تبلیغات
تریبون آزاد دانشکده مهندسی - سخن نخست
اینجا مال توست مهندس!_______ هرچه می خواهد دل تنگت بگوی!

سخن نخست

تاریخ:پنجشنبه 11 آبان 1391-06:59 ب.ظ

بسمه تعالی

ن و القلم و مایسطرون ...!

سلام،

      به فراخور مسئولیت خطیری که به عنوان رئیس دانشکده بر عهده ام گذارده شده، در فکر بودم که برای آشنایی با نقطه نظرات اقشار مختلف فعال در دانشکده مهندسی، اعم از دانشجویان، کارکنان و اعضای هیات علمی، راهی بیابم که ضمن سهل الوصول بودن، به همه این عزیزان این امکان را بدهد که بدون دغدغه، به طرح نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود در رابطه با مسائل آموزشی، پژوهشی، صنفی و ...  بپردازند.  یکی از بهترین راه حل ها برای این منظور در دنیای امروز که دنیای ارتباطات است تهیه و تدارک این وبلاگ بود.  خوشبختانه تحقق این ایده، که اولین بار از طریق پسرم مطرح شد، با عید سعید غدیر سال 1391 مقارن شد. این تقارن مبارک را به فال نیک گرفته و از خداوند تبارک و تعالی خاضعانه می خواهم که این حقیر و همه خادمین به عرصه علم و فرهنگ کشور را در انجام مسئولیت خطیرمان از هرگونه لغزش و خطا بازدارد و ما را در انجام مسئولیت ها و وظایفمان موفق گرداند.

حالا شما ای عزیز دانشجو، ای همکار زحمتکش و ای استاد فرهیخته! این گوی و این میدان! در رابطه با مسائل، مشکلات و  صد البته توانمندیهای مختلف دانشکده مهندسی هرچه می خواهد دل تنگت بگوی! مطمئن باشید مطالب شما تا جایی که با اصول اخلاقی و عقیدتی منافاتی نداشته باشند بدون هرگونه دخل و تصرف به رویت و اطلاع همگانی خواهد رسید و پاسخ های احتمالی من و همکارانم را نیز حتی المقدور دریافت خواهید نمود.

توفیق رفیق راهتان باد

حمیدرضا غفوری

رئیس دانشکده مهندسی

   


ساعات ملاقات حضوری:

       شنبه ها ساعت 15-13 ............  مخصوص دانشجویان

چهارشنبه ها ساعت 15-13............  مخصوص کارکنان و اعضای هیات علمی

لطفا برای گرفتن وقت ملاقات به دفتر ریاست دانشکده مراجعه و یا با شماره داخلی 5600 تماس حاصل فرمایید.


دوشنبه 9 آذر 1394 10:44 ب.ظ
این شعر اصلا و اصلا ارتباطی به کامنت قبلی ندارد:

بخشی از شعر آقای "وحید میرطاهری":
"ما دلواپسیم و دلی پر مشغله داریم
از هر کس و هر چیز، الکی گله داریم
...
خودجوشیم و پیوسته به فکر اینو آنیم
دلواپسِ دلواپسیه دلواپسانیم"

اربعین حسینی را به همه عاشقان تسلیت عرض میکنم.
عضوی از خانواده مهندسی
دوشنبه 9 آذر 1394 02:38 ب.ظ
با سلام و تشکر از زحمات جنابعالی و همکاران محترم شما در همه بخش ها و حوزه ها
چند نکته:
1- بچه های زحمت کش خدمات هر صبج در زمستان و تابستان قبل از ساعت اداری مرتبا سرویس های بهداشتی را تمیز میکنند که با یستی از انها قدردانی شود اما در ساعات اولیه روز وضعیت سرویس ها کاملا کثیف و ... میشود که این امر در روز های بارانی از حد میگذرد حال چه باید کرد ال- در ورودی سرویس ها پادری نصب شود که گرد و خاک و گل کفش ها گرفته شود
2- تعمیر روشویی ها که از همه طرف آن اب خارج می شود و با گرد و خاک ته کفش ها کف سرویس ها افتضاح میشود که لازم است تعمیر و تعویض شود 3- تعمیر فلاش تانکها که بعضا اب چکه میکنه و همیشه سرویس ها خیس بوده و به دنبال ان کثیفی کف ها را در پی خود داردذ
3- ایجاد یک وضو خانه بزرگ در محوطه حیاط که دیگر کسی در سرویس وضو نگیرد تا محوطه سرویس ها خشک بماند
4- بجای انکه صبح ها شستن سرویس انجام شود که هنوز کاملا خشک نشده از انها استفاده میشود و زحمات خدماتی ها بر باد میرود بهتر از بعد از اتمام کلاسها ساعت شش سرویس ها شسته و بسته شود تا برای صبح کاملا تمیز باشند
7- برای جلوگیری از ازدهام دانشجویان در محوطه راهرو ها در ساعات تعطیلی میتوان از محوطه فضای سبز پشت دانشکده استفاده مطلوب شود که این کار با تعبیه نیمکت و میز و میز های شطرنج و حتی وسایل ورزشی پارک ها امکان پذیر است حداقل نصف سال هوای بیرون قابل استفاده است ئو درختان نیز دارای سایه مناسب هستند و حتی میتوان شبیه دانشکده ریاصریاضی بوفه را در بیرون و در فضای ازاد با کانکس اجرا نمود تا یک محوطه ای بشود که دانشجویان رغبت پیدا کنند در محوطه باشند و با ایجاد یک فضای سبز مناسب علاوه بر نشاط دانشجو از ازدهام و شلوغی راهرو ها هم کاسته میشود
برقرار و تندرست باشید
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
با سلام متقابل و تشکر از پیشنهادات خوب شما، سعی خواهیم کرد که آنها را اجرایی نماییم. مورد بند 7 بیش از دو سال است که مد نظر بوده و در چند نوبت از همکاران گروه معماری خواسته شده که طرحی ساده و زیبا برای آن ارائه نمایند، اما متاسفانه خیلی جدی گرفته نشده است. یادآوری خوبی بود که مجددا این پیشنهاد را دنبال نمایم. ممنونم.
دانشجو مکانیک
دوشنبه 9 آذر 1394 02:03 ب.ظ
سلام
چرا لیست هیات علمی گروه مکانیک بهم ریخته؟ قبلا اینجور نبود. لطفا اصلاح شود. قبلا یک جدول کلی داشت، الان کجاست؟
همکار
دوشنبه 9 آذر 1394 12:07 ب.ظ
سلام. تابلوی کلاس 217 (جنب آموزش) به اصطلاح physically damaged هست... و 90% مساحت آن به سختی پاک می شود به این معنی که همان قسمت هم 100% پاک نمی شود. همین باعث شده که مطالب نوشته شده روی تابلو ناخوانا باشد.

خواستم به اطلاع برسونم...
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
بتازگی نصب شده است. مجددا رسیدگی خواهد شد. ممنون از اطلاع رسانی شما. ضمنا در موارد مشابه می توانید از فرمهای درخواست خدمات که نزد همه گروه ها هست برای اینگونه کارها استفاده نمایید. در آن صورت از طریق سامانه مکاتبات اداری امکان رهگیری وضعیت درخواست نیز وجود خواهد داشت. موید باشید.
فارغ التحصیل
یکشنبه 8 آذر 1394 11:40 ب.ظ
سلام.
بنده یه مطلبی در مورد امر به معروف و روحیه دادن گفتم.
دوست دیگری در مورد وضعیت حجاب صحبت کرد.
به لحن ایشون کاری ندارم، ولی حضرت عباسی، یعنی 2 ماه محرم و صفر بود.
انصافا این چه وضعیت پوششیه؟
مانتویی دیگه باقی نمانده،
همش پیراهن تنگ و کوتاه.
شلوار که خوب است، همش فضاحتی به نام ساپورت.
یعنی غیرت نیست؟
حراست فقط بلده به اعتراضات دانشجو واکنش نشان بده؟
پس حراست کجاست؟

واقعا فکر کردید ما مسئول نیستیم؟
جامعه خرابه که خرابه، دانشگاه باید پارتی باشه؟
این همه خون شهید رفته تا ما درس بخونیم، 2 تا شهید گمنام تو دانشگاه دفنه، ولی دریغ از ذره ای حرکت.

بابا این جا دانشگاهه، از نوع دولتیش. حریم شخصی افراد نیست.
اتاق خواب نیست.
مهمونی هم نیست.

مملکت اسمش اسلامه، پولش هم بیت الماله.
خواهش میکنم هرکس هر کاری میتونه بکنه.
ما که سرمون پایینه میریم و میایم.

حراست فیزیکی چطور برا یه کارت تردد بلده سفت و سخت جلوی ملت رو بگیره، برا پوشش نمیتونه؟

آقای دکتر نمیدونم چقدر در حیطه ی وظایف و اختیارات شماست، ولی شما هم میتونید تلنگر بزنید.
هر کسی هر کاری که بتونه انجام بده، برای وضعیت حجاب، مطمئن باشه که دل حضرت زهرا(سلام الله علیها) رو شاد کرده.
یکی از نشانه های مومن تو قرآن، انفاق کردن است، از آنچه خدا به او روزی داده.
می خواهد مال باشد، زبان، آبرو، علم، سلامتی یا هر چیزی.

از خدا میخواهم به حق این روزها، همه ی ما رو در مسیر خانم حضرت زهرا(سلام الله علیها) قرار بدهد.
همه برای هم دعا کنیم.
خداوند از سر تقصیراتمان بگذرد و دل های ما را به هم مهربان کند.
التماس دعا.
نثار پیشگاه حضرت سیدالشهداء(علیه السلام)، صلوات.
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
با سلام و تشکر از نگاه دردمندانه و مسئولانه جنابعالی، معتقدم که حتی اگر از منظر غیر دینی به این موضوع نگاه کنیم، اشتباه بودن این گونه پوشش ها در محیط درس و دانش کاملا واضح است. اینکه چرا برخی ها علیرغم این موضوع، اصرار به ادامه اینگونه رفتارهای هنجار شکنانه دارند، احتمالا باید از متخصصین روانشناسی علت را جویا شد. ما هم در گذشته در حد توان با این پدیده برخوردهای ارشادی، و گاها انضباطی، کرده و در آینده نیز خواهیم کرد.
دانشجو
یکشنبه 8 آذر 1394 01:31 ب.ظ
با سلام
ما بیش از 4 سال است که در این دانشکده هستیم و هر زمستان همان مشکل را داریم.

در دانشکده یخ میزنیم.

هر سال هم میبینیم که دارن فن کویل ها رو "تعمیر" میکنن ولی هیج فایده ای نداره.
چرا فکر دیگه ای نمیکنید؟ یعنی واقعا نشستن سر کلاس به این سردی اون هم اول صبح عذابه. تازه هنوز هوا اونقدرا هم سرد نشده.
سالن مطالعه خانم ها هم فکر کنم سردترین نقطه دانشکده باشه.
خواهشا یه فکر اساسی بکنین نمیشه هر سال ما همین مشکلو داشته باشیم.

با تشکر
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام،
هنوز فصل سرما شروع نشده و سیستم های گرمایشی فعلا فعال نیستند. از ابتدای زمستان شروع به کار خواهند نمود. در حال حاضر آماده سازی سیستم ها در حال انجام است. بهتر است تا شروع به کار آنها از لباس گرم بیشتری استفاده کنید. هنوز برخی افراد با تیشرت آستین کوتاه در سرکلاس ها حاضر می شوند!
مجتهدزاده
پنجشنبه 5 آذر 1394 07:10 ب.ظ
جناب دکتر غفوری
با سلام مجدد و سپاس از اظهار لطف حضرتعالی. قطعا نظر جنابعالی هم در مقام رییس دانشکده و هم به عنوان یک عضو پیشکسوت و باسابقه دانشگاه که اشراف کامل به مسایل آموزشی دارید، بر نظر اینجانب اولی است. امیدوارم با تجربه و درایت خود در فرایند تجدیدنظر در رویه فوق، که آن را ناصواب می دانید، دوستان بنده را در گروه یاری نمایید تا ان شاءالله تصمیمی اتخاذ گردد که صلاح دانشجو و دانشگاه، هر دو را، تامین نماید. باز هم از حسن نظرتان سپاسگزارم.
مجتهد زاده
پنجشنبه 5 آذر 1394 05:30 ب.ظ
جناب آقای دکتر غفوری گرامی
با سلام و احترام
بنده چند روزی به دلیل مشغله های کاری از نعمت زیارت وبلاگ حضرتعالی بی نصیب بودم. در آخرین بازدید با پیامی از یکی از دانشجویان محترم گروه معماری روبرو شدم که بخش عمده‌ای از محتوای آن به تصمیماتی باز می‌گردد که در زمان مدیریت اینجانب در گروه معماری اتخاذ گردیده، لذا اجازه می‌خواهم توضیح خود را پیرامون این موضوع ارائه دهم. اصل موضوع که در گروه معماری نمره طرح نهایی دانشجویان 10درصد برتر هر ورودی، پیش از تحویل مدارک نهایی طرح و جهت مساعدت به این دانشجویان برای استفاده از سهمیه استعدادهای درخشان ثبت گردیده، درست است و در انتهای این نوشته دلیل و کیفیت آن را توضیح خواهم داد. اما بسیاری از حواشی مطروحه استباطات و داوری‌های –بعضا بدون اطلاعِ- نویسنده محترم گلایه نامه است که در ادامه پاسخ خواهم داد.
مجتهد زاده (ادامه1)
پنجشنبه 5 آذر 1394 05:29 ب.ظ
با این نکته آغاز می‌کنم که نویسنده محترم فرموده‌اند "ا به خاطر اینکه ابهت گروه خودشونو حفظ کنن و بگن که ما هم کلی شاگرد اول داشتیم" دست به اینکار می‌زنند و جالب اینجاست که " آخرشم همین جا قبول نمیشن" (احتمالا منظور این بوده که هیچ‌جا قبول نمی‌شن). بنده دقیقا متوجه نشدم که ابهت اساتید و گروه چه ربطی به این موضوع دارد. اگر منظور این است که با ارائه آماری از دانشجویان رتبه یک به مسوولان دانشگاه و دانشکده، برای گروه معماری اعتبارسازی شود، حضرتعالی خود بهتر از هرکس شاهدید که نه در زمان مدیریت بنده، و نه تا آنجا که اطلاع دارم در زمان مدیریت فعلی، چنین امری صحت ندارد، و بنده اکنون و برای اولین بار، جهت پاسخ به ادعای طرح شده، اجازه می‌خواهم اشاره‌ای به دانشجویان پذیرفته شده در مصاحبه استعداد درخشان نمایم. همانطور که مستحضرید رشته معماری از سال 87 در این دانشگاه تاسیس گردیده، از میان فارغ‌التحصیلان 87 –به دلیل عدم آشنایی گروه با قوانین- تنها یک نفر معرفی گردید (خانم علوی) که ایشان در دانشگاه رجایی تهران پذیرفته شد. در ورودی88 پنج نفر معرفی گردیدند که چهار نفر یعنی خانم ارشد، رجایی تهران، خانم عباسپور، تربیت مدرس تهران، خانم سلطانی، جندی شاپور دزفول و آقای همتی، شهید بهشتی تهران (ایشان از طریق آزمون در دانشگاه تهران نیز پذیرفته شدند و آن را انتخاب کردند) پذیرفته شدند. در ورودی89، متاسفانه، از 4 دانشجوی معرفی شده هیچیک پذیرفته نشد و ورودی90 را نیز، چون بنده در گروه نبودم اطلاع دقیق ندارم، اما یکی از دوستان معرفی شده (آقای محسنی فر) قبولی خود در دانشگاه شاهد را تلفنی به اینجانب اطلاع دادند. بنابراین از ده دانشجوی معرفی شده در ورودی های 87 تا 89، پنج نفر در دانشگاههای معتبر دولتی، عمدتا تهران، پذیرفته شده‌اند. حال اگر قضاوت یا اطلاع این دوست دانشجو در سایر موارد مورد ادعا نیز از این دست باشد، تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل!
مجتهد زاده (ادامه2)
پنجشنبه 5 آذر 1394 05:28 ب.ظ
در مورد این گفته نیز که " نمیشه برای شاگرد برتراشم هیچ ارزشی قائل شد. چون ملوم نیست چه طوری نمره گرفتن..." باید عرض کنم که دانشجویان برتر نیز همانگونه نمره می‌گیرند که سایر دانشجویان، ازجمله همین دوست عزیز معترض و متعرض، نمره می‌گیرند. هیچ‌یک از این عزیزان با برچسب دانشجوی برتر وارد دانشگاه نمی‌شوند بلکه در یک دوره چهارساله با زحمت، تلاش، پشتکار و ثبات با " کلی پول چاپ و پیرینت و ارائه و ماکت واینا" دقیقا مشابه همین دوست عزیز و سایر دانشجویان رتبه برتر را کسب می‌کنند. در مورد اینکه دانشجویان برتر پایان نامه‌شان را تحویل نمی‌دهند که مدعای بعدی این دوست محترم است باید عرض کنم این موضوع نیز، به طور عام، صحت ندارد (موارد خاص احتمالی را بنده نمی دانم) و اگر طرح نهایی گروهی از دانشجویان (اعم از برتر و غیر آن) در آرشیو نیست دلیل آن این است که این رساله ها در درجه اول به اساتید تحویل می‌شود و برخی از اساتید، از جمله اساتید جدا شده از گروه، در تحویل رساله‌ها به گروه تعلل می‌ورزند. پاراگراف آخر سخن علی‌رغم آنکه با گله از بی‌انصافی و نامردی آغاز شده، خود سرشار از مدعیاتی است که مصداق بارز این دو صفت ناپسندند و بنده در اینجا از تکرار و پاسخ به آن می‌گذرم.
مجتهد زاده (ادامه3)
پنجشنبه 5 آذر 1394 05:28 ب.ظ
اما اصل مطلب و دلیل اتخاذ چنین تصمیمی در گروه معماری. جناب دکتر! شرح درس کارشناسی پیوسته معماری در سال 77 و با تغییرات جزیی در شرح درس کارشناسی ارشد پیوسته معماری که خود مصوب 63 بوده، تهیه گردیده است. (به عبارتی این شرح درس مربوط به 30سال قبل است) در آن زمان، یعنی سال77، نظر طراحان این شرح درس یک دوره 5ساله بود اما پس از چانه‌زنی‌هایی با مسوولان وقت وزارت علوم، به صورت رسمی برای یک دوره 5/4ساله (9ترمه) برنامه‌ریزی شد. و بنده، علی‌رغم اینکه خود کارشناسی ارشد پیوسته بودم، به خاطر دارم دوستانی که در سالهای 78 تا 80 وارد دانشگاه شدند دوره را با همین روال طی کردند. در اویل سالهای دهه80 با تغییراتی در قوانین و برنامه‌ریزی آموزشی دوره‌ها مقرر گردید تا این دوره نیز مانند سایر دوره‌ها چهارساله باشد و از همان زمان مشکلاتی در رابطه با برخی مسایل، از جمله دانشجویان استعدادهای درخشان، که فراغت در8ترم جزو شرایط جدید استفاده از سهمیه بود، پیش آمد. همزمان طراحان برنامه، که جمعی از اساتید خوشنام دانشگاه تهران و شهید بهشتی بودند به فکر اصلاح و تجدید نظر در برنامه کارشناسی پیوسته معماری افتادند تا با شرایط جدید سازگار گردد؛ اما به دلایلی که مجال طرح آن در اینجا نیست این امر در تمام یک دهه گذشته محقق نگردید. و کار تا آنجا پیش رفت که این دو دانشگاه، راسا شرح درسهای جدیدی تهیه و در دانشگاه‌های خود مصوب و اجرایی نمودند. شرح درسهایی که امکان گذراندن واحدها در 8 ترم را فراهم می‌کرد و در یکی از آنها (شهید بهشتی) واحد طرح نهایی، با ادغام در سایر واحدها، اساسا حذف شده بود. سایر دانشگاه‌ها نیز به تدریج راه‌های مشابه‌ای برای تطبیق با شرایط جدید، و در واقع دور زدن شرح درس موجود، پیدا کردند.
مجتهد زاده (ادامه4)
پنجشنبه 5 آذر 1394 05:27 ب.ظ
در چنین شرایطی بنده نیز زمانی که در مقام مدیر گروه معماری، در مقام تصمیم برای حل این معضل قرار گرفتم، دو راه داشتم. یا به عین آنچه در شرح درس آمده، وفادار باشم و دانشجویانی را که پس از چهارسال تلاش بی‌وقفه شایستگی خود را اثبات کرده بودند از حقی که در قانون پیشبینی شده بود محروم کنم. یا آنکه، چون بسیاری دانشگاه‌های دیگر، راهی برای حل مشکل شرح درس قدیمی و به روز نشده رشته معماری بیابم. بنده و همکارانم در گروه راه دوم را انتخاب کردیم. البته بر خلاف آنچه این دانشجوی محترم فرموده‌اند روال به این صورت نبود که نمره‌ای بدون حساب و کتاب به دانشجو داده شود بلکه روال دقیق آنچه مصوب و عمل می‌گردد چنین است که در آبان ماه سال قبل از معرفی (ترم هفت)، دانشجو موضوع خود را با استاد راهنما طرح کرده و پس از تایید، مطالعه پیرامون موضوع را آغاز می‌کند. در ترم هشتم دانشجو واحد طرح نهایی را همزمان با طرح5 اخذ کرده و در عین انجام تکالیف ترم هشت، مطالعات طرح نهایی را پیش می‌برد. با توجه به اینکه امکان تحویل دو طرح در یک ترم، به سبب سنگینی حجم کار، وجود ندارد؛ دانشجو در پایان ترم هشت گزارشی از مطالعات خود را به استاد راهنما تحویل می‌دهد و استاد در صورت تایید گزارش می‌تواند با اخذ تعهد از دانشجو، نمره او را بر اساس میانگین نمرات طرح، از جمله طرح5 که دانشجو در همان ترم گذرانده، ثبت کند. ( البته این مربوط به زمانی است که نمرات باید تا نیمه تیر ارسال می‌شد. بنده از تغییراتی که ممکن است بعدا در این روند حاصل شده باشد، اطلاع ندارم.)
مجتهد زاده (ادامه5)
پنجشنبه 5 آذر 1394 05:26 ب.ظ
در انتها باید عرض کنم، بنده کماکان، و تا زمانی که شرح درس رشته معماری بر اساس الگوی هشت ترمه، اصلاح نشده؛ از روش فوق یا هر روشی که بتواند معضل دانشجویان استعداد درخشان را حل کند دفاع می‌کنم. و اینکار را نه تنها فاجعه‌آمیز که افتخار آمیز می‌دانم. زیرا ما از افراد بی‌سواد و نالایق حمایت نمی‌کنیم، ما دانشجویانی را حمایت می‌کنیم که نه تنها در دانشگاه چمران عملکرد خوبی از خود به جا گذاشته‌اند، بلکه اغلب آنها در همان سال یا سال بعد از آن، در بهترین دانشگاههای کشور جهت ادامه تحصیل پذیرفته می‌شوند و کاستن تمام این فرایند به عدم تحویل به موقع مدارک پروژه نهایی و ندیدن زحمات و استعدادی که این دانشجویان طی چهارسال از خود بروز داده‌اند عین بی‌انصافی است.
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
با سلام و تشکر از توضیحات مبسوط و مستدل جنابعالی که حاکی از طرز نگرش یک مدیر و همکار بواقع دلسوز و پاسخگوست، باید عرض کنم که علیرغم همه استدلال های ارائه شده، چون تحویل نمره قبل از ارائه پروژه ممکن است در برخی موارد تالی فاسد داشته باشد و مورد سوء استفاده هایی قرار گیرد، به هیچ وجه از لحاظ قانونی پذیرفتنی نیست هر چند از سر دلسوزی و برای رفع مشکل دانشجویان برتر باشد. نکته دیگر آنست که گسترش این الکوی نمره دهی به سایر گروه هایی که دوره های کارشناسی آنها هم با ارائه پایان نامه همراه است ولی مشکلات دانشجویان معماری را ندارند می تواند موجب رواج بی مبالاتی و کم ارزش شمردن قوانین آموزشی گردد که باعث می شود در مجموع مضرات آن بر منافعش فزونی گیرد. لذا توصیه اکید من به همه همکاران گروه های آموزشی آنست که با این پدیده برخورد نموده و مانع آن گردند. آموزش هم در این رابطه به وظیفه قانونی خود عمل خواهد نمود. موید باشید.
پنجشنبه 5 آذر 1394 03:27 ب.ظ
سلام آقای دکتر،
حساسیت کار در بعضی از قسمتهای دانشکده مثل پورتال، آموزش، خدمات و غیره به حدی هست که مشکلات ایجاد شده به شدت و به حق مورد اعتراض قرار میگیرند.
امیدوارم در قسمتهای دیگر دانشکده هم مکانیزمی ایجاد بشود که بعضی از کارمندان عملا نیمه وقت و یا مجازی هم به جنب و جوش و مشارکت در امور دانشکده واداشته بشوند.
با تشکر
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، بیم آن می رود که اگر "کارمندان عملا نیمه وقت یا مجازی" هم، در پنهان یا آشکار، مورد "بازخواست" قرار گیرند، کسانی پیدا شوند که به آن هم ایراد بگیرند!!
دانشجوی کامپیوتر
چهارشنبه 4 آذر 1394 08:50 ب.ظ
سلام
چندسالی هست که مهندس مشاک رو میشناسم
انسانی شریف و با اخلاق هست
اینجا وبلاگ ارتباط با دانشجوها و اساتید هست یا تریبون رتق و فتق امور؟
مسائل و امور مدیریت و دانشکده رو از مسیر خودش انجام بدید نه اینکه بین چند صد نفر استاد و کارمند که همیشه پشت اساتید هستید و اجازه کوچکترین بازخواست از اونا رو نمیدید حالا گیر دادید به یه عضو گروه کامپیوتر
آقای دکتر عزیز کنار دستتون تلفن دارید و نامه هم هست . بنظرم مکاتباتتون با دکتر سروش رو از اونجا انجام بدین بهتره
ضمنا اگه واسه همه مسائل مثل این مسئله انقدر بی پرده عمل میکردید حداقل ما دانشجوها خیلی وقتها تهمت بی اطلاعی و سنگ اندازی نمی خوردیم!
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، از کجای یادداشت من شما استنباط "بازخواست کردن" را پیدا کردید؟ امیدوارم سایر قضاوت های شما که در ادامه پیامتان آمده اینچنین نباشند. جهت اطلاع جنابعالی عرض می کنم که بنده و آقای مشاک در اوایل هفته جاری طی جلسه ای مفصلا با هم در خصوص موارد مطروحه صحبت کردیم و برخی از مشکلاتی را که بدست ایشان قابل حل است با هم مرور نمودیم و برخی از مشکلاتی که خارج از اراده ایشان است نیز تعیین شدند. یادداشت من جهت یادآوری مطالبی بود که باتفاق هم تصمیم گیری کردیم و ضمنا نشانه ای بود از اینکه گلایه های مطرح شده در این وبلاگ توسط این عزیز در حال پیگیری هستند. مشابه این کار را قبلا در همین وبلاگ هم در مورد برخی اساتید و هم در مورد برخی کارکنان انجام داده ام که بعنوان مثال می توانید به پیام مربوط به گروه معماری که همزمان با پیام مورد نظر شما به نمایش گذارده شده نگاهی بیندازید. با این اوصاف آیا هنوز معتقدید که "... همیشه پشت اساتید هستید و اجازه کوچکترین بازخواست از اونا رو نمیدید حالا گیر دادید به یه عضو گروه کامپیوتر..."!!!؟
محمد سروش
سه شنبه 3 آذر 1394 09:55 ب.ظ
آقای مهندس مشاک
سلام
این پیام رو در وبلاگ دکتر غفوری نوشتم تا سایر دوستان در جریان روند تکمیل پورتال دانشکده قرار گیرند. مواردی مانند همترازی از پایین صفحه اصلی دانشکده، برنامه پنج ساله، تلفنهای داخلی، زمینه آبی آیتمهای سمت راست گروهها، یکسان سازی آیتمهای گروهها و... که روز شنبه گفته بودم رو هنوز انجام نداده اید. با توجه به این که ایشان پرسنل دانشکده است نه مرکز فناوری اطلاعات، از آقای دکتر غفوری خواهش می کنم ایشان رو بصورت ویژه مامور کنن تا در دفتر مدیر گروهها حضور یابد و همانجا با صرف فقط یک ساعت سروشکلی به سایت دهد. آقای دکتر لطفا این رو در معرض نمایش قرار بدید. این دیگه نه به من ارتباط داره و نه مرکز فناوری اطلاعات. بالاخره رابط پورتال دانشکده هم باید تلاشی بکنه.
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
آقای مهندس مشاک
با سلام، چنانچه در رابطه با موارد خواسته شده توسط آقای دکتر سروش مشکلی وجود نداشته باشد انتظار دارم حداکثر تا پایان هفته آینده کلیه آنها انجام شده باشند و در صورتی که برای عملی کردن این خواسته ها با مشکلی مواجه هستید ضمن مراجعه حضوری به اینجانب و یا طرح در همین وبلاگ، آن را به اطلاع من برسانید تا برای رفع آن چاره جویی نماییم. موفق باشید.
فارغ التحصیل
سه شنبه 3 آذر 1394 03:54 ب.ظ
سلام.
برای پیش گیری از مواردی مشابه آن چه در مورد گروه معماری گفته شد، چند کار باید صورت بگیرد:
1-قوانین و آئین نامه های آموزشی، به صورت کاملا به روز شده و شفاف و صریح در اختیار همه قرار بگیرد.
یعنی هر تغییری هم برای همه مشخص باشد.
2- برای کارهایی از قبیل پایان نامه و پروژه، برنامه ی زمانبدی مشخصی وجود داشته باشد.
3- برگزای جلسه ی دفاع از پروژه در مقطع لیسانس.
به نظر من و برخی از اساتید، بزرگترین عیب دانشگاه چمران، برگزار نکردن جلسه ی دفاع در مقطع کارشناسی است.
4- با عرض پوزش، دفاع تمام قد از همه ی اساتید انجام نشود. بالاخره انسان هستند.(منظور نظارت بیشتر)
5- شورای گروه های آموزشی یا دانشکده، موضوع پایان نامه تعیین کنند. چه اشکال دارد.
بگذارید پروژه ها هدفمند باشند.
6- رقابت برای پایان نامه ی برتر ایجاد کنید، تبلیغ و تشویق کنید که دانشجو نه فقط ترم آخر که دو سال زودتر به فکر انجام پایان نامه ی با کیفیت باشد.

امیدوارم وضعیت خیلی بهتر شود. مطمئنم که می شود.
سلامت و موفق باشید.
التماس دعا.
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
پیشنهادهای سازنده ای هستند اما موارد 3 و 5 بعلت تعدد دانشجویان کارشناسی، تا بحال مقدور نبوده است.
کارمند
سه شنبه 3 آذر 1394 09:33 ق.ظ
با عرض سلام و خسته نباشید
لطفا راه حلی برای پیداکردن برخی کارمندان در ساعات اداری پیشنهاد کنید
پس از چندین بار تماس تلفنی به دبیرخانه کسی جوابگو نیست حضوری که می ریم می بینیم ای بابا جلسه در دفتر پژوهشی دانشگاه گرفته شده و بگو بخنده
هر روز برخی ها هم جهت صرف صبحانه سالهاست تا ساعت هشت و نیم در پژوهشی جمعند.
دکتر واقعا اینه ساعات مفید کاری و بعدش اضافه کارشون از ماها بیشنر می شه.
دستتون بخاطر این همه دقتتون درد نکنه.
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، ضمن اینکه با کلیت فرمایش جنابعالی کاملا موافقم و هدر دادن وقت مراجعین را در بخش های مختلف اداری یک ناهنجاری جدی می دانم که به شکل های گوناگونی رخ می دهد، اما این را هم نمی توانم نادیده بگیرم که " هر کس که به عیوب دیگران بپردازد، از عیوب خویش غافل ماند". امیدوارم خود ما هم مشمول این قاعده نباشیم.
همکار
دوشنبه 2 آذر 1394 11:55 ب.ظ
به عنوان یک همکار، اگر چنین رویه ای در یکی از گروه های دانشکده مهندسی وجود داشته باشه نشون میده اوضاع فاجعه باری است..... البته باید صحبتهای طرف مقابل را هم شنید و کسانی که اعتراض دارن حرف های خود را ثابت کنند. در صورت صحت، برای پیشگیری از سرایت آن به سایر گروه ها و باب شدن چنین حرکت غیر حرفه ای به نظرم موضوع باید با جدیت دنبال شه...
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
فرمایش جنابعالی کاملا صحیح است. دقبقا بهمین دلیل بود که علیرغم همه حساسیت هایی که وجود دارد این پیام را عینا به نمایش کذاشتم تا از صحت و سقم احتمالی آن و میزان شیوعش اطلاع یابم.
دانشجو
دوشنبه 2 آذر 1394 10:07 ب.ظ
سلام آقای دکتر. خسته نباشید
میخوام یه چیزی بگم که نمیدونم اصن گفتنش فایده ای داره یا نه. چون تا حالا مسائل مشابهی رو در این زمینه مطرح کردیم که شما باورتون نشده حرف مارو و گفتین که این مساله امکان نداره تو دانشکده ی ما بین استادیمون وجود داشته باشه ولی حقیقت داشته. من برای هر حرفی که میزنم میتونم بیش از 100 نفر شاهد بیارم که حرفمو تایید کنن... خلاصه اینکه نمیدونم گفتنش فایده داره یا نه ولی با این وجود میخوام بگم...
تو ورودی های معماری رسم برا اینه که هر سال نمره ی پایان نامه ی شاگرد های اول هر ورودی رو، بدون اینکه پایان نامشونو تحویل بدن بهشون میدن و ازشون تعهد میگیرن که بعدا پایان نامشونو تحویل بدن. الان 4 ساله دارن همین کارو میکنن و حرفشونم اینه که بچه های شاگرد برتر اگه تا یه تایم خاصی نمره هاشونو رد نکنن، سهمیه ی شاگرد برترشونو برای دانشگاه ها از دست میدن...
اولا که این هیچ جا قانون نیست. این کار دقیقا خلاف قوانین وزارت علومه. قانون اینه که شاگرد های برتر باید زودتر از بقیه پایان نامشونو تحویل بدن تا نمرشون رد بشه. اگه تحویل ندادن و نمرشون رد نشد، سهمیشونو از دست میدن... قانون اینه نه کاری که الان دارن میکنن...
حالا این وسط اساتید فقط به خاطر اینکه ابهت گروه خودشونو حفظ کنن و بگن که ما هم کلی شاگرد اول داشتیم یه نمره ی الکی که حالا میگن میانگین درس طرح هر ترم دانشجو بوده رو رد میکنن که فقط سهمیه رو از دست ندن. این وسط اصلا فکر دانشجو نیستن، فکر خودشونن که فردا خدایی نکرده جایی نگن که گروه معماری چمران اصلا شاگرد برتر نداشت...
دانشجو(ادامه1)
دوشنبه 2 آذر 1394 10:04 ب.ظ
حالا جالبی قضیه اینجاست که هر سال نمره ها زودتر رد میشه تا بلکه یکیشون یه جایی قبول بشه با سهمیه ی شاگرد اولی. آخرشم همین جا قبول نمیشن و ...
آقای دکتر امیدوارم از حرفم ناراحت نشید ولی این حقیقت محضه، توی گروهی که[....جملات حذف شده بعلت عدم ارتباط با موضوع....]، نمیشه برای شاگرد برتراشم هیچ ارزشی قائل شد. چون ملوم نیست چه طوری نمره گرفتن...
حالا همه ی اینا به کنار. بچه های شاگرد اول نمرشونو میگیرن و تعهد میدن که پایان نامشونو زود تحویل بدن. ولی از هر 5 تاشون شاید دو تاشونم پایان نامه رو تحویل ندن. و همونا هم که تحویل میدن الکی و رو هوا تحویل میدن و اصلااااااااااااااااا پایان نامشونو ارزش اون نمره ای که قبلا بهشون داده شده رو نداره...اونایی هم که نمرشونو میگیرن و فارغ التحصیل میشن و دیگه دست کسی هم بهشون نمیرسه که قضیشون جداس. هیچ وقت پایان نامه ای تحویل داده نمیشه و اونا هم با نهایت آرامش درسشونو برا ارشد میخونن و از امثال من که باید ماه ها خودمو بکشم تا پایان نامم تموم بشه و بتونم درس بخونم برا ارشد هم جلو میزنن و جاهای بهتری قبول میشن.
آقای دکتر تک تک حرفامو میتونم با مدرک ثابت کنم. برید توی پرونده ی شاگرد برتر های 5-4 سال گذشته ی گروه معماری نگاه کنید ببینید چند نفرشون پایان نامه دادن...
واحد پایان نامه 6 واحده. بیشتر واحد ممکن برای یه درس. 25صدمشم کلی رو معدل اثر میذاره. معدلم که روی ارشد اثر میذاره. حالا اونایی که تحویل ندادن به راحتی 19-18 میگیرن و میرن، بدون اینکه تحویل بدن و امسال من باید کلی پول چاپ و پیرینت و ارائه و ماکت و اینا بدین تا شاید 18 بشیم.ارائه هم اگه ندیم که 2 نمره ازمون کم میشه...
دانشجو(ادامه2)
دوشنبه 2 آذر 1394 09:57 ب.ظ
این انصاف نیست آقای دکتر. این عین نامردیه. همش. اینکه یه عده الکی نمره گرفتن و شدن شاگرد برتر در حالی که کوچکترین بویی از معماری نبردن و تهشم با گرفتن 6 واحد با بهترین نمره بدون تحویل دادن چیزی، یه رتبه ی خوب تو کنکور برای خودشون رقم بزنن... نمیشه از حق گذشت، بعضیاشون واقعا بهترینن ولی نه همشون. و این برتر بودنو نمره ی درس حفظی تعیین نمیکنه آقای دکتر. برای معماری این طراحی کردنه که مهمه... چیزی که خیلی از شاگرد برترا اصن ندارنش... فقط نمره گرفتن و رفتن... با یه تعهدی که هیچ وقت بهش وفا نکردن... وقتی دانشکده ای دست اساتیدی بیفته که اصن نمیدونن معماری چیه و فقط ادعاشون بشه همین میشه... ما اساتید خوب تو گروه معماری خیلی داریم. خدا حفظشون کنه. واقعا آدمای با سوادین. ولی قدرت دست کساییه که...
خیلی حرف زدم، ببخشید. چیزایی که گفتم حرف دل خیلی از بچه هاس. اگه پای درد و دلشون بشینید اینارو میشنوید... شاید بهتر باشه یه مدت به جای جلسه با روسا، با نماینده ی دانشجوها جلسه بذارید. نه نماینده هایی که از طرف روسا پوشش میشن، از طرف دانشجوهایی که چیزایی که گفتمو با جون و دل حس کردن...
ممنون که پیاممو خوندین آقای دکتر. فکر نمیکنم لازم باشه به صورت عمومی دیده بشه. همین که خوتون بخونید و یه پرس و جویی در مورد این نمره ی الکی رد شده ی پایان نامه بکنید ممنون میشیم... از ما که گذشت ولی ان شاالله این موضع دیگه دغدغه ی ذهن بچه های سال پایینیمون نباشه.
ممنون از توجه شما
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
امیدوارم دوستان گروه معماری( اعم از همکاران هیات علمی و دانشجویان برتر) که متهمین این ادعاها هستند جواب قانع کننده ای برای این نوشته ها داشته باشند و در صورت صحت آنها، نسبت به اصلاح رویه های غلط کوشا باشند. بدیهی است که اداره آموزش و اینجانب نظارت بیشتری را در این ارتباط اعمال خواهیم داشت.
نادم
دوشنبه 2 آذر 1394 01:29 ق.ظ
سلام
بعد از مدتها مجبور به استفاده از سایت دانشکده شدم با یک پیام که از من پسوورد می خواهد مواجه شدم
اون از شکل و قالب مبتدی و مغشوش سایت این هم از این
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
به نظر میرسد شما بعد از مدتها، زمان مناسبی را برای مراجعه به سایت دانشکده انتخاب نکرده اید زیرا در این روزها سایت بعلت تغییراتی که در آن در حال انجام است ممکن است در برخی موارد با اشکالاتی همراه باشد. البته از روز شنبه هم، قطع برق و متعاقب آن از کارافتادن برخی سرورهای ساختمان مرکزی مزید بر علت شده است.
دانشجو
یکشنبه 1 آذر 1394 11:48 ب.ظ
با عرض سلام مجدد آقای دکتر
خواستم بگم که اگه صلاح میدونید پیاممو نمایش بدید به صورت کامل.فقط نمیدونم چه طوری بهتون ثابت کنم که من همونیم که اون پیامو گذاشتم. من همونم که درباره ی نمره های الکی رد شده ی پایان نامه ی بچه های معماری اعتراض داشت...
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، برای اثبات هویت خود، مجددا سطر ششم پیام قبلی تان را ارسال فرمایید. متشکرم.
دانشجو
یکشنبه 1 آذر 1394 10:31 ب.ظ
سلام آقای دکتر. خسته نباشید
میخوام یه چیزی بگم که نمیدونم اصن گفتنش فایده ای داره یا نه. چون تا حالا مسائل مشابهی رو در این زمینه مطرح کردیم که شما باورتون نشده حرف مارو و گفتین که این مساله امکان نداره تو دانشکده ی ما بین استادیمون وجود داشته باشه ولی حقیقت داشته. من برای هر حرفی که میزنم میتونم بیش از 100 نفر شاهد بیارم که حرفمو تایید کنن... خلاصه اینکه نمیدونم گفتنش فایده داره یا نه ولی با این وجود میخوام بگم...
....
....
....
ممنون که پیاممو خوندین آقای دکتر. فکر نمیکنم لازم باشه به صورت عمومی دیده بشه. همین که خوتون بخونید و یه پرس و جویی در مورد این نمره ی الکی رد شده ی پایان نامه بکنید ممنون میشیم... از ما که گذشت ولی ان شاالله این موضع دیگه دغدغه ی ذهن بچه های سال پایینیمون نباشه.
ممنون از توجه شما
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
سلام، موضوعی که جنابعالی مطرح کرده اید در صورت صحت، از نظر اینجانب مشکلی بسیار جدی است و حتما آن را پیگیری خواهم نمود، اما از آنجا که برای قضاوت در این خصوص باید ابتدا حرف طرف مقابل را هم شنید، قصد داشتم که مطالب شما را بدون تقطیع در معرض دید عموم بگذارم تا همه مخاطبین شما هم امکان دفاع از خود را پیدا نمایند. متاسفانه توصیه جنابعالی به عدم نمایش آن، این فرصت را از من گرفت. چنانچه اجازه اینکار را به من بدهید این کار را انجام خواهم داد هر چند ممکن است اسباب گله مندی برخی دوستان را نیز فراهم آورد. موید باشید.
همکار
شنبه 30 آبان 1394 12:09 ق.ظ
پیشنهاد میکنم مدیریت فناوری اطلاعات یک فراخوان برای استفاده از دانشجویانی که علاقه مند هستند (که اینجا هم دارن اعلام آمادگی می کنند) برگزار کنه و شاید این مشکل که اصلا هم پیچیده نیست زودتر رفع بشه....

طبیعتا قدردانی *شایسته* از دانشجویانی که خودشون دارن اعلام آمادکی میکنن تا وضعیت سایت (که نمود خارجی دانشگاه هست در کشور و جهان!) سر جاش هست....
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
آقای دکتر سروش عزیز! پیشنهاد خوبی به نظر می رسد. اگر آن را عملی می دانید می توانیم برای جذب داوطلب، در همینجا اعلام فراخوان نماییم.
خطاب به دکتر سروش
جمعه 29 آبان 1394 03:31 ب.ظ
سلام
آقای دکتر این مثلا صفحه انگلیسی گروه مکانیک هست؟
عکسش رو ببینید
http://uupload.ir/files/1z33_sample.jpg
اون خبرنامه فارسی چیه؟
نگاهی به عناوین داشته باشید بیشترشون فارسی و برای خالی نبودن عریضه یک لینک انگلیسی ( الکی!) قرار داده شده، میریم تو لینک Management of faculty n همه چیز فارسیه! یک جا Assistant رو با حرف کوچیک نوشته یا جا با حرف بزرگ، about با حرف کوچیک، همه هم از دم خالی از محتوا. هر سربرگی هم بازمی کنی دوباره پر از عناوین فارسی. نگاهی به دانشگاهای معتبر همین ایران که بندازیم متاسف میشیم از کیفیت نزدیک به صفر صفحه دانشگاهمون. با احترام به آقای مشاک، بنظرم ایشون دقت و توانایی کافی برای این کار رو ندارن. پست قبلی هم برای ایشان گذاشتم. این مساله اینقدر مساله سختی نیست که بعد از این همه مدت وضعیتش اینجور مونده، همت و دقت میخواد که بنظر میاید پرسنل و مدیریت فعلی توجهی به این دو عامل ندارن. دانشگاههای تهران هم همین پرسنل رو دارن ولی شاید مدیریت اونجا قویتر باشه که پرسنلشون بهتر عمل میکنن. گفتین کارشناس پرتال یکی از دانشجویان دکتراست. خوب وقتی وضعیت پورتال اینجوره، ایشون فرد مناسبی نیستند، عوضشون کنید. این همه آدم مستعد توی دانشکده داریم چرا وضعیت سایت اینقدر اسفباره؟
خطاب به آقای مشاک
جمعه 29 آبان 1394 03:19 ب.ظ
سلام
این لینک رو ببینید کاملا در هم و برهم، آیا قبلا اینجور بود؟ چرا دقت رو چاشنی کارتون نمیکنید؟
http://engg.scu.ac.ir/HomePage.aspx?TabID=4139&Site=engg.scu.ac&Lang=en-Us
امیر مشاک - مسول پورتال دانشکده مهندسی (ادامه)
سه شنبه 26 آبان 1394 06:33 ب.ظ
اما در زیر شاخه منوی هر گروه می توان با صلاحدید مدیر گروه، بخش هایی مثل مجلات ،انجمن های علمی ، ویا هرچیز مرتبط دیگر اضافه کرد
در زمینه فونت ها نیز با توجه به تاکیدی که باز از جانب مسول کل پورتال دانشگاه درجهت حتی یکسان بودن فونت شده می توان از فونت های مختلف در نوشتارها استفاده کرد
درمنوی هر گروه نیز آخرین باری که بنده دیدم فونت منوها سفیدرنگ در زمینه آبی رنگ بوده و مشکلی در این زمینه نمیبینم
و به عنوان آخرین مطلب باید عرض شود که بنده به علت مشغله زیاد دیگر بجز پورتال فرصت رفتن و دریافت اطلاعات جدید از هر گروه را ندارم و در این زمینه فقط خود گروهها به اینجانب همکاری رسانندوبا صحبتی که با ریاست دانشکده داشتم می نوان از هر گروه نماینده ای را برای انجام این کارها در نظر گرفت
امیدوارم توانسته باشم پاسخ نظرات را در مطالب نوشته شده داده باشم،
در خاتمه بخاطر تاخیر دربروزرسانی به علت تعداد گروه آموزشی مختلف و تغییرات زیاد در کل قسمت ها عرض خواهی کرده و از همه دانشجویان و اساتید محترم در یاری رساندن اینجانب در زمینه هر چه بهتر شده پورتال دانشکده کمال تشکر و قدردانی را دارم
با تشکر فراوان
امیرمشاک
پاسخ دکتر حمید رضا غفوری - رئیس دانشکده :
با سلام و تشکر از توضیحات ارائه شده، در همینجا از مدیران محترم بخش های مختلف دانشکده اکیدا خواهش می کنم که نسبت به تکمیل اطلاعات بخش های مرتبط با واحد خود در پورتال دانشکده اهتمام ویزه داشته باشند و مرتبا نسبت به بروز رسانی این اطلاعات اقدام نمایند. بدیهی است که آقای مشاک و معاون محترم پژوهشی دانشکده نیز در این راه از هیچ گونه همکاری دریغ نخواهند داشت. متشکرم.
امیر مشاک - مسول پورتال دانشکده مهندسی
سه شنبه 26 آبان 1394 03:27 ب.ظ
با سلام و احترام
فبل از هر چیز از کلیه دوستان وهیات علمی بابت ارائه نظرات و بیان مشکلات در زمینه پورتال دانشکده کمال تشکر وقدردانی را دارم
اما پیرو بعضی نظرات دوستان بخصوص دانشجویان گروه مکانیک بایستی مطالبی را عرض نمایم :
در مورد فرم و قالب اصلی پورتال باید عرض کنم که این تغییرات با توجه به تصمیماتی که مسولان و مدیران مربوط به این زمینه گرفته اند انجام شده است و اینجانب و حتی مسول اصلی پورتال دانشگاه در مرکز فناوری اطلاعات فقط موارد خواسته شده را انجام میدهیم
هر گونه نظر،پیشنهادویا انتقاد درمورد قالب و تم پورتال را میتوانید با مدیر مرکز فناوری اطلاعات در میان بگذارید که با توجه به شناختی که بنده از جناب آقای دکتر سروش دارم ایشان حتما استقبال خواهند کرد
در مورد گروه ها که اکثرا تصور به حذف مطالب و لینک های قدیم دارند باید عرض کنم که هیچ آیتم ، مطلب ویا گزینه مهمی از صفحات حذف و یا نابود نشده است فقط این موارد بصورت مجزا در هر کدام از منوها در هر گروه قرار داده شده است به عنوان مثال در گروه مکانیک همه لینک ها و آزمایشگاه ها در قسمت مربوط به خود می باشند
درباره قالب شکل هر گروه آموزشی نیز باید بگویم که صفحه اصلی هر گروه می بایست به یک شکل که شامل : 1- منوی اصلی که دارای زیر شاخه های مربوط به خود ،2-خبرنامه،3-اعلانات،4-لینک های مفید،5-تصاویر مربوط به هر گروه می باشد و قرار دادن منو ویا صفحه دیگری در این بخش مجاز نیست و هدف از این کار کم بودن صفحات اضافی وخارج شدن از محیط شلوغ در صفحه اصلی هر گروه می باشد
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


نمایش نظرات 1 تا 30