اینجا مال توست مهندس!_______ هرچه می خواهد دل تنگت بگوی!

سخن نخست

تاریخ:پنجشنبه 11 آبان 1391-06:59 ب.ظ

بسمه تعالی

ن و القلم و مایسطرون ...!

سلام،

      به فراخور مسئولیت خطیری که به عنوان رئیس دانشکده بر عهده ام گذارده شده، در فکر بودم که برای آشنایی با نقطه نظرات اقشار مختلف فعال در دانشکده مهندسی، اعم از دانشجویان، کارکنان و اعضای هیات علمی، راهی بیابم که ضمن سهل الوصول بودن، به همه این عزیزان این امکان را بدهد که بدون دغدغه، به طرح نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود در رابطه با مسائل آموزشی، پژوهشی، صنفی و ...  بپردازند.  یکی از بهترین راه حل ها برای این منظور در دنیای امروز که دنیای ارتباطات است تهیه و تدارک این وبلاگ بود.  خوشبختانه تحقق این ایده، که اولین بار از طریق پسرم مطرح شد، با عید سعید غدیر سال 1391 مقارن شد. این تقارن مبارک را به فال نیک گرفته و از خداوند تبارک و تعالی خاضعانه می خواهم که این حقیر و همه خادمین به عرصه علم و فرهنگ کشور را در انجام مسئولیت خطیرمان از هرگونه لغزش و خطا بازدارد و ما را در انجام مسئولیت ها و وظایفمان موفق گرداند.

حالا شما ای عزیز دانشجو، ای همکار زحمتکش و ای استاد فرهیخته! این گوی و این میدان! در رابطه با مسائل، مشکلات و  صد البته توانمندیهای مختلف دانشکده مهندسی هرچه می خواهد دل تنگت بگوی! مطمئن باشید مطالب شما تا جایی که با اصول اخلاقی و عقیدتی منافاتی نداشته باشند بدون هرگونه دخل و تصرف به رویت و اطلاع همگانی خواهد رسید و پاسخ های احتمالی من و همکارانم را نیز حتی المقدور دریافت خواهید نمود.

توفیق رفیق راهتان باد

حمیدرضا غفوری

رئیس دانشکده مهندسی

   


ساعات ملاقات حضوری:

       شنبه ها ساعت 15-13 ............  مخصوص دانشجویان

چهارشنبه ها ساعت 15-13............  مخصوص کارکنان و اعضای هیات علمی

لطفا برای گرفتن وقت ملاقات به دفتر ریاست دانشکده مراجعه و یا با شماره داخلی 5600 تماس حاصل فرمایید.


دانشجوی معماری
سه شنبه 13 بهمن 1394 09:13 ق.ظ
از وقتی که گذاشتید و پاسختان بسیار ممنونم اما به دلیل آشنایی با وضعیت حاکم بر گروهمان ترجیح می دهم پیام به نمایش درنیاید. تنها یک نکته را با توجه به پاسخ شما می خواستم بگویم. منظور من این نبود که برنامه ریزی با توجه به خواسته دانشجویان انجام شود ولی قبلا پیش از برنامه از دانشجویان درباره دروسی که افتاده بودند سوال میشد و بعد به گونه ای برنامه تنظیم می شد که دانشجویان افتاده بتوانند واحد را بگیرند. به نظر من این خیلی بهتر از راههای عجیب فعلی نظیر برداشتان همزمان سه درس که پیشنیاز یکدیگرند در یک ترم (برای دانشویان ترم آخر) یا واحد گرفتن در دزفول و جابجایی ساعت ارائه درس یک ورودی برای اینکه یک نفر که در دزفول واحد دارد به مشکل نخورد و نظایر آن است.
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
موافقم. ممنون.
دانشجوی معماری
دوشنبه 12 بهمن 1394 09:35 ب.ظ

آقای دکتر غفوری، رییس محترم دانشکده مهندسی
با عرض سلام و احترام. از آنجا که با توجه به سوال و جوابهایی که در این صفحه مطرح می شود شما را آدم روشن و منصفی یافتم به خودم اجازه دادم تا مزاحم شوم و مسایلی را در ارتباط با وضعیت گروه معماری در یکسال اخیر مطرح کنم. آقای دکتر همانطور که می دانید ......این را به صورت خصوصی عرض می کنم و نمی خواهم نمایش دهید ولی ممنون می شوم اگر پاسخ دهید........
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، از ابراز لطف جنابعالی متشکرم. در تمام این مدت سعی ام بر این بوده که تمام صحبت ها و انتقادات را بشنوم و همانگونه که فرموده بودید منصفانه قضاوت نمایم. در باره مواردی هم که اشاره کرده بودید نکات زیادی وجود دارند که علی القاعده می باید توسط افراد مورد نظر شما پاسخ داده شوند اما از آنجا که من را از نمایش دادن متن ارسالی منع نموده اید قابل ارایه در اینجا نیستند. شاید اگر اجازه نمایش آنها را بدهید جوابی برای برخی از پرسش هایتان پیدا کنید. اما فقط درباره یکی از گلایه های شما که در خصوص عدم توجه به خواسته های دانشجویان در برنامه ریزی درسی بود می توانم توضیحاتی را ارایه نمایم:
یکی از مسایلی که همواره موجب بروز مشکلات جدی در برنامه ریزی دروس گروه ها بود آن بود که بسیاری از اعضای محترم هیات علمی زمان ها و شرایط خاصی را برای برنامه ریزی دروس مربوط به خود در نظر داشتند و اصرار می کردند که حتما کلاس های آنان در زمان های مشخص و با توجه به خواسته هایشان برنامه ریزی شود. از آنجا که این امر محدودیت ها و مشکلات زیادی را در رابطه با برنامه ریزی گروه ها ایجاد می کرد، از چند ترم پیش به این طرف از گروه ها خواسته شد که برنامه ریزی کلاس ها را بدون توجه به این درخواست ها انجام دهند زیرا اعتقاد بر این است که اساتید باید در خدمت گروه و برنامه های گروه باشند و برنامه های خود را با آن منطبق نمایند و نه برعکس. در حالی که هنوز این مشکل به طور کامل حل نشده، در این اواخر مشکل جدیدی به مشکلات قبلی اضافه گردیده و آن اینست که برخی دانشجویان مثل جنابعالی معتقدند که برنامه ریزی کلاس ها باید با توجه به خواسته های آنان صورت گیرد. این موضوع قطعا بزرگتر از مشکل اول می باشد زیرا تعداد و تنوع خواسته های دانشجویان بسیار بیشتر از تعداد و تنوع خواسته های اساتید محترم می باشد و لذاست که از گروه ها خواسته شده که برنامه ریزی کلاس ها صرفا بر اساس مقررات آموزشی و با توجه به روند منطقی ارایه واحدهای درسی صورت گیرد. واضح است که در چنین شرایطی بسیاری از خواسته ها، حتی خواسته های بجا، قابل برآورده شدن نخواهند بود.
در خصوص سایر مسایل طرح شده در یادداشت شما افراد ذیربط باید پاسخ دهند که آنهم منوط به اجازه نمایش آن توسط شماست. در صورتی که موافقید، یادداشت خود را مجددا ارسال فرمایید تا به نمایش گذاشته شود. موفق باشید.
دانشجوی کارشناسی مکانیک
دوشنبه 5 بهمن 1394 03:41 ب.ظ
با عرض سلام خدمت جناب آقای دکتر قنبرزاده ، معاون محترم آموزشی
بنده در حال ورود به ترم چهارم هستم و در شرایطی که فردا انتخاب واحد دارم هنوز نمره بعضی از دروس حتی به صورت "ثبت موقت" هم اعلام نشده.به عنوان مثال بنده برای اخذ دروس ((مکانیک سیالات1-ترمودینامیک1-ریاضی مهندسی ))که جمعا 9 واحد هستند باید معادلات دیفرانسیل را گذرانده باشم.در حالی که نمره این درس همچنان اعلام نشده.اکنون سوال من اینحا است که روز انتخاب واحد با چه اطمینانی و چگونه دروس مذکور را اخذ کنم؟؟؟؟
با تشکر فراوان
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، تا آنجا که اطلاع دارم به همین دلیل قرار بود که گزینه کنترل رعایت پیش نیازی در سامانه انتخاب واحد غیرفعال شود اما ظاهرا این کار صورت نگرفته است. دیروز موضوع را با پیامک به مسئول مربوطه در اداره مرکزی آموزش اطلاع دادم ولی آنگونه که پیداست مشکل هنوز پابرجاست. امیدوارم معاون محترم آموزشی راه حلی فوری برای این امر بیابند.
دانشجو
یکشنبه 4 بهمن 1394 11:23 ب.ظ
بله آقای دکتر
شهریه بعضی دروس اصلی یا اختیاری است در رشته مکانیک
ممنونم
دانشجو
یکشنبه 4 بهمن 1394 09:34 ق.ظ
سلام
می خواستم بدونم اگر شهریه یک درس بطور مثال 531464.3 باشد، و در حذف و اضافه این درس رو حذف کنم شهریه اش برگردانده می شود؟
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
معاون محترم آموزشی، لطفا اطلاع رسانی فرمایید. ضمنا مایلم بدانم که آیا دقت محاسبه شهریه هر درس،آنگونه که در این مثال ذکر شده، واقعا تا یک رقم اعشار است؟ متشکرم.
دانشجو
چهارشنبه 30 دی 1394 11:19 ب.ظ
با سلام
امروز یکی از اساتید گروه کامپیوتر استاد .... نمره‌های درس ..... را وارد کرد و موقع اعتراض به نمره با ما برخورد خوبی نداشت. در هر سوال به دنبال یک کلمه‌ی خاص بود و اگر آن کلمه‌ی خاص وجود نداشت هیچ نمره‌ای به ما تعلق نمی‌گرفت.
علاوه بر بد تصحیح کردن امتحانی که از ما گرفتند این امتحان، یک امتحان سیزده سواله بود که همه‌ی سوال‌ها تشریحی بود ولی تنها 45 دقیقه وقت داشت. این را از همه‌ی اساتیدی که آن روز مراقب امتحان بودند (استاد .... و استاد ....)‌ می‌توانید بپرسید.
خواستم ببینم آیا امکان این وجود دارد که این وضعیت تغییر کند؟
دانشجوی کامپیوتر
چهارشنبه 30 دی 1394 11:15 ب.ظ
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت رییس دانشکده آقای غفوری
گاهی اوقات اتفاقاتی در سیستم نمره‌دهی دانشگاه اتفاق می‌افتد که اصلا در شان دانشگاه اسم و رسم داری مانند دانشگاه شهید چمران اهواز نیست.
در همین ترم جاری کم نبودند دانشجویانی که با استاد .... درس ..... داشتند و به ناحق نمره‌ی بسیار کم‌تری از آن‌چه‌ حقشان بود را گرفتند.
ایشان برای تصحیح کردن به هر سوال یا نمره‌ی کامل می‌دهند یا یک دهم هم نمی‌دهند. به قول خودشان پاسخ هر سوال یا غلط است یا درست و حد وسطی هم وجود ندارد.
از این که بگذریم برای این درس اصلا میانترم نگرفتند که این هم یکی دیگر از انتقاداتی است که به ایشان وارد می‌شود.
در آخر با احترامی که برای ایشان قائل هستیم فقط تنها پرسشی که ایجاد می‌شود این است که نه تنها برای این استاد خاص بلکه برای همه‌ی استادها این حق و ناحق‌ها در نمره دادن تا کی ادامه دارد و چرا هیچ نظارتی بر روی سیستم نمره‌دهی اساتیدا وجود ندارد و یا آیا واقعا فرم‌های ارزشیابی اساتید تاثیری بر روی روند کاری آن‌ها دارد یا خیر؟

با تشکر فراوان از زحمات شما
فارغ التحصیل
چهارشنبه 30 دی 1394 07:05 ب.ظ
سلام آقای دکتر.
تشر بابت انتشار نظر بنده.
امروز مطلع شدم استاد مذکور( که گفته بود زیاد نوشتی چون بلد نبودی....) و البته دو ترم پیش هم متاسفانه علنی و در حضور همه به دانشجویان توهین میکرد، در گردشی آشکار(1)
در برد گروه اطلاعیه زده و از دانشجوها خواسته تا برگه هایشان راببینند.
یعنی استادی که قبلا برای نشان دادن برگه، اول 2 نمره کسر میکرد و ترم های گذشته حتی کسانی رو به همین دلیل با 3 و 5 انداخته بود، این ترم نه تنها برگه ها را نشان داده، بلکه بالای 7 رو هم پاس کرده!!!

البته ناگفته نماند، ایشان هنوز از شیوه ی نادرست ارزیابی(میان ترم نمیگیرند و حجم بالای درس را با یک امتحان در زمان حداکثر یک ساعته و سوالات زیاد یا سوالات کم و طولانی) استفاده کرده و در تدریسیشان قسمت مهمی از سرفصل را تدریس نمی کنند.
خواستم بگم ما نقاط ضعف و قوت را با هم می بینیم و واقعا به دنبال بهبود هستیم.


امیدوارم باقیمانده ی مشکل تدریس این استاد هم حل بشود و البته این گردش آشکار ادامه بیابد تا هم دانشجوها مطالب را خوب دریافت کنند هم ما دیگر اینقدر این جا مزاحم نشویم.

بازهم ممنون که توجه کردید.
یا علی.
فارغ التحصیل
سه شنبه 29 دی 1394 03:43 ب.ظ
سلام.
آقای دکتر همیشه بعد از امتحانات مسائل و مشکلات اساتید در نمره دادن و تصحیح اوراق مطرح میشود.
به عقیده ی من، مقصر اصلی سیستم دانشگاه است که هیچ نظارت موثر و منصفانه ای روی اساتید ندارد و استاد را در جری تر شدن یاری می کند.
با مدرک عرض میکنم.
خود استاد به بنده گفت تو جواب را نوشتی، درست هم نوشتی ولی چون زیاد نوشتی یعنی نمیدونستی من چه میخواهم!!!!!!!
این درحالیست که اکثر نمرات بالا در آن درس پیش من رفع اشکال کردند.
استاد با کمال لطف به من 12 داد و تازه مرا تهدید هم کرد.
این قضیه مربوط به 2 سال پیش از این است.
از این دست هم کم نیست، همیشه هم دانشجو راست نمیگوید.
ولی به طور کلی، سیستم امیدوارکننده نیست و دانشجوی تلاشگر را دلسرد میکند.
امیدوترم وضعیت اصلاح شود و حداقل نیت و تلاش در جهت بهادادن به دانشجویان تلاشگر و سالم باشد.
با تشکر و آرزوی سعه ی صدر و آرامش و موفقیت.
دانشجو
دوشنبه 28 دی 1394 09:56 ب.ظ
وقتی حضرت استاد جلوی دانشجو ملاک نمره دهی به دانشجوی دیگشو اعلام میکنه و برگشو نشونش میده و کلییی بهش میخنده و مسخرش میکنه بخاطر مطلبی که نوشته ولی درآخر بهش نمره عالی میده . آدم به عدالتشون شک میکنه و به اینکه در نظرشون جنسیت ملاک هست نه برگه:((((
با چشمهای خودم دیدم . البته اگه شما بازم طرفداری نکنید
دانشجوی کامپیوتر
جمعه 25 دی 1394 06:07 ب.ظ
فکر کنم 10 روز مهلت ثبت نمره از تاریخ امتحان زمان مناسبی باشه برای اساتیدی که یک درس کارشناسی و یک یا دو درس ارشد در حال تدریس دارند. بعید میدونم همه دروس این اساتید در یک بازه زمانی ثابت باشه که فرصت نکنند به تصحیح اوراق و ثبت نمرات بپردازند. جناب دکتر هرسال بنظرم همین منوال بوده ولی چرا هیچ تغییری ایجاد نمیشه .

(اسامی افراد مورد نظر توسط وبلاگ حذف شده اند)
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، در این باره با شما هم عقیده ام و معتقدم حق با شماست لذا نمی خواهم توجیه گر کاستی های خود و همکارانم باشم اما به قول بابا طاهر:
چه خوش بی گر محبت ز هر دو سر بی
که یک سر مهربونی درد سر بی
جان دل! آیا تا بحال اتفاق نیفتاده که دانشجویان همان گروه در تحویل تکالیف یا پروژه هایشان تاخیر طولانی داشته باشند؟ آیا این یک رویه تکراری و همیشگی نیست؟ امیدوارم هرکدام از ما در هر جایگاهی که هستیم ادای وظیفه را فقط از جانب دیگران انتظار نداشته باشیم و خود ما هم در حد توان در انجام وظایفمان کوشا باشیم.
گلایه به حق شما را به همکارانی که نامبرده بودید گوشزد خواهم نمود. با تشکر
کار اضافه یا اضافه کار
چهارشنبه 23 دی 1394 08:55 ب.ظ
سلام آقای دکتر
رویه جنابعالی برای کار اضافه را می پسندم. متاسفانه برخی درک نمی کنند که کار اضافه و بعد از ساعت اداری مستحق پاداش مالی است و اکنون که جنابعالی رویه درست را در پیش گرفته اید اعتراض می کنند. خوشبختانه شما برخی عادات نادرست را اصلاح کرده اید و امیدوارم مانند پیش ثابت قدم باشید. ارزش کار شما را همه می دانند هرچند به ظاهر تلخی هایی وجود داشته باشد.
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، ضمن تشکر از لطف جنابعالی، امیدوارم بقیه دوستانی هم که به نحوی از انحاء در این موضوع ذیربط هستند، فارغ از سود و زیان شخصی، با این رویکرد همراهی نمایند تا ان شاالله بحث اضافه کار هم روال طبیعی و منطقی خود را پیدا نماید. پیروز باشید.
سه شنبه 22 دی 1394 10:17 ق.ظ
سلام
آقای دکتر انصافا میشه کسی در ماه 20 دقیقه اضافه کار بگیره؟؟؟؟
دوتا کار هم انجام بده؟؟؟؟
همکاران آموزش هم چون دم دست مسئول نوشتن لیست اضافه کارند بالای 100 ساعت بگیرند؟؟؟؟؟؟
بنازم به این عدالت
سر پل صراط منتظر بعضیا هستم
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
چنین کسانی را سراغ ندارم. مواظب باشیم سر پل صراط؛ آنهایی که گمان بد درباره ایشان کرده ایم گریبان ما را نگیرند.
البته نحوه محاسبه اضافه کار همکاران رسمی و پیمانی با قراردادی ها و خوشنامی ها متفاوت است که آنهم ناشی از تفاوت در پایه حقوقی آنهاست. من هم معتقدم که بهترین راه آنست که حقوق همه این اقشار زحمتکش یکسان شود تا آنگاه بتوان نظام واحدی را هم در پرداخت اضافه کار آنها در نظر گرفت.
در همه جای دنیا و در اغلب جاهای همین کشور خودمان؛ اضافه کار طبق قانون فقط در قبال ساعات کار اضافی قابل پرداخت است. تا وقتی که این نظام قانونی؛ در دانشگاه اجرایی نشود و بجای آن به «اضافه کار» به عنوان «پاداش» یا « ترمیم حقوق» نگریسته شود؛ هیچگاه این گلایه ها تمام نخواهند شد.
موید باشید.
شنبه 19 دی 1394 09:19 ب.ظ

سلام
آقای دکتر اخیرا مشاهده شده ...... در جهت جلوگیری از سوءاستفاده قدمی برداشته شود.
با تشکر
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
با تشکر از حساسیت بجای شما، مجددا تذکرات لازم را خواهم داد. تندرست باشید.
عضو هیأت علمی
شنبه 19 دی 1394 10:34 ق.ظ
با سلام،
قبلا مسأله استفاده از فارغ التحصیلان ممتاز بصورت امریه در دانشگاه چمران مطرح شده بود. آیا نتیجه ای حاصل شده است؟
این مسأله در دانشگاه شریف اجرایی شده:
http://www.mehrnews.com/news/3019664/%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%D9%87-%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%BA-%D8%A7%D9%84%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%B4%D8%B1%DB%8C%D9%81-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D8%B1%D8%A7%DA%A9%D8%B2-%D9%BE%DA%98%D9%88%D9%87%D8%B4%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87
با توجه به محرومیت دانشگاههای شهرستان از بسیاری از مزایا، پیگیری این مسأله بسیار ضروری است.
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
بله، در این خصوص با مدیر بنیاد نخبگان استان، آقای دکتر زراسوندی رایزنی شد و ایشان راهکارهای اجرایی آن را توضیح دادند. با توجه به طولانی بودن توضیحات، لطفا به ایشان یا وبسایت بنیاد نخبگان استان مراجعه نمایید. موفق باشید.
فارغ التحصیل
جمعه 18 دی 1394 07:44 ب.ظ
سلام آقای دکتر.
یه سوالی برام مطرحه که میخوام هم نظر شما و هم نظر سایر اساتید و دانشجویان رو بدون تعارف جویا بشم.
به نظر شما، دانشگاه شهید چمران و به خصوص دانشکده ی مهندسی، در جریان مسائل مربوط به حوزه های فنی مربوطه، در سطح اهواز و یا استان خوزستان، چقدر نقش آفرینی کرده و میکنه؟
چقدر توانایی داره و چقدر مورد اهمیت هست، هم از طرف بخش خصوصی و هم دولتی.
با سپاس.
لطفا جواب روشن و کمی مصداقی بیان نمایید.
با تشکر
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
با سلام، البته مطمئن نیستم که منظور شما را بدرستی فهمیده باشم اما می توانم اشاره نمایم که بدلایلی که ذکر آنها خارج از حوصله این نوشتار است؛، نقش آفرینی دانشگاه در حوزه های مختلف اصلا در حد مطلوب نبوده است و با همین استدلال می توان پی برد که دانشکده مهندسی نیز در حوزه های فنی استان تاثیرگذاری قابل توجهی نداشته است. بعنوان یکی از مصادیق این قضیه از خودمان می توانم شروع کنم که با وجود متخصصین هیدرولیک درجه یک در دانشکده و دانشگاه، وضعیت شبکه آب و فاضلاب به صورتی است که این روزها شاهد آن هستیم و یا وضعیت رودخانه کارون به آن شکل است.
البته اعضای دانشکده به صورت انفرادی هریک در مسئولیت های مختلف استانی حضور داشته و دارند و به این صورت توانسته اند تا حدودی در روندهای فنی استان تاثیرگذار باشند، اما این تاثیرگذاری یک تاثیرگذاری سازمان یافته و تشکیلاتی و با هدف و برنامه درازمدت نبوده است. اینکه چرا این اتفاق مبارک بوقوع نپیوسته، (؟) فقط بقول شاعر می توان گفت:

شرح این هجران و این سوز جگر
این زمان بگذار تا وقت دگر

کامروا باشید.
سه شنبه 15 دی 1394 12:02 ب.ظ
باران که می بارد همه ی پرنده ها به دنبال سر پناهند اما عقاب برای اجتناب از خیس شدن بالاتر از ابرها پرواز می کند.
سه شنبه 15 دی 1394 12:01 ب.ظ
یکی قشنگی منظره را می بیند
یکی کثیفی پنجره را
این تویی که تصمیم می گیری چه چیزی را ببینی!
یکشنبه 13 دی 1394 05:47 ب.ظ

سلام
ضمن تشکر از مدیریت فوق العاده شما لازم دانستم دو نکته را جهت بهبود وضعیت پرسنلی دانشکده بحضورتان عرض کنم.
1.اخیرا مشاهده شده ....
2. شنیده شده ....
خواهشمند است در صورت صلاحدید برخورد فرمایید.
....
....
با تشکر
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، مطلب اول را چون براساس "مشاهدات" شماست تذکر خواهم داد، هرچند معتقدم اگر این عمل خللی در انجام وظایفشان ایجاد نکند مساله چندان مهمی تلقی نمی شود.
اما مطلب دوم که بر اساس "شنیده های" شماست نیاز به تحقیق دارد. چنانچه صحیح باشد حتما اقدام خواهد شد. بد نیست این را هم اضافه نمایم که در دو نوبت، بخش اعظم ساعات اضافه کاری ثبت شده ایشان به همین دلیل لغو شد. متشکرم.
همکار
پنجشنبه 10 دی 1394 11:10 ق.ظ
به نظر میاد کارگاه های مرتبی دارن. حتی اگه به خاطر بازدید مرتب کرده باشن به نظرم یه سر و گردن از وضعیت اینجا بهتر هستن... بعید میدونم اینجا به خاطر بازدید هم مسئولین کارگاه از این کار ها بکنن چون اصولا در حیطه وظایف خودشون نمیدونن!!

با تشکر از اطلاع رسانی شما
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
بله. از این جهت بهتر از ما بودند. البته خود ما مدیران هم بی تقصیر نیستیم. باید این نظم را با جدیت بیشتری از همکارانمان مطالبه نماییم.
یه دوست
شنبه 5 دی 1394 10:14 ق.ظ
سلام.
صبح عالی بخیر
از ابراز لطف شما و خانواده محترمتان بسیار خرسندم و امیدورام کانون گرم خانواده تان همچنان گرم گرم و مستدام باشه.
......
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
با سلام متقابل و تشکر از ابراز محبت جنابعالی، ان شاالله موارد مطرح شده پیگیری خواهند شد. شاد باشید.
پنجشنبه 3 دی 1394 01:20 ق.ظ
سلام.
روز سه شنبه عصر، نشستی در دانشکده ی مهندسی با حضور یکی از مهندسین فعلی شرکت گوگل برگزار شد. جلسه ی بسیار خوبی بود.
ولی به شخصه انتظار داشتم سر جای نشستن دعوا باشه، البته شلوغ بود، سالن هم پر بود.
این جا میام میگم روحیه باشه و از تجربه های مفید استفاده کنیم، درگیری میشه که من چیکار کردم...!
من نه، یه مهندس موفق از بین آدم های همین دانشکده اومده بود، دریغ از کمی کنجکاوی و عطش یادگیری.
خواستم گله کنم و البته اتمام حجت.
«هرکس لایق شرایطی است که تلاش برای تغییر دادن آن نمی کند.»
امیر
چهارشنبه 2 دی 1394 05:20 ب.ظ
با سلام و درود خدمت شما. بنده فارغ التحصیل مهندسی عمران از دانشگاه آزاد اهواز هستم. معدل بنده هم حدود 15 و نیم است. خواستم بدونم چه رشته هایی در دانشگاه چمران برای ارشد عمران وجود دارد؟ ضمنا کل سایت دانشگاه چمران را گشتم ولی چیزی پیدا نکردم.
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
http://engg.scu.ac.ir/HomePage.aspx?TabID=16113&Site=engg.scu.ac&Lang=fa-IR


دانشجو
چهارشنبه 2 دی 1394 09:55 ق.ظ
خطاب به دکتر یاقوتیان
سلام.
دو تا از استادهای گروه ما جدیدا استاد تمام شدند اما سایت گروه آپدیت نیست و الان که دیدم هنوز مرتبه علمی این اساتید دانشیار هست. دکتر یاقوتیان برای وجه گروه بهتره که سایت آپدیت باشه، وضعیت نمایش اساتید گروه هم قبلا خیلی بهتر شد، الان فقط واسه دکتر شیشه ساز نوشته استاد و واسه بقیه هیچی ننوشته. فرم قبلی بهتر بود.
معاونت آموزشی
جمعه 27 آذر 1394 09:18 ب.ظ
سلام
جهت توضیح خبر مربوط به سرانه فرهنگی و ورزشی.
این مبلغ را فقط دانشجویان شبانه باید پرداخت نمایند و دانشجویان روزانه نیازی به پرداخت آن ندارند .
كه با توجه به پرداخت شهریه چند صد هزارتومانی در هر ترم مبلغ ٣٥ هزارتومان به نظر زیاد نمیاد.
البته در دانشگاه خیریه هایی توسط برخی اعضا هیات علمی تشكیل شده و تا حد ممكن به دانشجویانی كه تمكن مالی آنچنانی ندارند كمك میكنند تا در دانشگاه شهید چمران بخاطر پول دانشجویی از تحصیل باز نماند.
آقای دكتر غفوری پاراگراف آخر را اگر صلاح دانستید در معرض دید قرار دهید.
جمعه 27 آذر 1394 12:28 ق.ظ
فعالیتهای فرهنگی???!!!

پنجشنبه 26 آذر 1394 01:30 ب.ظ
در مورد سرانه 35هزار تومان فعالیتهای فرهنگی، فکر می کنم اغلب دانشجویان از نظر تمکن مالی مشکل خاصی در پرداخت آن نداشته باشند. با این وصف قطعا تعدادی نیز هستند که پرداخت همین مبلغ نیز برایشان ناممکن است یا فشار سنگینی را بر ایشان تحمیل می کند. شناسایی این عده با توجه به نهادها و انجمن های مختلفی که در زمینه مددکاری و خیریه در دانشگاه وجود دارند دشوار نیست. بهتر است افراد فوق شناسایی و از شهریه مذکور معاف گردند.
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
معاونت آموزشی
چهارشنبه 25 آذر 1394 11:03 ب.ظ
سلام
ابتدا بعلت تاخیر در ارایه جواب به سوالات مربوط به آموزش پوزش میخواهم. بعلت مشغله كاری چند روزی بود به وبلاگ مراجعه نكرده بودم.
راجع به آیتم موضوعی كه یكی از دانشجویان مطرح كرده بودند در كارنامه مالی ایشان بوده بنده متوجه سوال نشدم. لطفا در یكی از روزهای هفته به كارشناس رشته خود مراجعه و اگر از جواب ایشان قانع نشدند به دفتر بنده تشریف مراجعه نمایید تا مورد بررسی و توضیحات ارایه گردد.
در مورد تعیین شهریه ٣٥ هزار تومان برای فعالیت های فوق برنامه فرهنگی و ورزشی. این شهریه در هیات امنا دانشگاه تصویب شده و برای اجرا به دانشگاه ابلاغ گردیده است. نامه ابلاغی به تمامی مدیران دانشكده ارسال شده و دانشكده در تعیین یا تصویب آن نقشی نداشته است ولی ملزم به اجرای آن هستیم.
در انتها هفته پژوهش و موفقیت های استادان دانشكده را و همچنین ارتقا دو تن از اعضا گروه مكانیك به مرتبه استادی جناب پروفسور مرادی و پروفسور بهبهانی نژاد را تبریك عرض مینمایم.
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، تا آنجا که من می دانم موضوع 35000 تومان سرانه فرهنگی چند سال پیش از طرف معاونت فرهنگی وزارت عتف برای اجرا به همه دانشگاه ها ابلاغ شد و چیز جدیدی نیست اما بدلایل نامعلومی مسئولین مالی دانشگاه شهید چمران از آن بی اطلاع یا به اجرای آن کم توجه بوده اند و به نظر می رسد که این بخشنامه در این اواخر مجددا "کشف"! شده است.
جوابیه
چهارشنبه 25 آذر 1394 08:12 ب.ظ
با سلام
پس از مطالعه کشمکش ایجاد شده در بین سایر قسمت ها و شنیدها این نکته را عرض می نمایم که این نکات لازم نیست در تریبون به معرض نمایش گذاشته شود چون دامن زدن به گستردگی بیشتر این قضیه می باشد.[ ... ادامه مطلب بدلیل خصوصی بودن حذف شده...]
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
صحیح است.
کارمند
چهارشنبه 25 آذر 1394 08:08 ب.ظ
با عرض سلام و خسته نباشید و خوشحالی از اینکه در بیان مشکل یکی از همکاران به جنابعالی دچار اشتباه نشدم و دور از غلو درک خردمندانه و رفتار شایسته شما را تحسین می نمایم. و باور کنید در فکرم که چطوری به ایشان که قول داده بودم حرفی نزنم بگم با شما مشورت کردم [..ادامه مطلب بعلت خصوصی بودن حذف شده...]
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
خواهش می کنم. از لطف شما ممنونم. با مدیر مربوطه صحبت خواهم کرد.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


نمایش نظرات 1 تا 30