ب.ظ
در پاسخ به دوست قبل باید گفت لطفا دانشجو و کارمند را با هم مقایسه نکنید. هرچند دانشجو وظیفه حضور منظم در کلاس ها را دارد و اساتید مربوطه وظیفه کنترل حضور آنها را ولی در صورت عدم حضور انها، عمدتا خود دانشجوست که لطمه می خورد و نتیجه آن نیز در اخر ترم مشخص می شود. اما زمانی که یک کارمند کم کاری میکند یعنی یا حضور دارد و دل به کار نمی دهد و یا کلا حضور ندارد، یک سیستم متضرر می شود و پولی که کسب می کند نیز حلال نیست چون این پول در ازای انجام درست کار به او تعلق می گیرد. کاش به این نکته توجه داشته باشیم که نوع برخورد ما با دیگران و انجام صحیح وظایفی که برعهده داریم، باعث ارتقای سیستم کاری می شود و خود ما نیز می توانیم از مزایای کار در یک سیستم بهتر بهره مند شویم. تنبلی را کنار بگذاریم...همه ... استاد دانشجو کارمند کارگر ...
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
با جمله آخر شما بشدت موافقم. دعا کنیم که این گونه باد!
جمعه 16 آبان 1393 05:20 ب.ظ
با سلام؛ اگرچه با انتقاد به موقع دانشجویان از عدم حضور برخی از کارمندان بسیار موفقم، ولی بد نیست، دانشجویان عزیز هم به میزان حضور خود در هفته گذشتهT هفته های اول و آخر هر ترم، هفته قبل از عید و هفته بعد از تعطیلات عید داشته باشند.
جای شکر دارد که ماه مبارک رمضان هنوز در تعطیلات قرار دارد. :)
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
نکته بسیار بجا و درستی را اشاره کردید. متاسفانه همه ما در هر جایگاهی که قرار داریم انتظار داریم دیگران وظایفشان را در قبال ما بی کم و کاست انجام دهند ولی وقتی خودمان در همان جایگاه یا جایگاهی مشابه قرار می گیریم در انجام همان وظایف هیچ تعهدی را برای خودمان قائل نیستیم. بقول معروف " مرگ خوبه اما برای همسایه...". مثال های فراوانی در ذهن دارم که خودم آنها را مشاهده کرده ام اما متاسفانه مجال طرح آنها در اینجا نیست.
دانشجو
پنجشنبه 15 آبان 1393 03:08 ب.ظ
سلام
الان که بحث پرسنل و ساعات حضور شد خواستم از دو خانمی که در معاونت پژوهشی حضور دارند اگر اشتباه نکنم در ذکر فامیلها خانم ها نورانی و اتابی تشکر کنم. واقعا هر وقت رفتیم بودند و حتی اگر یکی هم نبوده اون یکی راهنمایی کرده. کارشون کلا درسته.
پنجشنبه 15 آبان 1393 11:27 ق.ظ
پیام امام علی (ع) به مالک واقعا حکمت آموز و پرمغز است. ممنون از یادآوری و ممنون از فراز زیبایی که انتخاب کردید.
دانشجو
چهارشنبه 14 آبان 1393 12:06 ب.ظ
سلام. آقای دكتر یكشنبه و چهارشنبه برای مجوز حضور به دبیرخانه مراجعه كردم در بسته بود. كسی هم جوابگو نبود. می گم پرسنل دانشگاه چند روز مرخصی طلب دارند كه عید و تابستان می رن و هر روز می رن؟!!!!
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سوال خوبی است که من هم هنوز نتوانستم جواب دقیقی برای آن پیدا کنم! به نظر می رسد که باید با جدیت بیشتری این موضوع را دنبال کنم تا جلو سوء استفاده برخی افراد گرفته شود.
?
چهارشنبه 14 آبان 1393 09:50 ق.ظ
سلام.
یه صحبت خودمونی داشتم كه امیدوارم و باز امیدوارم كمی گوش شنوابرای اون پیدا بشه.
لطفا تا قبل از پایان مدیریتتان كه البته 2 سالش تمام شده و در سراشیبی به سر می بره كمی فكر جبران كارهایی كه انجام شده باشید كه مبادا این كوله بار آخرتتون رو سنگین تر كنه.
كمی به مسئول دفترتون بابت برخورد بدی كه با كارگر مدیریت داره گوش زد كنید.
كمی بیشتر به كارپردازتون بگید در كار بچه ها دخالت كنه و نگذاره آب خوش از گلوشون پایین بره.
كمی كمتر دبیرخونتون تعطیل باشه و حداقل تلفن كه می زنیم تلفن رو سریع جواب شده و یا سراغ هیات علمی رو می گیریم نگه من نمی دونم
كمی بیشتر به كارهایی كه طی این دو سال كردید و به ناحق بود فكركنید تا شاید بشه كمی جبران كرد و اینقدر به خودتون قیافه حق به جانب ندید.
همیشه برای جبران وقت نیست. ولی خیلی چیزها رو گذاشتیم برای اون دنیا كه وای به حال بعضی ها می شه.
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده : با سلام و تشکر از تذکر جنابعالی، حتما در باب توصیه های شما بیشتر تامل خواهم کرد، اما شما هم بد نیست در افکار خود اندک تاملی بفرمایید. به تجربه به من ثابت شده است که معمولا کسانی که در جستجوی عیوب دیگران و برجسته نمودن آنهاهستند معمولا غافل از کردار خود می باشند. ما که حتی بدون این گله ها هم در آن دنیا "وای به حالمون" بود چرا که "ان النفس لاماره بالسوء الا مارحم ربی". حالا با این گله مندیها خدا به ما رحم کنه! امیدوارم ما و شما جزء اون "بعضی ها" نباشیم. در انتها این هدیه را به نقل از مولای متقیان علی (ع) از من بپذیرید که فرمودند:
إنَّ سَمتَ هِمَّتکَ لإصلاحِ النّاس فَابدَء بِنَفسِک، فَإن تُعاطِیک صلاح غَیرِک و أنتَ فاسِدٌ أکبَر العَیب
اگر همت والای اصلاح مردم را در سرداری، از خودت آغاز کن، زیرا پرداختن تو به اصلاح دیگران، در حالی که خود فاسد باشی بزرگترین عیب است.
و نیز در فرمان خود به مالک اشتر فرمودند:
تا توانی‌عیبهای دیگران را بپوشان، تا خداوند عیبهای تو را که خواهی از رعیت مستور بماند، بپوشاند. و از مردم گره هر کینه‌ای را بگشای و از دل بیرون کن و رشته هر عداوت را بگسل و خود را از آنچه از تو پوشیده داشته‌اند، به تغافل زن و گفته سخن‌چین را تصدیق مکن. زیرا سخن چین، خیانتکار است، هر چند، خود را چون نیکخواهان وانماید.معمار
پنجشنبه 8 آبان 1393 02:26 ب.ظ
سلام اقای دکتر
فرمودید که اخرین جلسه جذب هم برگزار گردید ایا امیدی به جذب هیئت علمی در دانشکده هست؟ ظاهرا دانشکده ما نسبت به جذب اساتید جدید چندان اصراری نداره. به طور خاص برای گروه معماری ایا نوید خبرای خوب را می دهید؟
برای گروه های دیگر چطور؟ اماری از نسبت دانشجو به استاد (یا بر عکس!) هم از گروه های مختلف اموزشی دانشکده اگر دارید ممنون میشم
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
با سلام، برای دریافت پاسخ برخی از سوال های خود می توانید به دو سه تا پست و خبر اخیر مراجعه نمایید. اما اختصارا عرض کنم که برخلاف تصور جنابعالی، دانشکده بسیار به جذب اعضای جدید راغب می باشد و این رغبت بخصوص برای گروه های کمتر توسعه یافته، نظیر معماری و کامپیوتر، بیشتر است. در برنامه پنجساله دانشکده پیش بینی شده که تعداد اعضای هیات علمی دانشکده تقریبا به دو برابر آغاز برنامه افزایش یابد. خوشبختانه در یکسال اخیر حدود ده عضو جدید به جمع همکاران ما اضافه شده اند و این نوید از روزهای بهتر آینده می دهد. موید باشید.
داود چرچی
چهارشنبه 7 آبان 1393 01:07 ب.ظ
با سلام خدمت ریاست محترم دانشکده:
احتراما به اطلاع میرساند طبق اعلام کارشناس آنتی ویروس دانشگاه، لایسنس آنتی ویروس به صورت اتوماتیک در تاریخ معین بروزرسانی خواهد شد. لذا نیازی به نصب آنتی ویروس جدید و دادن لایسنس دستی نمی باشد. با تشکر
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
از اطلاع رسانی شما متشکرم.
دانشجوی معماری
جمعه 2 آبان 1393 05:38 ب.ظ
سلام آقای دکتر.خسته نباشین.
میگم یه خواهش،میشه لطفا این آنلیه های مارو که به بوفه وصل میشه رو باز کنین لطفا؟!انصافا واریس گرفتیم بسکه این مسیرو رفتیم و اومدیم
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، این سوال شما قبلا نیز چند بار در همین وبلاگ مطرح شده و پاسخ داده شده است. لطفا سری به مطالب قبلی در همین رابطه بزنید. اما از باب تکرار عرض می کنم که از شما که هنوز در عنفوان جوانی هستید بعیده که با چند قدم پیاده روی واریس بگیرید! حالا که هوا خوبه میشه درب رو باز کرد اما به محض سرد شدن هوا یا گرم شدن اون، برای جلوگیری از هدر رفت انرژی، ناچاریم درب رو دوباره ببندیم. موفق باشید.
چهارشنبه 30 مهر 1393 04:59 ب.ظ
سلام آقای دکتر اگه میشه نظارت روتحویل خوابگاه جدید بشه دانشجویان مهندسی که موقت درخ نور بودن تحویل نمیدن اما دانشجوی دوره شبانه اسکان دادن تو همین خوابگاه جدید ممنون گفتم شاید شما به وضعیت دانشجویان مهندسی رسیدگی کنید.
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، این مسئله در حیطه اختیارات معاونت دانشجویی دانشگاه است و من تنها می توانم نگرانی های شما را به ایشان منتقل کنم. ان شاالله که کمکی به حل مسئله باشد.
دوشنبه 28 مهر 1393 05:49 ب.ظ
و یک نکته دیگر. دفتر خدمات کامپیوتری دانشکده روی شیشه آگهی زدن بود تحت عنوان "انجام پایان نامه های معماری" این کار خصوصا در محیط دانشکده بنظرتون درسته؟ تبلیغ تقلب نیست؟
دوشنبه 28 مهر 1393 05:45 ب.ظ
سلام
آقای دکتر حوضچه کنار تریا را بجای ترمیم ( منظور ترمیم فواره و رنگ آمیزی آبی) پر از خاک کردید که تبدیل به باغچه بشه ولی الان لطفا یکسر بزنید. حیفه واقعا...وضعیت تریای قسمت خانم ها هم واقعا نامناسبه. من نتونستم 5 دقیقه تحمل کنم و پشه ها کلی مزاحم شدند و نیش باران شدم! بیشتر هم شبیه قفس است تا تریا ( قسمت خانمها) و آدم را یاد رستورانهای بین شهری که قدمت 70 ساله دارند، می اندازد. ضمنا کاش یک بودجه ای از یکجایی جور کنید و 2/3 باقیمانده نمای داخلی را که رنگ سفیـــــــــــــــــــد نزدید کامل کنید. الان احساس می کنیم ساختمان نیم کاره رها شده ...احساس می کنم حس زیبایی شناسی در افرادی که مسئول این کار بودند خیلی پایین بوده آخه هدف چی بوده که 1/3 رنگ خورده بقیه رنگ نخورده! اگه واسه اون کنفرانس بود که والا اینجور تابلوتر شد قبلا طبیعی تر بود. ممنون
دانشجوی برق
دوشنبه 28 مهر 1393 11:14 ق.ظ
با عرض سلام و خسته نباشید
خواستم از شما خواهش کنم در هفته جاری یا هر هفته دیگری که 10 دقیقه وقت خالی دارید یک لطفی کنید و در گروه برق یک دوری بزنید ببینید از این همه استادی که دانشگاه بهشون دارن حقوق میدن چند نفرشون سر کارشون هستند!!!
دیگه این موضوع برای همه دانشجوها(مخصوصا تحصیلات تکمیلی) روشنه که بیشتر استادا 10 دقیقه قبل کلاسشون میان و 10 دقیقه بعد هم میرن. این واقعا خنده دار نیس؟! اونوقت من شنیدم که به دانشجویان دکتری گفتن که باید هر روز انگشت بزنن! این سیاست یک بام و دو هوا نیست!!!!
لطفا یک بررسی بکنید و من حتما مجددا این موضوع رو پیگیری میکنم در ماه آینده که اگر خدای نکرده این کارشون تکرار بشه به ساختمان مرکزی شکایت کنم.
با تشکر از این کانال ارتباطی خوبی که بوجود آوردید تا دانشجوها بدون ترس حرف دلشونو بزنن!
یاعلی
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، مطمئن باشید که میزان حضور همکاران محترم عضو هیات علمی به صورت محسوس و نامحسوس رصد می شود و در مواردی که عدم حضور آنها توجیه کافی نداشته باشد در تعاملات مختلف آنها با دانشکده و دانشگاه به هنگام ارتقاء و غیر آن تاثیرگذار خواهد بود. اما جنابعالی نیز به این مسئله توجه داشته باشید که بخش زیادی از وقت همکاران هیات علمی مصروف مطالعات، جلسات و یا سایر فعالیت هایی می گردد که لزوما در محل دانشکده صورت نمی گیرند اما همه آن ها در راستای ایفای مسئولیت های محوله می باشند. ایام به کام.
محمد سروش
شنبه 26 مهر 1393 05:00 ب.ظ
برادر ارجمند جناب آقای دکتر غفوری
با سلام و احترام
با توجه به پایان یافتن دوره مسئولیت بنده در گروه برق، بر خود لازم می دانم از تلاشها و پیگیریهای موثر جنابعالی قدردانی کنم. در این مدت، سعه صدر، روی گشاده، برنامه محوری و پیگیری امور را به خوبی در شما دیدم و سعی کردم تا در کنار شما تجربه های ارزشمندی بیاندوزم. از جناب آقایان دکتر قنبرزاده و دکتر حقیقی نیز سپاسگزارم که در امور آموزشی و پژوهشی، راهنما و همراه بودند. نشاط، سرزندگی، کوشش و امید به آینده را از دانشجویان پرتلاش مهندسی برق آموختم و امیدوارم نام بنده را در صفحات خوب زندگیشان ثبت کنند.
پیروز باشید
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، دانشکده مهندسی باید به خود ببالد که از نعمت وجودی مدیرانی بهره مند بوده است که در عین جوانی، از پختگی کافی برای تصدی مسئولیت برخوردار بوده اند و توانسته اند که به شایستگی از عهده وظایف محوله برآیند. امیدوارم در ادامه این راه پرنشاط، شاهد موفقیت های روزافزون جنابعالی در مسئولیت ها و مراتب بالاتر باشیم. توفیق رفیق راهتان باد.
تحصیلات تکمیلی
شنبه 26 مهر 1393 01:39 ب.ظ
با عرض سلام و وقت به خیر

با توجه به اینکه در دانشکده های دیگر دانشجویان تحصیلات تکمیلی سهمیه کپی و پرینت دارند
اگر امکان آن وجود دارد این موضوع را برای دانشجویان این دانشکده نیز پیگیری نمایید

با تشکر
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، لطفا مشخص فرمایید که کدام دانشکده چنین سهمیه ای را در نظر گرفته است؟ در حال حاضر چنین سهمیه ای حتی برای اعضای محترم هیات علمی وجود ندارد. زیرا بر طبق تصمیمات اخذ شده در مدیریت تحصیلات تکمیلی دانشگاه و معاونت محترم پژوهشی، قرار بود که کلیه هزینه های مرتبط با کپی و پرینت اعضای هیات علمی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی در صورت صلاحدید اساتید محترم راهنما از محل اعتبار پژوهانه آنها پرداخت شود. موید باشید.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


نمایش نظرات 1 تا 30