اینجا مال توست مهندس!_______ هرچه می خواهد دل تنگت بگوی!

سخن نخست

تاریخ:پنجشنبه 11 آبان 1391-07:59 ب.ظ

بسمه تعالی

ن و القلم و مایسطرون ...!

سلام،

      به فراخور مسئولیت خطیری که به عنوان رئیس دانشکده بر عهده ام گذارده شده، در فکر بودم که برای آشنایی با نقطه نظرات اقشار مختلف فعال در دانشکده مهندسی، اعم از دانشجویان، کارکنان و اعضای هیات علمی، راهی بیابم که ضمن سهل الوصول بودن، به همه این عزیزان این امکان را بدهد که بدون دغدغه، به طرح نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود در رابطه با مسائل آموزشی، پژوهشی، صنفی و ...  بپردازند.  یکی از بهترین راه حل ها برای این منظور در دنیای امروز که دنیای ارتباطات است تهیه و تدارک این وبلاگ بود.  خوشبختانه تحقق این ایده، که اولین بار از طریق پسرم مطرح شد، با عید سعید غدیر سال 1391 مقارن شد. این تقارن مبارک را به فال نیک گرفته و از خداوند تبارک و تعالی خاضعانه می خواهم که این حقیر و همه خادمین به عرصه علم و فرهنگ کشور را در انجام مسئولیت خطیرمان از هرگونه لغزش و خطا بازدارد و ما را در انجام مسئولیت ها و وظایفمان موفق گرداند.

حالا شما ای عزیز دانشجو، ای همکار زحمتکش و ای استاد فرهیخته! این گوی و این میدان! در رابطه با مسائل، مشکلات و  صد البته توانمندیهای مختلف دانشکده مهندسی هرچه می خواهد دل تنگت بگوی! مطمئن باشید مطالب شما تا جایی که با اصول اخلاقی و عقیدتی منافاتی نداشته باشند بدون هرگونه دخل و تصرف به رویت و اطلاع همگانی خواهد رسید و پاسخ های احتمالی من و همکارانم را نیز حتی المقدور دریافت خواهید نمود.

توفیق رفیق راهتان باد

حمیدرضا غفوری

رئیس دانشکده مهندسی

   


ساعات ملاقات حضوری:

       شنبه ها ساعت 15-13 ............  مخصوص دانشجویان

چهارشنبه ها ساعت 15-13............  مخصوص کارکنان و اعضای هیات علمی

لطفا برای گرفتن وقت ملاقات به دفتر ریاست دانشکده مراجعه و یا با شماره داخلی 5600 تماس حاصل فرمایید.


شنبه 1 خرداد 1395 10:37 ق.ظ
جناب آقای دکتر غفوری، ریاست محترم دانشکده

با سلام و احترام و تشکر از زحمات شما

چند پیشنهاد را خواستم خدمت شما عرض کنم:

1-برای تمام اتاق های دانشکده شماره اتاق گذاشته شود، خصوصاً‌ برای اتاق هر یک از اعضای هیات علمی و در تابلوهای جدید اساتید که قرار است در کنار دفتر گروه‌های برق و مواد و ... نصب شود، مثل بقیه دانشگاهها، شماره اتاق هر یک از اساتید هم نوشته شود. در تابلوهای فعلی اساتید در گروه تنها طبقه همکف یا دوم یا ... برای محل اتاق هریک از اساتید نوشته شده که در دانشکده به این بزرگی و با تعداد زیاد راهرو در هر طبقه، اطلاعات زیادی در اختیار مراجعه کنندگان قرار نمی دهد. به نظر من این یکی از پایه ای ترین الزامات یک ساختمان بزرگ مانند دانشکده مهندسی است و طبیعتا شما در این زمینه تخصص بیشتری دارید. هنوز در دانشکده مهندسی، حتی نام برخی کلاس ها سمعی بصری برق و سمعی بصری 4 و 5 و ... است که مسلما یافتن محل این کلاسها که بسیاری از دفاعیه ها در آنها برگزار می شود، برای کسانی که به دانشکده آشنا نیستند، دشوار است.

2- در بخش مرکزی هر طبقه و در راهروها خصوصا مقابل اتاق اعضای هیات علمی تعدادی صندلی برای نشستن دانشجویان قرار داده شود. بارها پیش آمده که در زمان مراجعه دانشجویان، تعداد زیادی مراجعه کننده داریم که فضای محدود اتاق ما یا نیاز به انجام صحبت های خصوصی با برخی دانشجویان باعث شده که دانشجویان مدت زیادی در راهرو به صورت ایستاده منتظر بمانند و این مسأله باعث شرمندگی ما می‌شود.

3- دستور دهید بخش خدمات ساعت هایی که در بخش مرکزی طبقات و در کلاس‌ها نصب شده اند را دقیق تنظیم کنند. اکثر ساعت ها حداقل 10 دقیقه خطا دارند. با توجه به اینکه ایام امتحانات نزدیک است و کلاسها و امتحانات باید به موقع برگزار شوند، دقیق بودن ساعت ها مهم است.

4- در دو راهروی طبقه سوم که در آنها امتحانات میان ترم و امتحانات کتبی آزمایشگاه ها برگزار می‌شوند، چراغ های مهتابی تقریبا دو در میان روشن می شوند و اکثر لامپ های بالای سر دانشجویان در حین امتحان خاموش هستند. لطفا دستور دهید بخش خدمات به روشنایی این قسمت توجه بیشتری داشته باشند.
شنبه 1 خرداد 1395 12:58 ق.ظ
ادامه:

5- در کلاس سمعی بصری برق، از سه ردیف چراغ های سقف، یک ردیف اصلا روشن نمی شود و در دو ردیف دیگر هم بسیاری از چراغ ها سوخته اند. البته این روشنایی برای ارائه پاورپوینت مناسب است. اما برای ارائه درس از طریق نوشتن مطالب روی تابلو نور کم است. در کل بهتر است در اینگونه کلاس ها تقسیم چراغها بین کلیدها طوری تغییر داده شود که نور برای دو حالت ارائه درس از طریق پاورپوینت و از طریق تابلو قابل تنظیم باشد.

با تشکر از صبر و حوصله و پیگیری های شما
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام. پیشنهادهای مطرح شده همگی خوب و بجا هستند و در حد توان دنبال خواهند شد. البته بد نیست بدانید که بعلت عدم وجود ساختار انسانی مناسب برای انجام این قبیل کارها، طرح ایده، ساخت، تهیه مندرجات و بالاخره نصب همین تابلوهای فعلی قریب به شش ماه طول کشید و انرژی زیادی را هم مصروف خود ساخت. البته برخی اموری که از آن یاد کرده بودید از قبیل تعویض لامپهای سوخته براحتی امکانپذیر هستند اما معمولا فرد یا افرادی که از آن امکانات استفاده می کنند باید با استفاده از "فرم های درخواست خدمات"، موضوع را به مدیریت منعکس نمایند. بخاطر ندارم که در خصوص موارد یاد شده درخواستی کتبی دریافت کرده باشیم. به هر حال پیگیر این امور خواهیم بود. متشکرم
.
پنجشنبه 30 اردیبهشت 1395 11:15 ب.ظ
سلام
کیفیت تصاویر صفحه اول سایت دانشکده مهندسی شایسته دانشکده نیست. لطفا ترتیبی اتخاد نمایید که چند عکس با کیفیت با اندازه مناسب در سایت قرار گیرد به گونه ای که اسپکت ریشو آن نیز حفظ شود و شاهد کشیدگی یا فشردگی نامناسب نباشیم
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :

سلام، کیفیت تصاویر اصلی بد نیست اما بدلیل تنظیمات نادرست (البته به گمان من)، وقتی که در کادر وبسایت قرار می گیرند کیفیت خود را از دست می دهند. چندین بار این مطلب به مسئول وبسایت تذکر داده شده و باز هم تذکر خواهم داد تا بالاخره فکری برای آن بنمایند. جنابعالی هم اگر با روش انجام این کار آشنا هستید ممنون خواهم شد که به ایشان کمک نمایید. در صورت تمایل با من تماس بگیرید تا شما را به ایشان معرفی نمایم. متشکرم.
فارغ التحصیل
پنجشنبه 30 اردیبهشت 1395 10:42 ق.ظ
ادامه ی نظر قبلی..
در این اوضاع سردرگمی، باز همه انتظار شاخص های مطلوب و پیشرفت را دارند.
آقای دکتر غفوری.
تقصیر بزرگ به گردن دانشگاه است که بی حساب و کتاب رشته و دانشکده و استاد دارد و بی حساب و کتاب و صرفا براساس یه انتخاب رشته کذایی دانشجو می گیرد.
برای مثال، استاد رو ارزیابی می کنید که به کجا برسید؟
مثلا عیب هاش رو هم فهمیدید.
اصلاحش می کنید؟ مثلا شد. بعدش چی؟ همه ی دانشجوها راضی بشن؟ حالا راضی هم شدن. دانشگاه به کجا میرسه؟
از اونور، دانشجوها بهترین عملکرد رو نشون بدن، یعنی با وجود مثلا ضعف چندتا استاد، اونا بازم عالی باشن. بعدش چی؟
مشکل کجا حل میشه؟ بازار کار؟ مجلات خارجی پر از مقاله میشه؟ یا همه برای معدل خوبشون میشن جزو استعدادهای درخشان و بعدشم برن شام بیرون و بعدشم عکس سلفی...؟

غرض از این همه روضه خوانی، یادآوری مهمترین اصل در زندگی یعنی حرکت بر اساس هدف و به سوی هدف بود نه تقلید صرف از دیگران.
خلق را تقلیدشان بر باد داد***ای دوصد لعنت براین تقلید باد.
ببخشید که وقتتون رو گرفتم. ولی چهار سال در گلویم گیر کرده بود.
شاید برای برخی مهم نباشد، ولی خیلی ها از بی هدفی رنج می برند.
با تشکر از صبر و حوصله ی شما.
به امید روزهای بهتر و باهدف.
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، به عنوان یک فارغ التحصیل که تجربه درس خواندن در دانشگاه را پشت سرگذاشته، مطالب جالب و تامل برانگیزی را مطرح نموده اید که توصیه من به بقیه همکاران و دانشجویان نیز آنست که قبل از آنکه خودشان به نتایج مشابه برسند از این تجربیات استفاده نمایند. هدفمند بودن در کار و زندگی مطلب مهمی است که همواره باید به آن توجه نمود. اگر دانشگاه، وزارت و یا اصولا کل کشور بدلایل مختلف قادر نیستند که چنین برنامه و هدفی را برایمان ترسیم نمایند، حداقل خودمان سعی نماییم که برنامه زندگیمان را با هدف مشخص دنبال نماییم تا بعدا دچار یاس و سرخوردگی نشویم. از توضیحات مبسوط و ارزشمندتان باز هم ممنونم.
فارغ التحصیل
پنجشنبه 30 اردیبهشت 1395 10:41 ق.ظ
سلام.خسته نباشید.
در یک قسمت از پاسخ شما به نظر یک دانشجو، نکته ی مهمی بود که نمیشه به سادگی از آن گذشت:
«...آن اندازه کمی که شما در انتخاب دانشگاه محل تحصیل و اساتید دروس مختلف خود حق انتخاب دارید، اساتید در انتخاب دانشجویانشان، همان را نیز ندارند. خوبست این نکته را نیز اضافه نمایم که در محافل رسمی و غیر رسمی گاهی اوقات شبیه این انتقادات را از سوی برخی اعضای هیات علمی در خصوص برخی دانشجویان می شنویم که متاسفانه در بسیاری موارد نیز شواهد عینی دال بر صحت آنهاست....»
دقیقا دست گذاشتید رو مسئله ی اصلی.مشکلی که بیشتر دانشگاه های کشور دارند.
دانشگاه خودمون رو میگم. فرقی با بقیه نداره.
دانشگاه از نگاه کلان یه سری هدف برا خودش داره که واقعا فقط به درد خودش می خوره.
دانشگاه هیچ هدف مشخص واقعی و ملموس و موردنیازی در هیچ سطحی نداره.
فقط چون، هم ساختمان دارد، هم استاد، بودجه هم داره، پس دانشجو میگیره.
از اون طرف دانشجو هم با دیدن شرایط و این که حتما یه حکمتی پشت این دم و دستگاه هست میاد دانشگاه.
شما در هر کاری، اعم از علمی و فنی و تجربی و کارگری و....، تا وقتی هدف نداشته باشید، اون کار رو به سرانجام مطلوب نخواهید رساند.
ممکنه رفع نکلیف کنید، ولی کیفیت مطلوب بدست نمی آید.
دانشگاه، مرد و مردونه بیاد برنامه ریزی دقیق کنه، بگه اهداف من اینه، برنامه ی من اینه، و دانشجویی که میاد اینجا باید این ویژگی رو داشته باشه که به هدف برسه.
اساتید محترم هم اوضاعشون همینطوره.
همه سردرگم هستند.
ادامه در کامنت بعد...
دانشجو
چهارشنبه 29 اردیبهشت 1395 02:15 ق.ظ
با سلام مجدد
ممنون از تایید پیام قبلی و پاسخ تون.
در بخش پایانی فرمودید "...ولی ظاهرا افراد معرفی شده باز هم مغایر انتظارات جنابعالی بوده اند. "
اتفاقا این افراد (علی الخصوص استاد گروه خودم) جزو بهترین ها بودن و بنده این اساتید عزیز رو به عنوان افرادی شایسته برای برگزاری دوره ی آموزشی نحوه تدریس معرفی کردم.
بذارید یک مثال بزنم ، توی کشور خودمون واسه تربیت یک معلم ریاضی اون فرد فقط درس ریاضی و وابسته های اون رو پاس نمیکنه.چندین واحد درسی از نوع روانشناسی و کاربردی واسه تدریس وجود داره توی چارتشون.
مثل روش ها و فنون تدریس، روانشناسی نوجوان (که برای ما ها میشه روانشناسی جوانان یا دانشجویان)،فلسفه آموزش و پرورش، تولید و کاربرد مواد آموزشی (تو بعضی درسا تعطیله کلا) و ... .
البته ما دانشگاه تربیت مدرس داریم ولی چیز اضافه ای نسبت به سایر دانشگاه ها نداره ، شاید نظم و انضباط ش بیشتر باشه
آیا اساتید ما علاوه بر زمانی که برای شبیه سازی های خفن و طاقت فرسا در دوران ارشد ودکتری گذاشتن، فرصتی برای یادگیری نحوه صحیح تدریس داشتن؟
اگه چیزی میگیم واسه بهتر شدنه.ما هم دانشگاهمون و اساتیدمون رو دوست داریم و میخوایم از چیزی که الان هستن بهتر باشن .همون توقعی که اساتید از دانشجوهاشون دارن
ممنون از شما بخاطر ایجاد این وبلاگ
جایی که استاد و دانشجو و کارمند میتونن آزادانه نظر بذارن.
موفق و منصور باشید
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
ضمن تشکر مجدد از توضیحات صادقانه و دلسوزانه جنابعالی، فقط لازم است به این نکته اشاره نمایم که برخی اساتید قبل از استخدام و برخی دیگر بعد از آن، معمولا دوره هایی را در رابطه با روش تدریس می گذرانند. البته من هم با جنابعالی هم عقیده ام که به آموزش های بیشتری در این زمینه نیاز می باشد. موفق باشید.
تشکر از مدیریت
سه شنبه 28 اردیبهشت 1395 07:45 ب.ظ
با سلام و عرض خسته نباشید
از اینکه در راهروها دوربین نصب کردید تشکر می کنم. < ....متن حذف شده....>. با تشکر
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
با سلام و تشکر متقابل، یکی از کاربردهای این دوربین ها همان موردی است که جنابعالی اشاره کردید. مطمئن باشید که این کار صورت می گیرد. البته اقدامات دیگری نیز به همین منظور با هماهنگی معاونت محترم اداری در دست پیگیری است که در صورت تصویب برای همه دانشکده ها لازم الاجرا خواهد بود. موید باشید.
دانشجو
سه شنبه 28 اردیبهشت 1395 02:21 ق.ظ
با سلام خدمت جناب آقای دکتر غفوری عزیز ، اساتید گرامی و مدیر گروه محترم

فرض رو بر این بگیریم که دانشجو از نحوه ی عملکرد یک استاد مثل شیوه ی تدریس،اخلاق اون سر کلاس و بیرون از کلاس، توانایی پاسخگویی اون استاد ناراضی باشه و بیاد صریحا توی این وبلاگ یا مراجعه حضوری به مدیر گروه اعلام کنه.
و این نظر دانشجو (حتی با مخفی نگه داشتن اسم دانشجو)به گوش استاد برسه بنظر شما اون استاد ممکن نیست در طرح سوالات ،تصحیح اوراق امتحانی و بررسی اعتراضات دانشجویان سختگیری بیشتری انجام بده؟
کدوم عقل سالمی این کار رو انجام میده؟
و آیا اون استاد بهتر میشه؟ شیوه ی تدریسش بهتر میشه؟ علم ش بیشتر میشه؟
با نهایت احترامی که برای اساتید خوبم توی گروه خودمون قائلم باید عرض کنم درصد بیشتر اساتیدی که داریم صرف اینکه مدرک دکتری داشتن الان استاد دانشگاه هستن.
هر "درس خونده ای" شایستگی کسب مقام تدریس رو نداره.
چند روز پیش یکی از دوستام تعریف میکرد توی دانشگاه تهران دکتر جبه دار زمانی که رییس فنی بوده و میخواسته استادی رو استخدام کنه دانشجوهای اون رشته رو به آمفی تئاتر دعوت میکرده و از استاد میخواسته تدریس کنه و دانشجوها به اون استاد نمره بدن.
یعنی شنیدن نظر دانشجو قبل از استخدام استاد!
استاد داریم نمیتونه درست جمله بندی کنه.
استاد داریم دانشجو رو موقع سوال پرسیدن مسخره میکنه( با کج کردن دهنش)(بنظرتون در شان یک استاد هست این رفتار؟).
برای تغییر یه استاد واسه تدریس با مدیر گروه صحبت میشه جواب داده میشه باعث ناراحتی همکارمون نشید.

تاکید میکنم الزاما اونی که دکتری داره شایسته تدریس نیست.
ای کاش قبل از شروع به کار اساتید در دانشگاه یک دوره ی آموزشی "نحوه ی تدریس" برای دکتری گرفتگان بذارن تا شاهد اساتید با کیفیت تری باشیم.
حتی این کار میتونه توی دانشگاه خودمون انجام بشه.توسط اساتید خوب.
اساتید آموزشی خوب!
همونایی که اسامیشون اینجا نوشته شده:"... در بین تقدیر شدگان، اسامی آقایان دکتر محمد شیشه ساز از گروه مکانیک، آقای دکتر داوود پورویس از گروه عمران، آقای دکتر خلیل قیصری از گروه متالورژی و آقای مهندس نمازی از گروه برق بچشم می خورد."
خداوند عاقبت همه ی ما را ختم به خیر کند.
ممنون از وقتی که برای خوندن این نظر گذاشتید
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، از وقتی که برای نوشتن این مطلب صرف کردید سپاسگزارم. همانگونه که همکار دیگری اشاره نموده بودند معمولا این گونه انتقادات بیشتر بعد از امتحانات و اعلام نمرات اوج می گیرند اما پیشدستی شما باعث می شود که شائبه تاثیرپذیری از نمرات امتحانی کمتر پیش بیاید.
البته هیچ انسانی مصون از خطا نیست و اعضای هیات علمی هم از این امر مستثناء نیستند. حتما برخی از انتقاداتی که مطرح نموده بودید در مورد ما و برخی از همکاران ما وارد هستند، اما این امر را نمی توان دلیلی برای روش های پیشنهادی شما در انتخاب اساتید دانست. آن اندازه کمی که شما در انتخاب دانشگاه محل تحصیل و اساتید دروس مختلف خود حق انتخاب دارید، اساتید در انتخاب دانشجویانشان، همان را نیز ندارند. خوبست این نکته را نیز اضافه نمایم که در محافل رسمی و غیر رسمی گاهی اوقات شبیه این انتقادات را از سوی برخی اعضای هیات علمی در خصوص برخی دانشجویان می شنویم که متاسفانه در بسیاری موارد نیز شواهد عینی دال بر صحت آنهاست.
نکته آخر آنکه انتخاب اساتید نمونه آموزشی که از آنها یاد کرده بودید صرفا و صرفا بر اساس امتیازاتی بود که از سوی دانشجویان به آنها داده شده بود و علیرغم آنکه بر اساس دستورالعمل ابلاغی بخشی از امتیازات باید از سوی مدیریت دانشکده داده می شد، اما مدیریت دانشکده ترجیح داد تا از حق خود استفاده نکند و صرفا امتیازاتی را که دانشجویان داده بودند ملاک عمل قرار دهد. لذا به نظر می رسد که علیرغم آنکه پیشنهاد جنابعالی نیز تا حدودی مد نظر قرار گرفته است ولی ظاهرا افراد معرفی شده باز هم مغایر انتظارات جنابعالی بوده اند. موید باشید
مدیر گروه
سه شنبه 14 اردیبهشت 1395 01:00 ق.ظ
عرض ادب و احترام خدمت ریاست محترم دانشکده و خوانندگان گرانقدر وبلاگ

(جناب دکتر غفوری عزیز لطفا اگر اشتباهی در برداشت من است شما تصحیح بفرمایید)

در مدتی که بنده به خوانندگان این وبلاگ پیوسته ام معمولا در پایان هر ترم شاهد اعتراضات دانشجویان عزیز به عملکرد برخی همکاران در گروههای مختلف بوده ام. بعد از پایان ترم گذشته تصمیم گرفتم که مطالب وبلاگ را با جدیت بیشتری پیگیری کنم و تقریبا هر روز گذری به این وبلاگ داشته ام . نکته قابل تامل این است که از شروع نیمسال جاری تا کنون هیچگونه شکوه ای از سوی دانشجویان مطرح نشده است . حال این سؤال مطرح خواهد شد که آیا عملکرد همکاران بزرگوار بر وفق مراد دانشجویان شده؟
یا اعتراضات فقط هنگامی است نمرات اعلام میشود؟

متاسفانه مشاهدات بنده در گروه حاکی از آن است که اگر میانگین نمرات درسی بالا باشد هیچ نقدی بر استاد نیست، ولی کافیست همکاری جلسات درس را جدی گرفته و سعی بر اجرای مقررات و ارزیابی دقیق آموخته های دانشجویان داشته باشد .
امیدوارم منصفانه قضاوت کنیم
متشکرم
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
از دقت نظر شما متشکرم. البته گزارشات واصله حاکی از آن است که برخی از همکاران محترم تحت تاثیر مباحثات مطرح شده در این وبلاک و یا خارج از آن، اصلاحاتی را در روبه های قبلی خود بوجود آورده اند که شاید کاسته شدن از حجم اعتراضات تا حدودی ناشی از این امر باشد. اما همانطور که فرموده بودید نحوه نمره دهی در امتحانات هم نقش قابل ملاحظه ای در نحوه قضاوت دانشجویان نسبت به اساتید دارد و بعضا باعث می شود که بی انصافی هایی هم در این زمینه رخ دهد. خوشبختانه اکثر دانشجویان که غالبا صدایی از آنها در این وبلاگ شنیده نمی شود، منصف هستند و این امر در ارزیابی های رسمی کاملا مشهود است. موید باشید.
بیان مشکل
یکشنبه 12 اردیبهشت 1395 05:19 ب.ظ
با سلام
پشه کوره ها امان از ما بریده اند...لطفا فکری به حال این وضع کنید. در اکثر کلاسها حضور فعال دارند.
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
مدیر محترم کتابخانه مرکزی که در مجاورت دانشکده مهندسی قرار دارد چندی پیش طی یک مکاتبه رسمی گلایه نمودند که وجود تعداد زیادی خفاش در ساختمان دانشکده مهندسی برای آنان مشکل آفرین شده!! دیروز نیز در بازدیدی که در سطح دانشکده داشتم یکی از همکاران خدمات را دیدم که در سقف کاذب دانشکده بدنبال به تله انداختن یک گربه بود که به تازگی در دانشکده لانه کرده و به همراه بچه هایش مزاحمت هایی را برای برخی دانشجویان ایجاد کرده بود. چندی پیش نیز مار و عقرب در سطح دانشکده به تله افتادند. ظاهرا فقط ما آدم ها در این ساختمان زیادی هستیم و باید آن را ترک کنیم!!
سه شنبه 7 اردیبهشت 1395 07:16 ب.ظ
سلام ضمن تشکر از زحمات شما
به اطلاع میرسانم < ...مطالب حذف شده...>
اگر بنا به هر دلیلی به ایشان مجوز لازم را داده اید به همه بفرمایید تا هم خیالمان راحت شده و به دیگران تهمت نزنیم و هم دیگر مزاحم شما نشویم
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، ضمن تشکر از حساسیت قابل تحسین جنابعالی، بعرض می رسانم که اقدام ایشان با اطلاع اینجانب و صرفا برای مقاصد خاصی بوده که به نوعی با امورات دانشکده مرتبط می باشند. لذا جای نگرانی نیست. موید باشید.
پنجشنبه 2 اردیبهشت 1395 03:14 ب.ظ
سلام
کاش میشد بازیافت کاغذهای باطله را در دانشکده پیگیری کرد

از بین رفتن این مقدار کاغذ به هیچ وجه زیبنده دانشگاهی که باید فرهنگ ساز باشد نیست
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
ان شاالله پیگیری می کنم. متشکرم.
دوشنبه 23 فروردین 1395 07:28 ب.ظ
امروز کاملا تصادفی متوجه شدم مصطفی مستور نویسنده سرشناس معاصر در این دانشکده عمران خوانده (سال67) و بعدتر هم در دانشکده ادبیات فوق لیسانس ادبیات. شاید بد نباشد یکبار گروه های دانشگاه فهرست فارغ التحصیلان خود را از این نظر بررسی کنند. به هر حال نویسنده ای مانند مستور برای یک کشور ثروت است چه رسد به یک دانشگاه. شاید بشود از توانایی این افراد به نحوی خلاقانه برای توسعه، و یا حداقل، تبلیغ دانشگاه استفاده کرد.
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
بله، آقای مستور ( البته با نامی دیگر که بعدا به "مستور" تغییر داده شد) از دوستان همکلاسی اینجانب در دبیرستان و در دانشکده بودند. ایشان و بسیاری از عزیزان دیگر که هریک در حال حاضر مصدر مناصب علمی و اجرایی بزرگی در کشور و خارج از کشور می باشند، جزو مفاخر دانشکده و دانشگاه به شمار می آیند و همانگونه که بدرستی اشاره فرمودید باید به نحوی به جامعه علمی حال حاضر دانشگاه معرفی شوند. بد نیست موضوع را از همین وبلاگ شروع کنیم. من سعی خواهم کرد که بخشی را تحت عنوان "دانش آموختگان نامدار" به این وبلاگ اضافه نمایم. شما هم اگر شخصیت هایی را می شناسید که می توانند در این زمره قرار گیرند لطفا به اینجانب معرفی نمایید. متشکرم.
همکار
شنبه 14 فروردین 1395 07:56 ب.ظ
سلام و عرض تبریک دیر هنگام بابت سال نو... بنده چهارشنبه هفته گذشته که به دانشکده رفتم دیدم که نیروهای خدماتی در حال تمیز کردن راهروها بودن. با این حال امروز هم که من کلاس داشتم صندلی ها خاکی بودند ضمن اینکه چند دقیقه قبل از کلاس من، یکی از پرنسل مشغول گردگیری از کولر بود که کل فضای کلاس (و البته کلاس مجاور که قبل از آن گردگیری شده بود) را خاک گرفته بود. در نهایت مجبور شدم کلاس را در یک مکان دیگر برگزار کنم.

با تشکر
مدرس
شنبه 14 فروردین 1395 05:01 ب.ظ
با سلام
با توجه به اینکه شروع رسمی کلاسها تاریخ 14 فروردین اعلام شده بود، بهتر می بود نیروهای خدمات در آغاز ساعت کاری، نسبت به تمیز کردن میزها و صندلی های دانشجویان و اساتید که پر از خاک و بدتر از آن مزین به فضولات خزندگان بودند اقدام میکردند تا شاهد کلاسهایی با وضعیت بهداشتی اینچنینی نبودیم. در غیراینصورت، در صورت عدم توانایی خدمات برای انجام چنین کاری در روز ابتدایی شروع به کار، پیشنهاد میشود پس از تعطیلات چندهفته ای، رسما با یکی دو روز تاخیر کلاسها آغاز شود تا حداقل میز و صندلی ها آلوده نباشند.
با تشکر
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، سال نو مبارك!
بچه های زحمت كش خدمات در روزهای سه شنبه و چهارشنبه هفته گذشته به همین امر مشغول بودند و فضاهایی را كه امكان دسترسی داشتند نظافت كردند.
همکار
یکشنبه 1 فروردین 1395 12:30 ق.ظ
سلام. لینک مشاهده تصاویر دیدار آخر سال کار نمی کنه.
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، با عرض پوزش تصاویر هنوز بارگذاری نشده اند. ان شاالله در اولین فرصت این کار صورت خواهد گرفت.
فارغ التحصیل
سه شنبه 25 اسفند 1394 12:46 ب.ظ
با سلام خدمت استاد گرامی،
دو سالی هست که فارغ التحصیل شدم، فقط خواستم عرض کنم ارادت قلبی به اخلاق و رفتارتون دارم،
کاش همه مدیران کشور مثل شما باشند
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
کارمند
چهارشنبه 19 اسفند 1394 07:17 ب.ظ
سلام
صبح بخیر
نمی خوام آخر سالی اعصابتون رو داغون کنم. ولی فکر نکنم گفتن اینکه کی چند ساعت اضافه کار گرفته....
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، ضمن اینکه من هم اینگونه رفتار را در صورت صحت تایید نمی کنم و غیر اخلاقی می دانم اما باید بعرض برسانم که هیچ چیز محرمانه و پنهانی در این زمینه وجود ندارد و هر یک از همکاران عزیز که مایل باشند می تواند با مراجعه مستقیم به خود اینجانب از نحوه محاسبه اضافه کارش مطلع شود. مطمئنم که چون مبنای کاملا روشن و شفافی برای این کار وجود دارد هرگز شرمنده هیچ همکاری نخواهم شد، ان شاالله.
همكار
سه شنبه 18 اسفند 1394 07:06 ب.ظ
با سلام و خسته نباشید خدمت برادر گرامی. این تریبون جالبه. با توجه به مسئولیت سنگین ریاست ، این كار شما مورد پسند و قابل احترام است. امیدوارم خداوند در راه این خدمت شما را یاری دهد تا ان دنیا شرمنده كسی نباشید. قبول مسئولیت كار بسیار سختی است چون در ان دنیا باید هم جواب خدارا بدهد و هم بنده خدا. البته اگر حق كسی را ضایع كنید.
در یكی از این پرسش و پاسخ ملاك اضافه كار را میزان كار و كارت زدن در خارج از تایم اداری بیان كردید. ولی متاسفانه چیزی كه من شاهد ان هستم و میبینم غیر از این میباشد. افرادی كه تا ساعت هفت ونیم كارت میزنن و تمام سعی شان اینه كه بموقع برسند تا كارتشان قرمز نشه . بعد سوار ماشین میشن میرن بچه هاشونو ببرن مهد یا خونه مادرشون. بعد میرن خرید خونه رو انجام میدن. كل حضور كاریشون شاید یك ساعت نباشه. ولی چنان از كار خودشون تعریف و تمجید میكنن كه من هم باور میكنم كارشون زیاده. اخر سر هم میبینم اضافه كار عالی واسشون رد میشه. تشویق نامه واسشون نوشته میشه. واقعا از كسی مثل شما تعجب میكنم. و واسه خودم متأسف میشم. اول باور میكردم ادم منصفی هستید ولی الان میبینم اصلا اینطوری نیست. حق أفراد زیادی كه واقعا از دل و جون زحمت میكشن را ضایع میكنی. امید وإرم خداوند شما را ببخشید چون نه طبق زحمت و نه طبق كارت اضافهكار پرداخت میكنید!!!!! اضافه كار شما سلیقه ای شده. هرطور دلتون بخوات اضافه كار میدهد. با این رفتارتون ، شب عید دل افراد زیادی را شكستید و این كار ممكنه عواقب بدی داشته بأشد.
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، همواره سعیم بر این بوده که به همان ترتیبی که گفته شد تقسیم اضافه کار صورت بگیرد هر چند همیشه باید درصدی خطا را نیز در نظر گرفت. اتفاقا برای اجتناب از اینجور صحبت هاست که معتقدم ساعت کارت زنی کم خطاترین شیوه برای تخصیص اضافه کار است زیرا پای صحبت هر کسی که بنشینی شبیه همین صحبت هایی را که شما مطرح کرده اید، در خصوص دیگران می گویند و تنها خود را وظیفه شناس و متفاوت از دیگران تلقی می نمایند. آنهایی هم که خروج غیر مجاز دارند در پایان همان ماه مشمول کسر حقوق می شوند که احتمالا شما از آن بی خبرید. فقط همینقدر بگم که دین خود را بخاطر دنیای دیگران هدر نخواهم داد. متشکرم.
علی رضا قدردان مشهدی
جمعه 14 اسفند 1394 01:42 ب.ظ
سلام! تکرار تمام آنچه برای سرور گرامی دکتر غفوری بیان نمودم از حوصله یک وبلاگ و البته توانایی تایپ بنده خارج است. همچون گذشته و از روی وظیفه پاسخ گوی همکاران عزیز هستم. انتقاد حق مسلم ما است از هر مسئولی چه رسد به کوچکی همچون من! اگر امکان حضور در دفتر مدیریت پژوهشی برایتان مهیا نیست، لطفا با تلفن بنده تماس بگیرید. البته در جلسات (که متاسفانه کم هم نستند) موبایل silent خواهد بود!! در صورت نوشتن پیام حتما تماس خواهم گرفت! مخلص
قدردان
09166113450
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
از مدیر پاسخگو، زحمتکش و خدوم پژوهشی دانشگاه بابت توضیحات ارائه شده صمیمانه متشکرم.
عضو هیات علمی
جمعه 14 اسفند 1394 10:58 ق.ظ
در خصوص تاخیر در بررسی مدارک پژوهشی در سامانه مدیریت پژوهشی، من نیز مدارکی داشتم که چنین بود. ایشان در این انتهای سال درگیر انواع آمارهای پژوهشی برای وزارت و در جلسات مختلف تدوین شیوه نامه ارتقا جدید هستند. البته تاخیر یک ماهه نیز زیاد است.
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، پیام گلایه آمیز همکار قبلی را باستحضار مدیر محترم پژوهشی رساندم. ایشان همین چند دقیقه پیش تلفنی تماس گرفتند و توضیحات مفصلی در خصوص وضعیت سامانه اطلاعات پژوهشی ارائه دادند. بر اساس فرمایش ایشان و برخلاف تصور قبلی من، ایشان کارهای رسیده را به صورت روزانه بررسی و ثبت می کنند و بجز موارد استثنایی که از لحاظ قانونی دارای ایراداتی هستند، تاخیری از ناحیه ایشان در سامانه وجود ندارد. لذا احتمالا دلیل تاخیرات اینچنینی را باید در سایر مراحل گردش کار جستجو نمود. متشکرم.
دانشجو
چهارشنبه 12 اسفند 1394 01:23 ق.ظ
سلام
در اسلایدر عکس سایت دانشکده مثلا چندتا عکس جدید گذاشته شده، لطفا ملاحظه بفرمایید با این وضع نمایش و سرعت تنظیم شده، اصلا میشه فهمید اینها چی هستن. نمره سایت همچنان نزدیک صفر
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، فرمایش جنابعالی در خصوص نحوه نمایش عکسها کاملا صحیح است. برای چندمین بار این نکته را دیروز به مسئول سایت گوشزد کردم. خودشان هم به این اشکال واقف بودند اما نمی دانستند که چگونه آن را برطرف نمایند. متاسفانه زحمت یاد گرفتن را هم بخودشان نمی دهند. اگر شما با روش انجام این کار آشنا هستید لطفا به من مراجعه نمایید تا ترتیبی دهم که نکات لازم را به ایشان یاد دهید. متشکرم.
هیات علمی
یکشنبه 9 اسفند 1394 11:42 ب.ظ
ببخشید که این پیغام را اینجا قرار میدهم اما ملجاء دیگری نداریم. بنده بیش از یکماه قبل مدرکی را جهت ثبت بر سیستم مدیریت پژوهشی قرار دادم که پس از چند روز در وضعیت "در دست بررسی نزد مدیریت پژوهشی" قرار گرفت. از آن زمان تا کنون حدود یکماه می گذرد و وضعیت مدرک تغییری نکرده. اگر واقعا مدیر مربوطه تا این حد درگیر و گرفتار هستند یا کار بررسی چند سند ساده که قبلا کارشناسان ایشان نیز بررسی کرده اند تا این حد سخت است؛ بهتر است مسوول دیگری برای اینکار انتخاب یا پست سازمانی جدیدی جهت آن ایجاد شود تا از اتلاف وقت ایشان و اعضایی که منتظر ثبت کارهایشان در سیستم آر ام اس هستند جلوگیری به عمل آید!
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، حتما گلایه جنابعالی را به اطلاع ایشان خواهم رساند اما گمان من آنست که ایشان تصور می کنند که ثبت دستاوردهای پژوهشی افراد فقط در زمان محاسبه گرنت و یا ارتقاء پایه اهمیت پیدا می کند ولذا در آن زمانها سعی می کنند که موارد ارجاعی را به صورت یکجا بررسی و ثبت نهایی نمایند. اما در سایر اوقات فقط در صورتی که مشغله هایشان اجازه دهد سری به سامانه زده و این قبیل کارها را انجام می دهند. متشکرم.
داود چرچی
چهارشنبه 5 اسفند 1394 11:24 ق.ظ
راز یک زندگی زیبا در این است که
امروز با "خدا" گام برداری و برای فردا به او اعتماد کنی.
مهندس، روزت مبارک!
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
روز مهندس بر جنابعالی و همه مهندسان فردا ساز میهن اسلامی فرخنده باد.
قهرمانی فوتسال اساتید مهندسی
پنجشنبه 29 بهمن 1394 03:40 ب.ظ
سلام
آقای دکتر غفوری
قهرمانی تیم فوتسال اساتید دانشکده مهندسی را به همه تبریک عرض میکنم و از حمایت همکاران و دانشجویان عزیز خصوصا در بازی فینال تشکر میکنم
لطفا خبر تنها باخت تیم را که با همت دوستان در بازی فینال جبران شد، در صفحه اول سایت دانشکده اصلاح بفرمایید
متشکرم
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، بنده هم به سهم خود این پیروزی دلچسب را به همه همکاران تبریک عرض نموده و توفیقات روزافزون آنها را از خداوند متعال خواهانم. البته ضرورتی به حذف یا اصلاح خبر مورد نظر جنابعالی نمی بینم زیرا بالاخره برد و باخت جزیی از بازی است و به قول گزارشگران ورزشی "این باخت هیچ چیز از ارزش های تیم ما کم نمی کند". ضمنا خبرهای تکمیلی که مربوط به برد بازیهای بعدی است متعاقبا درج خواهند شد. متشکرم
سلام
چهارشنبه 28 بهمن 1394 11:46 ق.ظ
قرار دادن اخبار در سایت بروز نیست. هیچ خبری در ارتباط با مراسم دوشنبه درج نشده.
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
با سلام، درست متوجه نشدم که منظورتان "سایت" دانشکده است یا همین "وبلاگ"، اگر منظورتان همین وبلاگ است با عرض پوزش باید باطلاع برسانم که اشتغالات متعدد هفته های اخیر باعث شده که نتوانم مطالب و اخبار را به موقع بروزرسانی نمایم. سعی خواهم نمود که در روزهای آتی وقت بیشتری را به این منظور اختصاص دهم . ضمنا خوشحالم که اخبار سایت را با علاقه دنبال می نمایید و امیدوارم در جلب رضایت شما و سایر مخاطبین موفق بوده باشم. متشکرم
چهارشنبه 28 بهمن 1394 01:07 ق.ظ
با سلام
مدتی است که اتاق پروژه دانشجویان به دستور مدیر گروه محترم برق بسته شده و دانشجویان حق استفاده از آن را ندارند.

با توجه به نبودن مکان مناسب جهت انجام کارهای پژوهشی خواهشمند است برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی چاره ای اندیشیده شود.
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
باسلام، از آنجا که مطلب شما هیچ نکته غیرقابل نمایشی نداشت، با عرض پوزش علیرغم ارسال آن به صورت یادداشت خصوصی، به معرض نمایش گذارده می شود.
اینهم پاسخ دریافتی از طرف مدیر محترم گروه برق:
"اتاق مذکور اساسا اتاق پروژه کارشناسی است که دانشجویان ارشد نیز می توانند صرفا برای انجام کار عملی با مراجعه به آقای نیسی از آن استفاده کنند. در عین حال در ترم قبل آنجا به سالن مطالعه تبدیل و انجام کار عملی به تعطیلی کشانده شد. نهایتا به دلیل بازبودن درب حراست آنجا پلمپ و پس از باز گشایی قرار شد آنجا صرفا برای کار عملی استفاده شود."
یکشنبه 25 بهمن 1394 09:01 ب.ظ
با سلام
1- دو روز هست که شبکه و اینترنت طبقه سوم، قسمت گروه مکانیک قطع است و رسیدگی نشده. با توجه به برنامه های فردا، احتمالا باید تا سه شنبه برای وصل شدنش صبر کنیم.
2- دستگاه فروش خودکار مواد خوراکی که در طبقه همکف قرار دارد، از قبل از شروع امتحانات ترم قبل خراب است ولی روی آن نوشته شده: "دستگاه موقتا کار نمی کند". در مواقع تعطیلی بوفه، خیلی کمک میکرد .
با تشکر
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
هر دو مورد رسیدگی خواهند شد. آیا به مدیر گروه و یا مسئول شبکه اطلاع رسانی شده؟ متشکرم.
فارغ التحصیل
سه شنبه 20 بهمن 1394 09:56 ب.ظ
سلام آقای دکتر.
آیا در دانشگاه چمران، فرصتی برای اخذ امریه از بین فارغ التحصیلان وجود دارد یا خیر؟
کلا این مسئله را چطور میتوان پیگیری کرد؟
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، تا آنجا که من اطلاع دارم (و البته اطلاعات من چندان به روز و دقیق نیست) چنین ظرفیتی به صورت بالقوه وجود دارد اما از آنجا که تخصیص سهمیه از طرف سازمان نظام وظیفه به دانشگاه ها با مشقات و دردسر های فراوان همراه است و معمولا هم منجر به نتیجه دلخواه نمی گردد، کمتر دانشگاهی حاضر است وقت و انرژی خود را مصروف چنین کاری بکند. البته برای اعضای هیات علمی بورسیه که پس از پایان تحصیلات خود به دانشگاه مراجعه می کنند استفاده از چنین سهمیه ای کاملا مقدور است. برای دانشجویان فارغ التحصیل برتر نیز تسهیلاتی از طرف دفتر استعدادهای درخشان و دفتر جذب نخبگان استان وجود دارد که می توانید از همانجا استعلام فرمایید. موفق باشید.
دانشجوی معماری
سه شنبه 13 بهمن 1394 10:13 ق.ظ
از وقتی که گذاشتید و پاسختان بسیار ممنونم اما به دلیل آشنایی با وضعیت حاکم بر گروهمان ترجیح می دهم پیام به نمایش درنیاید. تنها یک نکته را با توجه به پاسخ شما می خواستم بگویم. منظور من این نبود که برنامه ریزی با توجه به خواسته دانشجویان انجام شود ولی قبلا پیش از برنامه از دانشجویان درباره دروسی که افتاده بودند سوال میشد و بعد به گونه ای برنامه تنظیم می شد که دانشجویان افتاده بتوانند واحد را بگیرند. به نظر من این خیلی بهتر از راههای عجیب فعلی نظیر برداشتان همزمان سه درس که پیشنیاز یکدیگرند در یک ترم (برای دانشویان ترم آخر) یا واحد گرفتن در دزفول و جابجایی ساعت ارائه درس یک ورودی برای اینکه یک نفر که در دزفول واحد دارد به مشکل نخورد و نظایر آن است.
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
موافقم. ممنون.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


نمایش نظرات 1 تا 30